Перейти на мобільну версію сайту


19.07.2019

А ПОДАРУНОК ЗАБРАТИ НІКУДИ, або ЗНОВУ РЯТУЙТЕ ШВИДКУ

швидкаШвидка медична допомога може отримати новесеньку сучасну карету швидкої допомоги марки «Пежо», обладнану за останнім словом техніки, але її немає куди поставити, тому автівка від фонду Рената Ахметова стоїть у Хмельницькому на базі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і очікує господаря, але потрібно мати, куди її поставити, тобто бокс.

Ввесь автопарк швидкої зношений вже на 50%. І хоча наш Кам’янець-Подільський СЕМД – відокремлений підрозділ Хмельницького ОЦЕМД та МК, але медики обслуговують нас, кам’янчан. Тому й кам’янецька громада має подбати про належні умови праці. Але в цьому є незацікавлені. Їм краще приміщення, яке б могло служити всій громаді, передати під приватний морг. Мова йде про колишнє приймальне відділення міської лікарні на першому поверсі, де б чудово розмістилася швидка допомога, а спереду є місце для облаштування стоянки для карет і не потрібно щось вигадувати, ремонтувати чужі приміщення та бути там квартирантами. Жоден квартирант у чужий ремонт не вкладає грошей. Та й корупцію можуть пришити керівникам за нецільове використання грошей.

БУЛО ТИМЧАСОВО
14 років тому (1 грудня 2005 р.) швидку допомогу тимчасово перевели зі власного старезного приміщення у ще гірше – на другий поверх міської лікарні, де комунікації були іржаві. Зі стелі текло, вікон не було і немає, як і опалення, висота від підлоги до стелі складала понад три метри, тобто нагріти його було неможливо, довжелезні і широчезні темні коридори, надзвичайно стрімкі і вузькі сходи, без освітлення, з яких неодноразово падали медики і ламали собі кінцівки. Карети швидкої стояли просто неба, на відміну від попередніх гаражних приміщень, хоча їх і не вистачало, але вони були. Згодом на новій території, у міській лікарні, над майданчиком для автомобілів з часом звели навіс, принаймні дощ і сніг на голову не падали. Та минулого року забудовник захотів проводити термінові роботи і зрізав навіс, пообіцявши облаштувати стоянку для автомобілів швидкої допомоги та кілька боксів для проведення ремонтних робіт. Але зрізати зрізав, а от про зобов’язання забув. І тепер маємо серйозну проблему. Гаражі, які належали швидкій, з дозволу головного лікаря міської лікарні у швидкої відібрали, натомість їй передали непридатні. Досить того, що в тих боксах, які все ж таки спромоглися виділити, навіть електрики немає, вони низькі. Багато років обіцяють взагалі перевести швидку допомогу в придатне приміщення, але її переформатували і підпорядкували обласній екстреній допомозі. Місто запропонувало її кілька варіантів переїзду, серед яких станція переливання крові і служба порятунку (пожежна). Остання пропозиція досить слушна. Сюди можна звести службу на кшталт 911. Але обласний центр не поспішає, бо приміщення чужої власності, а Кам’янець страждає. Досить того, що автопарк швидкої дихає на ладан, та ще й нині не може отримати новесеньку автівку, на яку, до речі, міський бюджет не має коштів і невідомо ще коли вони з’являться.
Можливо, щось змінить медична реформа, яка обіцяє офіційний перехід екстренної медичної допомоги на нову систему фінансування через НСЗУ вже наступного року, але спочатку всі медичні установи стануть некомерційними комунальними підприємствами. Хоча мало що змінила вона в нашому місті власне для медиків первинки, тобто сімейної медицини. Адже первинку очолила людина «з космосу», яка прагне лише набити власні кишені за рахунок пацієнтів та підлеглих медиків. Тому насамперед потрібно підготувати керівника, який би міг правильно розпорядитися коштами, щоб була користь для кам’янчан.

Отже, перші зміни в роботі екстреної медичної допомоги обговорили на спеціальному семінарі з керівниками медичних установ, які надають екстрену медичну допомогу, економістами і бухгалтерами цих закладів та представниками місцевих влад за участю спеціалістів МОЗ, НСЗУ та Агенції США з міжнародного розвитку USAID.

Окрім автономізації всі медичні установи, які надають екстрену медичну допомогу, мають підписати договір з НСЗУ. Таким чином ЕМД також буде отримувати кошти за пацієнтів, яким було надано медичні послуги. А це означає, що швидка змушена буде обслугувати щонайбільше пацієнтів якісно.

На семінарі підтвердили, що в 2020 році очікується реформування диспетчерських служб швидкої допомоги. Планується, що для обробки викликів витрачатиметься менше часу, на адресу пацієнта буде виїжджати найближчий автомобіль «швидкої», а не такі тарантаси, як є нині у нас. Тож нагальне завдання керівництва закладів «екстренки» – провести тендери щодо закупівель обладнання для оновлених диспетчерських служб.

Але це в майбутньому, а питання слід вирішувати вже, щоб новенька карета швидкої допомоги могла обслуговувати кам’янчан. Бодай поверніть назад той злощасний навіс, який зрізали і він валяється в кутку колишнього хірургічного корпусу. Чужий дядько не прийде і не зробить для нас, хоча подарував, а от використати немає як. Не знаю, хто буде скоро чухати потилицю, коли швидка по дорозі до хворого зламається. Отже, негайно потрібно сісти за стіл перемовин зі всіма сторонами і питання закрити. Нарешті, дайте швидкій хоча б можливість забрати дарунок і виділіть місце локації.


Теги: проблеми та подарунки "швидкої"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.