Перейти на мобільну версію сайту


27.01.2017

ФОКУС НА ДИТИНУ

фокус18 жовтня минулого року представники обласного та міського БФ «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» за сприяння Міністерства освіти і науки України Віктор Годний та Оксана Ром презентували у ЗОШ №17 конкурс «Відкривай Україну». Його мета - створення відкритого інтерактивного он-лайн та офф-лайн середовища для розвитку підлітків малих міст України, де учні мають можливість набути необхідних компетентностей та отримати можливість реалізувати командою власну ідею у своєму місті.

Ця ідея надзвичайно зацікавила учнів 17-ої школи, і вони створили команду «Об’єктив». Капітаном обрали Олександра Колісника. Також до команди увійшли старшокласники Яна Герц, Артем Жуковський, Іра Гах, Дарія Коваль, Альона Дулепа, Анастасія Похольчук, Анна Нанега, Сергій Савель, Тетяна Мойсеєва, Тетяна Фішман, а також випускник Володимир Кравчук.

Учні разом із учителем-куратором Іриною Савель зареєструвалися на сайті «Відкривай Україну» й почали отримувати завдання для команди з відповідними дедлайнами (термінами виконання).фокус-1

Першим завданням було проаналізувати проблеми школи. Активісти склали список із 15 нагальних, на їхній погляд, проблем, серед яких були відновлення роботи басейну, зміна нудних рекреацій школи на сучасні, яскравий освітній простір. Мріяли школярі про встановлення велопарковки біля школи, скейт-парк, ігрові майданчики, хотіли змінити ландшафтний дизайн. Та із розмаїття ідей та проектів обрали найактуальніший, адже вирішили привернути увагу дорослих до дитячих проблемі. Так з’явився соціальний фотопроект «Фокус на дитину».

Команда «Об’єктив» попросили школярів намалювати проблеми, які їх турбують в школі та сім’ї. Найважчим етапом, як зізнаються активісти, було виділити із сотень проблем найбільш актуальні. 

- Ми розподілили, які найбільше зустрічалися у малюнках. Потім придумували сюжети, розробляли кадри, - розповідають про проект діти. - Потім почався етап підбору акторів. Ми запрошувати дітей по типажах. Звичайно, були труднощі з тими, хто зображав батьків (учні старших класів соромилися), а також складно було передати емоції розпачу, страху.

фокус-2Ми самі фотографували, самі обробляли фотографії. Підписи під фотографіями пропонували діти-актори. Фінансові витрати взяли на себе учні 7-В класу, які провели щедрування в нашій школі, а зароблені гроші використали на друк фотографій. Потім організували виставку. Це був ще один, шкільний етап нашої роботи.

Результати роботи учнів вражають - вони яскраві, емоційні та надзвичайно змістовні.

Любі дорослі! Від вас залежить наше майбутнє! Спробуйте змінитись, будь ласка, - закликають старшокласники єдиної в місті ЗОШ №17, яка взяла участь у проекті «Відкривай Україну».

Доєднуємось до цієї ініціативи і ми, адже проект по-справжньому унікальний.

Теги: ЗОШ №17, проект "Фокус на дитину"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.