Перейти на мобільну версію сайту


09.08.2013

АФОН ЛИШЕ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

Із грецького курорту повернулися нещодавно сім’ї Детцелів та Трушевих. Дружній відпочинок, дивлячись з численних світлин, видався на славу.
І в морі покупалися, і на пляжі позасмагали, наїлися смачних середземноморських страв та по святих місцях походили.Як зізнався Олександр Детцель, хоч раз кожен чоловік повинен побувати на Афоні. Чому лише чоловік? Та тому що жінок на святу гору не пускають. 1016739_281018152038787_1579681630_n.jpg
Свята гора Афон - півострів у Греції, на якій розташовано 20 великих чоловічих монастирів (не рахуючи більш дрібних чернечих громад). У Візантії вхід у всі чоловічі монастирі жінкам був суворо заборонений. Свята гора вважається земною спадщиною Божої Матері - переказ свідчить, що Пресвята Богородиця і євангеліст Іоанн вирушили в морську подорож, але потрапили в шторм у дорозі і збилися з курсу. Зрештою, приставши до підніжжя гори Афон, в тому місці, де тепер розташований Іверський монастир, Матір Божа була вражена красою цих місць, тому просила Господа зробити Святу гору Її земною спадщиноюм. За заповітом Матері Божої, жодна жінка, крім неї, не може ступити на землю Афона. У 1045 році при візантійському імператорі Костянтині IX Мономасі був прийнятий статут для афонітів, який офіційно забороняв жінкам, і навіть домашнім тваринам жіночої статі перебувати на території Святої гори. Ука1003767_527970113925593_858494680_n.jpgз президента Греції від 1953 року передбачає тюремне ув'язнення на термін від 2 до 12 місяців для жінок, які порушили заборону.
Отож, чоловіча половина компанії побувала чи не у всіх монастирях Святої гори, котрі хоч і відрізнялись один від одного за дизайном, але всі були зроблені з природніх матеріалів, були зручними та вражали простотою.
Узагалі, Греція, як країна нині приваблива для туристів. Вона має унікальні пам’ятники стародавньої і давньої культури. У кожному місті є музей або археологічні пам’ятки, розвалини театрів, культових і храмових споруд. Крім того, надзвичайно красива природа, протяжна берегова лінія, вздовж якої розміщено безліч курортів, активних видів відпочинку і розваг.
 Греція живе туризмом, тож відпочити у цій країні буде одним із кращих літніх вражень.

Теги: Греція, Афон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.