Перейти на мобільну версію сайту


30.05.2014

ГОЛОВНЕ У ЖИТТІ - ЦЕ СІМ’Я

У гості до родини Віннічуків напрошуватись довго не прийшлось - господар родини, директор КП «Добробут» Андрій Віннічук з усмішкою промовив: «Коли скажете, тоді й запрошу».
П’ятниця якнайкраще налаштовувала на відпочинок та спілкування в родинному колі. Отож, вирушаємо.

Господар зустрічає біля багатоповерхівки, в якій мешкають Віннічуки.
- Коли ми сюди заселялися», - розповідає нам, - тут бур’яни були до другого поверху. Жінка мене тоді запитувала: «У що ти вкладаєш гроші?». Зараз все зовсім по-іншому.
Двері квартири відчиняє привітна господиня. Валентина трохи розгублена, каже, що чоловік заздалегідь не попередив про прихід гостей, поставив так би мовити, перед фактом. Проте як DSC_0879.JPGсправжня газдиня вона встигла і з роботи повернутися, і пироги спекти...
Ми потрапили в ті рідкісні вихідні, коли вся родина в зборі. Двоє синів - Роман та Богдан - якраз приїхали з навчання. Обидвоє активісти, мають купу різноманітних відзнак та нагород, кандидати в майстри спорту з дзюдо. Роман закінчив 5 курс Чернівецького медуніверситету за спеціальністю «Клінічна фармакологія». Богдан навчається на юридичному факультеті Чернівецького університету ім.Федьковича.
Батьки кажуть, що жодним чином не спонукали дітей до вибору професії.
- Романа до вибору заохотив Анатолій Волошин, - каже Андрій Петрович. - Коли син вступав, було всього два державних місця. По балах він проходив і в інші виші. Ми, так би мовити, коректно йому казали, мовляв, сину, може вибереш іншу спеціальність, адже самі розумієте, скількитреба було би платити щороку за освіту. Але Роман відповів: «Тату, я буду вступати». І ось день, коли мають оголосити результати: всією сім’єю їдемо в Чернівці. Я спочатку очам не повірив, коли побачив у списках прізвище сина.
Що ж до вибору професії молодшим, то тут взагалі вийшов ледве не курйоз. Андрій Петрович на той час був начальником міського відділу розподілу і приватизації житла й готував один із численних комунальних проектів. А набрати на комп’ютері текст попросив допомоги в Богдана. І не сподівався, що хлопець так захопиться юридичними термінами.
Узагалі, спостерігаючи за родиною, перше порівняння, яке спадає на думку, - це дружня.
- Ми все робимо разом, - в один голос зізнаються Віннічуки. - Маємо, так би мовити, дачу у DSC_0865.JPGСлобідці-Рихтецькій за 20 км від міста. Там у нас є пасіка, шмат городу, сад. Пораючись на городі, відпочиваємо від міської метушні.
Гудуть бджоли, затишний будиночок потопає у квітах, яскраво світить сонечко, на ганку розтягнувся улюбленець сім’ї кіт Маркіз - що ще треба для щастя?
- Дуже люблю рибалити, - зізнається Андрій Петрович. - Пам’ятаю, телефоную додому до батька, а мама каже, що він пішов на рибалку з онуками. Моєму здивуванню не було меж, адже знав, що тато і рибалка речі несумісні. Ввечері дзвоню до нього, питаю: «Тату, а як це ти на рибалку пішов?». А він мені, знаєте: «А ти часто зі своїми дітьми ходиш?». І мене ніби щось перемкнуло...
- І тоді рибалки почалися нескінченні, - сміється дружина Валентина.
Окрім цього, Андрій Петрович обожнює коней. Статуеток цих тварин у нього за життя назбиралося стільки, що вже деякі на дачу повідвозив.
- Якби мав можливість, тримав би конезавод, - каже Андрій Віннічук. - Тато колись їздив кіньми, і певне та любов до тварин передалась мені. Узагалі, за яку би роботу не брався, люблю, щоб був порядок.
Що й казати, 1 червня виповнюється 2 роки як Андрій Петрович очолив КП «Добробут», колишній ЖЕК №2, а за цей час зроблено чимало. Цьогоріч проект «Прозорий ЖЕК» став переможцем у номінації «Відзнака року» як «Кращий комунальний проект року».
На обійсті комунального підприємтсва, де керує Віннічук, наче у віночку: все тут потопає в квітах, навіть, вулик з бджолами є. На осінь чекають на власний мед.
Валентина Віннічук працює викладачем у коледжі ПДАТУ, а познайомилось подружжя, коли 78029ec384155cc61d543aabdd0c255b.JPGнавчались в радгосптехнікумі. Проте вдома про роботу ні слова: знай, поріг переступив - робочі проблеми за ним залишив.
Цінність сім’ї можна побачити у деталях, непомітних розповідях, якихось таких дрібницях, які на перший погляд і несуттєві, але...
- Привезли Маркіза на дачу, - розповідає історію про домашнього улюбленця Валентина. - Він подався гуляти, а ми - по господарству порядкувати. Вже й вечір на дворі, а кота немає. Кликали ми його, не докликалися. Сіли в машину - й до міста. Тато з роботи прийшов, питає: «Де Марко?». Кажемо, що на дачі залишили, бо ж скільки кликали, він так і не прийшов. А у відповідь чуємо: «І як же він там буде без нас вночі? І що ж будемо робити? А, може, він бідолаха десь заблукав...». Збираємось посеред ночі, їдемо за котом на дачу. Приїхали, ліхтариком посвітили, а він з-за хати визирає, замерзлий але щасливий, що за ним приїхали...
Сімейні традиції у родині Віннічуків - то святе. Великі релігійні і родинні свята відзначають разом, намагаючись підлаштовуватись один під одного. До речі, на якісь визначні події одягають вишиванки. Сорочки дітям і чоловікові, як і собі, Валентина майструвала власноруч.
На запитання: «Хто голова в сім’ї?», Валентина з усмішкою показує на чоловіка:
- Я так звикла, - зізнається берегиня домашнього вогнища Віннічуків. - Раніше не ділили роботу на чоловічу й жіночу. Хлопці підростали, почали більше уваги звертати на чоловічу роботу. Тато їм показував і як майструвати, і як автомобіль лагодити. Домашні справи - то вже моя парафія. І так, знаєте, дуже добре.
Пані Валентина каже, що за чоловіком та синами почувається як за трьома кам’яними стінами. 24 роки разом, начилися розуміти один одного з півслова. Зрештою, слова зайві, коли є взаєморозуміння й підтримка...

Теги: Андрій Віннічук, Валентина Віннічук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.