Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2018

«ГОЛОС ГРОМАДИ» НА ФІНІШНІЙ ПРЯМІЙ

Абрикосівка-командаКоли ідея проведення конкурсу-фестивалю «Голос громади» тільки витала в повітрі, в деяких селах вже бідкалися, де наберуть конкурсантів. Здавалося, що тут такого – вийти і заспівати на сцені. Направду, це важко, особливо, якщо ніколи раніше цього не робив, якщо ти співак-аматор і якщо підтримка твого таланту від навколишніх мінімальна.

Чесно кажучи, коли ми дружньою суддівською командою минулої п'ятниці їхали оцінювати конурсні відбори у Абрикосівку та Супрунківці Гуменецькоої ОТГ, ще більше хвилювалися, аніж самі конкурсанти. Що й казати, села маленькі, люди в них проживають в основному пенсійного віку. А їм хіба до конкурсів та розваг? Щось у цьому сенсі і справдилося, а щось розвіялося, мов марево. Бо куди би ти не їхав, щоб ти не організовував, головним енергетиком будь-якого заходу залишаються люди. Вони наповнюють своєю аурою і присутністю, діляться кращим, можливо, останнім чим мають – і в цьому їхня цінність. І Абрикосівка, і Супрунківці у прагненні поділитися найкращим впоралися зі своєю місією на 100%.

АбрикосівкаСела Абрикосівка і Корчівка представляли на конкурсному відборі четверо виконавців – пенсіонерка Зоя Вишневська, домогосподарка Тетяна Поліщук, студентка медучилища Уляна Гринжук і педагог Валентина Гринжук. Усі – аматори сцени, хтось вміє більше співати, хтось менше. У результаті і журі, і глядачі найбільше голосів прихильності віддали Валентині Гринжук (на фото праворуч): 39 балів – оцінка журі, 15 голосів підтримки громади. Загальний результат – 54 бали.

25 років свого життя Валентина Павлівна віддала дітям – працювала вчителем у школі, а тепер працює вихователем у абрикосівському ДНЗ «Перлинка». Також жінка керує сільським церковним хором. На розсуд глядачів вона представила церковну пісню «Радуйся, Маріє». Напевне, важко буде з таким репертуаром перемогти у фіналі, де зібралися досить сильні вокалісти. Але, можливо, обидва населених пункти, які брали участь у п'ятничних конкурсних відборах, діяли за принципом: головне – не перемога, а участь.

Супруньківці-комТакий він був і в сусідніх селах Супрунківці та Тернавка, де в конкурсному відборі «Голосу громади» взяли участь п'ятеро вокалістів. Більшість конкурсантів – активні учасниці супрунковецьких сільських колективів – вокальної жіночої групи «Берегиня» та народного фольклорного колективу «Криниченька». За вихід у фінал змагалися вихователь дитсадка «Журавлик» Оксана Бабчук, єдиний чоловік конкурсант Дмитро Блах, пенсіонерка Євгена Жмурко, діловод сільської ради Зоя Прудивус та директор сільського будинку культури, за сумісництвом бібліотекар, керівник народного фольклорного колективу «Криниченька», керівник вокальної жіночої групи «Берегиня» Валентина Прудивус. Найбільше балів – аж 48 – журі конкурсу віддало Валентині Михайлівні, але фіналіста вибрала громада. Найбільшу кількість глядацьких голосів Супруньківці-фіналзібрав Дмитро Блах (на фото праворуч), який виступав на сцені з піснею Олега Вінника «Счастье». Чи то Вінник так подіяв на публіку, чи веселий характер Дмитра, що інколи проскакував за постійною скутістю на сцені, але глядачі, віддавши чоловікові 31 голос, відправили його представляти села Супрунківці і Тернавку на фінал «Голосу громади», що відбудеться 7 липня. Від журі Дмитро отримав 44 бали. Загальний результат конкурсанта – 75 балів.

Защораз, відколи існує конкурс, не обходиться без креативу. Супрунковецькою родзинкою став ведучий свята, у ролі якого виступив староста села Валентин Сосновський. Одразу видно, настільки чоловік вболіває за громаду. Гідну роботу продемонструвала і директор Будинку культури Валентина Прудивус, подарувавши глядачам разом із колективами, якими керує, декілька гарних пісень.

Абрикосівка-ДНЗНадзвичайно хвилюючим «Голос громади» став для абрикосівського завклуба Аліни Савенко, для якої цей захід перетворився у своєрідне бойове хрещення, адже дівчина керує клубом не так давно. Є ще чому повчитися, хоч як для концертної сільської програми все було зроблено добре. Безперечними фаворитами свята стали дитсадківці ДНЗ «Перлинка», які виконували танець під пісню «Бабушки-старушки» (на фото ліворуч).

Як завжди, не обійшлося без грамот та подарунків від Гуменецького сільського голови Інни Абдулкадирової. 

– Надзвичайно приємно сьогодні бути в селі, де народився і виріс, – зізнався голова журі Володимир Кусік. – Ставити оцінки вдвічі важче. Села, які ми сьогодні відвідали, показали гідний виступ. Усі молодці, що старалися й не підвели.

Супруньківці-1Цієї неділі конкурсні відбори завершуються селами Думанів та Нігин, у яких зареєструвалася найбільша кількість конкурсантів. Сподіваємося, буде драйово і весело. Журі на чолі з Володимиром Кусіком у складі завідувача методичного відділу РЦКМ «Розмай» Аліни Кусік, начальника відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради Лілії Срібняк, організатор фестивалю-конкурсу «Голос громади», журналіста Наталії Яцемірської, викладача Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв по класу вокалу Тетяни Наголюк у неділю, 24 червня, востаннє виступить у такому форматі. Фіналістів «Голосу громади», окрім перерахованих вище чекатиме розширена суддівська колегія. Також у фіналі не діятимуть флаєри, за якими під час конкурсних відборів голосували глядачі. Тож ті населені пункти, які відповідально поставилися до вибору фіналіста, матимуть більше шансів на перемогу.

Абрикосівка-1У результаті за головний приз – телевізор від спонсорів «Голосу громади» магазину «Квартал техніки» змагатимуться 17 фіналістів, які представлятимуть усі села Гуменецької об'єднаної територіальної громади. Фінал, як ми вже повідомляли, відбудеться на свято Івана Купала у центральній садибі громади – селі Гуменці, у сільському Будинку культури.

Буде весело, драйвово та феєрично. Тож приїжджайте співати і вболівати.

Абрикосівка-2 Абрикосівка-3 Супруньківці-2

Супруньківці-3Супруньківці-4 Супруньківці-5Теги: "Голос громади", с.Абрикосівка, Супруньківці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.