Перейти на мобільну версію сайту


22.09.2017

КАМ’ЯНЧАНИ НА «ФОРУМІ ВИДАВЦІВ». 2017

форум-2Минулого тижня у Львові відшумів 24-ий Форум видавців – найбільша книжкова й літературна подія Цент­рально-Східної Європи, яка цього року зібрала 168 видавництв, що привезли на захід понад 100 тонн книжок. Лише на конкурс «Найкраща книжка Форуму-2017» надійшло 447 видань із 90 видавництв. У програмі Форуму – 890 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, 14 тематичних кластерів, 10 спецпроектів. «Точка творення» – саме так сформулював фокусну тему цьогорічного Форуму видавців Любко Дереш.

До «точки творення» приєдналися й автори з Кам’янця-Подільського. Зокрема, 16 вересня у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В.Стефаника відбулася презентація збірки «Маленькі історії на кожен день», що об’єднала у собі тексти авторів із найрізноманітніших куточків України. До неї увійшла і проза кам’янчан – Віоліни Ситнік, Андрія Павловського, Міли Родич, Віри Шпильової, Ольги Комарової. Зазначимо, що книга – результат конкурсу, який був проведений проектом «Zaaavtra» (zaaavtra.com). Поспілкуватися з авторами та дізнатися більше про книгу кам’янчани зможуть зовсім скоро – підготовка до презентації в Кам’янці-Подільському уже триває.

Для Віоліни Ситнік вихід у світ збірки маленьких історій став не єдиною літературною подією на Форумі видавців, до якої вона мала безпосереднє відношення. Цього ж дня письменниця взяла участь у презентації молодіжного номеру журналу «Дзвін» – до літературно-мистецького видання увійшли її оповідання «Стюардеса», «Станція Чекання або Непотрібна» та «День бабака». Зазначимо, що «Дзвін» – журнал, який видається з 1940 р. У ньому друкувався ще сам Микола Вінграновський, не кажучи вже про відомих сучасних письменників. На його шпальти Віоліна Ситнік потрапила як запрошений автор. Також зауважимо, що її книги можна було придбати на стендах «Твердині» та «DISCURSUS».

форум-1П’ятниця 16 вересня стала знаковою і для дитячої письменниці та художниці Анастасії Введенської, яка разом із Роксаною Тимків презентувала роман «Голеор». Анастасія стала авторкою обкладинки нового видання, що вийшло друком у видавництві «Піраміда».

«Цього Форуму видавців моя подруга й по сумісництву авториня Роксана Тимків видала й презентувала свою першу книгу – фентезійний роман «Голеор». Познайомилися ми з нею на «Курсі письменницької майстерності» минулого року, і під час однієї із зустрічей вона вирішила порадитися зі мною щодо обкладинки (дизайнером спочатку була не я), – зізнається Анастасія. – Їй я розповіла кілька нюансів. Потім вона попросила лінк на мої роботи і згодом повідомила, що хоче, аби ілюстратором цієї книги була я».

Процес створення ілюстрації, як відомо, особливо головної – то нелегка справа. Спочатку потрібно прочитати твір, відчути його. Лише після того, як відчуєш, що це твоє, можна приступати до створення рисунка.

«Під час нашої спільної роботи я змінювала ідею малюнку близько 3-4 разів, – продовжує розповідати Анастасія. – Передостанній варіант нам подобався, але в останній момент мене осяяло, і я зрозуміла, що потрібно намалювати так, аби зацікавити читачів різного віку – не лише підлітка. Роксана довірилася мені. Коли завершили, були задоволені. На першій презентації було всього 60 примірників, і їх одразу розкупили, що не тільки потішило нас, а й показало зацікавленість читачів. Якщо в красивій обгортці ще й смачна начинка, то що може бути кращим? «Голеор» – це результат плідної роботи великої команди».

Окремою сторінкою Форуму видавців стало й ім’я письменниці, журналістки, куратора проекту «Літературний туризм» Лори Підгірної, що нещодавно стала дипломанткою 17-го Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» з романом «Омбре. Над темрявою та світлом».

форум«Цьогорічний Львівський форум видався для мене просто неймовірним, – зізнається письменниця. – Найперше, він став дебютним у якості письменниці, авторки українського видавництва «КМ-Букс», де я презентувала український історичний вестерн «Пригоди Марка Шведа. Червона Офелія. Частина перша». Мала кілька автограф-сесій біля стенду видавництва та фінальну презентацію в ресторації «Дзиґа», що на Вірменці, а ще – дві імпрези – власну презентацію та модерування презентації моєї колежанки з Теребовлі, письменниці Наталки Михно».

Також Лора Підгірна завдяки друзям з Української Галицької партії долучилася до збору книжок для наших хлопців на сході, побувала на кількох цікавих імпрезах, зокрема Валентини Хамайко, Олександра Авраменка та Остапа Дроздова – тут, як стверджує авторка історичного вестерну, переплелися всі її смаки.

«Зрештою, Форум видався дуже багатогранним і насиченим, бо презентував учасникам та гостям найрізноманітніші програми, десятки україномовних перекладних новинок-бестселлерів та нових українських авторів у всій красі! – додає письменниця. – Найприємніше, звісно, те, що за результатами підсумків моя «Червона Офелія», за версією авторитетного всеукраїнського новинного ресурсу «Укрінформ», увійшла у ТОП Золотої двадцятки новинок української прози та поезії, представлених на Форумі».

Як зізнаються кам’янчани-учасники, цьогорічний Форум видавців видався неймовірно яскравим, насиченим, сповненим приємних подій, зустрічей із друзями-львів’янами, колегами по перу. Літературна подія року подарувала незабутні враження та нові знайомства, завертіла у вирі позитивних емоцій, зарядила неземною енергетикою... Наразі в кожного із кам’янецьких авторів з’явилось чимало нових ідей та задумів, проектів та пропозицій. Тож засиджуватись їм ніколи. Попереду – нові вершини!


Теги: 24-ий Форум видавців, м.Львів

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.