Перейти на мобільну версію сайту


22.08.2014

ДОЛЮ МОЖНА ЗРОБИТИ СВОЇМИ РУКАМИ

Напередодні Дня Незалежності України «Таблоїд» поспілкувався з людиною, яка знає секрети і значення вишивки, особливо подільської, майстром художньої вишивки, українознавцем, ведичним і сімейним психологом, засновником Центру ведичної психології «ВЕДА» Боженою Філатовою.
Народилася пані Божена в місті Азові Ростовської області, але рід її подільський, бо батьки й image2.jpgпрадіди мешкали саме тут, на Кам’янеччині. Та й до вишивання долучила жінку саме бабуся. У ще радянські часи вона замовила для онучки у сільської вишивальниці вишиванку. Коли дівчинка одягла сорочку, бабця розповіла їй, що ця річ для неї дуже важлива, тому що у візерунках, що на одязі, закладається дівоча доля. Ті слова назавжди закарбувались у пам’яті.
- Поняття символів до мене прийшло, коли навчалася в нашому університеті, - розповідає майстриня. - Пам’ятаю, як наш викладач Василь Товкайло вчив нас писати писанки у підвалі. Маю власну колекцію писанок, написаних з алатирями. Також цікавилася історією дохристиянства. Згодом продовжила навчання в аспірантурі Інституту українознавства, де впритул зайнялася image3.jpgсимволікою. Для захисту взяла тему: «Давня міфологія як джерело первісних знань про праукраїнців». Після теоретичного курсу, перейшли до апробації. Почала з вишиванки чоловікові, собі, потім дітям. Їх у мене трійко хлопчиків. Згодом вишивала на замовлення.
Вивчаючи символи, зрозуміла, що це ціла філософія. Коли ти вишиваєш, знаходишся у зміненому стані. Тобі доводиться духовно поєднуватися з тією людиною, для якої вишиваєш. Роблячи це із позитивними думками та відповідно підібраною символікою, вишиваєш для неї оберіг.
Біополе програмується на відповідні зміни в житті. Комусь для кохання потрібно притягнути image4.jpgпару, комусь зцілитися від хвороб. Допомогти може як знакова система, так і сам процес вишивання. Це ж та сама медитація.
Вишиваючи, людина, повинна думати позитивно, тоді вона може навіть змінити своє життя. До прикладу, налаштувалася на те, щоб вишити рушник своєї долі, і вона вишиє таку долю, про яку думатиме під час роботи над вишивкою.
У дитинстві бабуся казала мені, що дівчина власноруч має вишити собі весільний ришник. Але чому сама, якщо це може зробити бабася чи мама? Насправді весільний рушник має дуже важливе значення, можна сказати, що доленосне. Візерунки на рушникові - це неабиякі символи. У давнину в кожному роді, в кожній сім’ї була своя гербова символіка, родовий знак. Ми часто зустрічаємо в музеях зразки, коли один кінець рушника має один орнамент, а другий - зовсім інший. Чому ж так? Дівчина вишивала рушник зі своєю гербовою символікою з того краю рушника, де мала під час вінчання ставати сама. Коли вона вишиває, то думає про свій рід, долю, яку хоче мати, яка вона буде дружина, матуся, бабуся. А вже коли вона вишиває другий кінець рушника, куди ставатиме її суджений, то вона має вишивати родовий знак майбутнього чоловіка. А як же вона знає, хто буде її чоловіком? У давнину дівчина придивлялася, до кого лежить її душа, як той хлопець ставиться до неї і якщо їхні біополя сходилися, то вона це відчувала. І знову ж таки, придивлялася до оранаменту на вбранні його родичів і переносила їх на другий край рушника. Якщо могла вишити рушник, це означало, що саме цей хлопець може бути її чоловіком.
Ведичні знання свідчать, що люди народжуються в парах. Коли дівчина придивляється до хлопця, вона інтуітивно відчуває - це її суджений чи ні.
Коли я вишивала свій рушник, то зробила це дуже швидко - за 4 дні. Вийшла дуже потужна робота, яка легко йшла. Так у нас із чоловіком у житті. До нині жодного разу не сварилися. Ми дуже близькі з ним по духу. Як легко вишивався рушник, так легко ми йдемо по життю. Мій image5.jpgчоловік з Нікопольщини, він теж займається ізотерекою, його мама досліджувала родовід десь з початку 1800-их років.
Досить важливу роль у одязі відіграє сварогова система (так звана свастика). Якщо знак крутиться у правий бік - це творення, в лівий - розруха. Коли ці знаки поєднати, виходить гармонія і єдність.
З кожним роком вишивка в житті людей набирає популярності, і це дуже правильно, адже маємо пам’ятати витоки нашого роду. Нині вишитий одяг замовляють для новонараджених, що забрати їх з пологового, для першокласників, та й взагалі для важливих моментів життя.
Завжди, коли людина одягала вишитий одяг, здавалося у неї виростали крила, з’являлося багато сил. Це означало, що вірно підібрані символи, нитки, тканина і стан, у якому перебуває майстриня.
Щоб ваш вишитий одяг служив вам оберегом, потрібно зазначити майстрині, куди маєте одягати цю річ. Крій має бути простим, щоб тканина менше розрізалася, тоді вона матиме більшу силу для вашого захисту. Не забувайте, що символи-обереги допоможуть вам спрямувати долю в потрібне русло.

Теги: Центр ведичної психології «ВЕДА», Божена Філатова, украънська вишивка, вишиванки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.