Перейти на мобільну версію сайту


20.05.2016

«АП» НА ОРБІТІ «АПЕЛЬСИНУ»

... Танець давно вважають чудовим лікарем без ліків: взаємозв’язок музики і руху – це місток здоров’я від емоційно-духовного до фізичного. Класичний екзерсис – основа правильного і гармонійного розвитку тіла людини. 1991 року педагог Алла Миколаївна Пащенко зрозуміла: не вистачає цього «емоційно-духовного» в щоденному житті її учнів! Зібрала тих, хто бажає танцювати, знайшла порозуміння з їхніми батьками, і... заварила у великому казані таку кашу з цікавим сюжетом, запальною музикою, яскравими костюмами та дратвовим запалом, що її, як виявилося, вистачило аж на цілих 25 років.

АпельсинОтже, 21 травня народний ансамбль сучасного танцю «Апельсин» святкує 25-річчя, а це - чверть століття. Сонячний дар організатора «Апельсину» Алли Пащенко за ці роки дав гарні плоди. Увесь цей час поруч із нею була її родина, зокрема донька Катерина і зять Ярослав Мельник. А також батьки дітей, які надихали і підтримували. Сьогодні «Апельсин» - це сотні хлопчиків та дівчаток, юнаків та юнок, дорослих матусь та татусів, які у всі роки були пліч-о-пліч з «АП». Так називають свого керівника дітлахи та дорослі.

- Алло Миколаївно, як виникла ідея створення ансамблю?

- Спочатку це був гурток при НВК №13. На той час сучасна хореографія тільки почала розвиватися, тому групка охочих займатися була досить маленькою. Разом із дітьми вчилася і я. Танці базувалися на сюжетах. А вже коли отримали елементарні навики, була потреба в професійному підході до хореографії. Тоді на допомогу прийшла моя учениця Ірина Літинська. Пізніше, не повірите, я за порадами зверталася до власної доньки Каті, якій тоді було лише 10 років, і вона навчалася в школі мистецтв №9. Гарну базу, яку їй дала викладач хореографії Таїсія Броніславівна Манькевич. Отже, ми втрьох крок за кроком просувалися вперед.
Ми вчилися і прагнули бути схожими на майстрів хореографії - ансамбль ім.Моєвсеєва, а також Тодес, Сухішвілі...
У процесі творчої діяльності у нас виникали ідеї, і ми розробляли танці народів світу.
«Апельсин» - це хореографічна історія успішних постановок багатолюдних глядацьких залів краю, України, далекого й близького зарубіжжя. «Апельсин» здійснив безліч поїздок на конкурси і фестивалі до 18 країн світу - це Америка, Японія, Китай, Угорщина, Франція, Польща, Італія, Іспанія, Португалія, Німеччина тощо. У його репертуарі понад 100 хореографічних постановок, серед яких - 16 танців народів світу. Колектив отримав звання народного танцювального колективу Грузії, та звання народного в Україні. До речі, відомий грузинський хореограф Придон Пагава, який перебуває в Китаї, спеціально їде в Кам’янець, аби привітати нас зі святом.

- Алло Миколаївно, а чому «Апельсин»?

- Спочатку ми були «Сюрпризом», а вже коли група збільшилася, нас ця назва не влаштовувала, тому серед дітей учасників ансамблю було оголошено конкурс, і виграв бренд «Апельсин». Мотивація була проста: в апельсині багато часточок, він яскравий, сонячний, смачний - якраз для дітей підходить.
Кожну постановку особисто я й мої дітки пропускаємо через свою душу і серце. Намагаємося, щоб такими ж донести їх до глядача. За ці роки у своєму доробку маємо понад сто хореографічних постановок. У нас є добра традиція кожного року випускати «Апельсиновий» календар, у якому відображаються всі здобутки колективу, хореографічні постановки, різномаїття костюмів, подорожі на фестивалі, різні миттєвості наших випускників, тобто їхні надбання, народження дітей, весілля. До речі, цього року народилося 4 сім’ї.

Апельсин- А яка постановка найдовше живе у Вашому доробку?

- Грузинський танець «Діти гір», який вперше ми показали в Кам’янці 2006 року. Потім був фурор у Тбілісі, двічі премія в конкурсі Павла Вірського. Він донині в колективі найулюбленіший. Довелося вже тричі поновлювати сценічні костюми.

- Напевне, на Вашому шляху зустрічаються хороші люди?

- І дійсно, ми самі прагнемо віддати своє тепло, і нам воно сторицею повертається. У наших подорожах нам зустрічаються люди, які нас підтримують і допомагають. Але насамперед - це батьки, які вірять у нас, і ми за час життя дітей в «Апельсині» стали великою, дружньою родиною. Адже в «Апельсині» навчаємо не лише танцю й хореографії, але й роботі в команді, дружнім стосункам, любові й поваги до ближнього, бути чуйними та людяними. Куди б ми не подорожували, на нашому шляху зустрічаються добрі люди, особливо це відчутно в чужому краї. 

- Які Ваші найближчі плани та мрії?

- Маємо гарні цікаві ідеї щодо нових постановок. Хочемо, щоб настав спокій в країні, й ми могли більше подорожувати, аби дарувати своє мистецтво людям.

 Валентина СОЛЯРИК, заступник директора

з навчально-виховної роботи ЦДЮТ.


Теги: колектив "Апельсин", Алла Пащенко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.