Перейти на мобільну версію сайту


14.09.2018

ГОЛОВНА МІСІЯ – НАРОДЖЕННЯ ЗДОРОВОЇ НАЦІЇ

Вікторія ЯникЛікарі акушери-гінекологи – особливі люди, адже те, що вони допомагають з'явитися на світ новому життю – це вже маленьке диво. Звичайно, самі лікарі мають не настільки романтичний підхід, оцінюючи власну місію, адже їхня робота складна, виснажлива, а іноді навіть недооцінена. Разом з цим, незважаючи ні на що, вона надзвичайно важлива.

У лікаря акушера-гінеколога Кам'янець-Подільського перинатального центру Вікторії Яник при згадці про пологи, породіль і немовлят горять очі. Вона у свою професію закохана всерйоз і назавжди. Та сьогодні Вікторія Борисівна не тільки практикуючий лікар, а й заступник головного лікаря з медичної частини згаданого закладу. Два роки тому вона разом із головним лікарем Олександром Гурським приймали не менш важливі «пологи», даючи життя Центру, який сьогодні змінює уявлення кам'янчан і не тільки про акушерство й гінекологію.

Як створювався Кам'янець-Подільсь­кий перинатальний центр, які зміни сталися за два роки та що запланували на майбутнє – «ключові» запитання, відповіді на які отримали від Вікторії Яник.

– Вікторіє Борисівно, чому саме гінекологія, а не скажімо, терапія, хірургія чи офтальмологія?

– Коли була на практиці ще студенткою медучилища, сподобалося працювати в гінекологічному відділенні. Нас залучали до роботи з пацієнтками. І коли бачила, як невідкладні стани усуваються за короткий проміжок часу, дають швидкий результат, вирішила, що акушерство і гінекологія – це моє, це той напрямок, яким буду займатися в житті.

– Довгий час Ви займалися своєрідною паперовою роботою – раніше в управлінні, та й зараз на посаді нач­меда. Досвід згодився в житті?

– Звичайно. Вважаю, що всі збіги в житті невипадкові. Досвід роботи в управлінні на посаді заступника згодився і нині. Паперової, як Ви кажете, роботи вистачає. Приємно, що була причетна до створення перинатального центру як окремої юридичної установи. Разом із головним лікарем Олександром Гурським прийшли у повністю сформований колектив. І спочатку було надзвичайно важко, але дякуємо колективу за розуміння та підтримку. Як показує час, ми всі разом досить успішно справляємося зі всіма викликами часу. Адже головне в роботі – якісна комунікація між усіма учасниками процесу.

– У жовтні мине два роки, як у Кам'янці-Подільському запрацював перинатальний центр. Що змінилося за цей час і чи варто було створювати такий заклад як окрему юридичну одиницю?

– Медицина не стоїть на місці, наразі вона знаходиться у стадії реформування. Думаю, всі вже знають, що на Хмельниччині створено три госпітальних округи – північний з центром у Шепетівці, центральний з центром у Хмельницькому та південний з центром у Кам'янці-Подільському. Паралельно створені відповідні перинатальні центри – Шепетівський, Хмельницький і Кам'янець-Подільський, як заклади вторинного рівня, і Хмельницький обласний перинатальний центр, як заклад третинного рівня. Хочу відмітити, що наш заклад є ключовим щодо надання акушерсько-гінекологічної допомоги в південному окрузі.

За два роки роботи нам вдалося чимало зробити: перш за все, по можливості як власними силами, так і з допомогою міської влади та підтримки народного депутата були зроблені косметичні ремонти в палатах, пологових залах та післяпологових палатах, частково оновлено обладнання. У рамках шведсько-литовсько-українського проекту в нас запрацювала «Школа відповідального батьківства». Школа відповідального батьківства – це не просто слова, це дійсність, яка має стати звичкою кожної пари, яка усвідомлено прийшла до вибору стати батьками. Також ведеться міжнародна співпраця з такими містами як Люблін та Владава. Розпочато обговорення участі нашого Центру в медико-соціальному проекті за участю країн Європи. Відновлено роботу лабораторії, зокрема зроблено ремонт у приміщеннях та закуплено сучасне обладнання, що дає змогу проводити повноцінне обстеження пацієнтів.

Нещодавно до Дня Незалежності відкрили сімейну пологову палату, появою якої ми дуже пишаємося. Це автономне приміщення, де вагітна перебуває з поступлення до моменту виписки. Також тут передбачено перебування як родичів, так і партнера. І це абсолютно не перешкоджає ні роботі медперсоналу, ні іншим вагітним чи породіллям.

Запрацювало «Вікно життя». Виклики часу, на жаль, невтішні. Через економічну нестабільність у державі зростає кількість соціально-незахищених верств населення. «Вікно життя» дає змогу матерям, які, можливо, на емоціях чи в стресовій ситуації, не розуміючи власних дій, вирішили залишити своїх немовлят. І нехай це краще будуть цивілізовані умови, а не будь-де, на смітниках, у парках чи в когось під дверима. Більше того, дитинці, яку залишили у «Вікні життя», одразу нададуть медичну допомогу і, звичайно ж, необхідний догляд.

– А як щодо урядової програми «Бейбі бокс». Чи запрацювала вона з вересня 2018 року, як анонсувалося?

– «Бейбі бокси» – це аж ніяк не грошова допомога породіллям, а натуральна, тобто одяг, білизна та інші, необхідні для немовляти речі й предмети. Допоки анонсованих «Пакунків малюка» ми не отримували. Але це питання часу. Наш заклад готовий до впровадження в життя цього проекту. Ведеться облік жінок, які народжували з вересня. І як тільки заклад отримає пакунки, одразу їх роздамо.

У тісній співпраці– Вікторіє Борисівно, кілька років тому навколо питання: «Де народжувати?» розгорталися справжнісінькі баталії. Навіть існувала певна категоричність у виборі, мовляв, де завгодно, тільки не в Кам'янці. Чи змінилася ситуація з появою перинатального центру й узагалі, якою є його географія обслуговування?

- Сьогодні у Центрі працює 59 лікарів, з яких 29 акушерів-гінекологів. Стереотипи в нашому суспільстві були, є і думаю, що будуть. Єдине, що вони можуть змінюватися, як тенденція моди. Часто одна резонансна ситуація може добряче зіпсувати репутацію. Людям, які не мають медичної освіти, важко зорієнтуватися в діагнозах, тож дуже часто вони роблять передчасні висновки. Але чомусь при цьому ніхто не говорить про те, що відповідальність за недотримання рекомендацій лікаря лягає і на плечі пацієнта також. Отже, спільне завдання медиків та суспільства – повернути довіру до нашої медицини.

Щодо географії, то перинатальний центр надає допомогу не лише жителям Кам'янця-Подільського, а й сусідніх територій. Близько 40% наших пацієнтів – іногородні. Конституція дає право пацієнту вільного вибору медичного закладу. І нам надзвичайно приємно, коли обирають саме наш Центр, адже це не інакше, як вияв довіри до лікувальної установи.

– У випадку патологічних ускладнень у пацієнтів можете впоратися самотужки чи все ж відправляєте на лікування в обласний центр?

– Акушерсько-гінекологічна допомога в Україні – це та спеціальність, де лікарі у своїй роботі керуються наказами МОЗу. Відповідно до них, є перелік показань до госпіталізації на другий рівень, а також є чіткі показання щодо госпіталізації на третій рівень, тобто обласний. Цим ми і керуємося.

– Вікторіє Борисівно, що вважаєте головним у своїй роботі, яка Ваша місія?

– Як адміністратор маю певний фронт роботи, а як лікар – інший. Проте головна наша місія – народження здорової нації. Хочеться, щоб наші пацієнти були задоволені діагностичним, лікувальним процесом, почувалися комфортно та затишно. Адже коли народжується дитина, ми не знаємо, ким вона стане в цьому житті. Можливо, це буде новий Нобелівський лауреат, вчений, який змінить світ.

– Ви пологи приймаєте?

– Так. І це, я Вам скажу, завжди хвилююче. Коли жінка в потугах, вона збентежена та переживає неабиякий біль. Та як тільки народжується дитина, вона забуває геть про все, про увесь свій біль та переживання. За декілька хвилин вона змінюється на очах. Це щось неймовірне!

– За два роки перинатального центру багато чого вдалося зробити. Що ще би хотілося, які маєте плани на майбутнє?

– Перш за все, частково оновилося обладнання, що дало змогу надавати допомогу нашим пацієнтам на належному рівні. Є потреба в придбанні лапараскопічної стійки. Узагалі, є ще над чим працювати.

Наразі виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію закладу. Хотілося б його повного оновлення як зовнішнього, так і внутрішнього. Оновити матеріально-технічну базу, створити комфортні умови перебування.

Сьогодні пацієнти йдуть за лікарем, технологіями і умовами. Це три кити, на які ми орієнтуємося у своїй роботі. Наші лікарі постійно вдосконалюються, навчаються, відвідують тренінги і семінари, беруть участь у науково-практичних конференціях. Ми намагаємося тримати руку на пульсі і йти в ногу з часом.

І, звичайно ж, хочеться миру, щоб в країні була стабільність. Решта, думаю, нам разом під силу. Головне – чітко знати, в якому напрямку рухатися.

З досьє "КЛЮЧА": Вікторія Яник народилася 28 серпня 1983 р. у м.Хмельницький. Після закінчення місцевої 9-річки 1998-2002 рр. навчалася в Хмельницькому базовому медичному училищі на факультеті "Лікувальна справа". 2002 р. вступила до Вінницького національного медичного університету, опанувала спеціальність "Лікар акушер-гінеколог". Інтернатуру проходила в Хмельницькому міському перинатальному центрі (2008-2011 рр.).
Після цього доля занесла в Кам'янець-Подільський. У листопаді 2012 р. пройшла за конкурсом в міське управління охорони здоров'я на посаду головного спеціаліста. Через два роки стала заступником начальника УОЗ.
З 2016 року - заступник головного лікаря з медичної частини Кам'янець-Подільського перинатального центру.


Теги: акушер-гінеколог Вікторія Яник

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.