Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

ЕНТУЗІАСТ, ПЕРШОВІДКРИВАЧ, БОРЕЦЬ

дубовийНавряд чи в Кам’янці хтось не знає цю активну людину. Він звик скрізь першим прокладати дорогу. Це організатор перших клубів за місцем проживання, засновник шахового клубу «Гросмейстер», що ввів шахи як всеобуч у гімназію, і вперше в області – в дитячі садочки. Він брав участь у трьох з’їздах федерації шахів України. Завдяки єдиній обласній шаховій газет в Україні, і 68 всеукраїнських та міжнародних шахових фестивалях поважно підняв шаховий імідж Кам’янця. Це невтомний Анатолій Дубовий, який у громадському житті очолює ГО «Народний контроль». Також він – Президент обласної федерації шахів і шашок, голова міської спортивної комісії ветеранів Кам’янця. 31 липня Анатолію Дубовому виповнюється 70 років.

Як патріот України під час Помаранчевої революції (2004 року) він поставив перший намет «Антимафія» біля міськвиконкому. У 2014 р. підтримав Майдан і прихистив у шаховому клубі «Жіночу сотню», яка виготовляла маскувальні сітки для АТО, ледь не втративши при цьому місце роботи. Будучи депутатом міськради, він завжди мав свою думку і відстоював свою позицію. Цим не подобався чиновникам.

Напередодні ювілею, поспілкувалися з Анатолієм Васильовичем, аби дізнатися про життєві горизонти і перспективи іменинника.

– Що найбільше запам’яталося в житті?

– 1981 рік, коли я працював педагогом-організатором у ЖЕК №1 і на День комунальника передали з Києва, що по організації фізкультурно-масової роботи з дітьми ІІ місце в Україні посів ентузіаст із Кам’янця-Подільського... Велику радість мені приносили успіхи наших дошкільнят на чемпіонаті України до 8 років. Це рекорди області Сашка Довгалюка в Білій Церкві й Андрія Стрільчука в Чорноморську, де вони виконали II розряди для дорослих. Я щасливий, що причетний до їхніх успіхів. Як ринок штурмом брав райдержадміністрацію в 2014 році під час революції. Усі чемпіонати України в Кам’янці.

– Що найбільше дратує?

– Бездіяльність депутатів, які випадково повлізали у владні структури і розвалюють Україну. Вони прийшли не зробити щось для людей, а «урвати» щось для себе. Подивіться, які в нас царські села, вілли на Дністрі. Отже, критерій один: розкоші – це ознаки криміналу. Тому і молодь масово покидає Україну. 

– Чому Ви заявляєте, що ці «рекорди» по клубах за місцем проживанням вже ніхто не поб’є?

– Треба бути великим фанатом, щоб будувати клуби зранку (безкоштовно возити розчини, розвантажувати і бетонувати), а з 16:00 до 20:00 проводити тренування секцій з футболу, тенісу, шахів, гирьового спорту... Робота в дві зміни. Отже, це велика фізична праця. Потрібен наполегливий характер, щоб вибити у влади приміщення, рішення, вказівки. У підсумку спортивні майданчики з вечірнім освітленням, перші хокейні коробки в області. Все це давало можливість центральному мікрорайону міста займати І місця в області по обладнанню спортивних майданчиків.

– Ваше хобі?

– У вільний час я із задоволенням займаюсь мистецтвом «Лісова скульптура». У шаховому клубі існує 5 років виставка із 125 експонатів «Природа і фантазія». Виставка була і у фортеці. Мені приємно, що і тут є щось єдине в області тільки в мене. Шкода, що сьогодні в Галереї мистецтв не знаходиться місця для виставки.

– У боротьбі із бюрократами у Вас свої методи?

– Коли були політичні загострення, то від «Народного контролю» піднімав тему зловживань через листівки. Мене часто зустрічали знайомі і з захопленням коментували прочитане та хвалили за сміливість. Сьогодні знаходжусь у судовій тяганині з обласним управлінням спорту, яке 7 років саботує дитячі змагання в Кам’янці, відмовляється відрядити кам’янецьких тренерів на чемпіонати України. Їх дратують успіхи наших малюків. А також моя критика дерибану бюджетних коштів. Я вірю, що злочинна влада зникне і Україна стане європейською.

– Які плани на майбутнє?

– Хотілося б ще два роки попрацювати в дитячих садочках і знову розкрити шахові таланти Поділля.

– Які ще є бажання?

– Знайти спонсора і випустити другим тиражем мою шахову книжечку для дошкільнят і дітей 1-4 класів «Перші 25 уроків з шахів». Перший тираж у 1000 екземплярів розійшовся по областях Західної України.


Теги: ювілеї, Анатолій Дубовий

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.