Перейти на мобільну версію сайту


27.06.2014

ДО ФОРТЕЦІ НА НІЧНУ ГОСТИНУ

Пізно ввечері, коли запалюються ліхтарі, оживає Старе місто. За фортечними мурами чутно розмови, веселий сміх та музику - тут розгадують легенди Старого замку.
Унікальне вечірнє дійство захоплює в свій історичний полон туристів, що приїхали на нічна екскурсія.jpgгостину до Квітки на камені.

Сьогодні нікого не здивуєш нічними клубами, драйвовими розвагами. Вибагливий турист нині налаштований на інші, більш інтелектуальні розваги. Саме їх можуть запропонувати в Кам’янці, зокрема на території державного історичного музею-заповідника.
- У 2006 році ми зробили першу нічну екскурсію «Легенди Старого замку», - розповідає директор музею-заповідника, він же за сумісництвом староста Старого замку Віктор Травінський. - Ідея дуже швидко знайшла своїх прихильників. Її підтримали і готельєри міста. Та в зв’язку зі скрутними часами нам довелось дещо змінити концепцію.
Цього року, починаючи з минулого тижня, на території Старої фортеці стартувала нічна екскурсія «Таємниці Старого замку». Щосуботи та щонеділі, з 21:00 до 23:00 кам’янчани та гості міста мають змогу взяти участь у театралізованому дійстві та на кілька годин зануритись у епоху 16-17 IMG_0894.JPGстоліття.
І якщо ціна колишньої нічної екскурсії «Легенди Старого замку» становила 2700 грн і була не кожному по кишені, то нинішні «Таємниці...» можна розгадати за цілком пристойну плату. Вартість квитка становить 20 грн з однієї людини, а вартість екскурсії - 50 грн з групи.
Що ж за такі гроші можуть побачити відвідувачі нічної фортеці? Ось лише кілька епізодів із досить обширного сценарію...
... Дійство розпочинається у вечірній час, коли до воріт замку підходять гості. За воротами стоять воїни-охоронці, саме вони зустрічають гостей словами: «Хто ви? З яких країв будете? Чи з миром чи з війною завітали до нас?». Воїни супроводжують гостей на територію замку, де на них вже чекає староста зі свитою. Лунає постріл з гармати...
А далі відвідувачі потрапляють у казковий світ, у якому можна слухати музику, пити вино, ліпити глечика з глини, карбувати монету, стріляти з лука й арбалета й, навіть, потрапити до боргової ями. Звичайно, ненадовго!
У Папській башті на гостей чекатиме легенда про Кармалюка. Пройшовши Лянцкоронську та Комендантську башти, можна вийти на західний бастіон та послухати розповідь-легенду про Нову фортецю.
І весь цей час вас супроводжуватимуть староста, старостиха, козаки, писар.
Наостанок екскурсанти матимуть нагоду завітати до шинка, де привітний шинкар почастує пивом нічна   екскурсія.jpgі медовухою...
Своїм часом, увагою та знаннями з відвідувачами нічної екскурсії діляться співробітники державного історичного музею-заповідника: Ольга Венгрова, Руслан Йолтуховський, Петро Болтанюк, Тетяна Філіпчук, Дмитро Кондратюк, Юрій Савін та Сергій Атаманчук. Магії дійству додають учасники проекту «Жива фортеця» гончар Олег Храпан, майстер з карбування монет Євгеній Смольський, майстер зі стрільби з традиційного лука Ігор Чесноковський та замковий шинкар Вадим Драбчук.
Тож «КлюЧ» рекомендує нічну екскурсію «Таємниці Старого замку» як обов’язковий пункт відпочинку цього літа!

Теги: нічна екскурсія, Стара фортеця, Віктор Травінський, музей-заповідник

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.