Перейти на мобільну версію сайту


10.03.2017

ДОВГАНЬОВОМУ ДИТЯТІ - П’ЯТЬ

грааль-1П’ять років тому 10 березня один самодостатній лікар Олег Довгань відкрив у нашому місті медичний діагностичний центр «Грааль життя». На той час для нас це була диковинка. Як кажуть, повний фарш сучасного діагностичного обладнання, як за кордоном просторі, охайні, зручні як для пацієнтів, так і для медперсоналу приміщення змусили із заздрістю споглядати медикам державної медицини. Проте вони могли користуватися послугами «Граалю» та дослідженнями задля найточнішого лікування.

Нині «Грааль життя» розміщується на трьох майданчиках: головний офіс знаходиться на території міської лікарні, що на Пушкінській, представництва є на вул.Васильєва, 15 в амбулаторії сімейної медицини та в міській лікарні, що на Матросова. Колектив медичного центру налічує двадцять п’ять фахівців і вже п’ять років ним керує лікар-анастезіолог вищої категорії Олег Довгань.

У день народження ми завітали до Центру, аби дізнатися, що нового тут відбулося за ці роки.

- Я радію, що нещодавно ми придбали новий комп’ютерний томограф шістнадцяти зрізів взамін чотиризрізового, - розповідає Олег Анатолійович. – Це дає можливість скоротити час обстеження, що означає – зменшення рентген-випромінювання на організм людини. Новий процесор, який швидше опрацьовує зображення, яке отримали з комп’ютерного томографа, і більш повна картина стану здоров’я пацієнта.грааль

Крім того, перевага нового томографа в тому, що він сам у заданій програмі вводить контрастну речовину з великою точністю часу для певного органу. Працюють на томографі лікар-рентгенолог Сергій Жиров та лаборанти Оксана Яцюк і Сергій Терентьєв. Обидва трудяться в центрі по 4 роки.

- Олеже Анатолійовичу, чи на багато збільшилася вартість цієї послуги?

- Так питання ставити не можна. Вартість цієї послуги у нас маже й дармова, в порівнянні з тим, скільки вона має коштувати насправді. Якщо взяти еквіваленти цін за кордоном і порівняти їх з вартістю запчастин у нас, то ми платимо дорожче за сервіс і запчастини, ніж у них, а вартість процедур нижча в рази. Розуміючи економічне становище кам’янчан, ми намагаємося викручуватися, аби хоч якось забезпечувати дешевший сервіс, бо ж нині без нашої діагностики, яку, до речі, центр проводить грааль-2двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень, місто без якісної послуги залишити просто не можна.

Крім того, не секрет, що вгору пішла ціна на електроенергію, яку наша складна медична техніка споживає досить багато. Та ще й у цю складову входить підняття мінімальної зарплати. От і виходить вартість нашого дослідження.

- А пільгову категорію населення Ви обслуговуєте?

- Так. Медпрацівники і учасники бойових дій мають п’ятдесятивідсоткову знижку. А кам’янчани вже п’ять років економлять гроші і час на добирання до найближчого такого апарату - в обласний центр.

- Олеже Анатолійовичу, які досягнення маєте за роки свого існування?гнідь

- За п’ять років зробили дослідження на комп’ютерному томографі доступним для всіх, хто бажає, і це обстеження при потребі лікарі призначають та частіше користуються, ніж раніше. Тобто томограф дає кінцевий результат для призначення лікування. Також ми придбали цифровий рентген-апарат. Знову ж, завдяки сучасній технології пацієнт отримує мінімальну дозу опромінення, можливість обстеження пацієнта лежачи і стоячи та виведення зображення на монітор і можливість записати результат на диск, а також на рентген-плівку. Крім того, обстежувати пацієнтів різних вікових груп. Такий спектр обстеження дає можливість на відстані отримати консультацію і провести консиліум, за потреби, з іншими фахівцями та колегами.

Нам вдалося розширити фахові можливості наших лікарів завдяки постійному навчанні, відвідуванні різних семінарів, курсів у Києві, Харкові, Вінниці, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську. 

грааль-3Тому нині ми маємо спеціалістів рівня лікаря УЗД вищої категорії Олександра Кисельова, Анатолія Дияконовича, Тетяни Єрмакової, які вже навчають молодих фахівців медцентру, передають їм свій досвід і ті обстеження, які раніше робили винятково вони, вже можуть робити й інші лікарі - Совєцька, Голубовська та Ширко. Вони вже обстежують судини і суглоби. Радує те, що ми змогли розширити лікарський колектив, який у нас досить дружний. Раніше ми могли дозволити собі корпоративи, виїзди на природу, але через воєнні дії на сході колектив вирішив припинити розваги.

Колектив бере участь у програмі енергозбереження й енергоефективності, що в нинішніх умовах дуже важливо. Ми намагаємося використовувати енергозберігаючі джерела світла та обладнання.

- А чому Ви не робити свої послуги замкнутим циклом надання медичних послуг, окрім діагностики могли би ще й лікувати?петрук

- Я вважаю, що нині місто дійсно потребує приватної клініки, де будуть зібрані найкращі лікарі, щоб пацієнти могли обирати собі лікаря. Це було в наших планах, але економічна ситуація, стрибок долара змушує ще раз зважити свої можливості. А такого потужного інвестора нині дуже важко знайти через нестабільність в економіці. Щоб звести лікарню з нуля, мова може вестися про інвестицію, яка сягає мільйона доларів. Зрозуміло, це міг би бути зовсім інший рівень надання медичної допомоги. Крім того, ще раз наголошую, що місто має таку потребу. І якщо стоматологічні послуги в нас розвинені, то хірургічні, травматологічні, нейрохірургічні, урологія змушують замислитися і шукати допомоги в інших містах. Крім того, пацієнт повинен мати альтернативу, повинен мати вибір, тоді й буде здорова конкуренція, бо ж кожна структура намагатиметься бути кращою, щоб отримати пацієнта. Це підвищить професійний рівень, якість послуг, планку і стандарт умов, у яких людина перебуває, і від цього всім буде користь.

Такі послуги будуть доступні винятково всім, коли нарешті буде впроваджено страхову медицину. А іншого шляху в нас немає, інакше якісну послугу люди не зможуть отримувати. Системність і масштабність цієї справи забезпечить їм якість. Нині вже стала доступнішою первинна ланка, пацієнту легше діставатися, можливо, не завжди він може отримати ту послугу, яку б він хотів, але його перенапрявлять туди, де би він її міг отримати. Це простіше, а от зі стаціонарною допомогою дещо складніше через злидняцьку заробітну плату лікаріві та корупційну складову, яка присутня нині й не дає розвиватися медицині правильно. Щось в нинішній системі працює неправильно, не беруся робити висновки, але щось не так і щось слід змінити. Для цього є міністр охорони здоров’я, начальники управлінь і це їхні посадові обов’язки. І якщо вони нічого змінити не можуть, то потрібно найняти менеджерів, які їм у цьому допоможуть чи просто перейняти досвіт там, де це вже пройшли. Міняти потрібно кардинально, бо напівміри не діятимуть.

офісЩоразу йде тотальне здорожчання всього і, спостерігаючи за статистикою великих міст, бачу картину, що пацієнти здебільшого звертаються до приватних структур. Це видно по Києву, але в нас така ж ситуація, просто ми такої статистики не ведемо.

Не подумайте, що я проти державної медицини, вона повинна бути обов’язково, бо ж є певні види послуг, які не може забезпечити приватна медицина. Це ургентна допомога, коли людину привозять без свідомості з вулиці, з ДТП, адже в неї вряд чи є страховий поліс і хтось має заплатити за медичну послугу, а приватник не буде за власні кошти це робити, бо ж йому потрібно самому заплатити за воду, світло, медикаменти, харчування пацієнтів, закупити обладнання і заплатити зарплату співробітникам. Тому державна складова повинна залишитися і забезпечити такі випадки, бо ж в неї не болить голова, де це все взяти, а їй бюджет виділить гроші.

Що ж стосується лікувальної справи в структурі приватної медицини, це поки що досить складно структурно, хоча ми вже маємо досвід роботи з клінікою Жабоєдова. Досвід дійсно неоціненний, але він довів, що не можна працювати з виїзними фахівцями, бо ж виходить, що один лікар готує, другий оперує, а третій доліковує. Повинна бути відповідальність лікаря і пацієнт не повинен проходити сім кругів пекла та потім не можна було знайти того, хто і на якому етапі схибив.

І наостанок хочу зазначити, що сьогодні ні пацієнт, ні лікар законодавчо абсолютно не захищені. Все базується лише на порядності.


Теги: Центр "Грааль життя", Олег Довгань

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.