Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Таблоїд

СЕЗОН КАБАЧКІВ. ТОП-10 СМАЧНИХ РЕЦЕПТІВ
Стартував сезон кабачків. Кабачок - надзвичайно корисний овоч, він легко засвоюється та добре впливає на травну систему і стан шкіри. Овоч добре впливає на відновлення крові, блокує розвиток атеросклерозу. Кабачки рекомендують вживати при гіпертонії а захворюванні печінки. Крім того, сік кабачків здатен заспокоїти нервову систему. Пропонуємо топ-10 страв, які можна приготувати з кабачка. 

ВІД ЖВАНЦЯ ДО СТАРОЇ УШИЦІ - ДНІСТЕР. ЧАСТИНА №4
1362 кілометри від Карпат до Чорного моря намотує Дністер - третя за довжиною річка в Україні. Частина цієї дистанції пролягає і в нашому Кам'янець-Подільському районі, розділяючи його південний кодон та сусідню Чернівецьку область. Завершуємо мандрувати Дністром по Кам'янець-Подільському районі. Нагадаємо, стартували ми зі Жванця і дійшли аж до Староушицької території та населених пунктів, повз які протікає третя за довжиною річка України.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД ЖВАНЦЯ ДО СТАРОЇ УШИЦІ - ДНІСТЕР. ЧАСТИНА №3
Ми вже розповіли вам про села Жванецької та Слобідсько-Кульчиєвецької ОТГ, які оминає Дністер. Настала черга Китайгородської громади, де річкою можна помилуватися аж у чотирьох населених пунктах. І щоразу це будуть просто неймовірні краєвиди.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД ЖВАНЦЯ ДО СТАРОЇ УШИЦІ - ДНІСТЕР. ЧАСТИНА №2
Дев'ять населених пунктів Жванецької об'єднаної територіальної громади минає Дністер і прямує до сусідньої Слобідсько-Кульчиєвецької громади. Щоправда, для самої річки ці кордони не більше ніж умовності. А от для наших ОТГ це можливість розвивати туристичну галузь.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД ЖВАНЦЯ ДО СТАРОЇ УШИЦІ - ДНІСТЕР
1362 кілометри від Карпат до Чорного моря намотує Дністер - третя за довжиною річка в Україні. Частина цієї дистанції пролягає і в нашому Кам'янець-Подільському районі, розділяючи його південний кодон та сусідню Чернівецьку область. Дністер прямує впевнено на Новодністровськ до ГЕС, роблячи дорогою аж шість вихилясів від Жванця до Старої Ушиці. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТАРОВИННІ, ПРОСТІ, ФАМІЛЬНІ
До Великодня залишається кілька днів. І якщо ви ще не визначилися, за яким саме рецептом спекти святкову пасочку, пропонуємо вам декілька рецептів від кам'янецьких господинь. Обирайте, який найбільше сподобався, або ж діліться власними у коментарях до публікації.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БУТИ ТОЛЕРАНТНОЮ, КОРИСНОЮ І ЗАВЖДИ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ
Витончена, тендітна, ніжна, спокійна, виважена, зосереджена та наполеглива, віддана роботі, яку обрала багато років тому і про яку жодного разу не пошкодувала. Її ніколи не лякають труднощі, тому що вона знає, як з ними впоратися. Чуйна й лагідна мама і просто чарівна «Фантастична жінка» і ще одна героїня нашого проєкту – дитячий лікар невролог комунального некомерційного підприємства «Дитячий медичний центр» Кам’янець-Подільської міської ради Ольга Король.
Автор:  Ірина ФУРМАН

СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ЧЕСНІСТЬ І ЛЮБОВ ДО ЛЮДЕЙ
Вона вольова і цілеспрямована, завжди впевнена в тому, що робить. Багатогранна, з великим досвідом роботи та життєвим багажем. Її ніколи не лякають труднощі, тому що впевнена – вона їх подолає. Це ще одна героїня нашого проєкту «Фантастична жінка» – голова всеукраїнської профспілки торгівлі, громадського харчування та послуг м.Кам’янця-Подільського, член громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації, голова комітету малого та середнього бізнесу в Хмельницькій області – Людмила Боярська.
Автор:  Ірина ФУРМАН

НІКОЛИ НЕ ЗРАДЖУЙТЕ СВОЮ МРІЮ
Вона спокійна і виважена. В своєму житті завжди знає, чого прагне. Зосереджена на справі, яку робить, цілеспрямована та впевнена в своїх силах. В неї немає слова «не зможу», адже у всьому звикла покладатися на власні сили. Вона чудова мати і дружина, гарний менеджер beauty-салону «Новіта», який створила сама 10 років назад. Ми говоримо про ще одну героїню нашого проєкту «Фантастична жінка» – Оксану Васильчук.

Автор:  Ірина ФУРМАН

ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ. ПРАЦЮВАТИ ЗАРАДИ ЛЮДЕЙ
Впевнена в собі, стильна, розумна, інтелігентна, надзвичайно комунікабельна та працьовита. По-своєму вразлива, але водночас вольова. Гарний керівник, прекрасна мама і бабуся. Ці слова стосуються ще однієї героїні нашого проєкту «Фантастична жінка» – директора Коледжу ПДАТУ, Олени Чубайко.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ХОРЕОГРАФІЯ – ЦЕ НЕ БІЗНЕС, А СПОСІБ ЖИТТЯ!
Щира, відверта, стильна. Завжди йде в ногу з часом, яскрава і сильна особистість, яка ніколи не зупиняється на досягнутому. Впевнена у всьому, що робить, дисциплінована і надзвичайно креативна. Улюблений педагог для сотень своїх вихованців. Для них вона найкраща подруга і порадник. Ці слова адресовані ще одній героїні нашого проєкту «Фантастична жінка» – керівнику театру-студії сучасного танцю «Абра» Лілії Пашинській.
Автор:  Ірина ФУРМАН

СКІЛЬКИ БУДУ ЖИТИ, СТІЛЬКИ ДОПОМАГАТИ!
Вона уособлення безмежного добра та щирості. Легка у спілкуванні, цілеспрямована і наполеглива у всьому, за що береться. Сильна, витривала, трудолюбива, але водночас дуже вразлива і тендітна жінка. Її неможливо зламати, тому й по життю веде і підтримує саме головне – це віра в Бога і власні сили. Мова йде про ще одну героїню нашого проєкту «Фантастична жінка» власницю та керуючу мережею кафе «Диканька», «Витребеньки» та «Гоцки» – Валентину Бережанську.
Автор:  Ірина ФУРМАН

КОХАННЯ, ПРАЦЯ І ЛЮБОВ ДО ЛЮДЕЙ!
Енергійна, запальна, креативна, з прекрасним почуттям гумору та з легким оптимістичним ставленням до життя. Любляча дружина, турботлива мама, гарна господиня, відома всьому місту і поза його межами творча особистість, співачка, чиї досягнення в галузі культури важко порахувати. Це слова про ще одну героїню нашого проєкту «Фантастична жінка». – Інну Білоцьку. Для мене особисто вона є фонтаном самих позитивних емоцій, з якими ділиться зі всіма людьми, які її оточують. А її голос – це просто мелодика для душі. Вона – людина-свято.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ВІРТЕ У СЕБЕ І ВСЕ ВИЙДЕ
Впевнена в собі і в справі, яку робить, цілеспрямована, щира, відверта, комунікабельна, прекрасний тренер і найкращий друг для своїх вихованців. Чарівна жінка, прекрасна мама і просто людина, яка заслуговує великої поваги. Ці слова характеризують ще одну героїню нашого проекту «Фантастична жінка» – викладача Подільського спеціального навчально-реабілітаційний соціально-економічного коледжу, тренера-викладача Кам’янець-Подільської ДЮСШ №1 Ольгу Погорецьку.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЛЮБОВ ДО ЛЮДЕЙ, З ЯКИМИ ПРАЦЮЄШ
Легка у спілкуванні, ерудована, інтелігентна, цілеспрямована, гарна подруга, мудрий керівник, який понад усе дбає про свій колектив і студентів. Ці слова адресовані ще одній героїні нашого проекту «Фантастична жінка» – директору Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну – Ользі Мальченко.
Автор:  Ірина ФУРМАН

«НАВЧАТИ, МРІЯТИ, ТВОРИТИ, ДОСЯГАТИ»
Юність – відповідальна пора і від того, як вона минає, залежить майбутнє особистості, адже так важливо, аби вже змалечку пріоритетом стала не вулиця з її негативним впливом, а захоплення, яке спонукало б до розвитку інтелекту та свідомості. 
Саме зараз важливу роль відіграє позашкілля, зокрема гуртки технічної творчості, які в позаурочний час приносять дітям велику користь та задоволення.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛЮДЯНІСТЬ, ЧЕСНІСТЬ, ЛЮБОВ ДО СПРАВИ ТА ПРАЦЬОВИТІСТЬ
Вона надзвичайно талановита, розумна і цілеспрямована. Водночас винахідлива, дуже креативна та відповідальна у всьому, за що береться. Вмілий керівник, чуйна мама, віддана подруга і просто прекрасна людина, в якій органічно поєднується безліч різних по собі позитивних рис характеру. Це ще одна героїня нашого проекту «Фантастична жінка» – керівник SARGOI International Community у Кам’янці-Подільському Юлія Швидка.
Автор:  Ірина ФУРМАН

НІКОЛИ НЕ СТОЯТИ НА МІСЦІ
Компанійська, весела, життєрадісна, трудолюбива і впевнена у всьому, що робить і чого прагне в житті. Відверта і щира у спілкуванні як зі своїми працівниками, так і зі своїми дітьми. Терпіти не може брехні та підлабузництва. Така вона, ще одна героїня нашого проекту «Фантастична жінка» – директорка ТОВ «Агро-Слава 2017», кандидат сільськогосподарських наук Ярослава Бабій.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ДОПОМАГАТИ ТИМ, ДЛЯ КОГО ЦЕ ВАЖЛИВІШЕ
Це людина не просто з великим серцем і щирою душею. Вона давно чітко визначилася зі своєю життєвою позицією та вважає її найбільш правильним вибором у житті. Ця жінка впродовж майже шести останніх років стала для багатьох військових та їхніх рідних і близьких не лише на території Кам’янеччини, але й за її межами, подругою, мамою, сестрою, бойовим товаришем. Розмова сьогодні про ще одну фантастичну жінку з великої літери – волонтера, співзасновника БФ «Центр допомоги кам’янчанам, учасникам АТО» Тетяну Кошелеву.
Автор:  Ірина ФУРМАН

СТАВИТИСЯ ДО ЛЮДЕЙ ТАК, ЯК ТИ ХОЧЕШ, ЩОБ СТАВИЛИСЯ ДО ТЕБЕ!
Надзвичайно активна по життю, комунікабельна, щира, привітна, впевнена у всьому, за що береться, наполеглива і непосидюча. Її неможливо переконати в тому, в чому вона бодай на секунду сумнівається. Завжди впевнено рухається вперед і вважає, що з кожною хвилиною життя людина має розвиватися і не зупинятися на досягнутому. Прекрасний керівник на роботі, а вдома – ніжна, тендітна, любляча дружина та мама. Ці всі слова про ще одну героїню нашого проекту «Фантастична жінка» – приватного підприємця, директора ресторану «Фараон» Тетяну Маціон.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОБИТИ ТЕ, ЩО ЛЮБИШ. ЛЮБИТИ ТЕ, ЩО РОБИШ
Вона ніколи не зупиняється на досягнутому, не боїться починати щось з самого початку, енергійна і запальна, активна і креативна, відповідальна у всьому, за що береться. Гарна, розумна, чутлива, ніжна мама й любляча донька. Ці слова адресовані ще одній героїні нашого проекту «Фантастична жінка» – сільському голові Жванецької об’єднаної територіальної громади Тетяні Криворучко.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ВЧИТИСЯ, ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ І БАГАТО ПРАЦЮВАТИ
Вона завжди тримає руку на пульсі, знаходиться в епіцентрі подій, поважає і цінує професіоналів своєї справи. При цьому вирізняється з-поміж інших своїм загостреним почуттям справедливості. Вона така є і пишається цим. Любляча мама, прекрасна дружина, надійний друг і просто чарівна жінка. Це ще одна героїня нашого проекту «Фантастична жінка» – директор ТзОВ «ТРК «Кам’янець-По­дільсь­кий», тележурналіст, ведуча передачі «Кам'янецькі новини» Інна Дорога.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ТВОРИТИ ДОБРО ЛЮДЯМ
Вона надзвичайно енергійна й активна людина. Абсолютний лідер у всьому, цілеспрямована, працелюбна, при цьому любляча жінка, мама та бабуся. Ці слова стосуються ще однієї героїні нашого проекту «Фантастична жінка» – заступника голови ради ветеранів міста, голови комітету ветеранів праці та дітей війни, заслуженого працівника соціальної сфери України, депутата Хмельницької обласної ради чотирьох скликань, радника міського голови, начальника управління праці та соціального захисту населення міста Кам’янця-Подільського з 1987 до 2010 року, ректора Університету третього покоління, голови первинної ветеранської організації селища цукрового заводу
Надії Підскоцької.
Автор:  Ірина ФУРМАН

БУТИ У ВСЬОМУ ВІДВЕРТОЮ І ЧЕСНОЮ
Спокійна, виважена, толерантна, працелюбна, за покликом душі абсолютна альтруїстка, за бажанням розвиватися по життю – лідер. Любляча дружина, мама, бабуся та мудрий керівник. Ці слова стосуються наступної героїні нашого проекту «Фантастична жінка», директора територіального центру соціального обслуговування «Турбота» Валентини Солодковської.
Автор:  Ірина ФУРМАН

БРАТИ ВІД ЖИТТЯ ВСЕ ПОЗИТИВНЕ І ХОРОШЕ!
Вона завжди сповнена енергією, відповідальна у всьому, що робить, наполеглива і переконлива. При цьому ніжна і тендітна мама двох прекрасних дітей. Це наша героїня проекту «Фантастична жінка», нотаріус Світлана Мартинюк.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЛЮБІТЬ ТЕ, ЧИМ ЗАЙМАЄТЕСЯ!
Вона надзвичайно креативна. Кожна її робота заслуговує великих овацій. Щира, сердечна, абсолютно віддана роботі людина, просто чарівна, фантастична жінка, ще одна героїня нашого проекту – режисер народного театру «Тандем» Галина Коротенко та засновник театрального фестивалю «Комора». Цього року останній святкуватиме п‘яту ювілейну річницю.
Автор:  Ірина ФУРМАН

НЕ ВІРТЕ ЗАБОБОНАМ, ВІРТЕ ЛІКАРЮ
Іншого виходу, аніж стати лікарем у неї не було. Це не був примус або ж чиєсь повчання. Просто вона росла в такому середовищі, де апріорі обирали тільки лікарську життєву стежку. Тож не дивно, коли журналісти запитали маленьку Вікторію, яка гралася в дворі ляльками, ким вона мріє стати, як виросте, дівчинка, не замислюючись випалила: «Лікарем, як мама з татом».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МУЖНОСТІ ТА МУДРОСТІ НА КОЖЕН ДЕНЬ
Вона ніжна, тендітна і романтична. Водночас цілеспрямована і впевнена в тій справі, яку робить. Багатогранна, завжди самовдосконалюється і поважає людей, які прагнуть такого ж розвитку. Перфекціоністка, адже не вміє жити і працювати по-іншому. Вимоглива до себе, завжди вміє розділяти чорне від білого. Інтелігентка та інтелектуалка. Любляча мама та жінка. Педагог, який приніс для нашого міста чималі здобутки – це Наталія Рудніцька, вчителька української мови і зарубіжної та української літератури Кам’янець-Подільської ЗОШ №17, призерка конкурсу «Global Teacher Prize Ukraine». І ще одна наша фантастична жінка.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЗАМЕРЕЖИЛИ ДУШУ, ОБ’ЄДНАЛИ ПІСНЕЮ
Закохані в пісню, вони нею живуть, її повсякчас дарують своїм численним шанувальникам. Цей колектив знають не лише в кожному селі Кам’янець-Подільського району, а й в Україні та за її межами. За 10 років діяльності він завоював глядацьку любов, і робив це зі всією щирістю та легкістю, на яку здатен.
«Фірмачі», – каже директор колективу на всіх професіоналів своєї справи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТРЕТЯ – УСПІШНА, ЧЕТВЕРТА БУДЕ ЕКСКЛЮЗИВНА
Минулого вікенду Кам'янець-Подільський перетворився на справжню кінематографічну столицю. Тут вже втретє пройшов Міжнародний кінофестиваль «Бруківка».
 Упродовж п'яти днів на п'ятьох локаціях фестивалю побувало майже чотири тисячі відвідувачів. Разом із «Бруківкою» в місті проходив і Всеукраїнський форум «Молодіжні сходинки». Захід відкривав міський голова Михайло Сімашкевич. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У МІСТІ ЗНОВУ ОЖИВАЄ ІСТОРІЯ
20-22 вересня у Старій фортеці за підтримки Польського інституту в Києві вкотре відбудеться міжнародний військово-історичний фестиваль «Schola militaria».
«Члени військово-історичних товариств з Польщі, Білорусі, Чехії та України покажуть, як жили місцеві д’Артаньяни, – повідомляють організатори. – Тренування військ, замкова кухня від шеф-кухарів, середньовічні ігри та забави, смолоскипна хода та, авжеж, відтворення бою відбудуться в рамках фестивалю».

«МОЛОДІЖНІ СХОДИНИ» В МОЛОДІЖНІЙ СТОЛИЦІ
Майже 900 учасників, 30 спікерів, три тематичних майданчики – Кам’янець-Подільський готовий до молодіжних сходин! 13 вересня у Старій фортеці стартує дводенний Всеукраїнський форум, який подарує усім відві­дувачам запас енергії які мінімум на цілий рік.
Отож, у ці вихідні відбудеться захід, до якого наше місто готувалося з моменту здобуття статусу Молодіжної столиці України-2019. 

БУДЬТЕ СОБОЮ І НІЧОГО НЕ БІЙТЕСЬ!
Вона завжди знає, чого хоче від життя. Сучасний керівник і креативний менеджер, впевнена у своїх силах і можливостях фантастична жінка. Напередодні Першовересня ми застали директора Кам’янець-Подільського ліцею I-III ступенів «Славутинка» Олену Козлову досить пізно на роботі, десь о сьомій вечора перед входом до ліцею вона саме керувала встановленням нової стильної вивіски «Славутинка».
Автор:  Ірина ФУРМАН

НАПОЛЕГЛИВІСТЬ І ЗАВЗЯТІСТЬ
Ніколи не зраджує своїм принципам, завжди енергійна та впевнена в собі, адже обрала непросту професію керівника у сфері будівельної галузі. Це все про Ірину Петровську, яка є не просто керівником торгового дому «Петровський», а й комплексним організатором та душею того підприємства, яке створила.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЦІНУЮТЬ ТРАДИЦІЇ
Преображення Господнє або Яблучний Спас святкують 19 серпня. Жителі Жванецької ОТГ шанують народні традиції, адже той, хто не знає і не цінує своєї культури не знає насправді нічого. 
Саме тому сьогодні відбувся чудовий концерт в Збручанському сільському клубі, куди зійшлися жителі села Збруч, щоб виявити шану до традицій українського народу. 

ВИРУШИЛИ НА ПОЧАЇВ
19 серпня з храму Різдва Пресвятої Богородиці Кам’янець-Подільської єпархії, що в селі Довжок, вийшов хресний хід. 
О 14:00 віряни вирушили до Почаївської лаври. Хода з цього храму відбувається вже більше 100 років.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧЕРЕМУШКИ ВИБРАЛИ ГОЛОВУ
Нещодавно ветерани мікрорайону Черемушки обирали голову ради ветеранів свого мікрорайону. Присутнім була запропонована кандидатура Анатолія Боровського, яку повністю підтримав голова ради ветеранів міста Леонтій Рогаль. У своєму виступі він охарактеризував Анатолія Степановича як прекрасного організатора, ініціатора добрих справ, чуйну, доброзичливу людину, досвідченого керівника, який багато зробив на благо Збройних сил України та Батьківщини. Його кандидатуру підтримали одноголосно.

ПЕРЕМОГЛО «СІЛЬСЬКЕ ТАКСІ»
Другий сезон КВК у Китайгородській ОТГ, як і минулого року, припав на літній період, коли можна добряче підготуватися до виступів, розважитися й повеселитися.
Цьогоріч участь у грі клубу веселих і кмітливих взяли 7 команд. У результаті до фіналу дійшли четверо. Як завжди, були ті, хто пас задніх. Якщо минулого року відмовилися від участі в КВК колодіївчани, то цього року пасивними були жителі села Демшин. Свою відмову мотивували тим, що вже провели свято Івана Купала. Дивний підхід до організації громадського життя. Чи клубні заклади мають працювати лише раз на рік?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДОКОРІННО УКРАЇНСЬКИЙ
За підтримки Культурного фонду України в рамках програми «Знакові події української культури-2019» в Кам’янці-По­діль­сь­кому 23-25 серпня відбудеться фестиваль історичної реконструкції «Остання столиця». Не вперше, але значно масштабніше і насиченіше, ніж минулими роками. 

КНИГИ, ЯКІ ПРОФІНАНСУЮТЬ
У міській раді визначилися із книжковими виданнями, випуск яких частково профінансується з міського бюджету. Обирали серед пропозицій, що взяли участь у конкурсі, оголошеному виконкомом, відповідно до «Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Кам’янці-Подільському на 2018-2020 роки».

СВЯТКУВАЛИ СЛОБІДКА, СТАРА УШИЦЯ І ЛИСОГІРКА
9 серпня в стінах Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради лунали музика і сміх, привітання і подяки, всі присутні відчували емоційне піднесення і гордість за громаду. 
Музичне дійство, приурочене святкуванню 230-річчя (1789 рік) з дня заснування села Слобідка-Кульчієвецька пройшло на високому мистецькому рівні. Сільські колективи, працівники культури подарували яскраві та чудові емоції.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВАГІТНІСТЬ – ЦЕ ШКОЛА ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ
Людмила Анатоліївна з дитинства мріяла бути або лікарем, або журналістом. Та доля свого часу дала можливість остаточно визначитися з професією, про вибір якої з того часу жодного дня не пожалкувала.
«На роботу як на свято», – з таким девізом щодня крокує до Кам’янець-Подільського перинатального центру Людмила Миколайчук.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ШКОЛИ І ДИТСАДКИ ПІДКЛЮЧАТЬ ДО ОНЛАЙН СИСТЕМИ
В Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ) 19 липня відбулась презентація нової онлайн-системи зі збору, зберігання, управління та використання освітніх даних, мета якої підвищити ефективність шкіл та поліпшити якість навчання. Онлайн-система – Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ) – була розроблена Інститутом освітньої аналітики, який є підрозділом Міністерства освіти і науки, у рамках гранту Світового Банку. 

28 ЛИПНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ТОРГІВЛІ
Традиційно, починаючи з 1996 року, в останню неділю липня, працівники сфери торгівлі та закладів ресторанного господарства відзначають своє професійне свято – День працівників торгівлі, який встановлено Указом Президента України від 5 червня 1995 року № 427/95.

У «КАБЕЛЬНИКУ» ОТРИМУЮТЬ НАСОЛОДУ
Уже 10 років поспіль діти пільгової категорії населення з малозабезпесених родин, обдаровані, з інвалідністю та учасників АТО і ООС зі Слобідки-Кульчиєвецької оздоровлюються на морі в дитячому таборі «Кабельник».

РОДІКОВУ ВРУЧИЛИ ОРДЕН
12 липня начальник Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Кравчук вручив начальнику нашого Центру розмінування полковнику Володимиру Родікову орден Данила Галицького за значні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, громадянську мужність і самовідданість, бездоганне служіння українському народові.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

А ПОДАРУНОК ЗАБРАТИ НІКУДИ, або ЗНОВУ РЯТУЙТЕ ШВИДКУ
Швидка медична допомога може отримати новесеньку сучасну карету швидкої допомоги марки «Пежо», обладнану за останнім словом техніки, але її немає куди поставити, тому автівка від фонду Рената Ахметова стоїть у Хмельницькому на базі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і очікує господаря, але потрібно мати, куди її поставити, тобто бокс.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА...
Купальське свято – одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів.
Кожного року, ніч на Івана Купала наповнена обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами. Основна їх частина виконується вночі. Раніше також вважалося обов'язковим скупатися до заходу сонця, а ближче до вечора на височинах або біля річок розпалити багаття.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«БРУКІВКА» ДИВУВАТИМЕ ГОСТЯМИ І ФІЛЬМАМИ
Вересень у Кам’янці-Подільському буде надзвичайно насичений кінематографічно, принаймні один із вікендів. Річ у тім, що саме в цей час проходититме уже третій Міжнародний кінофестиваль «Бруківка», який збере не тільки поціновувачів кіномистецтва, а й акторів, режисерів та кінострічки з усіх куточків світу.
Відкриття ІІІ Міжнародного кінофестивалю «Бруківка» відбудеться 13 вересня в Старій Фортеці.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДОБРОГО РАНКУ, МАМО!
Так починається мій кожний день. Уже минув рік, як я останній раз чула Твій голос, торкалась Твоєї щоки і обіймала Тебе... Минув тільки рік, а для мене це наче ціла вічність...
Сьогодні вихідний, але це не означає, що я не працюю. Ти ж пам’ятаєш: у лікарів рідко бувають справжні вихідні.

ТВОРИ ГРЕНА У КАТАЛОЗІ
26 червня у Галереї мистецтв відбулась презентація каталогу робіт відомого художника-педагога кінця ХІХ – початку ХХ століть Олександра Грена – «Твори Олександра Грена у збірці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника». У виданні, що побачило світ на 32 сторінках, – 18 творів митця, що зберігаються у фондах К-ПДІМЗ. Видано каталог у Ка­м’ян­ці-Подільському ФОП Панькова А.С. 
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

УСЕ ПРО ГОРІХИ

Минулого тижня в Кам’янці-По­діль­ському та Боришківцях відбулася Всеукраїнська горіхова конференція «Український горіховий «Ідеал»: міф чи реальність. Низькорослі, швидкоплідні горіхи, очікування та перспективи. Перші практичні результати». Організувала захід ВГО «Українська горіхова асоціація», приймав гостей та ділився практичним досвідом відомий на Кам’янеччині аграрій Анатолій Зелениця.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТУРИСТИЧНА ГУМЕНЕЧЧИНА – ШЛЯХ ДО ВРАЖЕНЬ
Останніми роками спостерігається зростання інтересу громади до туристичного краєзнавства. Адже краєзнавство і туризм завжди стояли поруч і поєднувались однією спільною метою – пізнавати навколишній світ, рідний край, свою маленьку батьківщину. Тому 21 червня відбулося відкриття циклу заходів, присвячених популяризації історичних та туристичних місць Гуменецької об’єднанної громади «Туристична Гуменеччина — шлях до вражень». 

МОЛОДА СТОЛИЦЯ. АМБІТНІ ПЛАНИ
Цього року місто Кам’янець-По­діль­сь­кий вибороло престижне перехідне звання «Молодої столиці». Аби здобути цей статус, зроблено чимало. Та скільки ще всього чекає попереду. Усі розуміють, потрібні зміни, і саме їх нині диктують молоді й амбітні політики, громадські діячі, спортсмени, науковці, бізнесмени.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, НАПОЛЕГЛИВІСТЬ ТА ДИСЦИПЛІНОВАНІСТЬ
Вона наполеглива, принципова і відповідальна. Керівник, якого шанує та поважає колектив. При цьому завжди щира та відверта у спілкуванні, добра, порядна і тендітна. Це ще одна героїня нашого проекту «Фантастична жінка» – начальник Кам’янець-Подільського Управління державної казначейської служби в Хмельницькій області Надія Попова.
Автор:  Ірина ФУРМАН

РОЗВАГИ, ПЕРЕГОНИ, МОДА. УСЕ У СТИЛІ РЕТРО
Минулого вікенду Кам’янець зустрічав традиційний фестиваль «Ретрофест». З різних куточків України й ближнього зарубіжжя до Квітки на камені з’їхалися раритетні автомобілі. Хтось із сміливців добирався власним ходом, а когось і привезли. Вигуляти власного залізного ретро коня «Волга ГАЗ-21» зважився і міський голова Михайло Сімашкевич.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У БУДЬ-ЯКІЙ СИТУАЦІЇ ЗАЛИШАТИСЯ СОБОЮ
Вона енергійна, комунікабельна, завжди позитивна і креативна у всьому. Для неї робота – задоволення та пізнання нових горизонтів. При цьому дуже любляча донька, дружина, мама та бабуся. Це наша ще одна героїня проекту «Фантастична жінка» – директор туристичного агентства «Юнга-тур» Олена Солодковська.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЗАЛИШАТИСЯ ЗАВЖДИ СОБОЮ
Вона вольова і цілеспрямована. Ніколи не зупиняється на досягнутому і живе за принципом: «Скільки живи, стільки вчись, самовдосконалюйся і самореалізовуйся». У неї завжди на обличчі посмішка, за будь-якої погоди як вдома, так і на роботі. Знайомтеся, наступна героїня нашого проекту «Фантастична жінка» – начальник управління культури, туризму і інформації Дунаєвецької міської ради Алла Бец.
Автор:  Ірина ФУРМАН

«РЕВІЗОР» ЗНОВУ НАВІДАВСЯ ДО МІСТА
Програма «Ревізор» знову побувала в Кам'янці-Подільському. Телевізійні контролери відвідали декілька закладів громадського харчування. Під приціл цього разу з-поміж інших потрапили сендвіч-бар «Троє в каное» та ресторан «Франтъ». Щоправда, табличок з відзнаками «Ревізор рекомендує» жоден заклад не отримав.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ ТАК ЯК ХОТІЛИ, АЛЕ СВЯТКУВАЛИ
Незважаючи на негоду, святкування Дня міста все ж таки відбулося, щоправда не з таким розмахом, як планували організатори. Окремі заходи довелося відмінити, але більшість традиційних могли побачити кам'янчани та гості міста.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФОРМУЛА УСПІХУ ЯНИ МЕЛЬНИЧУК: «НАПОЛЕГЛИВІСТЬ»
Вона завжди вирізнялася з-поміж інших. Можливо тому, що її тато постійно говорив, що вона не така як всі. І це загартовувало цю тендітну і водночас вольову жінку. Для багатьох вона в чомусь загадка, але сама по собі Яна Сергіївна дуже щира та відверта людина. Знайомтеся! Героїнею нашого проекту «Фантастична жінка» сьогодні є керуюча справами міської ради Яна Мельничук. 
Автор:  Ірина ФУРМАН

РАЛІ ФОРТЕЦЯ ЗАПРОШУЄ
Ралі Фортеця (10 - 12 травня) - програма заходів.

ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ!
Дорогі кам’янчани! Шановні гості нашого міста!
Сьогодні ми в глибокій повазі низько схиляємо свої голови перед воїнами, які загинули, захищаючи рідну землю від німецько-фашистських загарбників. У цей час ми також низько схиляємо свої голови перед партизанами і підпільниками, всіма людьми доброї волі, хто у той важкий час чинив опір ворогові...

ФІАЛКИ ЇДУТЬ У ПАРИЖ
Сонячна погода, чудовий настрій і сюрпризи від «Українського кристалу» чекали на камянчан біля кафе «Кристал Бейкер», що на Пушкінській. Тут розігрувалася поїздка в Париж на двох та ще 24 призи для тих, хто купив одразу п’ять піц у п’яти міні-пекарнях мережі. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І НОВІ НАПРЯМКИ «АВАНТ‑АГРО»
Теоретики економічної науки не втомлюються повторювати, що соціальному благополуччю має передувати потужний економічний розвиток. Без розвинутого виробництва та сфери послуг будь-які соціальні гарантії для населення не мають фундаменту і нівелюються інфляцією як карткові будиночки. 
Сьогодні однією із стратегічних цілей децентралізації є підтримка суб’єктів господарювання в об’єднаних територіальних громадах, які є точками розвитку останніх. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТУРСЕЗОН ВІДКРИЛИ. РЕКОРД ВСТАНОВИЛИ
Святково, драйвово, пісенно, рекордно – саме так відкрився турсезон у Кам'янці-Подільському минулими вихідними.
Місто, як завжди, дивувало кам'янчан та гостей своїм неповторним колоритом – гастрономічним, музичним, фестивальним, обрядовим і сувенірним. Організатори дійства зробили все, щоб кожен зміг відчути себе активним учасником відкриття туристичного сезону.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МУДРІСТЬ І ДОБРОТА
Інтелігента, вихована, надзвичайно ерудована, активна у всьому, за що береться. Ці слова характеризують ще одну героїню нашого проекту «Фантастична жінка» Дзвениславу Цуглевич. Вона – лікар акушер-гінеколог вищої категорії, завідувач жіночою консультацією Перинатального центру та завідувач «Клініки, дружньої до молоді», а ще – національний тренер МОЗ UNICEF із розвитку дружніх до молоді служб.
Автор:  Ірина ФУРМАН

НАВЧАЙТЕСЯ ЯК ЖИТИ ТА ЖИВІТЬ ЯК ВЧИТЕ
Вольова, цілеспрямована, наполеглива, харизматична і водночас жіночна й ніжна. Ці слова характеризують наступну героїню нашого проекту «Фантастична жінка» Божену Філатову, яка є власницею та ідейним натхненником творчої майстерні «Божена».
Не часто зустрічаєш людей, які так палко захоплені своєю роботою.
Автор:  Ірина ФУРМАН

РИНКУ ЗЕМЛІ БУТИ. АЛЕ НЕ В ХАОСІ
Хто цікавиться аграрним життям в Україні, знає про існування Всеукраїнської аграрної ради, яку очолює Андрій Дикун. На сьогодні вона об'єднує більше 400 сільськогосподарських підприємств, загальний земельний банк яких нараховує близько мільйона гектарів. Хмельниччину у ВАР представляє близько 60 підприємств, три з яких з Кам'янець-Подільського району – ПП «Калинський ключ», ПП «Деметра-2010», ПП «Авант-Агро».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕМАЄ МЕЖ ДОСКОНАЛОСТІ
Вона ніколи не стоїть на місці, впевнено рухаючись вперед. Лідер по натурі, ніколи не зупиняється на досягнутому. Вчиться сама і разом з тим вчить інших. Вона – Леді Досконалість. Так можна назвати цю тендітну жінку, депутата районної ради, сімейного лікаря Діану Прокопову. І саме вона сьогодні є героїнею нашої рубрики «Фантастична жінка».
Автор:  Ірина ФУРМАН

ПРАЦЮВАТИ І В ПРАЦІ СКОНАТИ
Багатогранна, працьовита, компанійська, балакуча, надзвичайно талановита, рішуча і вольова, прекрасна мама і керівник. Ці слова адресовані ще одній фантастичній жінці нашого регіону – Людмилі Желізник, очільниці Довжоцького ЗДО «Веселка». І сьогодні вона розкриє нам таємницю свого успіху.
Автор:  Ірина ФУРМАН

БУТИ ПОТРІБНОЮ, ЦІКАВОЮ І ПРИЄМНОЮ ЛЮДЯМ
Легка у спілкуванні, екстравагантна, креативна, з тонким почуттям гумору. Тричі депутат міської ради і впродовж багатьох років – головний лікар дитячої міської поліклініки. Й узагалі, просто прекрасна, фантастична жінка, гість нашої рубрики сьогодні Тетяна Очеретенко. У чому ж секрет її успіху, давайте дізнаватися.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЛЮБОВ ДО ВСЬОГО, ЩО ТИ РОБИШ
Інтелігентна, витончена, енергійна, чуйна, тендітна, прекрасна жінка. Це Ніна Федорівна Дубицька – директор сільськогосподарського підприємства «Фарна», ПП «Гринчуцьке» та перша героїня нашого проекту «Фантастична жінка». 
Свого часу вона не побоялася на 360 обертів змінити свою професію, що кардинально вплинуло на її подальше життя.

Автор:  Ірина ФУРМАН

ВІСІМ ПРИЗОВИХ
Мала академія наук допомагає нашим дітям уже в ранньому віці наблизитися до науки. МАН є вільною у виборі форм та методів навчання. Це дозволяє легко впроваджувати нові педагогічні рішення та методики, апробуючи їх на власній базі для подальшого більш широкого використання у системі освіти. Навчальні програми МАН дозволяють ознайомити достатньо широкий учнівський загал з основними навичками наукових досліджень, що не лише забезпечує необхідний досвід школярів, але й мотивує їх для навчання як у МАН, так і в загальноосвітніх навчальних закладах.

РЕКРУТИНГ – СУЧАСНА ФОРМА ПІДБОРУ ПЕРСОНАЛУ
Не стояти на місці, оперативно реагувати на зміни та працювати на результат – це одне з основних правил фахівців Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості. Нещодавно службою зайнятості запроваджено послугу, яка вдосконалює процес пошуку роботи та підбору персоналу. Йдеться про рекрутинг – сучасну форму підбору кадрів.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ З КОМПЕНСАЦІЄЮ
З метою фінансового стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць при працевлаштуванні безробітних осіб Центр зайнятості має можливість відшкодовувати кошти роботодавцю протягом 12 місяців, які фактично витрачені на сплату єдиного соціального внеску. Така компенсація єдиного соціального внеску є вигідною для всіх роботодавців.

ТВОРЕЦЬ МУЗЕЙНИХ ЕКСПОЗИЦІЙ
Ювілейний день народження днями відзначатиме знана і шанована в місті людина, історик, директор музею-заповідника Людмила Станіславська. За свою сумлінну працю вона нагороджена відзнакою «Почесний працівник туризму України». У 2007 р. їй вручили ще одну відзнаку Кам’янець-Подільської міською радою «Честь і шана», а в 2009 році їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України». 

З ТУРБОТОЮ «ТУРБОТА»
Центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Турбота» функціонує у Кам’янці-Подільському з 2016 року. Станом на сьогодні заклад заповнений на сто відсотків. Проте за направленням лікаря можна стати в чергу на стаціонарне перебування або ж отримувати послуги, приїжджаючи до закладу. Також працівники Центру надають послуги для хворих вдома.

КУЛЬТУРА ВІДРОДИЛАСЯ
16 лютого у с.Колодіївка відбулася незвична подія – відкриття культурного закладу у відремонтованому адмінприміщенні сільської ради. 
Село, в якому проживає майже 800 жителів, довгий час перебувало в культурній ізоляції. Колись Колодіївка мала будівлю клубу, яка належала радгоспу «Колодіївський», але приміщення було продано та облаштовано магазин, який діє і дотепер.

НА ДОСЯГНУТОМУ НЕ ЗУПИНЯЮСЯ
Понад усе в житті він цінує порядність. Ніколи не зупиняється на досягнутому. Переконаний, що діти мають бути завжди на голову вищі за своїх батьків. Завжди підставить плече, допоможе, ніколи не пройде повз біду. Відповідальний, надійний, цілеспрямований, щирий та веселий. Це все про Ігоря Фурмана, знаного на Кам'янеччині аграрія, мецената, громадського діяча. 19 лютого Ігор Володимирович святкуватиме 45-річчя. Із якими здобутками прийшов до ювілейної дати, чим пишається в житті та про що досі мріє? Відповіді на ці та багато інших запитань дізнавалися під час ключової розмови з іменинником.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОСТЕРІГАЄМОСЯ ГРИПУ
25 січня в міській раді зібралися представники влади, медицини та освіти, аби вирішити, чи продовжувати карантин у школах, чи вже час йти дітям на навчання. Майже місяць учні були роз’єднані з організованих колективів, тому особливої небезпеки грип та ГРВІ не становив. Та попри все, діти та дорослі хворіли і епідпоріг було перевищено на 21%, але ці відсотки пішли на спад, і діти пішли до школи.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗАХИЩАЙТЕСЯ ВІД КОРУ
Кір – одна з головних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку в світі понад 800 тисяч дітей помирають від самої інфекції та її ускладнень. А це 314 смертей на день, 13 смертей щогодини. 9 із 10 невакцинованих людей, які контактують з хворим, будуть заражені. Вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАВЖДИ ТРЕБА ПРАГНУТИ КРАЩОГО
Уряд змінює систему охорони здоров’я, щоб кожен українець міг отримати якісну та доступну медичну допомогу. З минулого року держава почала фінансувати медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», тобто оплачувати надання допомоги конкретному пацієнту. Медреформа стартувала з первинної ланки меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Кожна людина отримала можливість вільно обрати свого лікаря, якому довіряє, незалежно від свого місця проживання чи прописки, та підписати з ним декларацію на обслуговування.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЦЬОГО РАЗУ ГУМЕННИЙ
13 січня у Києві відбувся фінал програми «Караоке на майдані». Серед п’яти фіналістів, які змагались за звання «Найкращий народний співак-2018» та головний приз шоу-програми автомобіль, був і кам’янчанин Сергій Гуменний. 

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ КІБОРГІВ
16 січня Україна вшановує пам’ять героїв-кіборгів, які в січні 2015 року відстоювали Донецький аеропорт у надскладних умовах та запеклих боях. Про той відчайдушний захист українських військових говорили: вони витримали, не витримав бетон. Саме за таку стійкість, героїзм та мужність цих зовсім не залізних, а справжніх, щирих українців почали називати кіборгами. 

ПАМ'ЯТНИК «ЩЕДРИКУ»
Ініціатори історично-культурного проекту «Присяга-1919» в Кам’янці-Подільському В'ячеслав Полятинчук, Анатолій Паладійчук та Дмитро Бабюк поділились унікальними історичними фактами щодо відомого музичного твору «Щедрик» Миколи Леонтовича – однієї з найбільш упізнаваних різдвяних мелодій, яка була написана саме в Кам’янці-Подільському. Активісти нагадали під час зустрічі з міським головою, що навесні 2019 року в Україні відзначатиметься ювілей європейської прем’єри цього твору. Розповіли й за яких обставин відбулась прем’єра. 

КОЛЯДУВАЛА ГУМЕНЕЧЧИНА
13 січня, уже вдруге в Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді пройшов фестиваль колядок та щедрівок. Автентичними й сучасними піснями з присутніми ділилися пісенні колективи з кожного села, що входить до складу громади.
Розпочалося дійство святковою ходою від галереї до сільського Будинку культури. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧЕРЕШНЕВИЙ БІСКВІТ
Зима цього року видалась суворою. Про свій прихід вона нагадала ще у жовтні – на Покрову. Тоді Кам’янець-Подільський уперше прокинувся, дихаючи прохолодою. Рясно всіяний зелено-жовто-помаранчево-багряними кольорами, не здавався, гідно тримаючи підступний удар холодної пані. Оговтався скоро, бо все ж іще не її пора – осінь у розпалі. Та господарка холодів і снігових заметів не збиралась програвати...
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

ДО РІЗДВА – «РІЗДВО ЧЕРЕЗ ЗБРУЧ»
Напередодні Різдва, 5 січня, у Кам’янці-Подільському відбулася презентація святочної збірки «Різдво через Збруч». Про книгу, яка побачила світ у серії «КМ The BEST» видавничої групи «КМ-Букс» та об’єднала сімох авторів, що живуть по обидва боки Збруча, «КЛЮЧ» уже розповідав у передноворічному випуску. Тож продовжуємо далі слідкувати за подіями навколо неї.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

ПРИВІТАЛИ ЛИСТІВКОЮ
Учні Вербецької ЗОШ привітали жителів Гуменецької ОТГ та всієї України з Новорічними та Різдвяними святами власноруч виготовленою листівкою розміром 5х7 метрів.

ЗДІЙСНИЛИ МРІЮ
Працівники Кам’я­нець-Подільсь­кого відділу поліції завітали до місцевого навчально-реабілітаційного центру і здійснили мрію його вихованця Вадима Підлісного, який дуже хотів покататися містом на поліцейському автомобілі.

КАЗКОВИЙ НАСТРІЙ МАЛЕЧІ
27 грудня, напередодні Нового року, за традицією члени виконавчого комітету дарували діткам соціально незахищених верств населення дарунки. Цього разу було обрано 15 дітей родин з вадами слуху. Їх зібрали в парку розваг «Юність», де вони і отримали іграшки, солодощі і для них накрили святковий стіл. Дітки були щасливі від отриманого задоволення і від спілкування з представниками влади.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

І ЛЮБЛЮ VERBKA
«Я люблю родину, я люблю Вербку, я люблю громаду, я люблю Україну», – зізнається староста сіл Вербка, Привороття Друге Гуменецької об'єднаної територіальної громади Анатолій Мазур і свої слова підтверджує конкретними справами.
Днями у Вербці неподалік від сільського будинку культури з'явився ось такий знак. Його встановили з ініціативи Анатолія Васильовича.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РІЗДВО ЧЕРЕЗ ЗБРУЧ
Усім любителям святочних книжок видавнича група «КМ-БУКС» подарувала напередодні Різдва ще одну збірку оповідань «Різдво через Збруч», що побачила світ у серії «КМ The BEST».
До авторського складу книги увійшло 7 українських письменників, серед яких троє кам’янчан: Андрій Павловський, Лора Підгірна, Віоліна Ситнік.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

НУШ. ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ
У Кам'янець-Подільському національному університеті ім.І.Огієнка особливу увагу приділяють концепції Нової української школи, адже педагоги, яких там навчають, мають бути висококласними спеціалістами. Відтак наприкінці жовтня спільними зусиллями кафедри теорії та методик початкової освіти К-ПНУ та міського управління освіти і науки було проведено науково-практичний семінар «Нова українська школа: проблеми і перспективи розбудови».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТАК ТРИМАТИ!
Уже вдруге дівчачий колибаївський гурт «ТАКДеН» підкорює сцену «Червоної рути». Уперше це сталося два роки тому під час відбіркового туру, який проходив у Чернівцях, а вдруге – днями на столичній сцені. Саме там колибаївська рок-п'ятірка не лише пройшла два відбіркові етапи, а й потрапила до Гала-концерту.
Із фіналістками конкурсу та їхнім керівником ми зустрілися у сільському клубі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШИЙ ЮВІЛЕЙ
Минув рік з часу створення Слобідсько-Кульчиєвецької об'єднаної громади. Багато це чи мало для підведення певних підсумків – важко сказати. Але те, що результати є – факт беззаперечний. Які вони, ці результати, газеті «КЛЮЧ» розповів Слобідсько-Кульчиєвецький сільський голова Руслан Нестеров.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДРУЖНЯ СПІВПРАЦЯ
Уже не перший рік Кам’янець-Подільський міський центр зайнятості спільно з міським управлінням освіти, міським центром соціальних служб дітей, сім’ї та молоді та «Клінікою, дружньою до молоді» проводять профорієнтаційну роботу, тематичні лекції та виховні години. Мета цих заходів – надати школярам правильну та своєчасну інформацію про власне здоров’я, а також допомогти молодим людям правильно спланувати своє професійне майбутнє, обрати та отримати професію, яка принесе задоволення й стане улюбленою справою на все життя.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА ДОСЯГНУТОМУ НЕ ЗУПИНЯЮТЬСЯ
У промисловому потенціалі міста Кам’янця-Подільського чільне місце займає виробниче підприємство українського товариства глухих (УТОГ), яке розпочало свою діяльність ще з 1946 року. Вже майже два десятиріччя підприємство очолює Тетяна Михайлівна Плохенко. Створене воно для професійної адаптації випускників спецшкіл – інтернатів, для дітей з вадами слуху, для залучення осіб з інвалідністю зі слуху до суспільно-корисної праці і підвищення їхньої соціальної захищеності. 

БУДЬ ВПЕВНЕНИЙ У СОБІ – СТАНЬ УСПІШНИМ!
Кожна людина має свої власні мрії. Мріяти корисно та необхідно, тому що завдяки мріям з’являються цілі. Але сама по собі мрія не дасть результату, якщо її не підкріпити діями, рішучістю, власними можливостями. Приступаючи до пошуку роботи, кожна людина мріє про хороше робоче місце, високу оплату, дружній колектив. 

ВИКОРИСТОВУЄМО ПРАВИЛЬНО
Тиждень правильного використання антибіотиків проходить щороку в світі. Виявляється, не кожен розуміє, як використовувати ці медичні препарати. У МОЗ провели роз'яснювальну роботу з цього приводу. Пропонуємо вам ознайомитися з нею та взяти на замітку. Ви призначали собі антибіотики, коли «щось задовго» хворіли грипом? 

СИНДРОМ СТРУШЕНОЇ ДИТИНИ
Думаю, кожен з нас був ненавмисним свідком ситуації, коли батьки, намагаючись заспокоїти свою дитину, яка капризує, смикали її за руку чи трусили. Виявляється, такий спосіб «заспокоїти» досить небезпечний і може призвести до низки негативних наслідків. У медиків навіть визначення для цього поняття є – синдром струшеної дитини. аме про нього нам детально розповіла завідувачка відділення Клініки дружньої до молоді, національний тренер UNICEF з розвитку дружніх до молоді служб охорони здоров'я Дзвенислава Цуглевич.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У П’ЯТІЙ – ІНТЕЛЕКТУАЛИ
У 2006 році команда провідних вчених Харкова на чолі з доктором педагогічних наук Іриною Гавриш запропонувала до впровадження власну концепцію виявлення, виховання й навчання обдарованих дітей, яка розроблена на основі як власних напрацювань, так і передових і найбільш ефективних відповідних методик. Сутність проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а в набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

І ЛУНАЛА ПІСНЯ НА ДНІСТРОМ
Знову хочемо розповісти про хор ветеранів міста «Квітка на камені». Репутація хору та його художніх керівників бездоганна. Хвилює душі слухача його цікавий репертуар, високий рівень виконання пісень, про що свідчить недавня поїздка в область на фестиваль, присвячений Дню Незалежності України, звідки він повернувся з високими нагородами. Але життя хору не тільки в буднях репетицій, виступах з концертами. Колектив цікавий своїм дозвіллям (відзначення урочистих дат, днів народжень тощо).

КАМ'ЯНЧАНИ ВРАЖАЮТЬ І Б’ЮТЬ РЕКОРДИ
Тридцять перша агропромислова виставка «Агро-Поділля 2018» пройшла минулої суботи, 15 вересня, в обласному центрі. З-поміж своїх попередниць вона відрізнялася масштабністю – це стосувалося як ярмарки, так і демонстраційних майданчиків. А ще «Агро-Поділля 2018» запам'яталося новим рекордом, який увійшов до Книги рекордів України і в цьому неабияка заслуга кам'янчанина Володимира Юр'єва.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВНА МІСІЯ – НАРОДЖЕННЯ ЗДОРОВОЇ НАЦІЇ
Лікарі акушери-гінекологи – особливі люди, адже те, що вони допомагають з'явитися на світ новому життю – це вже маленьке диво. Звичайно, самі лікарі мають не настільки романтичний підхід, оцінюючи власну місію, адже їхня робота складна, виснажлива, а іноді навіть недооцінена. Разом з цим, незважаючи ні на що, вона надзвичайно важлива.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОТОВНІСТЬ №1
Напередодні нового навчального року в район з робочим візитом завітав директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля. Олег Іванович відвідав Довжоцький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум», у якому 31 серпня запрацював районний інклюзивно-ресурсний центр, та перевірив готовність вчителів навчального закладу до вимог Нової української школи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

17 РОКІВ НА СТОРОЖІ
17 років – це період зростання і пошуку. Та цього не можна сказати про наш військовий підрозділ – Центр розмінування. Йому 1 вересня виповнилося 17, але цей юнак вже міцно стоїть на ногах і своєю мудрістю та вже величезним досвідом ділиться не лише з військовими нашої держави, а й має закордонних партнерів і учнів. 

ОБДАРОВАНІ ДІТИ ПОБУВАЛИ У ФРАНКІВЧАН
У 2018 році в Кам’янці-Подільсь­кому почала працювати «Програма підтримки обдарованих дітей, дитячих та молодіжних творчих колективів комунальних установ міста», головним виконавцем і розпорядником якої визначено департамент гуманітарної політики. 
Міська дитяча художня школа стала одним із бенефіціарів програми

ПРИВІТАЛИ ДОВЖОЦЬКУ ДОВГОЖИТЕЛЬКУ
28 серпня 100-річчя з Дня народження святкувала жителька с.Довжок Наталія Кривенька. Привітати ювілярку з такою поважною датою прибули Довжоцький сільський голова Руслан Рябий, директор районного Територіального центру соціального обслуговування Павло Довгопол, соціальний працівник Віра Шевченко, директор Довжоцького ДНЗ «Веселка» Людмила Желізник разом із вихованцями, сільський актив.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

І ДОСІ БОЛИТЬ
Вшанували 77-му річницю розстрілу євреїв у роки Другої світової війни.
28 серпня у сквері мікрорайону Жовт­невий біля меморіалу жертвам Голокосту відбувся мітинг-реквієм, присвячений черговій річниці розстрілу євреїв Кам’янця-Подільського та інших європейських країн.

ДИВУВАЛИ СІЛЬСЬКІ АМАТОРИ
28 серпня у День Успіння Пресвятої Богородиці декілька населених пунктів району відзначали храмові свята. В одному з них, а саме Великозаліссі, на запрошення старости села Віри Чистяк побував і «Сільський контроль».
Чудовий концерт, підготовлений силами сільських аматорів, не залишив нікого байдужим. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КИЇВСЬКА КАТАСТРОФА У КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ
День Незалежності Кам’янець-Подільський зустрічав патріотично – не лише традиційною ходою у вишиванках, виставками та виступами творчих колективів, а й фестивалем військово-історичної реконструкції «Остання столиця».
На площі Польський ринок охочі мали змогу побачити виставку військового спорядження та дізнатися про історію військової техніки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БЕЗСМЕРТНІ
Пам’яті Богдана Блінчука, воїна-кам’янчанина, загиблого на Донбасі.
Привезли воїна в мозаїку облич
рідні, яка не бачилась ніколи.

БЕНДЕРУ УВІЧНИЛИ
Ректорат ПДАТУ за клопотанням колективу Інституту механізації та електрифікації сільського господарства вирішив увіковічити пам'ять директора ІМЕСГ ПДАТУ, доктора педагогічних наук, кандидата технічних наук, професора, заслуженого працівник освіти України Івана Бендери, який помер рік тому 26 серпня. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КОРШОК ПОПРОЩАВСЯ З БОЙОВИМ ПРАПОРОМ
У День Державного Прапора України командир 48-ї інженерної бригади полковник Віктор Коршок прощався з бойовим прапором військової частини.
Цього дня Вік­тор Миколайович провів шикування підлеглих на плацу і передав кермо у руки полковника Олександра Васильовича Реки, який тимчасово виконуватиме обов’язки командира...
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ТИ ПРАЦЮЙ, А РЕЗУЛЬТАТ БУДЕ
Приємно слідкувати за змінами, які відбуваються в об'єднаних територіальних громадах. Ще більш приємно співпрацювати із відповідальними керівниками, які знають ціну слову, не опускають руки перед труднощами, ризикують і працюють на результат. Серед таких Михайло Желізник, голова Колибаївської об'єднаної територіальної громади.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ У КНИЖКАХ
Оповідання письменниці з Кам'янця-Подільського Віоліни Ситнік ввійшло в підліткову збірку оповідань «Перше побачення», яка вийде друком наприкінці літа у «Видавничому центрі «Академія» (www.academia-pc.com.ua). Жанр книжки незвичний – прозобукет. Видавництво пояснює, що це букет історій про перше побачення – одну з найбільш хвилюючих подій у житті. Ми дізналися в авторки про місця міста над Смотричем, які опинилися в тексті, та про її перше побачення.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

КОРИСТЬ МАТЕРИНСЬКОГО МОЛОКА
Тиждень підтримки грудного вигодовування проходить у Кам'янець-Подільському перинальному центрі. У «Школі відповідального батьківства» медики центру регулярно проводять заняття, під час яких акцентують увагу на перевагах грудного вигодовування. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ЗОЛОТА МЕЛОДІЯ», ЯК ОДНА СІМ’Я
Лікує, додає наснаги й сил, впевненості в собі, рятує від самотності й депресії, надихає – це лише маленька дещиця слів, які можна сказати про вокальний гурт «Золота мелодія» із Малозалісся Гуменецької сільської ради об'єднаної територіальної громади, яким керує Галина Драчова.
Гурт, котрому трохи більше року, в рідному селі щомісяця влаштовує концерти. Ентузіазму вокалісток можна позаздрити. Вони живуть піснею, і пісня продовжує їм життя.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЕНТУЗІАСТ, ПЕРШОВІДКРИВАЧ, БОРЕЦЬ
Навряд чи в Кам’янці хтось не знає цю активну людину. Він звик скрізь першим прокладати дорогу. Це організатор перших клубів за місцем проживання, засновник шахового клубу «Гросмейстер», що ввів шахи як всеобуч у гімназію, і вперше в області – в дитячі садочки. Він брав участь у трьох з’їздах федерації шахів України. Завдяки єдиній обласній шаховій газет в Україні, і 68 всеукраїнських та міжнародних шахових фестивалях поважно підняв шаховий імідж Кам’янця. Це невтомний Анатолій Дубовий...
Автор:  Олег МАЗУРИК

ЯКЩО 97% ПОЗА ЗАКОНОМ, ОТЖЕ ЗАКОН НЕ ТАКИЙ
Напередодні Дня торгівлі і громадського харчування ми зустрілися і поспілкувалися з президентом обласної ліги орендодавців, підприємців і роботодавців Хмельниччини Ростиславом Семківом та головою обласної Ліги роботодавців у сфері торгівлі громадського харчування та послуг Хмельниччини Людмилою Боярською.

ПРО ГОРАЇВКУ – НА УВЕСЬ СВІТ
Гораївка – село, яких в Україні тисячі. Але для фотографа Анатолія Бабійчука воно має свій образ, котрий він закарбував на світлинах. Роботи Бабійчука привернули увагу австрійського видавництва «Fotohof edition», що й видало фотокнигу «Horaivka». «Він зробив портрет Гораївки, показав сільські життєві реалії України. Він робить добротну сучасну фотографію», – пише німецьке видання DW.
Із фотографом журналістам «КЛЮЧА» вдалося поспілкуватися під час його цьогорічної поїздки до Гораївки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ГОЛОС ГРОМАДИ» – НОВИЙ ФОРМАТ
7 липня свято Івана Купала Гуменецька об'єднана територіальна громада відмітила по-особливому – фіналом конкурсу-фестивалю «Голос громади». «Голос громади» – проект, започаткований ГО «Територія розвитку» за сприяння Гуменецької сільської ради та голови громади Інни Абдулкадирової, мета якого – якісні зміни в культурі в умовах реформи децентралізації.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРАЦЮЮТЬ СТРИГАЛІ
Цієї професії так легко не навчишся, та й не надто затребувана вона в нашом у регіоні, як раніше. Стригаль овець. Чули про таку? Звичайно! Але ж в кого її навчитися, які заклади заточують професійні навички стригалів? Виявляється, що більшість тих, хто пов’язав свою долю з цим нелегким фахом, отримали знання від батька й діда та передають їх своїм дітям. Отож, про тонкощі кочівної професії у всіх значеннях цього слова дізнавалася від Віктора Курочки, уродженця села Комарів Кельменецького району Чернівецької області.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

17 НАЙКРАЩИХ, А ТИТУЛ ОДИН
Два останні конкурсні відбори конкурсу-фестивалю «Голос громади» пройшли минулої неділі у селах Нігин та Думанів.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ГОЛОС ГРОМАДИ» НА ФІНІШНІЙ ПРЯМІЙ
Коли ідея проведення конкурсу-фестивалю «Голос громади» тільки витала в повітрі, в деяких селах вже бідкалися, де наберуть конкурсантів. Здавалося, що тут такого – вийти і заспівати на сцені. Направду, це важко, особливо, якщо ніколи раніше цього не робив, якщо ти співак-аматор і якщо підтримка твого таланту від навколишніх мінімальна.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОСИСТА П’ЯТІРКА
П’ять населених пунктів, п'ять фіналістів – саме в такому мегашаленому ритмі пройшла неділя, 10 червня, впродовж якої із 30 конкурсантів, журі та громада обирали найкращих вокалістів, які у фіналі «Голосу громади», що пройде у с.Гуменці під час святкування Івана Купала, достойно представлять кожен свій населений пункт.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МАЄМО ЩЕ ТРЬОХ ФІНАЛІСТІВ
Конкурс-фестиваль «Голос громади» добіг до свого екватора. Традиційно, в неділю, журі та громада обирала фіналістів. Цього разу визначилися з одразу трьома переможцями – із сіл Великозалісся, Малозалісся та Киселівки.
Загалом у конкурсному відборі взяли участь 13 конкурсантів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗЕЛЕНІ СВЯТА ЗУСТРІЧАЛИ ПІСНЕЮ
Одразу два конкурсних відбори пройшли минулої неділі – у Слобідці-Гуменецькій та Лисогірці. В обидвох населених пунктах журі та громада обирали фіналіста, який представлятиме їхні села у фіналі конкурсу-фестивалю «Голос громади», що відбудеться у с.Гуменці під час святкування Івана Купала.
Відколи розпочався конкурс, кожен його відбір унікальний, зі власною родзинкою. Приємно, що до організації свята долучаються не лише староста й завклуб, а й усі жителі громади. А яке ж активне голосування, скільки вражень та емоцій – це неможливо передати словами!
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ДВА КОЛЬОРИ» НА БІС – І У ФІНАЛ
Третій відбірковий тур конкурсу-фестивалю «Голос громади», організований ГО «Територія розвитку» за сприяння й підтримки Гуменецької сільської ради, інформаційного партнера газети «КЛЮЧ» та головного спонсора магазину «Квартал техніки», провели в селищі Сахкамінь, у неділю, 20 травня.
Сахкамінський сільський клуб був запов­нений вщент. Глядачі йшли підтримати вокалістів не з порожніми руками – для них несли букети квітів. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЕРБЕЦЬКИЙ ГОЛОС – РУСЛАНА МОСТЕПАНЮК
Другий конкурсний відбір конкурсу-фестивалю «Голос громади», який цього року стартував у Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді, пройшов минулої неділі у с.Вербка. Дев’ятеро конкурсантів, що змагалися за вихід у фінал, достойно виступили, і як результат – голос громади співпав із оцінкою журі у виборі переможця вібрікового туру.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ГОЛОС ГРОМАДИ» СТРАРТУВАВ
Емоційно, експресивно, пристрасно. 6 травня у с.Гуменці більше десятка вокалістів змагалися в першому конкурсному відборі конкурсу-фестивалю «Голос громади», який проводиться за сприяння Гуменецької сільської ради та ГО «Територія розвитку». Фестиваль, фінал якого відбудеться під час святкування Івана Купала, збере найкращих вокалістів Гуменецької об'єднаної громади – представників зі всіх населених пунктів, що увійшли до складу ОТГ. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЯКОЮ МАЄ БУТИ НОВА ШКОЛА?
Цього року на Нову українську школу в бюджеті передбачена субвенція в розмірі 1 мільярд 385,2 мільйона гривень. З цих коштів 998,7 мільйона витратять на обладнання початкової школи, а 386,5 млн грн – на навчання вчителів початкової школи. Постанову, що регулює розподіл цих коштів та їхнє використання, 4 квітня прийняв Кабмін. З 1 вересня цього року першачки всіх навчальних закладів країни навчатимуться за новими правилами й у нових класах. Отож, давайте з'ясовувати, що чекає на маленьких школяриків, їхніх батьків та вчителів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФЕСТИВАЛЬНИЙ ТРАВЕНЬ
Після відкриття турсезону в травні на кам’янчан і жителів міста чекає ще більше драйву, видовищ і позитиву.

КАМ'ЯНЕЦЬ МАГІЧНИЙ ВІДГУЛЯВ
10-те ювілейне відкриття туристичного сезону під девізом «Магічний Кам'янець» сталося 20 квітня.
Магія спорту була представлена Всеукраїнськими змаганнями з козацького фехтування. У локації Магія історії пройшло відкриття виставки «Пам'ятними місцями «Останньої столиці» до 100-річя Української революції (1917-1921 років)» та українсько-литовської музейної експозиції «Народи об’єднані історією: Коріатовичі на Поділлі», яка пройшла у Старому замку.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«КАМ’ЯНЕЦЬ МАГІЧНИЙ». ПРОГРАМА
ПРОГРАМА ОФІЦІЙНОГО ВІДКРИТТЯ ТУРИСТИЧНОГО СЕЗОНУ 2018 р.

«СТОЯЛА Я І СЛУХАЛА ВЕСНУ»
Нещодавно в хоровій залі музично-педагогічного факультету К-ПНУ відбувся вечір української музики студентки IV курсу Національної музичної академії ім.П.Чайковського, лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів, солістки спілки естрадних діячів України, випускниці міської дитячої хорової школи Вікторії Цюпак. 

СТАРТУЄ МОТО-ТУР
Нова атракція (мото-прогулянки містом) з’явиться в Кам’янці-Подільському за кілька днів.
Команда «MT SIDECAR TOURS» дає старт новому екстрим-туру, який передбачає прогулянки Кам’янцем за трьома маршрутами...

ВРАЗИВ «ПІРУЕТ»
13-15 квітня у Львівському палаці культури ім.Хоткевича пройшов Міжнародний фестиваль-конкурс «ЄВРО ФЕСТ», на якому вихованці зразкової хореографічної студії «Пірует» РЦКМ «Розмай» (керівник Світлана Островська) стали лауреатами І та ІІ премій у різних номінаціях.

ТАНЦЮВАЛЬНИЙ БАРВОГРАЙ
13 квітня в РЦКМ «Розмай» відбувся міський конкурс хореографічних колективів «Барвограй», у якому взяли участь 30 творчих колективів закладів освіти міста. Учасники змагалися в трьох номінаціях: народна, бальна та сучасна хореографія.

СВЯТО ЗДОРОВ'Я
11 квітня у ЗОШ №6 пройшов квест «Молодь обирає здоров’я!», учасниками якого стали учні 6-7 класів шкіл міста. Під час квесту командам потрібно було пройти 12 захопливих етапів, на кожному з яких чекали цікаві ребуси, загадки та різноманітні винахідливі завдання.
Під час квесту для вчителів експерт з краси Валентина Вишневська провела майстер-клас професійного макіяжу. 

ШКОЛЯРІ – ТВОРЦІ
Незабаром закінчується навчальний рік, неабияк, а творчо. І в позашкільній освіті, яка є невід’ємною часткою в професійній новій українській школі, поєднується зацікавленість та творчість у сфері техніки в дітей з раннього віку.
У НВК №3 (директор Оксана Токар) вже є позитивний досвід позашкільної роботи. 

КАМ’ЯНЕЦЬ НАПОВНИТЬСЯ МАГІЄЮ
Через тиждень Кам’янець-По­діль­ський традиційно відкриватиме черговий туристичний сезон. Цьогоріч дійство під назвою «Кам’янець – магічний!» заплановано провести 20‑22 квітня. На свято жителів міста та гостей запросили міський голова Михайло Сімашкевич, заступники міського голови Вадим Савчук та Сергій Бабій, секретар міської ради Дмитро Васильянов, керуюча справами Яна Мельничук. Одягнені в історичні костюми, пошиті майстринею Іриною Шухтуєвою, чиновники не лише спробували себе в ролі акторів, а й привідкрили завісу магічного дійства...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРИВІТАЛИ З ПЕРЕЇЗДОМ
10 квітня в Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді відбулося відкриття нового приміщення Центру надання адміністративних послуг, який відтепер розмістився на першому поверсі сільського Будинку культури. В урочистостях з нагоди відкриття взяли участь народний депутат України Володимир Мельниченко, начальник головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк, голова РДА Василь Сукач, голова райради Віктор Кривак, голова Гуменецької ОТГ Інна Абдулкадирова, заступник голови РДА Маріанна Великохатько.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОКЛИКАННЯ БУТИ ЛІДЕРОМ
10 квітня 1998 року Інна Абдулкадирова за результами виборів отримала повноваження голови Гуменецької сільської ради.
З тієї пори Інна Григорівна незмінний очільник цієї громади. Живе з людьми і для людей. Щоденно опікується їхніми проблемами та потребами.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОПОВНЕННЯ В «ДИВОГРАЇ»
2 квітня в Гуменецький дошкільний навчальний заклад «Дивограй» (директор Наталія Костюк)завітало справжнє свято. Цього дня тут відбулося урочисте відкриття четвертої групи дитячого садочка.
Для 20 малят, що переступили поріг нової групи, створено всі комфортні умови. За кошти сільської ради та відділу освіти, культури, спорту і туризму було закуплено нові меблі, твердий та м’який інвентар, посуд та іграшки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ'ЯНЕЦЬКИЙ ВУХАНЬ СЕРЕД ПИСАНОК
З 5 до 22 квітня в центрі столиці проходитиме щорічний фестиваль писанок. Етнокультурний проект Folk Ukraine вже 8-ий рік поспіль є організатором цього дійства. Щороку організатори урізноманітнюють фестиваль, доповнюючи його новими креативними рішеннями. 2018 рік запам’ятається киянам та гостям міста новим арт-об’єктом – великоднім зайчиком, який розмальовуватимуть художники зі всіх куточків України. Серед щасливчиків, котрим вдалося цьогоріч отримати й розмалювати зайчика опинилася кам'янецька художниця і дизайнерка Яна Козловська.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕСЛИ РАДІСТЬ СВІТЛУ
Передвеликодній тиждень по-справжньому наповнений якоюсь магією, адже за всіма приємними приготуваннями до одного з величних християнських свят – Великодня, ховається певний сакральний сенс. Готуючись до Пасхи, ми очищуємо не лише свої домівки, а й душі, відкриваємо серця назустріч весні та всьому світлому й теплому. Випікаючи традиційні для цього свята паски чи розмальовуючи писанки, ми закладаємо в них свої найкращі надії та сподівання.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У БУРХЛИВОМУ ВИРІ НЕСТРИМНОГО ЖИТТЯ
Досить відома в нашому місті Аліса Тихоліз відсвяткувала свій славний ювілей. Її знають як ділового, енергійного, мудрого і працьовитого очільника міської профспілки працівників культури, інтелігентну, справедливу, вродливу, відверту і цікаву людину. Справді, як вважає директор центральної бібліотеки Людмила Геплюк, Аліса Борисівна – людина з великої літери.

ТВОРЧЕ СПІЛКУВАННЯ ХУДОЖНИКІВ
Нещодавно в київському Будинку художника відбулася виставка творчих робіт художників зі всієї України «Кольори душі», яку підготувала громадська організація «Барви життя» за підтримки Латвійського посольства в Україні, з метою популяризації українського мистецтва. 18 робіт українських художників були відібрані для виставки в посольстві Латвійської Республіки, присвяченій 100-річчю незалежності цієї затишної Прибалтійської країни. 

ВІДІБРАЛИ КРАЩИХ
Протягом січня-березня свої творчі досягнення з художньої самодіяльності демонстрували учні нашого району. В Баговицькій, Жванецькій, Орининській, Староушицькій ЗОШ та Довжоцькому НВК проходив відбір учасників на районний етап огляду-конкурсу художньої самодіяльності, в якому взяли участь 35 шкіл району та Китайгородської ОТГ. Щорічно конкурс проводить відділ освіти РДА та районний Будинок школяра. 

У МОВІ ТА ПІСНІ ЖИВЕ УКРАЇНА
Під таким девізом майже годину 15 березня в стінах дитячої хорової школи тривало літературно-музичне свято з нагоди Року української мови в Україні. Зала хорової школи не вміщала охочих.
Домінуючою на святі була вокально-хорова музика, представлена виступами трьох хорових колективів (народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик»; зразковий хор хлопців «Калинове гроно»; хор дівчаток 2-3 класів. 

ПЕРЕВІРКА НА ЛЮДЯНІСТЬ
Зима, що так несподівано повернулася в країну посеред весняного березня, завдала клопоту не лише людям, а й тваринам. Найбільше постраждали перелітні птахи, які завчасно повернулися додому з теплих країв.
З самого ранку в понеділок до редакції телефонували читачі й повідомляли про лелек, що розгублено блукали поблизу сіл та автомобільних доріг.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІД ВІТРИЛАМИ «БРИГАНТИНИ»
Педагог і поет Василь Цимбалюк із с.Залісся Друге Гуменецької сільської ради довгий час керує літературною студією «Бригантина». Його вихованці – учні Залісько-2 НВК І-ІІІ ступенів, досить успішно відточують пера, з-під яких з'являються віршовані та прозові твори. До Всесвітнього дня поезії, який ми святкуватимемо 21 березня, «КЛЮЧ» підготував добірку поетів-бригантинців, вірші яких із глибоким змістом, наповнені добром і теплом, надихають на нові звершення, відкривають красу рідного краю та України.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СРІБЛО І БРОНЗА «СКАРБІВ ПОДІЛЛЯ»
15 лютого в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відкрилась виставка-конкурс творчих робіт з подільського розпису «Скарби Поділля» викладачів мистецьких шкіл області.
А 28 лютого рішенням професійного журі було визначено переможців. 

«ГІЛЕЯ» ТРИЧІ ПЕРЕМОЖЕЦЬ
4 березня в Хмельницькому пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Україна – країна талантів».
Порадував своїм яскравим виступом ансамбль народного танцю «Гілея» (ЗОШ №6). Танцюристи представили хореографічну композицію «Печуть діти хлібчик», український народний танець «Гопак» та «Пустотливу польку».

«А ДЕ Ж ТЕ СЛОВО, ЩО ЙОГО ТАРАС  КОЛО ЛЮДЕЙ ПОСТАВИВ НА СТОРОЖІ?»

«Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина», – говорить народна мудрість. Та багатство, втілене в скарбниці інших мов, залишиться для людини недосяжним, якщо вона не володіє рідною мовою, не відчула її краси. Тому з метою розкрити красу рідного слова, багатство і велич української мови, підкреслити значення рідної мови в житті кожного громадянина України та любов до рідної землі її народу у бібліотеці-філії №7 відбулася для дітей-користувачів літературно-мовна мозаїка «Барви рідного слова». 

НАРОД БЕЗ БАТЬКІВЩИНИ І БЕЗ МОВИ – НЕ НАРОД
28 лютого у Галереї мистецтв художнього відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбувся літературно-мистецький вечір «Народ без Батьківщини і без мови не народ», організований до 120-річчя від Дня народження видатного українця, незвичайного поета, найніжнішого лірика XX століття Володимира Сосюри. Поціновувачі творчості Володимира Миколайовича, відкинувши буденність та відклавши щоденні клопоти, поринули в атмосферу душевного тепла, приязні, у світ щирого поетичного українського слова. 
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

КУДИ ПІТИ В БЕРЕЗНІ?

Як розважитись у перший весняний місяць? Кууди піти з друзями чи сім'єю, аби відпочити? Читайте у фестивальному календарі.

БАНДУРИСТИ ПРОВЕЛИ ФЕСТИВАЛЬ
24 лютого в Кам’янці-По­діль­сь­кому відбувся перший Всеукраїнський фестиваль-конкурс бандурного мистецтва «Кобзарському роду нема переводу».
Свої сили випробували учні класу бандури мистецьких шкіл та студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. 200 учасників із 10 областей України мали нагоду показати свої вміння перед професійним журі.

ЗАВІТАВ СЮДИ ПО ДОРОЗІ І ЗАЛИШИВСЯ НАЗАВЖДИ
85-ий день народження відсвяткував 22 лютого професор, академік Міжнародної Академії наук екології і безпеки життєдіяльності, заслужений працівник народної освіти України, почесний ректор Подільського державного аграрно-технічного університету Михайло Самокиш. Привітати Михайла Івановича з такою поважною датою в життя завітали його колеги та друзі. Вони пригадала про часи, які пліч-о-пліч йшли разом, про спільний шлях, який разом долали.

МЕДИКАМ ПРО ДІАБЕТ І СТЕНОКАРДІЮ
У Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді проведено нараду директорів закладів позашкільної освіти області, на якій був присутній директор Центру дитячої та юнацької творчості Олександр Ткачук. За підсумками роботи в 2017 році навчальних закладів області з художньо-естетичного та науково-технічного напряму Кам’янець-Подільський здобув I місце серед 6 міст та 20 районів. Перемогу принесли вихованці гуртків Центру дитячої та юнацької творчості, художні колективи та окремі виконавці закладів загальної середньої освіти міста.

ПОЗАШКІЛЛЯ КАМ’ЯНЦЯ ЛІДИРУЄ
У Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді проведено нараду директорів закладів позашкільної освіти області, на якій був присутній директор Центру дитячої та юнацької творчості Олександр Ткачук. За підсумками роботи в 2017 році навчальних закладів області з художньо-естетичного та науково-технічного напряму Кам’янець-Подільський здобув I місце серед 6 міст та 20 районів.

ПЕРШ ЗА ВСЕ – ПРОФІЛАКТИКА
Організація бесід і зустрічей учнів з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у школі, вона дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.

«ФОЛЬК-ФЕСТ» ВИЗНАЧИВ КРАЩИХ
17 лютого в Кам’янці-По­діль­сь­кому відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної музики та традиційного мистецтва «Фольк-Фест», який проводився з ініціативи міської дитячої школи мистецтв за сприяння міської ради, управління освіти і науки та департаменту гуманітарної політики.

НЕ ІДЕАЛЬНИЙ, І НЕ СКЛАДНИЙ
16 лютого за східним календарем починається рік Земляної Собаки.
Жовта Земляна Собака вважається символом мудрості та стабільності. Народжені в цей рік люди за характером консерватори, не схильні до авантюр і надмірного ризику. Хороші друзі, здатні подбати про близьких, віддані й обережні. Відрізняються затятістю й терплячістю. 2018 рік стане успішним і щасливим для представників року Собаки.

ПАТРУЛЮВАТИМУТЬ ХМЕЛЬНИЧАНИ
Інспектори Управління патрульної поліції в Хмельницькій області здійснюватимуть цілодобове патрулювання автодороги Н-03 «Житомир – Чернівці» на відрізку дороги від міста Хмельницького до кордону з Чернівецькою областю. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОЧИНАТИ ТРЕБА ЗІ ШКОЛИ
Смертність на дорогах в Україні залишається найвищою серед усіх країн Європи. Таку невтішну статистику констатують як у Міністерстві охорони здоров’я, так і в МВС України. Минулого року наша країна входила в десятку країн за рівнем смертності в ДТП разом із США, Росією, Грузією, Індією та Вірменією. Показники смертності в нашій державі у 3-4 рази вищі, ніж у європейських країнах.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КОМУСЬ ДЖИП-ФЕСТ, А КОМУСЬ ЗБИТКИ
У неділю, 4 лютого, поблизу заказника загальнодержавного значення «Княжпільський» яблуку ніде було впасти. Кілька десятків джипів, польова кухня, відгороджена стрічками траса. Усі готувалися до проведення джип-фесту «Подільська колія 2018».
Круті віражі, спуски та підйоми, переїзд через річку Гниловодка на джипах – всі ці автомобільні викрутаси неабияк тішили гостей свята. Вболівальників зібралося чимало.
Автор:  Олег МАЗУРИК

КАМ’ЯНЧАНИН ЗДОБУВАЄ ЄВРОПЕЙСЬКЕ ЗОЛОТО
Зараз у Стамбулі (Туреччина) триває Відкритий 6-ий чемпіонат Європи (ЧЄ) із тхеквондо ВТF серед клубів, на якому серед 1100 учасників зі всього світу виступають також вихованці кам’янецького СК «Чайка». Україну тут представляє 12 команд. Уже в перший день, 6 лютого, кам’ян­чанин Давид Нестеров приніс збірній України золоту медаль у в/к 41 кг серед кадетів (2004-2006 р.н.). 
Автор:  Олег МАЗУРИК

ПРОРВАЛИСЯ В ДРУГИЙ ТУР
Кам’янецька команда гумористів «Наш Формат» потрапила до другого туру «Ліги Сміху» і увійшла до 49 кращих колективів України.
26 січня в Одесі розпочався четвертий фестиваль гумору «Ліга Сміху-2018», який зібрав майже дві сотні команд гумористів. У першому турі журі переглянуло виступи 172 команд, серед яких була і команда з Кам’янця «Наш формат».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ДІТИ БУДУЮТЬ КРАЇНУ»
Наталія Давидова, учениця Вербецької ЗОШ І-ІІ ступенів, вихованка Центру дитячої та юнацької творчості Гуменецької сільської ради взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Діти будують країну», що проходив у м.Київ. Роботу Наталії високо оцінили організатори, за що дівчинка отримала нагороду – подяку за участь, книгу для саморозвитку, книгу для батьків та статуетку ангела. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РЕЗУЛЬТАТИВНО ВІДСТРІЛЯЛИСЯ
28 січня завершився сезон полювання на хутрового звіра. Мисливці Кам’янеччини, як і минулими роками, задовольнялися улюбленим промислом по-особливому, проводячи регуляцію чисельності шкідливих хижаків – лисиці звичайної, здичавілих собак та котів. Із яким результатом завершився сезон полювання 2017-2018 рр., «КЛЮЧ» дізнавався у Володимира Коробчука, члена президії Кам’янець-Подільської районної організації УТМР, мисливствознавця ДП «Лісове господарство». 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАКОХАНИЙ «ВУЛИК» ЧЕКАЄ
10-11 лютого, напередодні Дня святого Валентина, кам’янецькі майстри проведуть першу в цьому році ярмарку виробів ручної роботи. Хенд-мейд подарунки розраховані на будь-який смак і гаманець.
Організатори заходу, майстрині Юлія Мрачковська та Юлія Марущак, кажуть, що охочих потішити кам’янчан та гостей міста унікальними витворами ручної роботи вистачає.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КОЛЯДУВАЛИ, ЩЕДРУВАЛИ, ГРОМАДУ ЗВЕСЕЛЯЛИ
У день Хрещення Господнього – третього і завершального великого свята різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща, в Гуменецькій об’єднаній громаді відбувся фестиваль колядок і щедрівок «Від Різдва до Водохреща».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ШУКАЄМО ДРУЗІВ. ЗАПОРІЖЖЯ – КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
Цікаву ідею вдалося реалізувати Запорізькій дитячій музичній школі №4 та Кам’янець-Подільській дитячій хоровій школі. Започатковано творчий проект «Шукаємо друзів. Запоріжжя – Кам’янець-Подільський» за підтримки Центру культурного менеджменту та за фінансування Європейського Союзу і Національного фонду підтримки демократії (США). Центр втілює в життя дворічну Програму національних обмінів, зорієнтовану на налагодження співпраці та конструктивний діалог між різними регіонами України.

ПРЕМІЯ ЗА ТВОРЧІ ДОСЯГНЕННЯ
У грудні 2017 р. визначено номінантів премії «За вагомі досягнення молоді у різних сферах суспільного життя», серед яких і місцева художниця, майстриня народного ткацтва, методист районного Будинку школяра Юлія Степанюк. Премію Юлія Анатоліївна отримала в номінації «За творчі досягнення» в культурно-мистецькій діяльності, за збереження та популяризацію ткацтва, як культурної спадщини українського народу, підтримку народних промислів та залучення молоді до реалізації творчих проектів.

ЩЕДРУВАЛИ НА ВАСИЛЯ
«Маланка» – народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, покликане виконувати магічно-заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба було налякати. Для цього одяга­ли чудернацький одяг, пере­вертали кожухи, розмальову­вали обличчя, виготовляли страшні маски, у руках мали дзвіночки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА ЧЕРЗІ – «ЗАКОХАНИЙ ВУЛИК»
Не встигли майстри і майстрині відпочити після різдвяного ярмарку, який наприкінці 2017 року пройшов у Виставковій залі та подарував присутнім чимало позитивних емоцій, як його організатори Юлія Мрачковська та Юлія Марущак-Кубряк взялися за організацію нового. «Закоханий вулик» заплановано на 10-11 лютого, якраз напередодні Дня всіх закоханих. З моменту оголошення про старт ярмарку минуло лише кілька днів, а вже більша половина місць зайнято. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«БРУКІВКА» ВИМОЩУЄ СВОЄ МІСЦЕ
Після успішного старту першого кінофестивалю українського кіно «БРУКІВКА» восени минулого року, його організатори вирішили не зупинятися на досягнутому й оголосили про підготовку до другого такого ж фестивалю, замахнувшись на міжнародний рівень!
І сталося неймовірне! За два тижні прийому робіт ІІ Міжнародного кінофестивалю «БРУКІВКА» було надіслано понад 500 короткометражних професійних та аматорських художніх фільмів.

НАЖАРТУВАЛИ НА 20 ТИСЯЧ

Троє кам’янецьких гумористів Володимир Черняк, Павло Мельничук та Артем Мартиросян знову спробували свої сили на популярному гумористичному шоу «Розсміши коміка». Під час різдвяного випуску програми хлопці жартували на різні теми: побутового, мистецького, освітнього, любовного характеру. За це вони отримали 20 тис. грн.

СМОТРИЧ КОЛЯДУЄ
7-8 січня у Смотричі різдвяна коляда лунала на все село. Дорослі та малі вихованці, учасники гуртків Смотрицького сільського клубу, створивши справжнє театральне дійство, колядували вулицями села.
Різдвяну коляду організували завідувач Смотрицьким сільським клубом Роман Захаров спільно з сільським бібліотекарем. 

УНІКАЛЬНА ЕКСПОЗИЦІЯ ЗАМКУ
Кам’янець-Подільський історичний музей-заповідник анонсує відкриття цьогоріч унікальної експозиції, присвяченої життю міста в другій половині XIV ст.
Робота над створенням експозиції «Культурна спадщина Гедиміновичів на теренах Поділля», що відображатиме різні аспекти життя міста та регіону другої половини XIV ст., розпочалася 2017 року.

КАРТКИ – ДОБРОВОЛЬЦЯМ
Добровольці отримають картки кам’ян­чанина. Таке рішення ухвалив міський голова Михайло Сімашкевич.
Відповідно до прийнятого рішення сесії міської ради від 7 листопада, визнали бійцями-добровольцями АТО осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України.

ДІТЯМ – СВЯТО. МИКОЛАЯ
Цьогорічне свято Миколая у сільському клубі с.Шутнівці пройшло весело та гамірно. Діти села та учні Баговицької школи взяли активну участь у святкуванні, розповідали гостям вірші, загадки і гуморески. 
Малеча отримала подарунки від спонсорів та гамірно провела час за святковим столом.

ДОДОМУ ЗІ ЗВАННЯМ «КРАЩОГО СПІВАКА» ТА АВТОМОБІЛЕМ
Із перемогою з київського майдану повернувся кам’янчанин Дмитро Прокопов.
31 грудня під час зйомок програми «Караоке на Майдані» Дмитро став не лише фіналістом цього шоу, а й отримав звання кращого народного співака 2017 року. Про шлях до успіху в сьогоднішній нашій розмові.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТЕТЯНА ОЧЕРЕТЕНКО ПОЄДНАЛА КОРИСНЕ З ЦІКАВИМ
Напередодні Нового року головний лікар дитячої поліклініки, телеведуча місцевого телебачення програми «Здоров’я Вам бажаємо» Тетяна Очеретенко побувала на медичному форумі в Єгипетському місті Шарм-ель-Шейху, який проводила китайська компанія Доюань. Саме в Єгипті ці східні методики мають велику складову в профілактиці лікування.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«НОВОРІЧНА КОМПОЗИЦІЯ»
19 грудня проведено I етап традиційного щорічного конкурсу «Новорічна композиція» на базі ЦДЮТ Гуменецької сільської ради.
Поважне журі визначило переможців першого етапу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КРАЩІ ЮНІ ПОЕТИ ТА ПРОЗАЇКИ
У Центрі дитячої та юнацької творчості відбулось урочисте нагородження переможців міського конкурсу юних поетів та прозаїків «Я паросток малий землі своєї» та майстер-клас за участю Сергія Пантюка, відомого письменника, який був головою журі літературного конкурсу.

КОЛУБАЇВЦІ У ФОРМАТІ
Нещодавно Колубаївці Гуменецької сільської ради потрапили в топові рейтинги інтернет-каналу YouTube. Саме в цьому населеному пункті відомі кам’янецькі гумористи «Наш формат», неодноразові учасники «Розсміши коміка» (капітан команди Володимир Черняк) знімали більшу частину сцен для короткометрівки «Сам у хаті».
Міні-фільм за мотивами улюбленої голівудської комедії «Сам удома» хлопці знімали для фіналу Тернопільської ліги сміху, в якій вони цьогоріч брали участь і перемогли.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВРАНІШНЮ ТИШУ ПОРУШУЮТЬ МІДНІ ТРУБИ
Пятидесятиріччя від дня заснування 15 грудня відзначив військовий оркестр. Нині він належить 201-му навчальному Ценру головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України. А 50 років тому його було створено на базі К-ПВВІКУ ім.Харченка. Сорок років під звуки військового оркестру піднімалося місто, та настали погані часи для війська і з’явилося питання щодо існування військового оркестру. 

КНИГУ ДОБРА ПРЕЗЕНТУВАЛИ У СТОЛИЦІ
9 грудня в мистецькому Арсеналі в Києві за участі Президента України Петра Порошенка відбулася презентація унікального видання – Книги Добра, яку створювали діти і дорослі зі всіх куточків України. «Книга Добра» – міжнародний соціальний проект, який передбачає, перш за все, творити добро дітям України, виховати їх людяними чуйними, навчити їх бути послами добра в світі. «Книгу Добра» благословив за життя блаженніший Любомир Гузар, світла та вічна йому пам’ять.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРОЗВУЧАЛИ ПІСНІ З АТО
2 грудня в Кам’­ян­ці-Подільському вперше відбувся захід, покликаний вкотре нагадати про страшну війну, яка триває на сході, забирає сотні найкращих синів та показати, що творчість можна розвивати не лише в ошатних концертних залах, а й в окопах, коли лунають постріли градів та кожна хвилина життя може стати останньою.

НА АНДРІЯ – НЕ ОЗИРАЙТЕСЬ І МОВЧІТЬ
Макс Кідрук знову їде до Кам’ян­ця-Подільсь­кого! Цього року містяни матимуть змогу зустрітися з відомим українським письменником 13 грудня, на Андрія. Тож багатьма улюблене народно-християнське свято у 2017-му обіцяє стати особливим. Перш за все, для поціновувачів творчості Макса Кідрука.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

ДВА ГЕНІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
30 листопада у актовій залі дитячої хорової школи відбувся концерт вокально-хорової та інструментальної музики з нагоди ювілеїв двох геніїв української культури – Миколи Лисенка та Миколи Леонтовича. Основна заслуга митців у національній культурі – збирання великих скарбів народної музики, дослідження та опрацювання їх, повернення їх народові у вишуканій мистецькій оправі.

СУРМИ ЗВИТЯГИ
З 14 жовтня до 5 листопада у Львові за сприяння Українського державного центру позашкільної освіти, спільно з Громадською організацією «Сурми звитяги», Центром Національного Відродження імені Степана Бандери, Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Т.Шевченка за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації пройшов XVІІІ Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги».

НОВА ПЛЕЯДА КМС
22 листопада в готелі «7 днів» пройшла прес-конференція благодійного фонду «МіСт» ім.Михайла Савенка, присвячена 5-річчю фонду. Президент БФ «МіСт» Сергій Ісаєнко розповів про діяльність фонду. Він сказав: «Фонд не є спонсором МК «Поділля», він просто підставив мотоболістам плече» і закликав інші структури також допомагати клубу.
Автор:  Олег МАЗУРИК

«АБРА» – ПЕРША В ДВОХ ГРУПАХ
Місто Кам’янець-Подільський в обласному фестивалі сучасного танцю «Ритми часу» представляв зразковий театр-студія сучасного танцю «Абра» Центру дитячої та юнацької творчості (НВК №14, керівник Лілія Пашинська).  Феєричні танцювальні постановки, високий рівень майстерності, мистецького таланту та артистизму підкорили членів журі. Творчий колектив здобув I місце в молодшій та старшій групах.

У КОМАНДУ МОНАТІКА
Кам’янчана Олександра Мазур потрапила до команди одного із зіркових тренерів проекту «Голос. Діти». У четвертому випуску 4 сезону вокального теле-шоу, за яким вся країна спостерігала 26 листопада, на каналі «1+1», юна співачка пройшла «сліпі прослуховування». Своїм оригінальним виконанням української пісні «Ти до мене не ходи» Олександра розвернула крісло зіркового тренера Дмитра Монатіка й останньою потрапила до його команди.

ПЕРЕМОГА ЗА ПЕРЕМОГОЮ
Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще він виховує, вчить культури поведінки. Танці – це емоційна насолода. Вони розвивають почуття ритму, виробляють правильну поставу, піднімають настрій.

ВЕСЕЛО ІЗ «ВЕСЕЛКОЮ»
24 листопада в довжоцькому ДНЗ «Веселка», яким керує Людмила Желізник, було надзвичайно гамірно. На гостину до дитсадківської малечі завітали колишні випускники, а нині – першачки Довжоцького НВК (директор Іраїда Худняк). Вихованці старшої групи дитсадка привітали гостей концертною програмою, й останні прийшли не з порожніми руками та розповіли, як їм живеться в новому статусі школяра.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ПОДІЛЬСЬКА ЛІРА – 2017»
25-26 листопада в Хмельницькому відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва імені Валерія Ярецького «Подільська ліра». Організатором конкурсу став факультет мистецтв Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Викладач вокально-хорових дисциплін цієї академії Лілія Качуринець є директором цього творчого змагання. Прослуховування конкурсних програм відбулось у залах обласної філармонії.

ХАРИЗМА ІННИ БЛАЖКОВОЇ
30 листопада 1957 року в селі Панівці, в родині педагогів Людмили і Опанасія Блажкових, народилася єдина донечка Інна. Дівчинка зростала дуже трудолюбивою, допитливою і доброю дитиною. Вона любила і любить своїх рідних, особливо близькою була зі своєю, нині вже покійною, бабусею Оксаною. На її честь і свою єдину донечку назвала Оксанкою. Саме в неї вона вклала душу і серце та виростила донечку дуже чуйною і люблячою дівчиною. Вона в неї, як рубіновий орден на грудях. Інна Опанасівна пишається своєю Оксанкою, яка має престижну роботу і обожнює свою матусю.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ФІЛЬМИ НА ВСІ СМАКИ
Як мінімум сорок короткометрівок від авторів з різних куточків країни, спеціально виготовлені статуетки для переможців, спілкування з відомими режисерами та акторами, про яких ви, безумовно, чули, презентація нового кліпу гурту «Бекінгем» – усе це і не тільки має вас зацікавити і змусити завітати 18 листопада в готель «7 днів» на відкриття першого в Кам’янці фестивалю кіномистецтва «Бруківка».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ, ЗАБРАЛИ НАГОРОДУ
КП «Міськтепловоденергія» вчергове увійшло до списку найкращих підприємств комунальної теплоенергетики України.
За підсумками конкурсу, що проводиться за ініціативою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго», підприємство посіло третє місце у своїй категорії за показниками першого півріччя 2017 року. 

ВІТЧИЗНЯНИЙ «ЕЛЕКТРОН» ГЛЮКНУВ
10 листопада в місті проходив бізнес-форум «Кам’янець відкритий для світу, Кам’янець відкритий для Вас», на який з’їхалися гості не лише з України, але й з Туреччини, Польщі, Нымеччинии, Канади.
Відкрив поважне зібрання міський голова Михайло Сімашкевич.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАМ’ЯНЕЦЬ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ СВІТУ. БІЗНЕС-ФОРУМ
10 листопада в конференц-залі готелю «Клеопат­ра» відбудеться бізнес-форум «Кам’я­нець відкритий для світу, Кам’я­нець відкритий для Вас».
Захід проводиться з метою підтримки і просування товарів та послуг підприємств міста на ринки іноземних країн, налагодження нових ділових контактів, відкриття нових напрямків економічного співробітництва з вітчизняними та іноземними партнерами, представлення експортного потенціалу Кам’янеччини, розвитку міжнародного й міжрегіонального співробітництва.

ДЕБЮТУЄ «БРУКІВКА»
18 листопада в Кам’янці-Подільсь­кому відбудеться дебютний кінофестиваль «БРУКІВКА». Усі заходи пройдуть у великій конференц-залі готелю «7 Днів». Вхід вільний. Реєстрація діє для режисерів-учасників та для ЗМІ. Як бонус для всіх – печиво та кава.
Ідея проведення фестивалю кіно в Кам’янці-Подільському з’явилася в громадського активіста, режисера Андрія Зайця.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СВЯТО КРАСИ, ВИШУКАНОСТІ, РАДОСТІ
Незмінний директор міської дитячої хорової школи, керівник дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик», досвідчений майстер хорового співу, громадський діяч, великий патріот України, заслужений працівник культури України Іван Михайлович Нетеча 20 жовтня зустрів свій славний ювілей. Про життєвий шлях відомого хормейстера, його невтомну і подвижницьку працю, керівництво згаданими мистецькими колективами вже йшлося на сторінках «Ключа». Сьогодні оповідь про святковий концерт з нагоди ювілею, що відбувся 28 жовтня в РЦКМ «Розмай». 

ДО КОЖНОГО ЗНАЙДЕ КЛЮЧИК
У 33 роки його вперше обрали головою сільської ради. Через десять років він став лідером уже об’єднаної громади. Хоч і досі кажуть, що бідні об’єдналися з бідними, проте їхній очільник не втрачає оптимізму. 27 жовтня Юрій Безродний, голова Китайгородської сільської ради, святкуватиме 45-річчя в колі найдорожчих людей. Із якими здобутками прийшов до цього невеличкого ювілею, напередодні дізнавався «КлюЧ».
Народився ювіляр опів на дванадцяту ночі 26 жовтня, а в паспорті записали 27-ме. Якийсь час родина жила в Кам’янці-Подільському, а потім переїхала в село Демшин, звідки була родом мама ювіляра.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОТАЦІЯ В ЗОНУ АТО
17 жовтня пройшла чергова ротація військовослужбовців 48-ої Кам’янець-Подільської інженерної бригади в зону АТО.
Виконувати святий обов'язок перед державою відправилися кілька десятків захисників. У нелегку поїздку вояків провели рідні, земляки, товариші по службі, а також вихованці дитсадочка, які декламували патріотичні вірші для бійців.

КІНОЛОГИ В ПОПИТІ
13 жовтня в Цент­рі розмінування завершився 1,5 місячний курс підготовки фахівців за спеціальністю «Кінолог». Загалом початкові знання у сфері кінологічної освіти та сертифікати державного зразка отримав 31 слухач. Вони всі роз’їдуться по своїх військових частинах, де застосовуватимуть набуті під час підготовки знання і вміння у своїй службової діяльності, а з 17 жовтня на базі Центру розмінування розпочалася підготовка чергової групи кінологів. 

ХТО В КАМ’ЯНЦІ СИЛЬНІШИЙ?
10 жовтня в ДЮСШ-2 відбувся чемпіонат міста серед юнаків і дівчат 2005–2010 р.н. до дня Захисника України. У змаганнях взяло участь близько 100 спортсменів.

ЗА СЛАВУ КОЗАЦЬКУ!
Нещодавно в Кам’янці пройшов Відкритий обласний турнір з легкої атлетики, присвячений Козацтву Запорізькому, в якому взяли участь юні легкоатлети з багатьох областей України.
Успішно виступили кам’янецькі спортсмени.

ВШАНОВУВАЛИ ЗАХИСНИКІВ
Два роки тому в країні з’явилося нове свято – День Захисника України. Дату 14 жовтня Президент обрав не випадково, адже саме цього дня відзначається велике православне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, яка була захисницею козацтва. Напередодні цього дня відбулися урочистості в РЦКМ «Розмай». Привітали зі святом захисників народний депутат Володимир Мельниченко, голова райради Віктор Кривак, голова РДА Василь Сукач. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЧАНИН СТАВ «ЗАЛІЗНОЮ ЛЮДИНОЮ»
30 вересня в Барселоні пройшли міжнародні змагання з тріатлону «Ironman Barcelona-2017», у яких взяв участь кам’янчанин, депутат міської ради Дмитро Костюкович. Як розповів Дмитро, він йшов до цього змагання 2,5 роки, тричі здобуваючи титул напівзалізної людини, де завдання наполовину менші, ніж у «Ironman». Тут йому треба було проплисти 3,8 км на відкритій воді, проїхати на велосипеді 180,2 км та пробігти марафонську дистанцію 42,195 км.
Автор:  Олег МАЗУРИК

ВІННИЧАНИ ВРАЖЕНІ
6 жовтня делегації з Вінничини на чолі з головою обласної ради Анатолієм Олійником та разом з головою Хмельницької обласної ради Михайлом Загородним і представниками органів місцевого самоврядування краю побували в Гуменецькій об’єд­наній територіальній громаді. У рамках візиту гості оглянули ДНЗ «Дивограй», адмінприміщення сільської ради, центр надання адміністративних послуг, Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), амбулаторію сімейної медицини, спортивний стадіон зі твердим штучним покриттям та сільський Будинок культури. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ЗОЛОТА ОМЕГА» І СВЯТО ЖИВОТА
Цими вихідними в місті проходив улюблений захід кам’янчан та туристів – фестиваль повітроплавання «Золота Омега» та вже традиційний сьомий «Oktoberfest».
Уперше, 9 жовтня, в нашому місті провели чемпіонат зі швидкісного поїдання сосисок. Організатори підготували для учасників конкурсу 30 кілограмів варених і напівкопчених сосисок. Кожен мав якомога швидше з'їсти 40 штук, запиваючи водою.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВЛАШТУВАЛИ СВЯТО ДЛЯ ДІДА МОРОЗА
Півстоліття віддала дітям Стефанія Жуковська. Цього тижня колектив Довжоцького ДНЗ «Веселка», в якому все життя пропрацювала Стефа Семенівна, проводжав улюблену колегу й вихователя на заслужений відпочинок.
Привітати й нагородити її за сумлінну працю прибули начальник відділу освіти райдержадміністрації Олена Пронозюк, Довжоцький сільський голова Руслан Рябий, колишні випускники дитсадка.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ШКОЛА ЮНИХ МИРОТВОРЦІВ
З 28 вересня по 2 жовтня в Кам’янці на території фортифікаційної споруди «Брама Руська» відбувся військово-історичний наметовий вишкіл «Школа юних миротворців – Школа джур», присвячений 25-ій річниці створення представництва ООН в Україні.
Упродовж чотирьох днів у похідних наметах проживали діти з Житомирської, Івано-Франківської, Київської та Хмельницької областей.

ДВАДЦЯТИЛІТТЯ НА БІС
Міжнародний день музики на Кам’янеччині відзначився подвійним святом – 2 жовтня муніципальний духовий оркестр районного центру культури і мистецтв «Розмай» відзначив 20-річчя з Дня створення.
На урочистих заходах були присутні помічник народного депутата Володимира Мельниченка Тетяна Мельниченко, голова районної ради Віктор Кривак, перший заступник голови райдержадміністрації Маріанна Великохатько. Вони вручили ювілярам почесні грамоти і подарунки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛЕБЕДІ ОБЛЮБУВАЛИ ДОВЖОК
Звістка про те, що на ставках у селі Довжок оселилася пара лебедів, надійшла від наших читачів, котрі вкрай стурбовані, як же птахам, якщо вони залишаться в наших краях на зимівлю, вдасться вижити. Недовго думаючи, вирішили перевірити, чи справді довжоцькі плеса облюбували пернаті.
І яке ж було наше здивування, коли дізналися, що лебеді не тільки вільно почуваються на місцевій водоймі, а й знайшли «спонсорів», які їх щодня підгодовують.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГАЛИНА КОРОТЕНКО: «МРІЮ ПРО МУНІЦИПАЛЬНИЙ ТЕАТР»
Третій рік поспіль жовтень у Кам’янці-Подільському буде театральним. На чотири дні РЦКМ «Розмай» відчинить двері для поціновувачів театрального мистецтва. І це все завдяки фестивалю «Комора» та його організаторам – народному театру «Тандем» (ГО «Театральний простір»). Цьогоріч на свято завітають кращі колективи зі всієї України й навіть один із сусідньої Польщі. Тож першу сходинку на шляху до міжнародного подолано. Та чи легкий цей шлях? Відповідь на це запитання знають ті, хто його пройшов. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КІПР ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИСТАВКИ
Що може бути краще для митця за походи до мальовничих куточків природи та створення яскравих етюдів побаченого? Будь-який досвідчений художник чи початківець скаже, що нічого більш вражаючого, хвилюючого і захопливого майже немає. На природі знаходять себе, тут добре видно тих, хто готовий підставити плече, сюди йдуть, аби відволіктися, відпочити від галасу сучасної буденності й відчути подих природи. А якщо ти ще й можеш передати фарбами на полотні побачене, усе, що вражає, – це неймовірні відчуття!
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЧАНИ НА «ФОРУМІ ВИДАВЦІВ». 2017
Минулого тижня у Львові відшумів 24-ий Форум видавців – найбільша книжкова й літературна подія Цент­рально-Східної Європи, яка цього року зібрала 168 видавництв, що привезли на захід понад 100 тонн книжок. Лише на конкурс «Найкраща книжка Форуму-2017» надійшло 447 видань із 90 видавництв. У програмі Форуму – 890 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, 14 тематичних кластерів, 10 спецпроектів. «Точка творення» – саме так сформулював фокусну тему цьогорічного Форуму видавців Любко Дереш. До «точки творення» приєдналися й автори з Кам’янця-Подільського. 
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

МИКОЛА ПАНАСЮК ТА ЙОГО МИСТЕЦЬКИЙ СВІТ
12 вересня Галерея мистецтв К-ПДІМЗ запросила поціновувачів сучасного мистецтва на відкриття чергової виставки. Цього разу в художньому відділі музею-заповідника презентували ретроспективну виставку художника-графіка Миколи Панасюка «Графіки світ».
Митець представив до уваги кам’янчан та гостей міста 54 роботи, що виконані в найрізноманітніших техніках: олівець, олія, акрил, гуаш, акварель та графіка (травлений штрих, офорт, лавіс, акватинта, меццо-тинто, ксилографія, туш, м’який лак, Ex Libris), що склали основу виставки.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

ТАРНОРУДІ ПОЩАСТИЛО З ПРОМО
Цього тижня всіх поціновувачів літератури та майстерного слова збирає традиційний Форум видавців, що проходитиме у Львові 14-17 вересня. Під час однієї з найбільших читацьких подій року свій дебютний роман презентує кам’янчанка, журналіст та громадський діяч Лора Підгірна. Її «Пригоди Марка Шведа» досить швидко стали популярними, і ось уже на виході друга частина. Та на цьому плани письменниці не закінчуються. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ОДНОГО РАЗУ В МІСТІ НА КАМЕНІ»
гривні та професійної техніки й довести всім, що українське кіно має шанс на життя. За таку, на перший погляд, міфічну ідею взявся минулого року кам’янчанин, громадський діяч і режисер, засновник студії «Еnerg1x Рroduction» Андрій Заєць. «Одного разу в місті на камені» – стрічка про Кам’янець-Подільський, його жителів, добрих і поганих людей, які змінюють світ і вірять у те, що добро перемагає зло. У героях фільму кожен зможе впізнати себе. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗІРКОВА «ЖИВА БІБЛІОТЕКА» НА «РЕСПУБЛІЦІ»
1 та 2 вересня молодіжне об’єднання «Ліга Об’єднаної Молоді» в рамках фестивалю «Respublica» організувала «Живу бібліотеку», спікерами якої стали популярний реп-виконавець Ярмак, та важковаговики української музики, учасники гуртів «Jinjer» і «Space of variations». 1 вересня більше, аніж півтори години Олександр Ярмак ділився досвідом, розповідав свою історію та з задоволенням відповідав на запитання відвідувачів заходу. На завершення охочі мали можливість сфотографуватися з співаком. 

КАМ’ЯНЕЦЬ ЗГАДАВ, ЯК БУВ СТОЛИЦЕЮ УНР
На честь доби визвольних змагань і періоду, коли Кам'янець-По­діль­ський був столицею Української Народної Республіки, в місті 26-27 серпня пройшов фестиваль історичної реконструкції «Остання столиця».
Захід традиційно присвятили 1919-1920 рр. – періоду Директорії УНР у Кам'янці, який тривав майже півроку. І над його відтворенням, у першу чергу, працювали реконструктори міського військово-історичного товариства разом із партнерами, які успішно займаються цією справою в інших містах країни – Києві, Львові, Чернігові, Вінниці.

СКУЛЬПТУРНИЙ РУХ У КАМ’ЯНЦІ
З 7 до 17 серпня в Кам’янці-По­діль­­сь­кому проходив фестиваль скульптури в дереві «ПОDІЛЛЯ WOODCRAFT». Це яскраве, самобутнє, гучне мистецьке явище щедро було прокоментоване засобами масової інформації міста та країни. Емоції від пережитого, думки щодо концепту здійсненого та мрії ще довго влягатимуться, трансформуватимуться й оформлюватимуться в єдине ціле. Проте вже сьогодні зрозуміло, що Кам’янець-Подільський – місто, де історія, природа й культура створили унікальний ансамбль, – може пишатися ще й тим, що є осередком розвитку та популяризації мистецтва скульптури...

ЛІТО ПРОЛЕТІЛО, СПОГАДИ ЗАЛИШИЛО
В Америці на одному з популярних шоу започаткували кавуновий квест. В соціальних мережах за хештегом #watermelonchallenge користувачі публікують фотографії, де в якості вбрання виступають баштанні культури. Працює це так: вирізаєте вбрання з кавуна чи дині і фотографуєте кого заманеться. Цей цікавий та по-справжньому емоційний квест дістався і до України. Його популярність розсте з шаленою швидкістю, а все тому, що люди охоче діляться емоціями, заразом і креативлять.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШИЙ ВИПУСК 201-го, А ЮРЬЄВУ З МОСЕЙЧУКОМ - МЕДАЛЬ
Підняттям і вшануванням Державного прапора України почалися урочистості з нагоди першого випуску 201-го навчального центру ГУ оперативного забезпечення Збройних сил України, командир якої полковник Василь Світак. Уперше близько 60 фахівців вийшло зі стін цього закладу. Підготували 8 некваліфікованих спеціалістів, а решта - штатні курсанти з 17-ої танкової бригади та 54-ої окремої механізованої бригади. Вони навчалися за програмою фахової підготовки і тепер повернуться у свої військові частини.  
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«РЕ$ПУБЛІКАНСЬКИЙ» МІКС
Фестиваль RespublicaFest, який пройде 1-3 вересня в Кам’янці-Подільсь­кому, оголосив повну музичну програму.
На фестивалі цього року гратимуть: 1 вересня: JINJER, Yarmak, YurCash, PANIVALKOVA, «Без Обмежень», «Один в каное», Курган feat. Агрегат, Kadnay, O’Hamsters, Bluesbreaker, The Hypnotunez, «Чумацький Шлях», Embrace the Value, «Хамерман Знищує Віруси», «1914», Septa, «Бекінгем», «Музичний стандарт».

СВЯТКУЄМО ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
23 серпня на майдані Відродження відбудеться офіційне підняття Державного Прапора, а 24 серпня в сквері Європейський відбудеться насичена патріотичними заходами програма до Дня Незалежності.
Серед цікавих заходів, які проходитимуть упродовж двох днів в нашому місті, – молодіжний флешмоб з фарбами холі й відкриття фотозони «Українські обереги», конкурс на патріотичну квіткову композицію «Моя квітуча Україна» тощо.

МЕД І ДИВАКУВАТІ РИБИ СОРОКАТОГО
24 серпня у Виставковій залі, о 13:00, відбудеться відкриття виставки «Мистецький розмай Леоніда Сорокатого». На виставці будуть представлені роботи митця – строкатий зріз великого запашного пирога, замішаного на відданості своїй справі, любові до мистецтва, незламності перед труднощами й перешкодами, жазі знань і нових вражень, бажанні віддавати й не очікувати взамін, вразливому й безмежно цікавому внутрішньому світі художника.

З НОВИМ ДИРЕКТОРОМ ДО НОВИХ ЗДОБУТКІВ
Двадцять перший день народження 15 серпня святкує ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки». Нині очолює підприємство Артур Ляшенко, досить амбітна молода людина із сучасними методами управління. 

ЗМІНИ Є, КОЛИ ПОЧИНАЄШ ІЗ СЕБЕ
4 серпня минає два роки, як замість міліції запрацювала нова поліція. Хтось у зміні назви органу правопорядку бачить позитивні кроки, хтось, навпаки, негативні. Та всі підтверджують той факт, що обличчя силових структур змінилося.
Існує думка, що професія правоохоронця не жіноча. Але цей стереотип миттєво й безапеляційно руйнують жінки у погонах, котрі вибрали для себе шлях забезпечувати правопорядок та боротися зі злочинністю.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ ВИСТАЧИЛО П’ЯТИ ДО П’ЯТДЕСЯТИ
31 серпня могло би виповнитися 50 років К-ПВВІКУ, але його передчасно й нахабно просто з корінням викорчували з рідного місця, бо високопоставлений чиновник, дядько генерал, так собі вирішив і знищив найпотужніший інженерний підрозділ, яким у всі роки пишалася не лише Україна, а й увесь Радянський союз, як кузнею інженерних військ. Та п’ять років тому потужний військовий підрозділ, який виростив цілу плеяду справжніх військових фахівців, героїв-афганців, миротворців, саперів, дорожників і генералів, наказав довго жити. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ШОВКОВИЙ ДОГЛЯД І ЕКСКЛЮЗИВ
Кам’янець – місто не лише туристичне, а й ремісниче. Кількість майстрів, що займаються власною справою, приємно вражає. Ляльки-мотанки, аксесуари зі шкіри, різноманітна вишивка, мило, косметика, прикраси ручної роботи, посуд, картини і смаколики – всього й не перелічиш. Вироби багатьох з них відомі не лише в Україні, а й користуються шаленою популярністю за кордоном. З однією із таких мисткинь сьогодні й поспілкуємося. Знайомтеся, Юлія Мрачковська – виробник натуральних косметичних засобів, які мають власний бренд «SHOVKOVA».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

АПЕЛЬСИН ПРИВІЗ ГРАН-ПРІ
На Херсонщині пройшов V Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва «Магія танцю». Участь у заході взяли юні таланти з Сумської, Хмельницької та Херсонської областей.
Колективи у своїх виступах демонстрували знання та вміння в різних напрямках дитячої, сучасної, народної та класичної хореографії, збереження національних традицій і народних витоків мистецтва, класичної школи та кращі зразки сучасних напрямків. 

КВАДРОКОПТЕР ВІД ДІАСПОРИ
17 липня під час шикування особового складу Центру розмінування очільник волонтерського руху української діаспори Стейтен-Айленд м.Нью-Йорк Олег Мельник передав українським військовослужбовцям квадрокоптер «PHANTOM 4 PRO». Під час передачі дрону начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков подякував Олегу Мельнику та в його особі всій українській діаспорі м.Нью-Йорк за підтримку...

ПРИВІТАЛИ БУХГАЛТЕРІВ
17 липня відбулися урочистості з нагоди Дня бухгалтера. Привітати та нагородити Почесними грамотами і подарунками прийшли голова РДА Василь Сукач, заступник голови райради Віктор Єрменчук, помічник депутата Верховної Ради України Володимира Мельниченка Ірина Камінська, заступник начальника Кам’янець-Подільської об’єднаної податкової інспекції Олександр Коваль, начальник управління фінансів РДА Олександр Федик, начальник управління Державної казначейської служби України Хмельницької області Надія Попова та представники виконавчого апарату районної ради. 

КАНАДІЙСЬКИЙ ГЕНЕРАЛ БУВ У ЦЕНТРІ
15 липня командувач Сухопутних військ ЗС Канади, генерал-лейтенант Пол Винник побував у Центрі розмінування.
Начальник Центру полковник Володимир Родіков проінформував гостя про діяльність, розповів про роботу за напрямком пошуку та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, а також поділився досвідом роботи військових саперів з саморобними вибуховими пристроями.

ВІД ФРАНЦУЗІВ ЗАХИСТ ДЛЯ НАШИХ
18 липня в місті з робочим візитом перебував посол Франції в Україні Ізабель Дюмон та військовий аташе Крістіан Батлер. Вони мали зустріч із міським головою Михайлом Сімашкевичем. 
Михайло Євстафійович подякував Іза­бель Дюмон за допомогу українським військовим у вигляді захисного спорядження, яке отримав Центр розмінування. Воно оберігатиме життя саперів від небезпеки. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВІДМІННИК ПО ЖИТТЮ. Віталій БОГАЧИК
На сотні з чубчиком гектарах орендованого поля вмістилося всього потрохи – є тут пшениця, соя, соняшник, овес і навіть гречка. Його господар щоранку об’їжджає поля й милується майбутнім урожаєм. Без такої вранішньої «аграрної зарядки» уже й не уявляє свого життя. Каже, що це його найкращий заряд бадьорості.  Відмінник у школі, він і досі залишається таким у житті. Завтра директор ТОВ «Агродім Велес» Віталій Богачик святкуватиме свій 41-ий День народження. Без пафосу, в родинному колі, бо ж простоту й щирість – найперше, що цінує в людях.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОЗИТИВ, ДРАЙВ ТА ГАРНИЙ НАСТРІЙ
Саме таким запам’ятається останній день червня мешканцям Гуменецької об’єднаної територіальної громади, котрі зібралися 30 червня у с.Привороття Друге на свято «Туристична Гуменеччина запрошує».
Того дня 14 команд (по 6 осіб у кожній) змагалися за звання кращих туристів. А для того, щоб його вибороти, варто було успішно виконати чимало завдань, серед яких – розкладання намету, розпалювання багаття, проходження смуги перешкод тощо. Потрібно було вразити членів журі...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЧЧИНУ ТОПИЛО Й ТРОЩИЛО
Такої катастрофи кам’янецькі старожили не пам’ятають останні 30 років. Було враження, ніби небо падає на землю і з нього летить на голову каміння. А потім розпочався вселенський потоп...  Спочатку град із дощем та поривами сильного вітру попрактикувалися на старих кремезних деревах, випробували зливову каналізацію міста, стовпи, електромережі, дороги, дахи, а в багатьох і нерви.  Друга хвиля катастрофи сталася через декілька годин. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА / Тетяна ШУХАНОВА

НЕВИННО РОЗП’ЯТА ЛЮДСЬКИМИ РУКАМИ...
Але досі жива в пам’яті й серцях. Вихідці зі старовинного містечка Бакота отримали неоціненний подарунок – пісню про рідне село.
Такого населеного пункту, як Бакота давно немає на мапі України. Його, як і більше шести десятків сіл, що знаходилися біля Дністра, було затоплено після будівництва Новодністровської ГЕС. Із нехитрими пожитками та тугою в серці селяни переїжджали до поближніх сіл, яких не торкнулася зажерлива вода.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КОРОНА ВІД «КОРОНАЦІЇ СЛОВА»
15 червня відбулася церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» – 2017.
Як ми вже повідомляли в минулому номері часопису, серед номінантів конкурсу була і кам’янчанка Лора Підгірна – журналістка, громадська діячка, автор проекту «Літературний туризм», письменниця-дебютантка. Цьогоріч вийшла перша книга авторки – історичний детектив «Червона Офелія» (детальніше читайте у газеті «КлюЧ» від 16 червня 2017 р.).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСТО ЩАСЛИВИХ ДІТЕЙ
У той час, як у Старому місті стартував «Ретрофест», у міському парку, що напроти РЦКМ «Розмай», пройшов дитячий захід «Місто щасливих дітей», організаторами якого виступили громадські організації «Авто Євро сила» (керівник Юрій Шубарський), «Територія розвитку» (керівник Наталія Яцемірська) та Національна спілка журналістів України спільно з підприємцями Тамарою Савенковою та Олександром Диким.
Дітлахи разом із батьками на доріжках парку малювали малюнки - сім’ю, друзів, іграшки, автомобілі, одним словом зображували все те, що робить їх щасливими.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ВІКЕНД У РЕТРО-СТИЛІ
На два дні Кам’янець-Подільський занурився в епоху ретро. Цими вихідними після 8-річної перерви в місті пройшов ІІ Міжнародний фестиваль «РетроФест». Як і обіцяли його організатори, свято перетворилося на справжню мандрівку в часі, в якій панувала атмосфера минулого століття, модних напрямків, стильної музики та раритетних автомобілів. Під час прес-конференції організатор фестивалю, керівник ГО «Клуб «Діксі-ретро» Олена Дика, розповіла журналістам, чого варто очікувати впродовж двох днів та познайомила з учасниками, завдяки яким відбулося свято...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Я НЕ МОЖУ ДИРЕКТОРА ГЖЕБОВСЬКОГО ЗАЛИШИТИ ЗА ДВЕРИМА
Вчора 55-ий День народження відсвяткував справжній чоловік, військовий, люблячий батько, надійний друг, директор КП «Спецкомунтранс» Сергій Гжебовський. Він у 17 років надів військові чоботи, а через 20 їх зняв, а тепер вже 13 років воює зі сміттям, щоб рідне місто було чистим. Сергій Миколайович - кам’янчанин, народився 8 червня, навчався в СШ №7 (це була 8-річка), але закінчив 1979 р. СШ №8 (10-річку) і відразу вступив у Київське вище військове інженерне училище зв’язку.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РОБОТОЮ ТРЕБА ЖИТИ
Кажуть, найважче працювати з людьми. З цією думкою погоджується і мій співрозмовник, але додає: «Треба бути терплячим». Можливо, ця риса характеру чи надзвичайна самовідданість у роботі, й допомогли йому досягти успіху в житті, хоча, як сам зізнається, за високими посадами ніколи не ганявся та взагалі мав іншу мрію.
Якою вона була і які ще попереду - дізнаємося в нашого співрозмовника, ювіляра, Довжоцького сільського голови Руслана Рябого, який 2 червня відмічає 40-ліття.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАЛЕЙДОСКОП ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
Хто би що не говорив, як би не критикував, що наше місто якесь не таке, та все одно краще за нього немає, бо це насамперед наша з вами домівка, тут наші корені, й про це все ми самі маємо дбати.
Місто, яке має віковічну історію і нині впевнено крокує вперед, має право гучно святкувати свій День народження. Три дні, з 19 до 21 травня, Кам'янець хизувався своїми досягненнями і талановитими людьми. Привітати кам'янчан завітали друзі та 14 офіційних делегації з Польщі, Литви, Словаччини, Сербії, Хотина та Тернополя, представник Канадської торгової палати.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ НА КАМ’ЯНЕЧЧИНІ
Учора, 18 травня, кам’янчани святкували День народження вишиванки. З’являтися у національних сорочках та платтях на урочистостях вже стало доброю традицією. Має вона продовження і цього року.

ВШАНУВАННЯ ПІД ГУРКІТ МОТОРІВ
9 травня в рамках відзначення 72-ої річниці від Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій вій­ні активісти громадської організації «Авто Євро Сила» під керівництвом її голови Юрія Шубарського вшанували пам’ять всіх загиблих символічним автопробігом, після завершення якого поклали квіти до пам’ятника у сквері Танкістів.
Цим заходом вони увічнили пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людства, скоєних у роки війни, та висловили повагу усім борцям проти нацизму.

ЗІ СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ
У сквері Танкістів пройшов мітинг-реквієм, приурочений священному дню ПЕРЕМОГИ. Цього року, більше за минулі кам’янчан прийшло вшанувати солдатів Перемоги. Їх у місті в живих залишилося лише 85, наймолодші з них 1927 року народження. Але вони прийшли вшанувати своїх побратимів, загиблих і померлих вже після війни. Також на свято прийшли і діти війни, яких теж щороку все менше й менше. Вшанувати своїх дідів і батьків прийшло три молодших покоління – воїни-інтернаціоналісти (афганці), учасники АТО і підростаюче покоління кам’янчан.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДОЛЮ БУДУВАВ ВЛАСНИМИ РУКАМИ
Ніщо так не прикрашає людину, як добрі справи, творчі успіхи та життєві перемоги. Це аксіома. Як і те, що людські вчинки і трудова діяльність завжди виокремлюють особистість з-поміж інших. Можна багато сперечатися й про роль покликання в людському житті. Комусь може здатися, що це поняття – штучне, кимось придумане, бо насправді в основі людських досягнень – праця і наполегливість. Хоча інколи, відстежуючи перипетії людських доль, складається враження, що людина крокує до своєї мети наперекір усьому, немов дослухаючись до свого внутрішнього голосу, який безпомилково підказує істинний шлях. 

ЯК ІСТОРІЮ ЗНАЄМ, ТАК І ВЕЛИЧАЄМ
Війна — це завжди трагедія для обидвох сторін. Але чи є в ній альтернатива? Так є - це Перемога! Минає 72 роки від незабутнього травня 1945 року. Можна, на перший погляд, стверджувати, що вже все начебто сказано, вивчено, доведено. Опубліковані тисячі нових документів, які допомагають нам по-новому оцінити періоди окупації України, охарактеризувати величезний подвиг захисників і визволителів Вітчизни, дослідити білі плями історичних подій. 

ВІН НАБЛИЖАВ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ
9 травня виповнюється 72-га річниця від Дня Перемоги. На жаль, тих хто наближав її мить, залишилося в живих одиниці.
Одним із них є ветеран, інвалід Другої світової війни, письменик, полковник у відставці 94-річний Іван Кошелєв.  1941 року його призвали в ряди радянської армії. Як одного з кращих випускників школи направили в Московське Червонопрапорне піхотне училище ім.Верховної Ради СРСР. 

1033 СКЛЯНКИ ВІНСЬКОГО
22 березня в нашому місті було зафіксовано рекорд України. Новим рекордсменом став Анатолій Вінський, який зібрав найбільшу колекцію склянок. Рекорд у 1033 екземпляри зафіксувала керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Працюючи начальником збуту на СКБ МЕД, Анатолій Вікентійович побував у п’ятнадцяти державах і звідусюди привозив склянки. Першим його екземпляром був гранчак, який він узяв із собою в дорогу, коли відправили на виробничу практику в Кременець 1964 року. У радянські часи кожна сім’я зберігала в своїх шафах цей незамінний атрибут посуду. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДОДАЛИ РЕКОРДИ І ДИСТАНЦІЇ
Минулих вихідних Кам’янець дав офіційний старт туристичному сезону в місті. Аби подія запам’яталася на увесь рік, організатори заходу закцентували увагу на спортивних досягеннях міста.
За вихідні було встановлено два спортивних рекорди, проведено безліч змагань та цікавих квестів.
У суботу представники Національного реєстру рекордів України зафіксували рекорд із найбільшої кількості людей, які одночасно стрибають на скакалці.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФЕСТИВАЛЬ «ФОРПОСТ 2017»
Цього вікенду в Старій фортеці пройде черговий лицарський фестиваль «Форпост 2017», який планує зібрати чимало прихильників середньовічних боїв, професійних поєдинків та рок-музики. Також у цей час пройде фест для любителів байків та мотоспорту.

ПРОБЛЕМИ ІНДІАНЦІВ ВОЖДІВ НЕ ТУРБУЮТЬ
26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в світі техногенна катастрофа. Було викинуто в атмосферу близько 190 тонн радіоактивних речовин. Населення Чорнобиля піддалося опроміненню в 90 разів більшому, ніж населення Хіросіми після вибуху атомної бомби. Ми маємо берегти спогади ліквідаторів, щоб Чорнобиль не повторився ніколи.
Серед ліквідаторів були й кам’янчани, вже покійні і ще живі.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

585 ВЕЛИКОДНІХ ІДЕЙ
Минулих вихідних у столиці стартував уже 7-ий Всеукраїнський фестиваль писанок. Її незмінним організатором виступила команда Folk Ukraine. На фестиваль писанковго шаленства потрапила і газета «КлюЧ». Дощ та сильний вітер не завадили нам наповну насолодитися справжніми витворами українського мистецтва. Відриття фестивалю писанок, яке анонсували на 12:00, 8 квітня, організатори несподівано скасували за годину до події. Безумовно, всі мали надію, що дощ зупиниться хоч на якийсь період часу, і художники зі всієї України матимуть змогу не лише помилуватися власними писанками, а й своїх колег. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

УНІКАЛЬНИЙ ЕКСПОНАТ ВІД МУЗЕЙНИКІВ
В експозиції «Музею старожитностей» історичного музею-заповідника науковці представили досить цікавий та унікальний експонат – гончарний штамп.
Штамп світло-сірого кольору розміром 3,7х5,8 см виготовлено з глини у вигляді кінської голови. На пащі коня висічено штамповий орнамент у формі мальтійського хреста. Таким чином майстер-гончар міг оздоблювати свій посуд за допомогою цього штампу подвійним орнаментом.

ВЕЛИКОДНЯ БЛАГОДІЙНІСТЬ
На площі перед Центральним ринком, де встановлено гігантське великоднє яйце, з’явився ще відповідних розмірів кошик для збору допомоги нужденним. Благодійну акцію «Великодній кошик», яка триватиме впродовж 11-14 квітня, ініціював міський голова Михайло Сімашкевич. Наближається світле свято Христового Воскресіння – свято милосердя, добра і любові. Кожен з нас чекає, коли уся родина збереться за Великоднім столом. Проте є сім’ї, які у зв’язку із важкими обставинами, що склалися в їхньому житті, не можуть порадувати діточок Великодніми гостинцями.

ЗІРКИ ПРИВЕЗЛИ ЗІРКУ
Із ХХV Міжнародного фестивалю мистецтв «PRAGUE STARS 2017», що проходив у Празі (Чехія) з перемогою та найвищою нагородою - Гран-прі фестивалю - повернувся театр пісні «Пісенне мереживо» районного Центру культури і мистецтв «Розмай». Наші співаки завітали на запрошення чехів та скорили європейську публіку запальними піснями.
У ювілейному феситивалі взяли участь більше 400 митців з Естонії, Білорусі, Болгарії, Росії, Ірану, Ісландії, Македонії та України. До речі, нашу країну представляли лише чотири колективи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАВЖДИ ДОПОМАГАВ І НІКОЛИ НЕ ЗДАВАВСЯ
Активний, цілеспрямований та відповідальний, він користується авторитетом серед колег, вміє знаходити зі всіма спільну мову й готовий допомогти. Петра Мосендза, колишнього міліціонера, а нині аграрія та політика, знає не лише Кам’янеччина. У житті ніколи не пас задніх, встиг зробити стрімку кар’єру в органах внутрішніх справ, а нині торує аграрну та політичну стежки, хоча, як зізнається щодо останньої, якби знав, що стільки замороки, ніколи б не погодився.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАВЧАТЬ МАЛЮВАТИ ПИСАНКИ
У рамках проекту «Суботні зустрічі» 1 квітня в Галереї мистецтв відбудеться майстер-клас з виготовлення писанки-зернівки. 
Учасники майстер-класу працюватимуть із писанкою-зернівкою – пасхальним яйцем, декорованим насінням та різними слов'янськими символами, кожен з яких заряджений позитивною енергетикою.
 Початок - об 11:00.  Вартість участі у майстер-класі платна - 8 грн для дітей і 15 грн - для дорослих.

ЖИТТЯ В ОДНІЙ ПИСАНЦІ
Фестиваль писанкового шаленства, де збираються найкращі художники та просто аматори, для того, аби розмалювати великодні яйця розміром від 5 см до 2 м пройде 8-23 квітня в Києві.  Цього року в ньому візьмуть участь 585 авторів зі всієї України, кожен з яких розмалює власну мега-писанку. Загалом буде 374 авторських писанки-мальованки, 111 дитячих писанок та 100 - традиційних. Авторські писанки розмістять на Софійській площі, дитячі та традиційні - на Михайлівській. Долучилася до проекту і кам’янецька художниця, мисткиня, методист районного Будинку школяра відділу освіти РДА Юлія Степанюк.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧЕТВЕРТИЙ ВИСТУП - І ГРАН-ПРІ
Із найвищою нагородою - Гран-прі ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Сяйво первоцвітів» днями повернувся ансамбль ложкарів і народних інструментів «Вербівчани» з села Вербка Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади.
23 юних дарувань на чолі з керівником ансамблю Миколою Вапничним підкорили поважне журі в номінації «Інструментальне мистецтво».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ
26 березня 1944 року місто Кам’янець-Подільський було визволене від німецько-фашистських загарбників. Нині Кам’янець відзначає 73-річницю з Дня визволення від німецької чуми.
На початку березня 1944 р. Ерік Манштейн, командувач угруповання німецьких військ «Південь», наказав посилити захисну лінію навколо Кам’янця. Відбулася мобілізація кам’янчан для копання протитанкових ровів і траншей. Для оборони були пристосовані приміщення і башти Старої фортеці. Кам’янець було оголошено містом-фортецею.

НА «ПОДІЛЛЯ-OPEN» ЗАВІТАЮТЬ ПИСЬМЕННИКИ І ПОЕТИ
18-19 березня в Кам’янці пройдуть творчі зустрічі, вечори читацького смаку, конкурс поетів-аматорів та інтерв’ю за участю Братів Капранових, Сергія Пантюка, Євгенії Заславської, Олекси Бика та інших. Локаціями фестивалю «Поділля-Open» стануть Ратуша, Центральна бібліотека, Галерея мистецтв та бібліотеки-філії.

ДИТЯЧА ТОЛОКА З ДОРОСЛИМ РЕЗУЛЬТАТОМ
За озеленення взялися жителі Кам’янеччини. Вчора біля Довжоцької сільської ради було надзвичайно гамірно: до дорослих, які садили біля адмінбудівлі плодові дерева, приєдналися малюки, вихованці ДНЗ «Веселка», яким керує Людмила Желізник.
Дітлахи із задоволенням й надзвичайним ентузіазмом взялися до роботи. Усі разом посадили біля сільської ради яблуні та вишні, плодами яких у майбутньому зможуть поласувати.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НОВІЙ ГЕНЕРАЦІЇ - ДЕСЯТЬ
Свій десятилітній ювілей 10 березня в Центрі дитячої та юнацької творчості відзначила міська рада старшокласників «Нова Генерація Лідерів». Така школа громадянського становлення лідерів була створена в нашому місті 6 березня 2007 року, тоді була підписана тристороння угода між радою старшокласників, управлінням освіти і науки, батьківською громадськістю. Іменинники і запрошені мали змогу ознайомитись з історією створення, розвитку і діяльності «Нової Генерації Лідерів», господарі акцентували увагу на роботі ради в 2016-2017 навчальних роках, реалізації нею проектів, співпраці з громадськими організаціями.

ДОВГАНЬОВОМУ ДИТЯТІ - П’ЯТЬ
П’ять років тому 10 березня один самодостатній лікар Олег Довгань відкрив у нашому місті медичний діагностичний центр «Грааль життя». На той час для нас це була диковинка. Як кажуть, повний фарш сучасного діагностичного обладнання, як за кордоном просторі, охайні, зручні як для пацієнтів, так і для медперсоналу приміщення змусили із заздрістю споглядати медикам державної медицини. Проте вони могли користуватися послугами «Граалю» та дослідженнями задля найточнішого лікування.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

60 ТИСЯЧ ЧЕМПІОНУ
Сертифікат на 60 тис. грн вручив 28 лютого під час сесійного засідання міський голова Михайло Сімашкевич триразовому чемпіону Паралімпійських ігор з футболу, заслуженому майстру спорту України, Почесному громадянину міста Віталію Трушеву.  Сертифікат було надано, відповідно до Положення про виплату стипендій та грошових винагород спортсменам за високі спортивні досягнення і протоколу засідання комісії.

КРАЩИЙ ВИХОВАТЕЛЬ У САДОЧКУ №30
Вихователем року визнано Тетяну Лубко із ДНЗ №30. Конкурс професійної майстерності «Вихователь року» завершився 27 лютого, а проходив він у ІV етапи. Загалом учасники цього конкурсу презентували свої знання, вміння, креативність, ерудицію, педагогічну майстерність.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗМАГАЛИСЯ В АВТОМОДЕЛЮВАННІ
23 лютого на базі НВК №3 пройшли обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі), у яких взяли участь 16 команд зі всіх куточків Хмельницької області.
Привітали учасників змагань та їхніх керівників методист науково-технічного відділу Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Ганна Колодніцька та методист НМЦ Наталія Ніколайчук. Із правилами проведення змагань учасників ознайомив головний суддя Сергій Трасіух.

ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО ОЖИЛО
Верхню і нижню водойми Лебединого знову заселили дві пари граційних птахів, які давно полюбили кам’янчани і гості міста.
Всю зиму білі шипуни та чорні «австралійські» лебеді провели у вольєрах еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Однак традиційно з настанням весни й потеплінням їх випустили на воду.
 

БАНДУРА ЛУНАЛА
23 лютого в музичній школі відбулося вже традиційне свято бандурного мистецтва «Кобзарському роду нема переводу!».
Започатковане у 2010 році в Кам’янець-Подільській міській дитячій музичні школі ім. Ф.Ганіцького на базі класу бандури викладача Дмитра Бачинського, кожного року свято розширювало свій масштаб та географії учасників. Цього року воно об’єднало бандуристів із Чернівецької, Сумської та Хмельницької областей та зібрало понад 80 учасників. 

СТУДЕНТИ К-ПНУ ВДРУГЕ ПІДКОРИЛИ ФЕСТИВАЛЬ «КІНОМЕДІА»
24 лютого відбулася церемонія нагородження переможців фестивалю «Кіномедіа-2016». Фестиваль «Кіномедіа» - це висловлення власної думки про медіа. Не боятися власної фантазії та «роздягнути медіа в кіно» – основне завдання фестивалю, підтримати правильне сприйняття ролі медіа як важливого елементу демократичного суспільства. Впоратися із цим нелегким завданням вирішили і студенти факультету української філології та журналістики К-ПНУ. 

ДІАНА СЕРЕД КРАЩИХ
Триває онлайн-кастинг 4-го сезону шоу «Супермодель по-українськи» на Новому каналі. Серед понад тисячі претендентів є і кам’янчани: Діана Радавчук, Микола Волощук, Віталій Адамчук, Сергій Кащен, Олександр Гусін. Кастинг проходить у чотири етапи. Завершення й оголошення переможців кастингу шоу «Супермодель по-українськи» відбудеться 15 березня.

КАРТИННІЙ ГАЛЕРЕЇ – 35
35 років тому, а саме 23 лютого 1982 року, у Кам’янці-Подільському відкрили першу в області Картинну галерею, яка розмістилася в приміщеннях колишньої духовної семінарії – на вулиці П’ятницькій, що у Старому місті. Також у просторих залах будинку №11 розпочав свою роботу художній відділ Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, який тримав опіку над його дитям – Картинною галереєю.  Щоб у Кам’янці-Подільському з’явився такий необхідний та визрілий часом і потребами заклад, багатьом активістам та його прихильникам знадобилося чимало сил та віку.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

СПІЛЬНУ СПРАВУ РОБИТИ РАЗОМ
22 лютого представники міської влади, підприємницьких кіл та спортсмени провели зустріч, у конференц-залі готелю «7 днів».
Представники спортивних секцій міських ДЮСШ та спортклубів презентували присутнім свої види спорту та досягнення у змаганнях. Вони зазначали, що готові рекламувати торгові, товарні марки спонсорів, їхніх фірм, а також міста в цілому та розповіли про потреби своїх секцій та клубів
Автор:  Олег МАЗУРИК

ВШАНУВАЛИ «НЕБЕСНУ СОТНЮ»
18 лютого пройшли змагання з бадмінтону з нагоди Дня вшанування полеглих Героїв Небесної Сотні.
Серед жінок перемогла Кристіна Величко, Катерина Варик – друга, а Віта Варик – третя. У дівчат кращими стали Ольга Ількович та Вікторія Каправа, а в хлопців – Богдан Прокудін, Віталій Чесноковський та Володимир Лях.
Автор:  Олег МАЗУРИК

МІСТО НАД СМОТРИЧЕМ ЄДНАЄ СЕРЦЯ
У Кам’янці-Подільському стартував пілотний проект Уряду «Шлюб за добу», який перетворив наше древнє місто на справжню столицю реєстрації шлюбу за 24 години у Хмельницькій області.
Наразі такою нагодою в Україні встигли скористалися майже 5 тисяч пар, адже проект уже декілька місяців успішно реалізується в найбільш популярних туристичних містах нашої країни. Зокрема, Києві, Львові, Одесі, Маріуполі. Тож, 14 лютого настав час перлини на камені. У день закоханих одружилося 9 пар.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

ЗІРКА У ЗАХВАТІ ВІД КАМ’ЯНЦЯ
У п’ятницю в Кам’янці-Подільському перебувала відома українська співачка, телеведуча Ольга Полякова.
«Каменец-Подольский! Старый замок! Почувствовала себя в Европе на экскурсии, часто езжу по миру и всегда хожу там по историческим местам, смотрю замки и дворцы, а в Украине очень редко, а у нас около 40 замков, разных столетий, а мы часто и не знаем, давайте путешествовать по Украине!» - написала артистка на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗУСТРІЛИСЯ З УЛЮБЛЕНИМ ПИСЬМЕННИКОМ
11 лютого у Великій залі Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника яблуку ніде було впасти – у стінах колишньої духовної семінарії відбулась творча зустріч із дитячим письменником, художником, автором низки розмальовок та книг для дітей Сергієм Боднаром, яку організували національна скаутська організація України «ПЛАСТ» та Літературна зала Галереї мистецтв.
Спілкування автора з юними читачами пройшло в надзвичайно теплій, щирій та веселій обстановці. Ще б пак, адже діти з нетерпінням чекали на зустріч з автором улюблених творів. А тут така нагода!
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

МОЛОДИЙ І ШВИДКИЙ
Стати керівником у 24 роки, при цьому практично з нуля сформувати структуру – чи кожному це під силу? Напевне, ні. Комусь бракує досвіду, комусь – знань, а декому – наполегливості та сил довести справу до завершення. Усе це аж ніяк не стосується нашого співрозмовника – молодого й перспективного ювіляра, який 10 лютого святкуватиме 25-ліття.  Валерій Свідер – начальник відділу надання адміністративних послуг Гуменецької сільської ради, керівник створеного першого на Хмельниччині такого структурного підрозділу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД МІНІСТРА - ЗАСЛУЖЕНО
Збройним силам України» від міністра оборони України за значний особистий внесок в організацію та надання допомоги військовослужбовцям Збройних сил України отримав депутат районної ради від аграрної партії Петро Мосендз. Нагороду Петру Петровичу вручив начальник Центру розмінування, полковник Володимир Родіков. З початку проведення антитерористичної операції на сході нашої країни чимало небайдужих людей - політики, підприємці, а також свідомих громадян допомагали і продовжують допомагати найнеобхіднішім нашим захисникам.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Є В ОЛІМПІАД ПОЧАТОК
24 січня, у день 93-ої річниці перших зимових Олімпійських ігор, що пройшли в французькому місті Шамоні, на території «Гала-готелю» пройшли спортивно-розважальні акції «Зимові забави», організовані відділенням НОК України, викладачем К-ПНУ Леонідом Гурманом та власне «Гала-готелем».
Учасники змагалися в естафеті, сімейних розвагах на каткові. Пройшов турнір із дартсу та «Angry birds».
Автор:  Олег МАЗУРИК

ФОКУС НА ДИТИНУ
18 жовтня минулого року представники обласного та міського БФ «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» за сприяння Міністерства освіти і науки України Віктор Годний та Оксана Ром презентували у ЗОШ №17 конкурс «Відкривай Україну». Його мета - створення відкритого інтерактивного он-лайн та офф-лайн середовища для розвитку підлітків малих міст України, де учні мають можливість набути необхідних компетентностей та отримати можливість реалізувати командою власну ідею у своєму місті.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У КАМ’ЯНЦІ - ПЛЕЙБЕК-ТЕАТР
Зібрати емоції, а вже потім зіграти їх на сцені – саме у такій послідовності, а не навпаки діють актори плейбек-театру «Ехо» з Кривого Рогу. Минулого тижня митці виступали в Кам’янці з перформансами і демонстрували оригінальне поєднання психології та театру.
Приїзд і представлення театру «Ехо» в Кам’янці відбулося під егідою фонду Європейського Союзу та Платформи національних обмінів.

ПРИГОДИ ЛИЦАРЯ СІРОЖКИ ТРИВАЮТЬ
Кам’янець-Подільський завжди славився особливою творчою атмосферою. Як стверджують самі ж митці, це ідеальне місце для тих, хто не уявляє свого життя без творчості. Калейдоскоп концертів, літзустрічей, презентацій, відкриттів виставок, майстер-класів, видання книг, втілення нових цікавих проектів не зупиняється. Мистецькі події жваво обговорюють за філіжанкою кави/чаю, у соцмережах, по телефону, у листах. Не залишаються вони і без висвітлення у ЗМІ.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЧЧИНА КОЛЯДУЄ
Початок зими був особливо плідним для працівників закладів культури району, адже майже всі завклуби стали організаторами та ідейними натхненниками проведення у селах колядок та щедрівок.
Найбільше на Кам’янеччині святкували Маланку, через тиждень після Різдва, якраз у Щедрий вечір. Вважалося, що Меланка ходить із Василем від хати до хати сповістити господарів про зимові празники. Молодь та старше покоління під час щедрувань бажали односельцям миру та добробуту, а ще - доброго здоров’я на увесь рік.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЖИВІЙ ЕНЦИКЛОПЕДІЇ - 70
Минулого тижня людина – ходяча енциклопедія - відсвяткувала свій сьомий за десятком ювілей. Віктор Антонович Кріль без папірчика і записів по пам’яті може відтворити події, які відбувалися в місті за півстоліття: хто і що будував, як це робилося. Він - сильний фінансист і економіст, який разом зі своїми соратниками розбудовував місто і його економіку. Його поради і знання й нині в ціні, він не тримає їх із собою, а ділиться зі всіма, хто цього просить.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ІННА АБДУЛКАДИРОВА: «СИЛЬНОЮ МЕНЕ ЗРОБИЛИ ДІТИ»
Святий-вечір у тісному колі рідних та близьких зустрічатиме сільський голова Гуменецької об’єднаної територіальної громади Інна Абдулкадирова. У цей день, напевне, від численних двінків телефон стане «червоним», адже Інна Григорівна у теплі й затишку, серед людей, які розуміють і підтримують, зустрічатиме черговий ювілей.
Сильна, мужня, витривала, зі сталевими нервами і не менш сталевим характером, сьогодні Інна Григорівна - успішна й самодостатня жінка, котра однією з перших в районі зуміла об’єднати таку велику громаду, зібравши під своє крило аж 21 село.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОМАН ПРО ЧУМУ ЗАВЕРШИВ ЛІТСЕЗОН
Літературна зала Галереї мистецтв державного історичного музею-заповідника та творче об’єднання «PHOENIX» завершили сезон літературних зустрічей із сучасними українськими письменниками. Фінішем циклу презентацій у 2016 році стала зустріч зі львівською письменницею Ярославою Матічин, яка на розсуд кам’янецьких любителів сучукрліту представила свій новий роман «Лицар крові чи смертельне танго чуми».
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

ЮВІЛЕЙ СПИРТОВИКІВ
120-річчя з Дня народження відсвяткував 16 грудня Довжоцький спиртовий завод. На урочистості з нагоди свята завітали т.в.о. директора – заступник директора ДП «Укрспирт» Олег Дрожжін, представники Укрхімекспорта, ПЛХК, начальник відділу виробництва продукції тваринництва, переробної та харчової промисловості департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА Василь Борилюк, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Ольга Чіпізубова, секретар міської ради Дмитро Васильянов, Довжоцький сільський голова Руслан Рябий, очільники місцевого ДНЗ та НВК - Людмила Желізник та Іраїда Худняк, колишні керівники підприємства, ветерани заводу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ВЧИТЕЛЬ РОКУ-2017»
У місті та районі пройшов конкурс «Вчитель року-2017».
У напруженій боротьбі в місті перемогу здобули вчителька початкової школи Ганна Малишева (НВК №14) у номінації «Початкова освіта»; вчитель музики Вадим Хлібовський (ЗОШ №15) у номінації «Музичне мистецтво»; вчитель інформатики Ірина Земляк (СЗОШ №5) у номінації «Інформатика»; вчителька біології Марина Зелінська (ЗОШ №15) у номінації «Біологія». 

ВОЛОЩУК ОТРИМАВ ЗА ЗАСЛУГИ
13 грудня начальник Центру розмінування, полковник Володимир Родіков за значний внесок в організацію та надання допомоги військовослужбовцям Збройних сил України вручив відзнаку Міністра оборони України директору рекламно-виробничого центру «Print Citi» Вадиму Волощуку.
Приємно відзначити, що заслужену нагороду Вадим отримав саме у свій 33-ій день народження.

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ
12 грудня у СІЛЬСЬКОМУ КЛУБІ с.Слобідка-Гуменецька пройшли Андріївські вечорниці. Колись вечорниці були дуже поширені. На них молодь ближче знайомилася і пару собі вибирала. З-поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія – вечір та ніч з 12 на 13 грудня. Учасники гуртків художньої самодіяльності, що діють при Смотрицькому сільському клубі, під керівництвом завідувача Романа Захарова з радістю організували «Андріївські вечорниці».

«ВІД МИКОЛАЯ ДО ЙОРДАНА»
12-19 грудня
Конкурс на краще новорічне оформлення екстер’єру закладів торгівлі і харчування та балконів квартир.
16 грудня - 3 січня
Дитячі святкові новорічні ранки «Неповторне свято» (Виставкова зала).

ДІДА З ОНУКОЮ ДЕКОМУНІЗУВАЛИ
Повним ходом йде підготовка до Новорічних та Різдвяних свят. Вже змонтовано конструкцію майбутньої окраси свята, зеленої лісової красуні – головної ялинки.
Цьогоріч окрім її звичайного вбрання, яке сяє вночі, ще будуть додані елементи ручної роботи. Мається на увазі іграшки, які виготовлять школярі: їх буде по дві від кожної школи. Отже, буде не лише вечірнє вбрання, але й денне. Відкриття головної персони новорічного свята планується на День святого Миколая, 19 грудня.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ХТОСЬ - КРОСОМ, А ХТОСЬ - МЕДАЛЯМИ
5 грудня – Міжнародний день волонтера, його відзначають щороку з 1985-го, коли Генеральна Ассамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.
Узагалі датою виникнення волонтерського руху вважається 1853 рік, а в Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х, а офіційно його визнано Постановою Кабміну від 10 грудня 2003 року.
Волонтери - це багатство народів.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НЕ ЖАЛІЙТЕ, ЛЮДИ, ДОБРОТИ
День Волонтера, який в Україні відзначають 5 грудня, особливе свято, адже в цей день ми повинні задуматися про тих, кому важко, згадати тих, хто знаходиться в скрутному становищі, подати їм руку допомоги, зігріти гарним словом і доброю справою, запалити їм світло надії на краще майбутнє. У цей день хочеться звернутися до всіх з простими словами:  Не жалійте, люди, доброти, Щедро роздавайте її людям! 

ЯНГОЛИ ВІТАЛИ
Учора, В ПЕРШИЙ ДЕНЬ ЗИМИ, о 14:00 у виставковій залі на Соборній відбулося відкриття виставки робіт людей з особливими потребами зі спільноти «Віра і Світло». Виставка має назву «Малюють янголи у Кам'янці».

У ГОСТІ ДО СВЯТОГО МИКОЛАЯ
4 грудня в Кам'янці відбудеться відкриття резиденції Святого Миколая - некомерційного соціального проекту, який триває вже четвертий рік.
Резиденція організована силами готелю «Reikartz» за підтримки міської ради. Основна місія проекту - подарувати дітям казку і віру в чудеса.
Зустрічати дітей спочатку буде Святий Миколай, а вже 24 грудня він урочисто передасть посох правління Дідові Морозу.

БРОНЗА «АПЕЛЬСИНА» ТА «БАРВІНКУ»
Танцювальні колективи Кам’янця вибороли призові місця на всеукраїнських конкурсах.
Зустріч юних танцюристів вкотре довела: нашому місту є чим пишатися, адже кілька призових місць в танцювальному батлі вибороли колективи Центру дитячої та юнацької творчості – народний ансамбль сучасного танцю «Апельсин» та ансамбль народного танцю «Барвінок».

ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦТВ СЯЄ ВНОЧІ
Ще один архітектурний об’єкт Кам’янця-Подільського змінив зовнішній вигляд у темну пору доби. Упродовж тижня комунальники працювали над встановленням на фасаді приміщення Галереї мистецтв більше двадцяти прожекторів. Роботи виконувалися за рахунок коштів, отриманих із проїзду через частину території історичного музею-заповідника.

ЗУСТРІЛИСЯ З ОДНОПАРТІЙЦЕМ - УЧАСНИКОМ АТО
Нині десятки жителів Кам’янеччини воюють в зоні АТО. Серед патріотів-подолян, які зі зброєю в руках мужньо захищають свободу і незалежність, територіальну цілісність України і мешканець села Сокіл, депутат районної ради від Аграрної партії України Олександр Чілійчук.
Днями Олександр Валентинович, боєць 48-мої інженерної бригади, у рамках чергової ротації повернувся зі сходу країни.

ВЕЛИКОМУ КОРАБЛЮ ЩАСЛИВЕ ПЛАВАННЯ
24 листопада відбулося офіційне відкриття насіннєвого заводу KWS у Кам’янці-Подільському, який збудували в рекордні терміни - за 1 рік, неподалік від «Епіцентру». Його площа становить 8,5 га, потужність - 6 тис. тонн насіння. Завод оснащений надсучасним обладнанням і працюватиме за найсучаснішими технологіями і в повній відповідності до українських стандартів, а також ЄС. Фірма - найбільший постачальник якісного насіння в Європі.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЕТАПИ ЖИТТЯ ГОЛОВИ
 20 листопада свій 55-ий День народження святкує справжній чоловік, люблячий батько, чудовий дідусь, надійний друг, колишній пінкертон, досвідчений керівник, нині - господар міста Михайло Сімашкевич.  

ШОУМЕН ПРИТУЛА СТАВ ВОДОЛАЗОМ
7 листопада Центр розмінування отримав обладнання для роботи під водою від шоумена і волонтера Сергія Притули.
Він привіз два комплекти обладнання для роботи під водою. Шоумен також відзначив, що з радістю зустрів у Центрі розмінування бійців, з якими співпрацював у минулому році.
Військові на знак подяки прийняли Сергія Притулу у водолази.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРАН-ПРІ ФЕСТИВАЛЮ У КАМ’ЯНЧАН
Всеукраїнський мистецький фестиваль-конкурс «Grand Fest» зібрав цими вихідними близько 600 юних талантів із дев’яти областей України. Упродовж двох днів учасники фестивалю демонстрували хореографічні та вокальні здібності перед зірковим журі.

ЖИЛА-БУЛА Я, СЛАВА СВІТОВА!
Чарівна та надзвичайно талановита Слава Світова презентувала 5 листопада для поціновувачів своєї творчості в Кам’янці-Подільському веселу та неймовірно життєствердну книжку «Жила-була я».
На запрошення Літературної зали та творчого об’єднання «PHOENIX», до Галереї мистецтв завітали кам’янчани, гості міста, представники ЗМІ та друзі Слави Світової, яких у Кам’янці вже чимало, адже в місті над Смотричем письменниця перебуває не вперше.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

МИСТЕЦЬКИЙ ВСЕСВІТ ВОЛОДИМИРА МАТВЄЙЦЕВА
Знайомство з художником Володимиром Матвєйцевим почалося з виставки його робіт, а продовжилося бесідою, після якої – думки, емоції, відчуття незбагненності світу та складності його пізнання...
Відкриваючи лаштунки своєї творчості, Володимир час від часу вприскував у простір фрази, які відрізнялися від інших слів і сполучень, за якими відчувається глибоке осмислення образу, події, життя.

САРКІС З МІМОЗОЮ ЧАСТУВАЛИ БАРАНЧИКОМ
28 жовтня у Врублівецькому готельному комплексі «Ксенія» проходив майстер-клас від відомих шеф-кухарів світового рівня, суддів міжнародного рівня WACS та інтернаціональної кулінарної асоціації «Taste of Peace» Саркіса Якубяна з Ізраїлю – координатора Арабського сектору ІСС, президента асоціації «Смак Миру», Мімози Балла з Албанії – віце-президента і міжнародного координатора асоціації «Смак світу. Єрусалим», В’ячеслава Совенко зі Львова – почесного президента та засновника асоціації кулінарів «ЗАХІДНА ШЕФ ГРУПА».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЮВІЛЕЙНИЙ «ВІШТАК»
Світом керує ідея... Ідея народжується, формується, заповнює собою простір, позбавляє сну і, зрештою, стає матеріальною, вражає, не залишає байдужих, а інколи – змінює світ!
«ВішТак» – це ідея, що явилася в буянні фарб і сміливості пензля, у теплих зустрічах і творчих відкриттях. Це ідея, що втілилася в життя на давній кам’янецькій землі, де природа й історія виступили в тандемі та презентували унікальний синтез давнього зодчества, Смотрицького каньйону з його стрімкими схилами, живописної флори, яка змінює забарвлення, як примхлива дівчина вбрання.

ПРИЄДНАЛИСЯ ДО КОЗАЦЬКОЇ КОГОРТИ
Минулої п’ятниці на шкільному подвір’ї Нефедівської ЗОШ І-ІІ ступенів було велелюдно: усе село прийшло подивитися, як учнів приймали в козачат та джур.
9-річна школа у Нефедівцях - єдина на ввесь район ліцензована за напрямком козацько-лицарського виховання.
Директор закладу, підполковник українського реєстрового козацтва Олег Гарук розповідає, що благородну справу посвяти в козацтво розпочали з 2009 року, саме тоді було організовано школу-січ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧЕРГОВА РОТАЦІЯ
У рамках чергової ротації військовослужбовці Центру розмінування від’їхали на схід для виконання службового обов’язку.
Захисників прийшли провести рідні, друзі, колеги, від імені мера міста Михайла Сімашкевича його заступник Вадим Савчук, помічник народного депутата Володимира Мельниченка Ірина Камінська.

ОЗЕЛЕНИЛИ ВЕЛИКУ СЛОБІДКУ
11 та 15 жовтня екоклуб «Фенікс» організував чергову акцію. У центрі села Велика Слобідка, біл пам’ятника загиблим воїнам, на території 1 га було посаджено 180 дерев - дубии, клени, липи, абрикоси.
Дерева для посадки надала провідний інженер лісових культур ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» Лілія Коваль.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТВОРЧІ ГРАНІ «КОЛОРИТУ»
Нещодавно до Галереї мистецтв К-ПДІМЗ на відкриття своєї виставки запросили випускники студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва народного художнього колективу «Колорит» ЦДЮТ. На розсуд поціновувачів сучасного мистецтва молоді митці презентували пірографічні, живописні, графічні та фотороботи, об’єднавши їх під назвою «Творчі грані».
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

БОІСІДА ТА СВЯТІ РУСАЛКИ
За тиждень після літературної зустрічі із рівненським письменником Максом Кідруком Літературна зала Галереї мистецтв К-ПДІМЗ та творче об’єднання «PHOENIX» подарували кам’янчанам нові приємні миті спілкування. Цього разу із київською авторкою Боісідою.
Письменниця презентувала «Дивовиддя про святих русалок» – роман-фентезі, що вийшов друком у видавництві «Альтерпрес» і є для неї дебютним. Книга складається із 4 частин (дивовидь) – казкових вимірів, які органічно взаємодіють зі світом людським.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

ЧОТИРИ ДНІ З «КОМОРОЮ»
Кам’янець-Подільський на 4 дні стане центром театрального мистецтва. 14 жовтня стартує ІІ театральний фестиваль «Комора». Театрали з різних куточків України з’їдуться, аби представити свої роботи кам’янецьким глядачам.
Ви побачите цікаві вистави від переможців минулого фестивалю, та театрів, які завітають до нас вперше, також в програмі фестивалю різноманітні майстер-класи, творчі зустрічі, перфоманс під відкритим небом та дитячі вистави.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОРТРЕТИ ГОРАЇВЧАН ПОБАЧИТЬ ВІДЕНЬ
У рамках «Європейського місяця фотографії», що пройде з 25 жовтня до 30 листопада у Відні (Австрія), побачить світ виставка українського фотографа Анатолія Бабійчука з промовистою назвою «Гораївка».
Серед більш як 150 різних виставок портретні роботи Анатолія презентуватимуть в Інституті славістики Віденського університету.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАРОДНІ ТЕАТРАЛИ
Уже наступної п’ятниці Кам’янець на 4 дні зануриться в театральне життя - тут пройде вже ІІ театральний фестиваль «Комора». П’ять кам’янецьких колективів тішитимуть своєю творчістю під час мистецького заходу. Про трьох з них - театр-студія «Мельпомена», театр-студія «Тандем» та театр-студія «На Зарванській», ми вам розповідали у минулому числі газети. Сьогодні ж привідкриємо завісу театрального життя ще двох - театру «Тандем» та театру «Лінк».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛЕГЕНДА ПРО МОВУ
Нова розмальовка створена за підтримки ППФКС, та чудового подружжя Наталії та Сергія Гіщуків нещодавно побачила світ. Автор книжечки - дитячий письменник Сергій Боднар, літературний редактор - письмениця Віоліна Ситнік.
Книга-розмальовка, що умістилася на 20 аркушах, розповідає дітям про народження української мови та її нелегкий шлях.

БІЛЬШЕ ПРО ТЕАТР ІЗ «КОМОРОЮ»
14-17 жовтня ІІ театральний фестиваль «Комора» прийматиме в Кам’янці найкращі театральні колективи зі всієї України. Цього року й колективи нашого міста представлятимуть на фестивалі свої вистави на розсуд публіки.
На сьогодні маємо в Кам’янці п’ять театральних колективів - це театр-студія «Тандем» та театр-студія «Мельпомена» Центру дитячої та юнацької творчості, народний театр-студія «На Зарванській» Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, народний театр-студія «Лінк» міського Будинку культури та народний театр «Тандем» при РЦКМ «Розмай».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СКАЗАЛА - ЗРОБИЛА
Приміщення Рудської сільської ради, що роками стояло облуплене, всього за два місяці, завдяки новому сільському голові Тетяні Криворучко, отримало друге дихання. За довгий час три керівники-попердники не змогли навести лад у центральній садибі сільської ради. Тетяна Володимирівна підійшла до справи по-господарські, залучивши до роботи і місцевих підприємців.
- Соромно було зізнатися, що в цьому приміщенні моє місце роботи, не те, що привести сюди людей, - каже сільський голова.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІДМІННИЦЯ ПО ЖИТТЮ
Дві п’ятірочки 26 вересня запалять на святковому торті для іменинниці Лариси Ткачук. Напевне, немає на Кам’янеччині такої людини, яка би не знала цю енергійну, запальну, цілеспрямовану й працьовиту жінку. Де би вона не з’являлася, завжди лунає її дзвінкий сміх. Оптимістка по життю, яка про себе зізнається: «Я сміюся крізь сльози, як Леся Українка, хоч ніхто не знає, що в мене в душі».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«СТАРА ФОРТЕЦЯ» ПОВЕРНУЛАСЯ
Минулого вікенду Кам’янець сколихнув рев моторів гоночних автомобілів. Упродовж двох днів тут проходив 4-ий етап чемпіонату України з ралі, етап Кубка Автомобільної федерації України та змагання на Кубок міського голови.
Четвертий етап чемпіонату України з ралі зібрав 19 екіпажів з різних куточків України.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НОВІ ПРОЕКТИ, ЯК НОВЕ ЖИТТЯ
Організатор, ідейний натхненник, який дав життя не одному стратегічно важливому проекту, він не любить рутинної роботи й повсякденності. Постійно в пошуках та самовдосконаленні мій сьогоднішній співрозмовник залишається людиною відкритою і закритою водночас. Він відкритий до всього нового, але обережний як і кожен справжній розвідник.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАРАД ГІДНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ
Державні свята 23 і 24 серпня святкували у всіх селах та місті. У районі заходи відбулися в РЦКМ «Розмай», де грамоти та подяки від голови райради та РДА отримали кращі працівники різних галузей.
Кам’янець відсвяткував більш масштабніше, аніж район.
23 серпня у День Прапора було вручено відзнаку міського голови «Честь і шана» Олегу Ковалю, який першим підніс жовто-блакитний прапор над міськвиконкомом.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕСЯТИРІЧЧЯ ПОЛІЦМЕЙСТЕРА
Кав’ярня «Кава від поліцмейстера» святкує день народження
У Старому місті днями відбулося кавове свято – 10-річчя з Дня заснування відзначила кав’ярня-музей «Кава від поліцмейстера».
Десять років тому власник закладу Олег Вощинський відкрив кав’ярню, а в ній – музей автентичних речей різних епох, завдяки яким надав своїй «дитині» історичної родзинки.

50-РІЧЧЯ ЗВИТЯГИ
14 серпня ввійшло у спортивну історію міста як день, із якого починається мотобольна історія Кам’янця. У цей день у 1966 році мотоклуби Кам’янця та Хмельницького зіграли перший у Кам’янці мотобольний матч. Попри перемогу хмельничан 2:4, у серцях жителів древнього міста над Смотричем запалала любов до цього нового тоді виду спорту.
Автор:  Олег МАЗУРИК

СПОРТМАЙДАНЧИК ВІД ЦЕМЕНТНИКІВ
Ще одне відкритя в Гуменецькій сільській раді об’єднано територіальної громади. Цього разу урочистості відбулися з нагоди встановлення сучасного спортивного майданчика європейського зразка зі штучним покриттям, площею 700 кв.м, що розташувався неподалік від будівлі сільської ради. Будівництво майданчика стало можливим завдяки спонсору ПАТ «Подільський цемент», який виділив для цього 600 тис.грн.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БУТИ ЧЕСНИМ, ЯК ІЗ САМИМ СОБОЮ
«Йти до людей», - це принцип, за яким усе життя живе Михайло Желізник, голова Колибаївської сільської ради об’єднаної територіальної громади. Хоч робота із людьми найважча, і часто за добрі справи ще більше дістається на горіхи, аніж погані чи відверту бездіяльність, проте нашого співрозмовника це не засмучує, навпаки, дає сили й енергію до роботи
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СУХИМ ІЗ ВОДИ НЕ ВИЙШОВ НІХТО
У неділю у Старому місті було велелюдно та весело. Тут вдруге проходив фестиваль «Ількові забави», здебільшого це були сімейні розваги.
Особливе роздолля було для малечі. Захоплення, радощі та задоволення отримали діти і дорослі від пінної дискотеки. Море піни вихлюпнулося на площу біля Ратуші. Дітлахи в ній купалися, танцювали, робили зачіски один одному. Перепало й дорослим, які супроводжували свою малечу.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗАГАРТОВАНА
У свої 35 вона успішна, цілеспрямована й вольова, має власну думку й не боїться її відстоювати. Разом із цим, тендітна й делікатна. Вона м’яка серцем, але сильна духом. Про себе каже коротко: «Я сама себе такою зробила». Слухаючи її історію життя, мимоволі захоплюєшся тією волею та впертістю, які не дала впасти на коліна, навпаки, тільки сильніше гартували.
Чим керується по життю керуюча справами міської ради Яна Мельничук, яким принципам не зраджує та що ставить у центр власного всесвіту, цього тижня дізнавався «КлюЧ».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЙШОВ БИ І ЙШОВ...
Простий хлопець зі Слобідки-Рихтівської за своє життя зумів досягти немалих вершин. Він - власник успішного підприємства ТОВ «Фірма «Династія», депутат районної ради декількох скликань, за ним, наче за кам’яним муром сім’я - дружина, двоє синів, онуки. Сьогодні Олександр Боршуляк святкуватиме ювілейний День народження.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КРОК ЗА КРОКОМ - ДО МЕТИ
Наприкінці минулого й на початку цього ДП «Нігинський кар’єр» не сходило зі шпальт газет та екранів телевізорів. Це був час, коли працівники підприємства не лише відстоювали право на гідну роботу, а й керівника, який забезпечив їм це право.
Микола Ткач, поновлений на посаді директор ДП «Нігинський кар’єр» - людина не нова в гірничій галузі, та, безумовно, нова для долі місцевого кар’єру.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЧЧИНА ЖНИВУЄ
Увесь тиждень «Сільський контроль» провів у полях. Ми об’їздили чимало господарств району та подивились, як там проходить жнивна кампанія-2016.
Цього року посівна площа сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств склала більше 58 тис. га, з них по сільськогосподарських підприємствах - майже 49 тис. га, по господарствах населення – 9 тис. га.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЖІНКА-СВЯТО - НІНА БЕРЕЗНІЦЬКА
Є люди на світі, які при зустрічі викликають бажання щиро посміхнутися. Такою людиною є Ніна Березніцька. Приємна, гарна, доброзичлива, жвава жінка, яка вважає справою честі, або, можливо, в неї генами закладена потреба допомагати людям. А ще вона надійна та любляча донька, мама, дружина й бабуся, справжній керівник, друг і господиня. Незважаючи на свою суцільну зайнятість на роботі, вона знаходить час на родину, на друзів, на сусідів, а віднедавна, навіть, на закордонні подорожі.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ДЖУРА» ПЛЕКАЄ ПАТРІОТІВ
Протягом століть на козацьких традиціях виховуються всі покоління українців, які сьогодні з честю і гідністю стають на захист України проти новітнього східного агресора-загарбника.
Потужна хода дитячо-юнацької гри «Джура» є свідченням щирого прагнення молодого покоління як до волі, так і до єднання.

ЩАСЛИВИЙ ЧЕРВЕНЬ НАДІЇ ПІДСКОЦЬКОЇ
Надія Підскоцька належить до когорти тих людей, імена яких золотими буквами будуть навічно вписані на скрижалях історії. Енергія, висока професійність, виняткова доброзичливість, благодійність, яка йде з глибини душі і серця – ось ті риси, які притаманні Надії Костянтинівні. Із виходом на пенсію вона немов подвоїла свої сили й активність, і ми вже не мислимо життя нашої ветеранської організації та міста без її участі. 

СОБОРНА-FEST
Напередодні Дня Конституції та у День молоді головна пішохідна артерія міста, вулиця Соборна, добряче пофестивалить.
Фестиваль музикантів і меломанів «Соборна- fest» уже вчетверте на цілих два дні, 25-26 червня, об’єднає творчих людей різних напрямів, доля яких певним чином пов’язана з Кам’янцем.

СТУПКУ ЗАКІЛЬЦЮВАЛИ
Українські зірки, актор Дмитро Ступка та телеведуча Поліна Логунова – наречений та наречена, які всередині квітня офіційно оформили свої стосунки, замовили весільну сукню на весілля, яке до речі, призначене на 15 липня, в кам’янецької компанії «Лоранж».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«КАМ’ЯНЕЦЬКА ВЕСНА» НАВЕСНІ В КАМ’ЯНЦІ
Едуард Мане писав: «Показувати свої роботи – питання життя для художника». Не виключенням є й місцеві митці. Адже творити для себе здається дещо егоїстичним.
У Виставковій залі з 5 травня проходила виставка чудових робіт кам’янецьких художників.

ПОДАРУНКИ ПРИВІЗ СЕРГІЙ ПРИТУЛА
7 червня Центр розмінування в Кам'янці-Подільському відвідав відомий шоу-мен Сергій Притула.
- До військових саперів Сергій приїхав не з пустими руками, - зазначив на своїй сторінці у «Facebook» офіцер регіонального медіа-центру Міністерства оборони Андрій Агєєв. - Дізнавшись про те, що в Центрі розмінування нещодавно був створений окремий підрозділ підготовки водолазів, одразу зголосився допомогти.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ПЕРЛИНКА» - У КОЛЕКЦІЮ ДНЗ
Гарний старт взяла Гуменецька сільська рада об’єднаної територіальної громади, яка одна з перших активно долучилася до процесу децентралізації. Третього червня у селі Лисогірка, що входить до складу цієї громади, було відкрито новий дитсадок «Перлинка», розрахований на 20 дітлахів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ШКІДЛИВЕ ПЕРЕТВОРИЛИ НА ЦІКАВЕ Й КОРИСНЕ
Втретє у Кам’янці-Подільському пройшов чемпіонат зі спортивних комп’ютерних ігор. Цю ідею започаткував начальник Центру інформаційних технологій К-ПНУ Олександр Слободянюк.

МИСТЕЦТВО ЗАРАДИ ГЛЯДАЧІВ
Спекотною видалася неділя 29 травня в Кам’янці. Цього вечора вперше на території Старої фортеці проходив Міжнародний турнір зі змішаних єдиноборств «MMA PRO UKRAINE - 6: Битва в фортеці». Формат боїв: три раунди по 5 хвилин.
Під відкритим небом зібралася сила-силенна глядачів, аби побачити 11 запеклих боїв найкращих українських і зарубіжних бійців, три з яких є титульними у вечірній програмі: бій за звання чемпіона України

ЗАКАДРОВЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ КОМАНДИ
Хоч такі люди більшу частину свого часу перебувають за кадром та слідкують, аби він виявився вдалим для відомих особистостей, проте саме вони тягнуть на собі левову частку роботи в команді. Ірина Фурман - речник голови районної ради, довгий час була речником кількох голів райдержадміністрації - це все у кадрі. За кадром вона любляча мама і дружина, надійна подруга, душа компанії та чудовий кулінар.
30 травня Ірина Миколаївна відзначатиме 35-річчя. Про життя за кадром і в кадрі у сьогоднішньому «Таблоїді».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«АП» НА ОРБІТІ «АПЕЛЬСИНУ»
... Танець давно вважають чудовим лікарем без ліків: взаємозв’язок музики і руху – це місток здоров’я від емоційно-духовного до фізичного. Класичний екзерсис – основа правильного і гармонійного розвитку тіла людини. 1991 року педагог Алла Миколаївна Пащенко зрозуміла: не вистачає цього «емоційно-духовного» в щоденному житті її учнів! Зібрала тих, хто бажає танцювати, знайшла порозуміння з їхніми батьками, і... заварила у великому казані таку кашу з цікавим сюжетом, запальною музикою, яскравими костюмами та дратвовим запалом, що її, як виявилося, вистачило аж на цілих 25 років.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАВОМАНІВ НЕ НАЛЯКАВ НАВІТЬ ДОЩ
Минулого вікенду в місті проходив традиційний фестиваль «Кам’янецька турка». Уже втретє кам’янчани та гості могли змогу безкоштовно посмакувати кавою. Її за традицією заварили у 333-літровій турці-рекодсменці, яку спеціально виготовили для фестивалю і яку внесено до Книги рекордів України.
Цьогоріч долучитися до фесту виявило бажання досить мало поціновувачів цього вишуканого напою.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СМАКОЛИКИ, ЛІТАКИ, АВТІВКИ, МАГНІТ НА АРЕНІ В КАМ’ЯНЦЯ
Чотири дні місто було віддане гостям, які приїхали на відкриття туристичного сезону. Тематика цьогорічного відкриття турсезону - «Кам’янець-РЕТРО». Організатори провели масштабні атракції як для кам’янчан, так і для гостей.
Уперше цього року відбувся фестиваль малої авіації, вчергове встановлено рекорд України, вдалося відкрити відреставровану Новозахідну вежу, яка постраждала 5 років тому.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

УСІ ЗАНАЧКИ - В ЗЕМЛІ
Китайгородська громада добре знає місцевого аграрія, директора ПП «Мрія-2010» Анатолія Яковенчука - він і допоможе, й порадить, для кожного добре слово знайде. Оптиміст по життю, з відмінним почуттям гумору, Анатолій Миколайович може годинами пропадати на полі й дивитися як сходить урожай.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДО МЕТИ – НАПОЛЕГЛИВО
У своїх 30 років він зробив хорошу кар’єру, мав чимало злетів, знає ціну перемозі, та попри все залишається справжнім чоловіком, послідовним у своїх діях та вчинках, відповідальним до роботи і життя. Минулого тижня Юрій Шубарський обійняв посаду керуючого справами виконавчого апарату районної ради. 21 квітня він святкуватиме 30-річчя.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З ПРИКОЛАМИ ПО ЖИТТЮ
Перше квітня в нас завжди асоціюється як веселий день, День сміху. З чудовим почуттям гумору, дотепними жартами та в колі близьких і друзів святкуватиме в цей день півстолітній ювілей знаний у місті фахівець туристичної сфери Віктор Травінський.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАРВАНА ДО РОБОТИ
22 березня ювілейний День народження відсвяткувала виконавчий директор Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Світлана Антонецька. Світлана Сергіївна корінна кам’янчанка, родом зі Смирнова. Після закінчення ЗОШ №10 вступила в ПДАТУ на факультет «Облік і аудит».
Вона - трудоголік, любить працювати, відпочиває під час роботи, і навіть, якби роботи не було, вона би її придумала.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БІЛЬШЕ ІДЕЙ, БІЛЬШЕ ВРАЖЕНЬ
Корінний кам’янчанин, із родини медиків, директор ТОВ «Агросолюшнс», депутат райради Віталій Завадський обрав професію аграрія. Цього тижня він святкував свій ювілей - 40-річчя. Щоправда, святкував - це голосно сказано - адже родина вирішила відмітити свято в Карпатах, у колі найрідніших.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МРІЯВ ПРО МОРЕ, А СТАВ АГРАРІЄМ
8 березня, коли прекрасна половина людства приймала вітання з нагоди Жіночого дня, свій ювілейний День народження відмічав відомий на Кам’янеччині аграрій, керівник ФГ «Велес Агро» Іван Грубі.
Містянин із народження, син відомого енергетика Георгія Грубі, економіст та юрист із двома вищими освітами Іван Георгійович не перший рік займається сільським господарством.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЙОГО ІМ’Я - СОЛДАТ
36 років тому в життя нашого народу прийшла чорна афганська біда, яка тривала майже 10 років. Тисячі чоловіків відправляли виконувати інтернаціональний обов’язок у республіку Афганістан. 
Спецпідрозділ Царандой (афгансткий спецназ) за підтримки спецпідрозділу КДБ «Альфа» захопив президентську резединцію Аміна. З того часу й почався відлік афганської революції. Із 13 на 14 лютого радянський уряд увів на територію Афганістану свої війська.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЛІКУВАТИСЯ ВІД РАН ЇДЕ В БАТЬКІВСЬКИЙ ДІМ
Нині скромність не прикрашає людину, але він, попри все, скромний. Справжній мужчина, красивої завнішності, люблячий і дбайливий чоловік, батько, дідусь, гарний керівник, який дбає про своїх підлеглих, хороший друг. Щодня ви можете побачити, як він крокує містом. Це - Сергій Когут, директор КП «Комунбуд», батько Яни Мельничук, дідусь і друг Дмитра Мельничука, який у День всіх закоханих відзначить свій ювілей.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

І ВСЕ Ж ТАКИ ЧОЛОВІКИ
Нові традиції та звичаї, які з’являються в нашому побуті, неминуча данина глобалізації. Однією із таких нових традицій став для українців День святого Валентина. Що про це думає головний гуманітарій міста та як Кам’янець відзначатиме це свято, ми запитали в заступника міського голови Вадима Савчука.
- Люди кажуть, що День святого Валентина - День закоханих - не наше свято. Є кілька версій виникнення свята всіх закоханих
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ТРАДИЦІЯМ НЕ ЗРАДЖУЮТЬ - КУПАЮТЬСЯ
Скупатися в холодній, майже крижаній воді, та освятити воду - основні обряди святкування Водохреща. Саме так, 19 січня, українці відзначали останнє свято новорічно-різдвяного циклу, відоме ще як Йордан. Споконвіку люди вірять, що вода цього дня набуває особливих магічних властивостей. Тому й святять воду в кожному місті та селі, де є церква, а ще - купаються в ополонках, щоб бути здоровими увесь рік.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГЕРОЯМ СЛАВА!
Днями на території ДП «Нігинський кар’єр» з’явився обеліск зі словами «Слава Україні! Героям слава!». У такий спосіб працівники підприємства вшанували пам’ять загиблих Небесної сотні та воїнів АТО, які захищають суверенітет нашої держави на сході.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТРИ ЦАРІ ТА РЕКОРДНИЙ ВЕРТЕП
Новорічні свята в Кам’янці-Подільському пройшли досить вдало, а різдвяний вертеп узагалі претендує на всеукраїнський рекорд. 7 січня на площі Польський ринок поряд із головною ялинкою було велелюдно. Тут ставили виставу «Різдвяні пригоди Іоланти». Свято для кам’янчан і гостей міста організувала МГО «Наша спадщина», міська рада під патронатом мера Михайла Сімашкевича та за підтримки духовної ради міста.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД МАВПИ ХОЧУТЬ ЗДОРОВ’Я Й МИРУ
За китайським гороскопом у кожного року є свій покровитель, колір і стихія. 2016 рік - рік Мавпи. Вони дуже артистичні й, водночас, прагматичні натури. На відміну від решти знаків зодіаку, Мавпи мають неперевершену інтуіцію, яка веде їх по життю.
У рік особливої прихильності зірок, що підказує ваша інтуіція? Яким буде цей рік для українців, кам’янчан, і чого власне чекаєте від вашої покровительки - Червоної Мавпи? На ці питання відповідали знані на Кам’янеччині особистості.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ У ВСІ ЧАСИ ПОМАГАЙ
Традиційно День святого Миколая - це день радості, веселощів та подарунків. Найбільше приходом святого тішаться малюки, а дорослі зі всіх сил намагаються щорічно підтримувати цей вогник радості.
18 та 19 грудня низка святкувань прошла в місті та районі.

ІРИНИНІ ПРЯНИКИ
Потрапивши на кухню до Ірини Соколовської, можна слиною вдавитися, починають працювати всі рецептори. Запахом кориці, імбіря, меду заполонилося повітря. Пані Ірина готується до Новорічних і Різдвяних свят. У неї на кухні майстерня з випічки пряників. Вона їх робить на замовлення. Зірочки, сніговички, мавпочки і навіть цілі пряникові будиночки. Крім того, що це дуже гарно, це ще й смачно. Думаю від такого подарунка ніхто не відмовиться.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КОЖЕН ХОЧЕ, БОДАЙ У КАЗЦІ, БУТИ КОРОЛЕМ
Наше місто завжди дивує і захоплює своєю таємничістю та незвіданістю. Тут свого часу в епоху Середньовіччя жили різні нації, для яких одяг відігравав чи не головну роль у суспільстві. Кожна країна, кожен народ в окремі періоди свого розвитку накладають свій відбиток, свої специфічні риси на одяг людей. Історія моди майже так саме стара, як й історія костюма.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВІДЗНАЧИЛИ ВПЕРШЕ
Цього року 14 жовтня Україна відзначає першу річницю Дня захисника України. Дата вибрана не випадково, адже саме в цей день віряни святкують свято Покрови Святої Богородиці – покровительки козаків. За ініціативи Кам’янець-Подільської райдержадміністрації та за підтримки депутата Верховної Ради Володимира Мельниченка 14 жовтня на Дністровсько-Подільській січі у с.Ісаківці відбулося районне свято «Божа Покрова ворога зборола».
Автор:  Ірина ФУРМАН

НЕГОДА – НЕ ПЕРЕШКОДА ДЛЯ «РЕСПУБЛІКИ»
Фестиваль «Республіка» входить у трійку найкращих фестивалів України, тому не дивно, що для Кам’янця він є, напевно, найпопулярнішим та найулюбленішим. Впродовж року на нього очікують не тільки «республіканці» - молоді люди, які є постійними його відвідувачами, а й мешканці Квітки на камені, адже це прекрасний шанс в одному місці послухати найвідоміші гурти не тільки нашої країни, а й з-за кордону.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ГУДІЛО МІСТО, БО СВЯТКУВАЛО СЕЛО
Із самого ранку, в суботу 29 серпня, на обох площах Старого міста - Польський ринок та Вірменській - було велелюдно - гудів ярмарок, лунали народні пісні, красувалась сільськогосподарська техніка. Весело, гамірно, від душі - саме так аграрії району відзначили «Свято Врожаю-2015».
У сільгоспвиробників району можна було придбати продукцію за ціною виробника, а купити було що - мед та медовуха, виноград, овочі та саджанці, фрукти й м’ясні делікатеси, кролів, птицю.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЧАНИ МАЮТЬ ГІДНІСТЬ
Місто три дні святкувало державні свята - День державного прапора та День Незалежності, не відставав і район.
Цього року як ніколи свято було без зайвих помпезностей, але досить змістовним. Проте як ніколи, парад вишиванок та й взагалі святкову церемонію проігнорував депутатський корпус...
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ОТАКІ ОТ КАМ’ЯНЕЦЬКІ «КАВАЛЄРИ»!
Ці хлопці молоді, талановиті, вродливі й креативні. У них відмінне почуття гумору та сильні голоси. Їх добре знають у Кам’янці-Подільському, адже якщо ви запросите їх як ведучих на своє свято - чи День народження, весілля, корпоратив, хрестини, випускний вечір, виїзна церемонія чи щось інше - це гарантія того, що воно пройде на найвищому рівні і серед ваших гостей не знайдеться жодного незадоволеного.
Автор:  Віоліна СИТНІК

АГРОЛІТО ЕЛІТИ
Цьогоріч жнивують та хазяйнують не лише аграрії, а й відомі люди на Кам’янеччині. У соціальних мережах, зокрема, у «Фейсбуці», вони діляться фотографіями щедрого урожаю чи гарного улову.
Народний депутат від нашого округу Володимир Мельниченко потішив гарним урожаєм овочів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КУПАЛЬСЬКІ ТРАДИЦІЇ В «ПЕРЕВЕСЛІ»
7 липня в Оринині було велелюдно. Сюди з’їжджалися звідусіль, аби відсвяткувати Івана Купала.
Уже кілька років поспіль гостей та односельців гостинно зустрічає відпочинковий комплекс «Перевесло» (власники закладу Василь та Валентина Строяновські).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТРУМ ЗМІНИВ ДОЛЮ
55 років - це багато чи мало? Це мить, яка пролетіла, а людина й озирнутися не встигла. Це падіння й злети, це щоденна праця й просування вперед, це величезний досвід і мудрість. Саме стільки років 28 червня відзначить директор ДЮСШ №1, депутат райради, відомий на Поділлі спортсмен, люблячий батько, чоловік, син і дідусь Станіслав Кшемінський.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАДИЄВЕЦЬКА ДЮЖИНА
Нещодавно мистецтвознавець Катерина Дегтяр в одній зі своїх статей, надісланій на адресу газети «КлюЧ», зазначила, що с.Кадиївці може похвалитися щонайменше дюжиною відомих художників. Прочитавши таке, ми зацікавилися, адже, погодьтеся, така кількість професійних художників - вихідців з одного села - це вже щось! Хто ж вони, оті кадиєвецькі митці? Про це дізнавався «КлюЧ».
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ЗОРІ НАД СМОТРИЧЕМ-2015»
7 червня на стадіоні К-ПНУ пройшла виставка собак усіх порід Міжнародного рангу (САСІВ). Її організаторами виступили Хмельницький клуб службового собаківництва ТСОУ (Тетяна Щепінська) під егідою Всесвітнього кінологічного службово-мисливського альянсу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧАРІВНИЦЯ КАМ’ЯНЕЦЬКИХ ЛІСІВ
Якби можна було під’єднати до Ніни Скавренюк портативний генератор, то її енергією можна було б освітити увесь наш район - стільки позитиву, добра, щирості випромінює ця тендітна жінка, дружина, мати двох синів, донька, директор КП «Надра Кам’янеччини», громадський діяч і просто хороша людина.
Саме вона, одна з перших кинулася на допомогу, коли в наш український дім прийшла біда й потрібно було підтримати наших захисників - військових і добровольців.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЛЮДЯНІСТЬ ЙОГО КРЕДО
55-ий день народження 4 червня відзначив заступник директора департаменту гуманітарної політики, завідувач відділу фізичної культури та спорту міської ради, люблячий чоловік, батько двох синів та дідусь поки що єдиної онучки і просто хороша людина Степан Павловський.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗА СПАДЩИНОЮ ДО ЖВАНЦЯ
Другий фольклорно-етнографічний фестиваль «Нетлінна спадщина глибин Дністра» відбувся у Жванці, 24 травня.
25 колективів з Кам’янеччини, сусідньої області та району з’їхалися на свято, аби продемонструвати свою майстерність, поділитися досвідом та розважити публіку. Разом із піснями та танцями проходили майстер-класи від відомих майстрів Поділля.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, РІДНЕ МІСТО!
З Днем міста Кам’янець вітали гості з України, офіційні представники із Луцька, Тернополя, Чернівців, Хотина, делегації з-за кордону - Польщі, Румунії, Німеччини, Латвії, заступник голови-керівник апарату Хмельницької ОДА Леся Стебло.
Під час офіційного прийому, який відбувся 16 травня, міський голова Михайло Сімашкевич підписав  договір про допомогу з боку Латвії для військовослужбовців у зоні АТО.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД ЧИТАННЯ І ТУРИЗМУ ДО ПАТРІОТИЗМУ
У період, коли країна знаходиться у скрутній ситуації, коли не знаєш, що готує завтрашній день, потрібно все-таки не забувати й про майбутнє, а наше майбутнє - це, як відомо, наші діти. Саме від того, як ми їх виховуємо сьогодні, залежатиме, в якому суспільстві будемо жити завтра. На мою думку, починати треба з казки, отієї доброї якісної літератури, яка не тільки оспівує та описує рідну країну та край, в якому народився, а й твердо вірить, що все в нас буде добре.
Автор:  Віоліна СИТНІК

5.05.2015: УНІКАЛЬНА ДАТА - УНІКАЛЬНІ ЛЮДИ
За твердженням нумерологів, поєднання в даті трьох п’ятірок символізує безмежне кохання й великі можливості. На пари, які одружилися цього дня, чекає шалене кохання, їх назавжди поєднає лебедина вірність. Тим часом, як у Києві 5 травня під РАЦСами вишикувалися черги з бажаючих поєднати свої долі саме у вівторок, у Кам’янці-Подільському, напевно, не знали, наскільки важливим є саме цей день. Лише одна пара стала на весільний рушник. Хоча для обох цей шлюб повторний, сподіваємося, що три п’ятірки зроблять його міцним.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ З ПРИСМАКОМ КАВИ
Родзинкою травневих свят у Кам’янці стане аж два фестивалі - «Кам’янецька турка» та «Форпост». Обидва пройдуть 1-3 травня, щоправда, один розгорне свою діяльність на площі Польський ринок, інший - у Старій фортеці.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СОЛОДКА ФОРТЕЦЯ - РОДЗИНКА ТУРСЕЗОНУ
Минулими вихідними Кам’янець гостинно зустрічав жителів та гостей міста на відкритті турсезону.
Його організатори попрацювали на славу, давши можливість усім вибрати заняття й розваги до душі.
На високому рівні пройшов регіональний туристичний форум «Поділля - земля вражень». Під час заходу гостям із різних куточків України продемонстрували не лише принади Кам’янця, а й всього Поділля.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КРІЗЬ ВІКИ ДО ТУРСЕЗОНУ
Цього вікенду в Кам’янці відбудеться відкриття туристичного сезону. У Старому місті та на Новому плані розгорнуть свою діяльність десять тематичних майданчиків, на яких зможуть розважитись туристи, гості нашого міста та його жителі. Пропонуємо вам програму заходів, за якою ви зможете розпланувати свій відпочинок та обрати заняття до душі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З ДОБРИМ НАСТРОЄМ І СВІТЛИМИ ДУМКАМИ МАЛЮВАЛИ ПИСАНКИ
Упродовж майже двох тижнів у Кам’янець-Подільському районі за сприяння ГО «Самопоміч», підтримки відділу культури РДА та всіх, небайдужих до відновлення українських традицій, тривала акція «Подільський Великдень».
За цей короткий проміжок часу майже півтисячі людей навчилися розмальовувати писанки, роботи на одноіменний конкурс «Подільський Великдень» подали близько 150 учасників.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Цієї неділя православні християни святкуватимуть найголовніше свято - Воскресіння Христове.
Напередодні цього світлого дня ми зустрілися зі священниками української православної церкви - миторофорним протоієреєм Юрієм Матвєйцовим, настоятелем ставропігійного храму святого Іоана Богослова Української православної церкви Київського патріархату та митрофорним протоієреєм Олександром Цисарем, настоятелем храму св. апостолів Петра і Павла благочиним Кам’янець-Подільського району Української православної церкви Київського патріархату, і вони розповіли, що означає для людей Пасха.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЄПИСКОП ЛЕОН ДУБРАВСЬКИЙ: «БАЖАЮ, ЩОБ ВСЕ ПОВЕРНУЛОСЯ СТОРИЦЕЮ...»
У неділю католики всього світу відзначатимуть одне з найбільш улюблених усіма свят - Великдень. З такої нагоди нам вдалося поспілкуватися з єпископом Кам’янець-Подільської дієцезії Леоном Дубравським. Про надзвичайну урочисту екуменічну Хресну ходу, яка об’єднала минулої п’ятниці вірян усіх конфесій, про капеланів у зоні АТО та приготування до Пасхи читайте у сьогоднішньому «Таблоїді».
Автор:  Віоліна СИТНІК

ІРИНА КЛЯПЕТУРА: «КОЛИ ВАМ ЗЛЕ, ДОПОМАГАЙТЕ ІНШИМ!»
Людина, про яку я б хотіла сьогодні розповісти вам, належить до категорії тих, після спілкування з якими ще довго відчуваєш приємний післясмак, на душі  світло та ясно, а з обличчя не сповзає посмішка. Знайомтесь  Ірина Кляпетура, талановитий митець, викладач, громадський і культурний діяч і просто чудова дружина та матуся.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЕЛЕКОЛОГІЧНІ ЕКСКУРСІЇ
Можливо, скоро на вулицях нашого міста ми побачимо екскурсійні електромобілі.
З такою пропозицією до міської влади звернулася немісцева приватна компанія. Такий вид транспорту вже кілька років експлуатується в Одесі як експериментальний проект програми «Екологічна екскурсія історичним центром Одеси».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАГОРОДА ДІЙШЛА ДО АДРЕСАТА
Доктор історичних наук, професора кафедри всесвітньої історії К-ПНУ ім.І.Огієнка Валерій Степанков через 5 років отримав відзнаку Президента України - Хрест Івана Мазепи.
Указ про присвоєння нагороди відомому педагогу підписав ще 23 лютого 2010 р. Віктор Ющенко.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАТРІОТИЗМ ГУРТУЄ
10 березня у НВК №17 пройшов надзвичайно патріотичний флешмоб, автором якого виступила педагог-організатор, вчитель світової літератури Наталія Рудніцька. Усіляко підтримали педагога колеги на чолі з директором Борисом Ткачуком та Рада старшокласників школи.
У навчальному закладі відзначили не лише Шевченківські дні, а й 150-ту річницю з Дня публічного виконання гімну України.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БРОВАРИ, ОДЕСА, КАМ’ЯНЕЦЬ. ХТО КОГО?
10 березня міський голова Михайло Сімашкевич взяв участь у церемонії нагородження лауреатів Всеукраїнської премії «Людина року 2014» у номінації «Мер року».
На захід прибули діячі культури і шоу-бізнесу, меценати, підприємці, ЗМІ, політики. Парадом почесних гостей командував засновник премії «Людина року» Аркадій Райцин.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЦЬКІ ЛУЧНИКИ
Коли ви чуєте слова «лук» чи «арбалет», що одразу спадає вам на думку? Впевнена, у вашій свідомості одразу виринають кадри з якихось фільмів про Робін Гуда чи інших персонажів, які жили в епоху Середньовіччя. Так було й у мене, принаймні до зустрічі з героями сьогоднішньої статті Ігорем Чесноковським та Антоном Медвецьким - майстрами лучної справи, засновниками клубу «Кам’янецька зброярня» й однойменної крамнички, розташованої на території Старої фортеці, організаторами відомого турніру «Кам’яна стріла».
Автор:  Віоліна СИТНІК

МОЖЕ І МІТЛОЮ ПОМАХАТИ, І ЗІРКОЮ БУТИ
Симпатична, статна, самодостаня жінка, справедлива людина, надійний друг, любляча мама й бабуся Тетяна Шакшуєва 23 лютого відзначатиме свій ювілейний День народження. У душі цій жінці немає і 40. Вона дуже активна, цілеспрямована, з неї ключем б’ють ідеї та енергія.
1955 року в родині військового, яка на той час мешкала у містечку Виноградово, народилася донечка, яку назвали Тетяна. Через рік сім’я переїхала до Кам’янця-Подільського, отож сміливо можна стверджувати, що Тетяна Петрівна корінна кам’янчанка.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ШЕФИ ОЦІНИЛИ ГАРБУЗОВІ МЛИНЦІ
Троє шеф-кухарів, друзів Юрій Фролов, Юрій Голуб, Євген Онуфрійчук вирішили проїхатися західним регіоном України, аби познайомитися з регіональною кухнею. Вони впевнені, що через культуру харчування можна піднімати значимість української нації.
Проїхавши через Рівне, Львів, Ужгород, Мукачеве, потрапили і до Кам’янця-Подільського на запрошення власника ресторану «Бломанже» Сергія Гамалія.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ
2 лютого в жахливій автокатастрофі загинув український співак, лідер гурту «Скрябін», письменник, продюсер Андрій Кузьменко, більш відомий як Кузьма.
Ця звістка стала шоком як для його рідних та друзів, так і для мільйонів шанувальників митця. Щоб висловити свою любов і скорботу, мешканці 23 міст України повиходили на центральні площі своїх міст з квітами, свічками та лампадками.
Автор:  Віоліна СИТНІК

БЛАГОДІЙНЕ ПОБАЧЕННЯ
У соцмережі стартував аукціон побачень до Дня святого Валентина.
Умови прості: молодь «купляє» побачення з людиною, яка їй сподобається. Кошти, зібрані під час аукціону, підуть у Кам'янець-Подільський НВК з центром реабілітації слабкозорих дітей 21 лютого 2015 р.
Аби взяти участь у аукціоні, варто притримуватися наступних умов:
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КУЛЬТУРУ В МАСИ
Власники закладу харчування «Бургер Шеф», який не так давно відкрився на зупинці маршрутного транспорту на вул.Суворова, 4, здається, марне намагаються нести культуру в народ.
Принаймні їхні спроби зазнають фіаско.
Як зізнається Олександр Детцель, ідея з читанням на зупинці стала шалено популярною, щоправда, кам’янчани замість переглядати журнали в очікуванні на автобус чи маршрутку, не соромляться поцупити їх додому.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХРИСТОС ХРЕЩАВСЯ, КАМ’ЯНЧАНИ ЗАНУРЮВАЛИСЯ
Скупатися в холодній, майже крижаній воді, та освятити воду - основні обряди святкування Водохреща. Саме так, 19 січня, українці відзначали останнє свято новорічно-різдвяного циклу, відоме ще як Йордан. Споконвіку люди вірять, що вода цього дня набуває особливих магічних властивостей. Тому й святять воду в кожному місті та селі, де є церква, а ще - купаються в ополонках, щоб бути здоровими увесь рік.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ЩОБ МИ ЖИЛИ!»
Наш співрозмовник за 65 років життя зажив собі славу невтомного трударя, правдолюба та оптиміста. Вимогливість до себе, відповідальність, повага до людей, вміння зрозуміти й підтримати - ці риси, швидше за все, сформували післявоєнне сирітське дитинство ювіляра.
Згадуючи дитячі роки, сивочолий статний чоловік ніби знову стає малим хлопчиною...
- Коли перейшов у 5 клас, через важку хворобу помер тато, - з сумом говорить Василь Петрович. - З того часу я взяв на себе роль чоловіка в домі.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

БАЛАЧКИ ПРО ВСЕ... ОКРІМ РОБОТИ
Якби довелось однією фразою охарактеризувати нашу співбесідницю, то це був би вислів з легендарної «Кавказької полонянки»: «Студентка, комсомолка, спортсменка, активистка и просто красавица!» Знаючи директора гуманітарної політики міськради Альону Кузему ще зі студентських років, можу сказати, що ця жінка не просто знає як, але й вміє досягати своєї мети. 
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ВІД ЧОГО ЛОВИТЬ КАЙФ ОЛЕКСАНДР БОРЕЙКО?
Наш співрозмовник - людина непублічна. Утім напередодні свого Дня народження відомий бізнесмен, благодійник, патріот міста, легендарний раліст Олександр Борейко погодився поділитися з «КлюЧем» найцікавішими моментами свого життя.
Корінний кам’янчанин, після закінчення ЗОШ №5 навчався в будівельному технікумі. Далі - служба в армії. Звільнившись у запас, наш співрозмовник вступив до Київського інженерно-будівельного інституту, та після четвертого курсу раптово покинув навчання.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

У ЛЮДЯХ ЦІНУЮ ПОРЯДНІСТЬ
Розговорити начальника відділу інфраструктури та туризму райдержадміністрації Миколу Чумака не так вже й легко. Микола Петрович переконаний, що людину мають характеризувати не слова, а вчинки. Він із когорти тих людей, котрі звикли добре подумати, перш ніж щось сказати, зважено підходити до вирішення проблеми, а якщо вже братися за якусь справу, то обов’язково доводити її до кінця.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТАРА ФОРТЕЦЯ ПОТРАПИЛА В ЛИТВУ
Під час візиту до України отримала подарунок – картину, намальовану воїном Олександром К., який бореться за свободу та незалежність своєї країни. Щиро дякую! - таке повідомлення з’явилося на офіційній сторінці Президента Литви Далії Грібаускайте у мережі «Фейсбук» після її офіційного візиту до Києва.
Як вдалося з’ясувати, картину литовський президент отримала від бійця батальйону «Азов», який має позвний «Художник». Приємно, що на полотні зображена кам’янецька Стара фортеця.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЯК НОВИЙ РІК ЗУСТРІНЕШ, ТАК І...
Щойно на вулиці випаде перший сніг, як атмосфера навколо, наче за помахом чарівної палички, наповнюєтсья новорічним настроєм. І тоді, яким б похмурими не були думки, мимоволі думаєш про святкування Новорічних та Різдвяних свят. А що може бути запорукою успіху в цьому міроприємстві? Звичайно ж, чудова атмосфера, музика до душі та весела компанія. Усе це, починаючи з 19 грудня, можна знайти в ресторан-клубі «Bellagio», ресторані «Пуаро» та боулінг-клубі «Галактика».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОДНА СТЕЖИНА ВІД БАТЬКА ДО СИНА
Андрій Конюшенко, син знаного в місті будівельника Олександра Конюшенка, 21 листопада відзначає ювілейний день народження. Народився він у Кам’янці-Подільському 1974 року. Хлопчина не хворів на зірковість, бо з дитинства його вчили заробляти власною працею. Батьки не бігали до школи, не здавали за нього іспити, коли навчався в Київському інженерно-будівельному інституті й коли отримував другу вищу освіту в Київьскому державному економічному університеті.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

13-Й БРАТ, РИЗИКОВИЙ, КАПІТАН
Добра, самодостатня людина, люблячий батько, чоловік і син, справжній господар не лише на підприємстві, яке він очолює, але й у своєму житті, не стоїть осторонь проблем колектива й міста, директор ТОВ «Український кристал», депутат міської ради Володимир Юр’єв 2 листопада відзначає свій 39-ий День народження.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ФІНАНСИСТ ІЗ ДУШЕЮ МИТЦЯ
25 жовтня 40-літній ювілей відзначатиме директор ТОВ «Барс», депутат міської ради Андрій Гамалій. Щоправда, як і більшість чоловіків Андрій В’ячеславович погоджується із думкою, що такі дати чоловікам святкувати не варто, але зробити певний підсумок свого життя все ж годиться.
- Народився я у селі Велика Трійця Белгородської області в Росії, але прожив так всього два місяці, батьки одразу ж повернулися на Батьківщину, - розповідає Андрій В’ячеславович.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІКЕНД ЄДНАННЯ
Четвертий фестиваль «Октоберфест» відшумів у Кам’янці. Насичений різноманітними подіями, він затягнув кам’янчан у ностальгію за колишніми розвагами та влучно співпав із святкуванням 230-річчя існування повітроплавання в Україні.
На честь підкорювачів неба за допомогою теплових аеростатів у Старому місті відкрили пам’ятник повітроплавцям. Скульптура маленького хлопчика, який літає уві сні, з’явилась на кам’яній стіні завдяки Ірині Петровській, власниці «Торгового дому «Петровський». Дерев’яний шедевр виготовив відомий в місті митець Сергій Кляпетура.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ ЛЮКИ, А ВИТВІР МИСТЕЦТВА
Що й не кажіть, а патріотичні кольори, автентика та український стиль нині в моді. Зараз зовсім не дивина зустріти на вулиці людей, одягнутих у блакитно-жовті барви, автівки, тюнинговані вишивкою. Навіть Кам’янець-Подільський щодень стає привабливим та патріотичним. Чого тільки варте перехрестя-вишиванка! Новина про нього привернула увагу провідних українських телеканалів та розлетілася по всій території нашої держави.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЖИТТЯ НЕ УЯВЛЯЮ БЕЗ ДРУЗІВ ТА СПОРТУ
Хто на Кам’янеччині не знає Сан Санича Остафійчука? А ще краще його знають як «Пончика». Інша людина могла би образитися на таке прізвисько, та Сан Санич сприймає це з гумором.
Олександр Остафійчук народився 6 жовтня в Кам’янці-Подільському. Після закінчення восьмої школи за компанію з Анатолієм Яворовським і Володимиром Колесником - колегами боксерами - пішов навчатися в ПТУ №4 «Електроприладу».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВЕЛИЧ ЛЮДСЬКА У ПРАЦІ
Жовтень розпочинається з Дня вшанування людей поважного віку.
Голова товариства інвалідів Тамара Сосновська, яка прожила важке, але красиве життя й досягла вже цього віку, каже, що не любить коли цей день називають Днем людей похилого віку. Навіть збирається звернутися до Президента та Верховної Ради з проханням перейменувати його на День літніх людей.
До такої когорти належать і наші герої - Тамара Сосновська, Людмила Желізник, Олександр Шех. На долю їхнього покоління припали нелегкі роки...
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДАЙТЕ ПІДСКОЦЬКУ ХОЧ НА РІК
Напевне, немає в місті людини, яка би не знала Надію Підскоцьку. Надія Костянтинівна 25 років очолювала управління соціального захисту населення. Вона - депутат облради чотирьох скликань, нині активний громадський діяч, дбайлива й любляча дружина, мама та бабуся. 20 вересня Надія Підскоцька відзначатиме свій черговий День народження.
Нині ця енергійна жінка з потужними організаторськими здібностями перебуває на заслуженому відпочинку, але не сидить склавши руки. Вона займається підприємницькою діяльністю та очолює ветеранську організацію селища цукрового заводу.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

УСІ НА «ICE BUCKET CHALLENGE»
Упродовж останнього часу акція «Ice Bucket Challenge» взірвала Інтернет у прямому сенсі цього слова. І якщо вона розпочиналась як благодійна ініціатива на підтримку хворих склерозом, то в Україні, в зв’язку зі складною політичною й суспільною ситуацією трансформувалася в благодійність, спрямовану на підтримку української армії.
До акції долучились знаменитості, актори Голлівуду, відомі посадовці, чиновники різних рангів.
За правилами учасник обливається відром крижаної води, передає естафету ще трьом учасникам та перераховує кошти на благодійність. Ті, хто отримають, протягом 24 годин повинні прийняти естафету, якщо ж відмовляються брати участь у акції, повинні пожертвувати на благодійність суму в 10 разів більшу за звичайну з ообливанням крижаною водою.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА / Тетяна ШУХАНОВА

УСІ - ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ
Цього року всі в один голос стверджували, що по-справжньому вперше святкували День Незалежності України, як і День Державного прапора, адже ці свята йдуть поруч, рука в руку.
Першим розпочав святкування Кам’янець-Подільський район. У РЦКМ «Розмай» пройшли урочистості, участь у яких взяли голова РДА Володимир Барановський, заступник голови райради Василь Бугерчук, заступник голови РДА Анатолій Кріль, гості, запрошені.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДОЛЮ МОЖНА ЗРОБИТИ СВОЇМИ РУКАМИ
Напередодні Дня Незалежності України «Таблоїд» поспілкувався з людиною, яка знає секрети і значення вишивки, особливо подільської, майстром художньої вишивки, українознавцем, ведичним і сімейним психологом, засновником Центру ведичної психології «ВЕДА» Боженою Філатовою.
Народилася пані Божена в місті Азові Ростовської області, але рід її подільський, бо батьки й прадіди мешкали саме тут, на Кам’янеччині. Та й до вишивання долучила жінку саме бабуся.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

БАКОТА ЯК ФЕНІКС
14 серпня в народі відзначають свято Маковея, яке в церковному календарі називається Днем семи мучеників Маковеїв. Традиційно в церквах святять воду, квіти і мак.  
Багато кам’янчан у цей день їдуть у Бакоту - місце паломництва вірян та туристів. Щороку туди прямують і працівники районного відділу культури та РЦКМ «Розмай». Перед відправленням начальник відділу культури Алла Бец провела невеличкий інструктаж, видала всім маківки і червоні стрічки, бо саме такими потрібно перев’язувати «маковійчики» або «маковейку» - букети із квітів, різнотрав'я та головок маку. Їх згодом кладуть за образами, де вони зберігатимуться аж до весни.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СОТНЮ ВІДЗНАЧИЛИ НЕ ГУЧНО, АЛЕ З МІЛЬЙОНОМ
У неділю, 3 серпня, селище Дунаївці відзначало 100-річний ювілей. Для людини це багато, а от для населеного пункту - вік зовсім юний. За цей час у селищі виросло кілька поколінь. Вони тут народжувалися й помирали, училися й творили та просто жили і розбудовували його.
Селище, хоч і не дуже велике (близько 3 тисяч мешканців), але досить потужне - має свою залізничну станцію, через нього пролягає залізничний шлях на захід, центр та схід нашої держави, тут є кількак потужних підприємств, зокрема Дунаєвецький хлібокомбінат, млин, велика школа. У дитячому садочку, чи не єдиному в Україні, існує власна малюкова футбольна команда і штатний тренер. На похвалу заслуговує і стадіон «Зерновик» та ДЮСШ.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

Я - СЕЛЯНСЬКИЙ СИН
Історики - це ті люди, які з’єднують сучасність із минулим. Їхня роль у суспільстві надзвичайно вагома. 20 липня свій 70-річний ювілей відсвяткував знаний історик та педагог Віктор Прокопчук. Ми вирішили поговорити з цією непересічною людиною про його життєвий та творчий шлях.
- Вікторе Степановичу, розкажіть нашим читачам про свій життєвий шлях.
- Якщо говорити про біографію, то я - селянський син, хоч і з селянської вчительської родини. Мій дід, Іван Якович, був сільським учителем Блищанівського однокласного народного училища. Мій батько пішов тим же шляхом.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ДЕМЧЕНКО І КО - ЗОЛОТИЙ ФОНД АВТОШКОЛИ ТСОУ
Кам’янецька автошкола ТСОУ потрапила у список кращих шкіл України подібного напрямку. Про здобутки навчального закладу розповідає його незмінний директор, член Центрального Комітету ТСО України, заслужений автомобіліст України Володимир Демченко.
- Країна ще заліковувала рани, нанесені війною, а в Кам’янці-Подільському відчинив двері навчальний центр ДТСААФ Української РСР. Скільки тоді підготували фахівців водійської справи - не злічити, - каже  Володимир Миколайович. - У 1991 році заклад перейменували в автомобільну школу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОРИНИНСЬКИЙ «ГАРАНТ»
Народжений у родині хліборобів, навряд чи обере іншу стежину в житті, бо з раннього дитинства виплеканий на полях, знає ціну людській праці та вміє господарювати.
10 липня ювілей відсвяткував відомий не лише в нашому районі аграрій, керівник СТОВ «Гарант» (с.Оринин) Олег Комарніцький.
Витягнути Олега Володимировича на відверту розмову - завдання не з легких. Усі, хто його знають, в один голос стверджують, що Олег Комарніцький із тих людей, котрі люблять робити, а не говорити.
Тож про ювіляра більше розповідали друзі, родичі та куми.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СВЯТКУВАЛИ КУПАЛА
У Кам’янці та за його межами є величезна кількість закладів, які пропонують відпочити від щоденної метушні. Одні користуються більшою популярністю, інші ледь зводять кінці з кінцями; в деяких від відвідувачів немає відбою, а в якихось вряди-годи ступає нога цікавого містянина чи туриста. Яким способом можна виміряти народну любов? На мою думку, найкращим показником буде велелюдність. Саме таке ми спостерігали в неділю, 6 липня, у відпочинковому комплексі «Перевесло», що знаходиться у с.Оринин.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ПЕРШЕ «КУПАЛЬСЬКЕ КОЛО» НЕ ЖУЖМОМ
Кам’янець продовжує фестивалити. 28-29 червня на території Руської брами пройшов українсько-білоруський фестиваль «Купальське коло», на якому кожен відвідувач міг знайти для себе щось цікаве. Поціновувачам фолк-метал музики пропонувались виступи польського гурту «Percival Schuttenbach», білоруських «Ягорава Гара», «Рутвіца», «Znich», «Litvintroll», «Gods Tower», «Omut», «FolCore», українських «Paganland», «Natural Spirit», «Stryvigor», «Тринадцятий бубен», «Haspyd», «Свентояр», «Изречия», «Січгарт», «Ладовиці», «Тінь Сонця».
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ / Віоліна СИТНІК

ДЕНЬ МОЛОДІ: ЯК УСЕ БУЛО
Хіба може хтось краще за молодь знати, чого власне хоче сама молодь, чим вона живе, які розваги їй до вподоби? Напевно, ні. Ось у тому, мабуть, і секрет грандіозного успіху цьогорічного Дня молоді - святкування, присвячене йому, взялися організувати юні й ініціативні активісти, громадські діячі, творчі люди нашого міста - Андрій Заєць (відповідав за музичну частину та організаційні питання), Андрій Повозніков (танцювальна частина і чемпіонат з брейк-дансу) та Дмитро Бойко (квест і теніс).
Сказати, що було велелюдно, означає промовчати. Сквер «Гунські криниці» був переповнений, позитивні емоції, здавалося, можна було черпати руками, а від шалених овацій та оплесків інколи аж закладало у вухах.

НІЧ, ЩО ВІДКРИВАЄ УКРАЇНСЬКЕ КІНО
У ніч на 29 червня у Києві та Варшаві, а ще - 23 населених пунктах України, пройде 17-ий фестиваль «Відкрита Ніч». Вперше відомий кінофорум відбудеться й у нашому місті на площі Польський ринок, поблизу Ратуші. Організаторами дійства виступила ГО «Поділля ТБ».
Протягом ночі глядачі матимуть змогу подивитися 35 фільмів від українських режисерів, а з першими променями сонця - дізнатися імена переможців.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДО ФОРТЕЦІ НА НІЧНУ ГОСТИНУ
Пізно ввечері, коли запалюються ліхтарі, оживає Старе місто. За фортечними мурами чутно розмови, веселий сміх та музику - тут розгадують легенди Старого замку.
Унікальне вечірнє дійство захоплює в свій історичний полон туристів, що приїхали на гостину до Квітки на камені.
Сьогодні нікого не здивуєш нічними клубами, драйвовими розвагами. Вибагливий турист нині налаштований на інші, більш інтелектуальні розваги. Саме їх можуть запропонувати в Кам’янці, зокрема на території державного історичного музею-заповідника.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЦЬКЕ ФЕСТИВАЛЬНЕ ЛІТО
Цього року нам обіцяють не лише спекотне літо, а й час, сповнений розваг. Принаймні, про це заявила під час прес-конференції для ЗМІ директор департаменту гуманітарної політики міськради Альона Кузема.
Уже цих вихідних на кам’янчан та гостей міста чекатиме фестиваль східних танців «Oriental dance iziz». Один зі співооганізаторів фесту Тетяна Підскоцька повідомила, що захід пройде 6-7 червня та збере під своїм крилом більше 15 колективів, що не з чуток знають про танець живота. У перший фестивальний день змагатимуться діти, другого дня - дорослі. Також відбуватимуться майстер-класи та гала-шоу на завершення свята. Дійство пройде у Старій фортеці, вартість входу залишиться незмінною - всього 20 грн.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАВІДАЛИСЬ В «АЛЬМА-МАТІР»
Минулих вихідних, 31 травня, у ПДАТУ яблуку ніде було впасти: з усіх куточків України і не лише з’їхалися на зустріч випускники, що закінчили цей аграрний виш. Колишні студенти яких у 1969-му, 1974-му, 1979-му, 1984-му, 1989-му, 1994-му, 1999-му, 2004-му, 2009-му об'єднав Подільський державний аграрно-технічний університет, прибули в рідну альма-матер, аби поділитися своїми спогадами про студентство та досягненнями за доросле й самостійне життя.
Як зазначають організатори свята, до 11:00 зареєструвалось 600 учасників, які мали змогу зустрітись і поспілкуватись з викладачами і однокурсниками.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«Я УКРАЇНЕЦЬ І ПИШАЮСЬ ЦИМ»
Флешмоб під такою назвою провели 27 травня в НВК №17.
- Уявляєте, вся школа у вишиванках, близько 600 дітей з прапорцями та кульками, щирі, привітні, посміхаються, - ділиться враженнями педагог-організатор навчального закладу Наталя Рудницька. - Проведення такої акції ініціювали самі діти. Їх із задоволенням підтримали батьки, педагоги та дирекція НВК.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВНЕ У ЖИТТІ - ЦЕ СІМ’Я
У гості до родини Віннічуків напрошуватись довго не прийшлось - господар родини, директор КП «Добробут» Андрій Віннічук з усмішкою промовив: «Коли скажете, тоді й запрошу».
П’ятниця якнайкраще налаштовувала на відпочинок та спілкування в родинному колі. Отож, вирушаємо.
Господар зустрічає біля багатоповерхівки, в якій мешкають Віннічуки.
- Коли ми сюди заселялися», - розповідає нам, - тут бур’яни були до другого поверху. Жінка мене тоді запитувала: «У що ти вкладаєш гроші?». Зараз все зовсім по-іншому.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІДЗНАЧИЛИ СКРОМНО
День народження улюбленого міста кам’янчани та гості відзначили минулого вікенду. Як завжди, у цей день у небі літали повітряні кулі, а повітроплавці змагалися у майстерності водіння тепловими аеростатами. Як і годиться, вирувала ярмарка та кружляли в танці місцеві творчі колективи. Не обійшлося без пісенного шоу і спортивних змагань. Відзначились літератори, студенти, молоді активісти, організувавши виставки, конференції, круглі столи. Долучилось і духовенство - у всіх храмах міста пройшов молебень за Україну, Кам’янець та мир.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЦЬ НАЦІОНАЛІЗУВАВСЯ
Кілька літрів фарби, гарний настрій та бажання щось змінити - ось і всі складові успіху патріотичної акції, яку провели представники літературного об’єднання «Phoenix».
Інна Мисюра, Ольга Комарова, Ігор Старенький та Володимир Орищук - ось прізвища людей, котрі 16 травня розфарбували в’їзний знак до міста у національні кольори країни.
За три з половиною години напис «Кам’янець-Подільський», що встановлений у напрямку руху на Чернівці, молодь перетворила з білого на жовто-блакитний. Не зважаючи на те, що синоптики передавали дощ (вранці небо таки було затягнуте хмарами), здається сам Бог допоміг зробити патріотичну справу - невдовзі виглянуло сонечко. Сподіваємося, що згодом така ж патріотична доля чекатиме і знак «Кам’янець-Подільський» з іншого боку міста.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ – МІСТО МИРУ І КРАСИ»
Цього вікенду Кам’янець святкуватиме свій День народження. Хоч про вік нашого древнього міста й досі сперечаютсья історики, достеменним є той факт, що Кам’янець-Подільський залишається перлиною Поділля.
Зважаючи на події в країні, цьогорічне святкування не буде таким помпезним як раніше, проте від святкування ніхто не відмовляється. Як завжди, нас потішать повітроплавці, мистецькі колективи міста. Традиційною буде щорічна Ніч музеїв - не прогавте унікального шансу відвідати історичні об’єкти Кам’янця на халяву.

З ПЕРЕМОГОЮ З ЖОВКВИ
І далі кам’янчани продовжують приємно дивувати своїми літературними досягненнями. 10 травня в місті Жовква Львівської області відбулося нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича. В номінації «Новелістика» перемогу здобула журналістка нашої газети Віоліна Ситнік з новелою «Професорки теж помиляються».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВАСИЛЬЯНОВ ВІДЗВІТУВАВ
7 травня 1801 року відставний генерал де Вітте подарував лікарській управі громадського піклування двоповерховий будинок під мурами фортеці на березі річки Смотрич, де вперше на Поділлі було  організовано лікарню громадського піклування на 30 ліжок. У 1846 році лікарню розширили до 80 ліжок.
Через п’ять років з дозволу Міністра внутрішніх справ загальна кількість ліжок була доведена до 110.
В 1872 році, на кошти купця Биковського І.В., був побудований 3-поверховий кам’яний корпус лікарні. Це була типова будівля на 250 ліжок, де було розміщено 100 ліжок для лікування хворих та 150 благодійних  ліжок. Так починалась історія створення міської лікарні.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІЙСЬКОВІ СПРАВИ БАХМАТІВ
Від прадіда до діда, від батька до сина - з покоління в покоління передають розповіді про героїчне минуле, подвиги та звитягу. За сто років уже четверте покоління родини Бахматів має причетність до військової справи, ба більше - чоловіки, як і годиться мужнім представникам роду людського боронили рідну землю від ворога.
До нас потрапили унікальні знімки з сімейного фотоальбому доктора наук, професора, колишнього ректора ПДАТУ Миколи Бахмата.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МИСТЕЦЬКИЙ ТУРСЕЗОН ІЗ КАВОВИМ ПРИСМАКОМ
333 та 1330 - саме ці цифри увійшли в Книгу рекордів України та стали флагманом відкриття цьогорічного туристичного сезону.
333 літри кави зварив кавовар Олег Вощинський у спеціальній турці, виготовленій для цієї нагоди. Латунний ківш, об’ємом 350 літрів, висотою 120 см (без горловини) і нижнім діаметром в 94 см наповнили 30-ма кілограмами перемелених зерен. Кавою а ще гігантським 100-кілограмовим тортом частували 6 тисяч кавоманів під час відкриттія турсезону.
Спеціально до кави «сушились» фотографії на відповідну тематику.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ВІДЕНСЬКИЙ ВАЛЬС» У «ВЕРСАЛІ»
Кінець 18-го - початок 19-го століття історики називають періодом романтизму, високих почуттів, галантних кавалерів та витончених дам. Саме тоді народжувалися поезія і велична музика кохання. Штраус, Шуберт, Шопен, Берліоз, Вебер... Ці композитори створили унікальні шедеври, які згодом отримали назву «Віденський вальс». Минали століття, та вічна музика кохання ніколи не втрачала своєї актуальності.
Тим, хто у наш буремний, революційно-воєнний час, мав бажання поринути в атмосферу витонченого романтизму й шляхетних стосунків, минулого четверга варто було відвідати IV міський конкурс краси та грації учнівської молоді «Шкільний вальс», який проходив у святковій залі ресторану «Версаль».
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ПАТРІОТИЧНЕ ОГЛЯДОВЕ КОЛЕСО
Саме такий атракціон нещодавно засяяв новими фарбами в парку відпочинку навпроти РЦКМ «Розмай». Синьо-жовте колесо, з якого можна побачити Кам’янець немов на долоні, уже приймає відвідувачів після нещодавного ремонту.
- Атракціон після сезону потрібно було оновити, - зазначає власник Парку атракціонів Андрій Савенков. - Окрім того, що ми зробили поточний ремонт колеса: замінили двигун, редуктор, дерев’яний настил в кабінках, ми ще й вирішили його пофарбувати.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РАЙОННІ ВЕТЕРИНАРИ ПРОДЕКЛАРУВАЛИСЯ
Услід за керманичами міста й району, оприлюднили свої декларації про доходи і чиновники нижчих рангів. Газета «КлюЧ» дізналася, скільки заробив за минулий рік начальник управління ветеринарної медицини в районі Олександр Решетник і його заступник Анатолій Лавський.
Загальна сума сукупного доходу Олександра Никифоровича склала 101856,97 грн. Із цієї суми 74839,12 грн становила зарплата, 2624,03 грн - дивіденти, проценти (власник декларації зауважив, що це дохід від паю), та 24393,82 - пенсія, яку отримує керманич ветмедицини району.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВНЕ - ЗАБАЖАТИ, І ВСЕ В ТЕБЕ ВИЙДЕ
1 травня свій День народження відзначатиме кам’янчанин, занана й успішна людина, патріот міста, меценат, депутат обласної ради, власник торгової марки «ВікноПлюс+», дбайливий батько, люблячий дідусь Сергій Ведерніков.
Про нього мажна різне говорити, по-різному ставитися, а от чого від нього не відбереш, то не відбереш - він господар не лише свого життя, але й підприємства, та патріот свого міста.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ФЕНІКС» ТА «ТЕПЛІ ІСТОРІЇ»
Незабаром світ побачить перший випуск літературно-мистецького альманаху «Phoenix» («Фенікс»). 20 авторів, що стали піонерами збірки, представили на розсуд глядачів свої поезію та прозу. Разом із друкованим «Феніксом» читачі можуть побачити його електронний аналог.
- Довгий час у місті не було винятково мистецького видання, - зазначає з цього приводу головний редактор альманаху Ігор Старенький. - Та спільними зусиллями нам вдалося втілити його у життя. Гадаємо, початок буде вдалим, а проект - довготривалим.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«КАВА І КОХАННЯ» - ФОТОСУШКА
У рамках відкриття турсезону, 3 травня на площі Польський ринок буде організовано фотосушку під гаслом «Кава і кохання».
Молодь, яка захоплюється мистецтвом фотографії, пошуком унікальних світлин, зможе представити свої роботи на широкий загал та отримати винагороду, оскільки будуть визначені найкращі фотознімки, автори яких отримають подарунки від кав’ярень міста.
За словами директора департаменту гуманітарної політики Альони Куземи, світлини повинні бути формату А 4, відображати кавову тематику та мати інформацію про виконавця із зазначенням його прізвища, імені, назву навчального закладу, в якому навчається автор роботи та його контактний телефон.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МИХАЙЛО СІМАШКЕВИЧ І ДОСІ ЛУПЦЮЄТЬСЯ КРАШАНКАМИ Й ЗГАДУЄ ПОЛИВАНИЙ ПОНЕДІЛОК
За два дні настане велике релігійне свято - Пасха. Традиції його святкування сягають давніх-давен. Що й казати, але Великдень, як і Різдво - одні із найбільш відомих свят. Їх, безперечно, святкують у родинному колі. А як святкує Великдень міський голова Михайло Сімашкевич?
- Скажу відверто, в дитинстві особливо до церкви не ходив, - пригадує Михайло Євстафійович. - Не знав багато і про Пасху, якісь особливі традиції, в які вірили люди старшого віку.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАМІСЬ ШАШЛИКІВ - ТУРСЕЗОН
Хоч відкриття цьогорічного туристичного сезону дещо змістилося в часі й уперше стартане на початку травня, проте турсезон-2014 обіцяє бути не менш насиченим, аніж минулими роками.
У департаменті гуманітарної політики зазначають, що відкриття туристичного сезону припаде на травневі свята, 1-3 травня, та пройде у чотирьох кльочових форматах: художньому, спортивному, ареологічному й кавовому.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У ЮВІЛЕЙ ОТРИМАВ ЗА ЗАСЛУГИ
8 квітня 70-літній ювілей відсвяткував заслужений художник України, член Спілки художників України, професор кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва К-ПНУ ім.І.Огієнка Борис Негода.
Привітав ювіляра міський голова Михайло Сімашкевич.
- Дивлячись на Ваші роботи, одразу розумієш, що Ви – унікальна людина. Ви є прикладом для інших, отож, міцного здоров’я, родинного затишку та подальших творчих успіхів, - побажав Михайло Євстафійович.
З нагоди свята та зважаючи на значні заслуги міський голова вручив Борису Михайловичу відзнаку «За заслуги перед міською громадою».
Варто зауважити, що художник має чимало нагород, серед яких і відзнака міста «Честь і шана».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШОКВІТНЕВИЙ «ТІК» У КАМ’ЯНЦІ
1 квітня кам’янчани мали можливість відзначити День сміху весело і по-музичному. Саме тоді до Квітки на камені в межах довготривалого «Великого туру маленькими містами» завітав неймовірно позитивний гурт «ТіК» на чолі з їхнім лідером Віктором Бронюком. Це турне почалося більше півроку тому і включало в себе 50 містечок нашої Батьківщини, які зазвичай обділені увагою «великих» артистів. Ось тому «ТіК» вирішив виправити цю прикру несправедливість, підготувавши дійсно яскраве, динамічне та якісне шоу. Ось так наш Кам’янець-Подільський став 28 містом, до якого завітали відомі музиканти.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ПОГЛЯД» - НА КРИМ
Днями члени фотоклубу «Погляд» повернулися із традиційного фотосемінару, що проходив у Криму. Більше 70 учасників з усієї України приїали на півострів на запрошення центру культури і мистецтв народного фотоклубу «Бриг» (м.Севастополь).
Програма семінару виявилась досить насиченою: фотографи і власні роботи демонстрували, й колег оцінювали, й лекції слухали. Голова фотоклубу «Бриг» Юрій Данилевський провів пленер по Великому каньйоні Криму. На завершення митці з Хмельниччини мали нагоду відвідати печерне місто Тепе-Кермен, помандрували живописною долиною Ашкана, згодом дістались до Сімферополя, де пройшли перевірку й обшук особистих речей кримською самообороною. Місто проводжало фотографів вітром і снігом...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У П’ЯТІЙ ТАНЦЮВАЛИ ВСІ
21 березня СЗОШ №5 перетворилася в епіцентр талантів, натхнення, творчості і фантазії. Тут відбувся щорічний конкурс «Танцюють усі» (7 сезон!). Він пройшов у два етапи: у першому танцюристи змагалися в двох категорія - «Дебютанти» (5 класи) та «Юніори» (6-7 класи); в другому - в категорії «Профі» (8-11 класи). За умовами конкурсу кожен клас представляв не менше трьох пар або шести учасників. Для категорії «Профі» обов’язковим був вальс.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТАНЦЮРИСТИ ПРИБОРКАЛИ «ЗОЛОТОГО ЛЕВА»
І знову звучать гучні переможні фанфари на честь танцювальних колективів міського Будинку культури - зразкового ансамблю спортивно-бального танцю «МАХІ», зразкового ансамблю танцю «Кам’янчаночка» (керівник Микола Томайчук), зразкового ансамблю танцю «Авангард» (Тетяна Стаднік), хореографічної студії «МАХІ» (Катерина Мильнікова).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРО ЩАСЛИВИЙ ПОНЕДІЛОК І ЖМЕНЬКУ ТЕПЛА ВІД СЛАВИ СВІТОВОЇ
24 березня газета «КлюЧ» провела унікальний літературно-мистецький захід - у приміщенні професійного художнього ліцею відбулася інтерактивна презентація теплих історій київської письменниці Слави Світової, об’єднаних у книжці «Жменька слів для доброго настрою». А почалось усе... під музику саксофона, на якому грав талановитий митець Віктор Гуцул.
«Кадр, знову кадр, ще один», - подумалось. Але це не світлини із фотоальбому і не кадри старого кінофільму. Це - міні-історії, маленькі миті життя, мозаїка наших переживань, емоцій, характерів, настроїв, життєвих ситуацій. Це сонячні промінці, такі ж теплі та лагідні, проте із філософським відтінком.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРАПОР ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ
Напередодні Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників колектив художнього професійного ліцею виготовив для міської організації ветеранів війни, праці та Збройних сил прапор.
- Минулого року до нас звернулися ветерани з проанням виготовити для ни прапор, - розповідає директор професійного ліцею Іван Яловий. - Ми із задоволенням взялися за роботу. Швачки нашого ліцею зробили трьоколірний прапор. Жовто-блакитні кольори - символи українського прапору, червоний - символ прапору, з яким визволяли землю від німецьких окупантів.
Після урочистої передачі стягу відбувся невеличкий мітинг та концерт.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ОКУПАНТІВ НЕ ОБСЛУГОВУЄМО»
Патріотично та доволі креативно відреагували на події в Україні та російську окупацію наших земель і кам’янчани. Біля шиномонтажу, що знаходиться на вулиці Чехова, з’явився новий біл-борд. На ньому зображено чоловіка, схожого і на Гітлера, і на Путіна. Логунг на плакаті досить радикальний: «Окупантів не обслуговуємо». Як саме не обслуговують зрозуміло із сусідніх рекламних щитів, на яких пропонуються послуги з шиномонтажу та заміни мастил.
Певне, як тільки окупанти сунуться на нашу територію, їм доведеться обійтися без послуг автосервісу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАРАДИ МИРУ ТРИМАЛИСЯ ЗА РУКИ
15 березня в місті та районі відбулася Всесвітня мирна акція «Ланцюг миру». Ідею створення Всесвітнього ланцюга миру, який символізує єдність українського народу в боротьбі за цілісність України, за мир і спокій, активно підтримали освітяни міста та району, громадськість та представники влади.
На території Кам’янець-Подільського району акція відбувалася в чотирьох напрямках - у с.Оринин, с.Колибаївка, с.Жванець та с.Гуменці. В останньому селі акція відбувалася на дорозі державного значення Н-О3 (біля так званого перевалу).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА «ГОЛОС КРАЇНИ» ЗА КРАПЛЕЮ АДРЕНАЛІНУ
Саме так розповідає про свою нещодавню участь у телевізійному проекті «Голос країни. 4 сезон», що транслюється на телеканалі 1+1, кам’янчанка Марина Одольська.
Щоправда, Марина вже досить довгий час живе в Києві, має чудову сім’ю, разом із чоловіком виховують трьох дітей: старшому сину вже 19 років, а молодшому всього 6 місяців.
Взяти участь у проекті Марині порадив чоловік, котрий зауважив, мовляв, досить співати вдома, сходи на «Голос...» і втамуй цю спрагу до таланту. Сказано - зроблено.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЛАВА СВІТОВА ВИРУШАЄ ДО КАМ’ЯНЦЯ
Любі наші читачі! 24 березня газета «Кам’янецький часопис «КлюЧ» гостинно запрошує вас на унікальне літературно-культурно-мистецьке дійство, яке організовує вперше і вже точно не востаннє. Цього дня ми чекаємо на приїзд київської письменниці Слави Світової, однієї з авторок відомої «Теплої серії» видавництва «Брайт Стар Паблішинг». Слава завітає до нас із презентацією дебютної книжки «Жменька слів для доброго настрою». Разом із авторкою присутні матимуть нагоду поділитися яскравими дитячими спогадами, почитати мініатюри вголос, наповнити барвистий Smilebox добрими словами та усміхнутися. А ще ми пригощатимемо вас запашною кавою, духмяним чаєм та смачною випічкою. Наразі ж пропонуємо вам дізнатися більше про Славу Світову.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КАМ’ЯНЧАНИ КАЖУТЬ: «НЕХАЙ БУДЕ МИР»
Реагуючи на події в Україні, та взаємини із Росією зокрема, юні кам’янчани відзняли відео танцювального флешмобу «Нехай буде мир», який провели в Старомі місті на фоні славнозвісної Кам’янецької фортеці.
«Нехай буде мир» - саме такі слова звучать з уст дітлахів танцювальної студії Лілії Пашинської «АБРА», котрі взяли участь у проекті. «Пусть всегда будет мир!», «Ми - за мир!», «Давайте дружить!», «Я хочу, щоб всі були щасливі!» - закликають діти українською та російською мовами.
Автором ідеї виступила Лілія Пашинська та її доньки. А от за режисуру відео взявся молодий і талановитий кам’янчанин Андрій Заяць.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД ВІЙСЬКА ДО МАЙДАНУ - ЖІНОЧНІ ОТАМАНИ
Жінка — берегиня домашнього вогнища, захисниця власних дітей та домівки. Це крізь віки звично і зрозуміло. А от жінка в армії... Для переважної більшості країн світу цей вислів уже давно не дивина, в Ізраїлі, наприклад, дівчата нарівні з чоловіками проходять строкову службу, не отримуючи при цьому жодних поблажок.
Понад 47 тисяч жінок нині проходять службу і працюють у Збройних сил України, майже третина з них – військовослужбовці.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ...
Думалось, що Майдан-2014 - це дежавю 10-річної давнини. Правду думалось: ті ж обличчя з нафталіновим запахом, ті ж лозунги з брехливим присмаком, та ж одвічна боротьба за портфелі, тиск, приниження, хто не з нами, той проти нас... До безкінечності. Реанімація політичних трупів, заклики до переформатування влади з підміною понять і обличь, постійні підкилимні ігри, перемовини і маніпуляції... «Це не скінчиться», - думалося...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА ГОСТИНУ ДО ТЕТЯНИ КЛЬОВОЇ
Про сумочку від відомої дизайнерки Тетяни Кльової, впевнена, мріє кожна жінка. Вона - бажаний гість різних фестивалів, «Тижнів моди» в Україні і не тільки. Тетяна стрімко підкорює вершини та доводить, що вона креативний і талановитий митець з багатим внутрішнім світом. Отож, «Таблоїд» просто не міг не скористатися нагодою потрапити в гості до Тетяни Кльової, дізнатися про її секрети успіху та поспілкуватися в затишній майстерні, яка розташувалася в справжній Мецці натхнення й творчості, на вулиці Довгій, що в Старому місті. Ця місцина вже давно славиться тим, що дає прихисток кам’янецьким митцям.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ІЗ ТРЕТЬОЇ СПРОБИ І НАЗАВЖДИ
Не знаю, як у вас, а мені в День усіх закоханих хочеться дивитися чудові фільми про любов, після яких залишається приємний післясмак, слухати прекрасну музику, під яку так добре мріяти, та читати історії про кохання. Усі вони особливі, адже не існує однакової, кожна сповнена палких почуттів різної градації. Сьогодні, в День святого Валентина, «Таблоїд» хотів би розповісти вам надзвичайно романтичну історію знайомства і, як наслідок, кохання подружжя відомих кам’янецьких співаків Інни та Віктора Білоцьких, які йдуть рука до руки ось уже майже півстоліття.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЦЬОГО РОКУ ПОЛЮВАЛИ НА ЛИСИЦЬ
26 січня в країні завершилося полювання на хутрового звіра, парнокопитних та птицю. Упродовж останніх чотирьох років мисливці Кам’янеччини та Чемеровеччини через заборону полювання на території Національного природного парку, відповідно до законодавства, позбавлені можливості займатися улюбленою справою наповну. Проте в цьогорічний сезон полювання вони без діла не сиділи.
Більше 250 мисливців зголосилися на добровільне врегулювання чисельності хижих звірів, зокрема лисиць.
Як розповів нам мисливствознавець ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» Володимир Коробчук, кам’янецькі любителі полювання отримали від департаменту екології та природних ресурсів ОДА 19 дозволів на відстріл
хижаків, а чемеровецькі - 9.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОЗБАМИ ТРУДИЛИСЯ ЩОДНЯ
Депутата міської ради Миколу Розбама, певне, зайве представляти, адже він досить відома в місті людина. Сьогодні Микола Миколайович ділиться із «КлюЧем» своїми дитячими спогадами. У пам’яті Миколи і Льови (брат, який нині мешкає в Чикаго) Розбамів на все життя закарбувалось у пам’яті, як їхню родину переселили в Юдендорф (Крим), який після війни перейменували на селище Жовтневе Первомайського району.
- Мені було 6 років, а братові - 7, - пригадує Микола Миколайович. - Тоді багато єврейських родин переселили в Крим. У тому регіоні вирощували баштанні культури - дині, кавуни; також популярними в сільському господарстві були пшениця та бавовна.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗІ ШКІЛЬНОЇ ПАРТИ РАЗОМ
Родина Володимира Івановича та Галини Олександрівни Гільовських добре відома в нашому місті. 46-ий рік поспіль подружжя живе в щасливому шлюбі. На життєвій стежині траплялося різне. Та вміння любити, прощати й розуміти допомагало переборювати всілякі негаразди.
2 лютого голова родини, Володимир Іванович, відзначатиме 68-ий рік народження. Напередодні свята «КлюЧ» завітав у гості до іменинника.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ТАТЬЯНА, МИЛАЯ ТАТЬЯНА...
Завтра всі, хто має знайомих Тетян, вітатимуть їх із Днем ангела. Цікаво, що жіночих свят існує чимало, проте найбільш популярним залишається Тетянин день. Можливо, тому, що він співпадає із Днем студента, чи, швидше за все, тому це свято таке відоме, що Тетяни напрочуд гостинні, привітні й завжди усміхнені.
Сьогодні ж відомі та успішні Тетяни нашого міста завітали на гостину до «Таблоїда».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІДМІННИК ПО ЖИТТЮ
Якщо би мене попросили в двох словах розповісти про відомого в місті лікаря-анастазіолога І категорії, головного лікаря лікувально-діагностичного центру «Грааль Життя» Олега Довганя, я б, навіть не замислюючись сказала: «Відмінник по життю». І, як з’ясувалося, не помилилася.
У дитинстві Олег Анатолійович і справді був відмінником. Шкільні предмети давались йому легко, він міг допізна засиджуватися за книжками, вишукуючи в них щось цікаве. Щоправда, при цьому затятим буквоїдом не став: умів поєднувати приємне з корисним, віддаючись не тільки науці, а й спорту.
Свого часу Олег Анатолійович закінчив інтернатуру по управлінню закладами охорони здоров’я та інтернатуру з рентгенології, анастезіології та УЗД.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧОГО ХОЧУТЬ ДІТИ НА РІЗДВО?
На майданчиках нашого міста пройшла низка Новорічних ранків, організованих Об’єднанням підліткових клубів за місцем проживання.
Різдво - це свято і дорослих, і дітей, свято любові, родинного тепла й подарунків. Для дітей з їхніми родинами були проведені заходи на майданчиках селища Першотравневе, на вулиці Годованця та на площі біля Ратуші, а також у підліткових клубах «Сатурн», «Шукач», «Золоті колеса» та «Водограй». Діти разом із батьками, бабусями та дідусями водили хороводи, танцювали, співали колядки.

У КАДРІ - МОРЖІ ЗІ СТАЖЕМ
Цього вікенду православні віряни пірнатимуть в ополонку. Певне, такої масовості дотримання церковоного обряду, як у минулі роки, не спостерігатиметься. Що й казати, занурюватися в крижану воду набагато приємніше й корисніше для здоров’я, аніж робити це не в зовсім зимову погоду.
Проте відсутність снігу аж ніяк не спиняє моржів зі стажем: для них купання взимку у відкритій водоймі, швидше звичка, вироблена роками, аніж тренд.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У МОЛИТВІ ЗА КАМ’ЯНЕЦЬ
Щорічна участь місцевих селебретіс у молебені за Кам’янець уже стала доброю традицією.
10 січня в соборі святого благовірного князя Олександра Невського відбулося святкове богослужіння, участь у якому взяли міський голова Михайло Сімашкевич, народний депутат України Володимир Мельниченко, заступники міського голови, депутатський корпус та члени виконкому.
Провів молебень архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Він привітав присутніх зі святами та наголосив, що в нашому житті надзвичайно важливе значення має віра, яка допомагає здолати всі негаразди.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОМІНЯВ ЦИГАРКУ НА ШВИДКУ
Завдяки парі, яке уклали між собою міський голова Михайло Сімашкевич та депутат обласної ради Сергій Ведерніков, місто отримало карету швидкої допомоги.
Нагадаємо, на початку вересня минулого року Сергій Леонідович вирішив відівчити Михайла Євстафійовича від шкідливої звички курити цигарки.
Побившись об заклад, чоловіки домовились, що мер більше не бере до рота цигарку, а депутат натомість купує для міста автомобіль швидкої допомоги. Якщо ж міському голові не вистачить сили волі, то поповнювати автопарк швидкої допомоги доведеться йому.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОДИНА І ДРУЗІ - ВЕСЕЛИЙ НОВИЙ РІК
Рецепт святкування веселого Нового року доволі простий, більше того, він подібний до рецепту вашої улюбленої страви, коли, здається, із заплющеними очима можна приготувати щось неймовірно смачне.
Так і з Новим роком: потрібні ялинка, святковий стіл, келих шампанського і... рідні й друзі.
Чи співпав цей рецепт із способами святкування Новорічної ночі відомих кам’янчан, цього тижня дізнавався «Таблоїд».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СНІГУРКА З КОЛОМИЇ
Більшість вважає, що День народження - це особливе свято. Та для завідувачки жіночої консультації міської лікарні №1 Дзвенислави Цуглевич  це свято після свята. Вона з’явилася на світ 12 січня, чемно «зачекавши», поки мама відсвяткує Новий рік та Різдво.
- Батьки влаштували справжнє свято на перший ювілей - 10-річчя, - пригадує співрозмовниця. - Вони запросили весь мій клас - тридцятеро дітей! Довжелезний стіл переходив з однієї кімнати в іншу.
Та все ж найяскравіші фрагменти життя маленької Дзвіні - це калейдоскоп Новорічних та Різдвяних свят.
- Мама шила мені такі унікальні сукні, що подібних не було ні в кого, - продовжує Дзвенислава Любомирівна.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

РОДИНА - ЗАКОН-ТАЙГА!
Людмила Желізник: «Важливішого за родину ніколи не було, немає і не буде!»
У цій невеличкій квартирі на Довжку, як у вулику: завжди гамірно, весело, й все до ладу. Сусіди вже давно звикли. Та що там казати, самі частенько приходять на посиденьки до великої, щедрої родини Желізників. Напередодні Різдва на такі посиденьки завітав і «КлюЧ».
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

СВІТСЬКЕ ЖИТТЯ 2013-ГО
Минулий рік для «Таблоїда» був досить насиченим, цікавим на нові знайомства, а ще - сповненим враженнями. Як і в попередньому, ми ходили в гості до відомих людей, критикували одних і тішились успіхам інших, а наприкінці 2013-го взагалі поринули в дитячі спогади відомих людей. Рубрика настільки припала до душі кам’янчанам, що ми продовжуватимемо її й у 2014 році.
А поки що... згадуємо все, що приніс нам минулий рік, і що цьогоріч уже стало історією.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАЙКРАЩЕ ПАЛАЄ У СТАРОМУ МІСТІ
Новий рік на порозі, та настрою новорічного ніби й не відчувається. Здається, що місто занурилось у сіру буденність, якої кінця й краю не видно.
Якщо і у вас немає новорічного настрою, пропонуємо прогулятись разом із «Таблоїдом» міськими вулицями та спробувати його відшукати.
Отож, розпочнемо нашу прогулянку із пішохідної Соборної. Традиційно вона вилискує різнокольоровими вогнями, зробленими із гірлянд кульками, сніговиками, гілочками ялинки, дзвіночками та іншою новорічно-різдвяною атрибутикою.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З ВІДМІННИЦІ В ХУЛІГАНКУ ЧЕРЕЗ СНІЖНУ ГІРКУ
До 5 класу депутат міської ради, заступник декана економічного факультету ПДАТУ Олена Чубайко була круглою відмінницею, ідеальною дитиною, батьки не мали з нею жоднісіньких проблем. І ось уявіть картину одного зимового вечора: на порозі з’являється розпатлана Оленка з пожмаканим портфелем, у брудній шубі й черевиках. З-під лоба поглядаючи на розгублену матір, 5-класниця випалює таке, що чемним батькам і у найжахливішому сні не могло приснитися: «Дитинство в дитини красти не можна!».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДАМА З СОБАЧКОЮ
Завдяки видатному письменнику Антону Чехову з’явилася дама із собачкою. Ця фраза мимоволі виривається, коли ми бачимо якусь панянку, що прогулюється містом зі своїм песиком.
Останнім часом особливої популярності набули так звані карманні породи собак - йорки, бівери, болонки та інші.
Їх, наче іграшки із дорогого бутіка, турботливі хазяйки кутають в різноманітний одяг, роблять зачіски та всіляко балують.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОСТІЙНИЙ «ГЕРОЙ» ПЕРЕДОВИЦІ
Й досі найяскравішим спогадом дитинства колишнього міліціонера, нині голови міської партійної організації ВО «Батьківщина» Миколи Жогана залишаєтсья День святого Миколая. Вранці, заглянувши під подушку, можна було знайти якийсь подарунок. Цю традицію Микола В’ячеславович переніс у власну сім’ю. У день Ангела діти обов’язково отримують від тата «миколайчики».
Микола Жоган родом зі Львова, в 1973 році родина переїхала до Кам’янця-Подільського, і, як зізнається мій співрозмовник, у цьому місті пройшли його найкращі часи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

І РОБОТА, І ВІДПОЧИНОК, І... ЖИТТЯ
Хто не мріє знайти роботу, яка би приносила не лише матеріальне благополуччя, а й моральне задоволення? А якщо ця праця деякою мірою стає ще й відпочинком - це взагалі можна вважати за усмішку долі. Саме її більше трьох років тому отримала Олена Солодковська, директор турагенства «Юнга Тур».
Приїхавши на відпочинок в Болгарію, Олена й гадки не мала, що пропозиція від знайомих болгар перетвориться на улюблену роботу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАВЖДИ ШУКАВ ПРИГОДИ
У дитинстві Сергій Гжебовський, директор КП «Спецкомунтранс», як і всі хлопчаки був страшенною непосидою. Де би що не сталося - він у перших рядах. За нестримний характер малому Сергію частенько діставалося на горіхи. І сльози, і коліна в зеленці, синці та бійки - все пам’ятає й досі.
- Ми жили в будинку, - пригадує Сергій Миколайович, - подвір’я було велике, мав де розгулятись. Раніше ж усе було дефіцитом. Це тепер - купуй що заманеться, лишень би були гроші, а колись - черги, талони...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЕЗУНЧИК СЕРГІЙ МАЛЬЧЕНКО
Сьогодні, у День Збройних сил України, свій День народження святкує справжній полковний, кадровий офіцер, начальник факультету військової підготовки К-ПНУ, депутат міськради Сергій Мальченко.
Про дитинство Сергій Володимирович може говорити довго й завзято, адже, як сам зізнається, має що згадати.
- Дуже велика різниця між нами і нинішнім поколінням дітей, - каже він. - Раніше нас батьки ввечері не могли загнати з вулиці додому. Ми і в м’яча ганяли, і в козаків-розбійників грали, і бешкетували... А тепер дітей на вулицю й палицею не виженеш.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІДКОРЮВАЧ КРАЙНЬОЇ ПІВНОЧІ
Майже п’ять років директор Подільського центру професійно-технічної освіти Михайло Рущак прожив у селищі Печенга Мурманської області. Що закинуло відомого спортсмена, колишнього директора міського стадіону на Крайню Північ дізнавався «Таблоїд».
- У 1997 році ми із сім’єю поїхали на гостину до жінчиних батьків у Мурманську область, - каже Михайло Юрійович, - а «гостювали» аж до 2001-го. Там заробили грошей на будинок: ким я лишень не працював - і будівельником, і різноробочим, лицювальником, штукатуром, столярем, охоронцем, кочегаром...
Найбільше, чим вразила подоляка Північ і вічна мерзлота, звичайно ж, своєю природою та пейзажами. Про них Михайло Рущак може говорити годинами.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

А РЕЗИДЕНЦІЯ ВЖЕ ПРАЦЮЄ!
Ми вже інформували наших читачів, що в останній день листопада відбудеться відкриття резиденції святого Миколая в готелі «Reikarz», що в Старому місті. Лунали обіцянки, що на вихідні там проводитимуться різноманітні майстер-класи для дітей та інші цікавинки.
Минулої неділі ми завітали туди й потрапили у справжню казку: святково прикрашена ялинка, ошатно вбраний Миколай та його помічники; малюки із задоволенням декламують вірші, малюють та пишуть листи святому. Не обійшлося й без традиційних новорічно-різдвяних смаколиків: імбирного печива та різнобарвних льодяників. Малеча сповна відчула, що наближається свято.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ЯКБИ НЕ ПАСТУХ, ТО ЦЬОГО Б НЕ БУЛО»
Директор ПАТ «Нива» Анатолій Пастух родом із села Теремці. Його мала батьківщина вже кільканадцять років затоплена під водою, та пам’ять про сільські вулички, будинки й односельчан досі жива.
- Моє дитинство припало на важкі роки, - пригадує Анатолій Андрійович. - Але як дружно жило село! Пригадую, це був клас 6-7-ий. У нас не було стадіону, і ми, хлопчаки, побігли до директора радгоспу попросити в нього шмат поля. Самотужки розчистили його, встановили ворота, створили футбольну команду. Півсела приходило споглядати за нашими футбольними баталіями. Найзапекліші поєдинки були між футболістами Бакоти і Теремців.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДВА ЮВІЛЕЇ В ОДНОМУ МІСЦІ
Чверть століття минуло з часу, як в місті з’явилось підприємство «Нива». Невеличкий ювілей співпав із Днем народження його керманича - директора Анатолія Пастуха.
- У 1988 році якраз вийшов закон «Про кооперацію», - пригадує Анатолій Андрійович - Я був одним із перших у Кам’янці, хто зареєстрував приватне підприємство. Спочатку це був виробничий кооператив «Нива», у 1995 році його перейменували в закрите акціонерне товариство, а в квітні 2010 року - в приватне акціонерне товариство «Нива».
Упродовж 25 років підприємство займалось незмінним виробництвом зубових борон і запчастин до них, культиваторів. Продукція «Ниви» користується попитом не тільки в Україні, а й за кордоном. Нині її купують у Росії, Білорусі, Молдові, Болгарії, країнах Прибалтики.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У КАМ’ЯНЦІ, ЯК У САНТА-БАРБАРІ
Сьогодні ми помандруємо у дитинство головного лікаря міської дитячої полікнініки Тетяни Очеретенко. Знайомі Тетяни Юхимівни в один голос кажуть, що дівчинкою вона була дуже слухняною, активною, гарно навчалася. Попри це, кумедних історій із нею траплялося чимало. Одного дня вчителька принесла в клас ляльку-пупса і запитала своїх першачків: «Дітки, кого вам ця лялька нагадує?». Довго не думаючи, маленька Тетянка підняла руку і дзвінко на весь клас промовила: «Микиту Сергійовича Хрущова!». Наступного дня з батьками Очеретенко було проведено профілактичну бесіду...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У ВІДРЯДЖЕННЯХ ДОБРЕ, А ДОМА - КРАЩЕ
Нідерланди, Німеччина, Португалія, Румунія, Бельгія, Словаччина, Туреччина - ось далеко не весь список країн, які за останніх кілька років відвідав міський голова Михайло Сімашкевич. Подорожував Михайло Євстафійович аж ніяк не з метою відпочинку, хоч бажання через постійну зайнятість виникало в нього не раз. Усі ці країни і не тільки в певний період часу ставали пунктами призначення у його листах відрядження.
Так-так, нині поговоримо про відрядження міського голови, а першим воно було в Нідерланди.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАЙБІЛЬШЕ ЛЮБИВ ЛІТО
Усе в цьому світі минає. Час, працюючи за принципом потойбіччя, стирає з нашої пам’яті яскраві відчуття, біль, образи, розчарування, залишаючи хіба що... спогади.
Найяскравішими, як на мене, є спогади з нашого дитинства. Можливо тому, що колись ми не мали стільки проблем, весь світ стелився перед нашими ногами і все, що сьогодні дрібне й неважливе, тоді здавалося чимось неймовірним і вражаючим.
У дитинстві ми не боялись відкривати обійми, ми вміли довіряти й не лякатись почуттів - якщо плакати, то голосно, якщо сміятися, то від душі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СТУДЕНТСТВА ЗОЛОТА ПОРА
У неділю всі спудеї святкуватимуть своє перше, можна так сказати, професійне свято = День студента.
Хто не був студентом, той, чесно кажучи, багато чого втратив у своєму житті. Адже в студентські роки ми зустрічаємо людей, з якими нас поєднує дружба на все життя. У цей період ми можемо спати по кілька годин на добу й не втомлюватись = енергія бурлить і ллється через край. Здається, що все попереду й немає нічого неможливого.
Студенти = це особлива каста = невгамовні, веселі, безтурботні й легкі на підйом, активісти й максималісти, які понад усе прагнуть змінити цей світ.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«СОВЄЦЬКА МІЛІЦІЯ. НОСТАЛЬЖІ...»
Відверто, професія міліціонера, як і журналіста = це не покликання, це діагноз. Ступивши на одну чи другу стежину за покликом серця, ти вже ніколи з неї не зійдеш.
Так трапилося, що доля зводила мене з багатьма цікавими людьми однієї професії та колегами = з моєї. І одних, і других об’єднує просте слово «сищики». На жаль, як не прикро констатувати, та сьогодні що одних, що інших залишилось зовсім мало.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІД КУРСАНТІВ ДО ГЕНЕРАЛІВ, І НЕ ЛИШЕ...
У неділю, 3 листопада, військові інженери відзначатимуть своє професійне свято. На превеликий жаль, наше місто, як кузня інженерних військ, розчерком пера великого дяді, було стерто з карти ЗСУ. Не стало К-ПВВІКУ, понтонного полку, навчального Центру підготовки інженерних військ, 500-го батальойну в с.Руда. Від колись потужної армії військових інженерів у місті залишилися лише Центр розмінування та понтонно-мостовий батальйон.   
Нині інженерні підрозділи нашого міста, хоча їх зовсім мало, але стоять на сторожі водних артерій. Їх залучають до ліквідацій наслідків стихійних лих, зокрема, повеней в Західному регіоні, захисту мостів і гідротехнічних споруд під час льодоходу, проведення рятувальних робіт.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗІРКОВИЙ ОРКЕСТР
Музика творить дива. Вона об’єднує серця, зачіпає за найтонші струни душі. Музика змушує нас веселитись, радіти чи навпаки, плакати й тужити.
Чи допомагає музика в житті відомим людям? Саме це цього тижня намагався дізнатись «Таблоїд», збираючи зірковий оркестр.
Перший музикант у міській раді, хто спадає на думку, це, звичайно, заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Сукач. Зрештою, Василь Олександрович чи не єдиний із чиновників, котрий починав свою кар’єру з музичних сходинок.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗОЛОТО = І ВДЕНЬ, І ВНОЧІ...
Цієї осені погода була надзвичайно прихильною до повітроплавців. «Золота Омега-2013», що пройшла чи пак = пролетіла цими вихідними, потішила серця не лише любителів теплових аеростатів, а й їх прихильників. У небі над Кам’янцем протягом вікенду літали кулі = перехожі повсякчас спрямовували погляди у височінь.
Незабутніми виявилися сяяння повітряних куль на площі Вірменський ринок, що відбулися 12 жовтня. Хоч і стояли на землі, але здіймалися в небо п’ять куль. Видовище було справді вражаючим = варто й було на що подивитися.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ МІНЯЄ КОНФЕСІЮ» або Піару багато не буває...
«Усе, що не некролог = усе піар», = з цією фразою неможливо не погодитися. Саме її, напевне, взяв на озброєння цьогорічно-спечений опозиціонер, що виїхав у широкий загал на «цвинтарному» коні Василь Сенюк.
Не злукавимо, якщо скажемо що Василь Іванович = чи не яскравий приклад того, як можна «перепробувати» чи не всі основні партії за часів незалежності України.
Певне, жодна з політсил не задовольняла принципові й неупереджені погляди Василя Сенюка, що він їх міняв немов рукавички. Зрештою, наразі екс-секретар, а нині депутат міськради твердо став на бік опозиції. Що й казати, в опозиції завжди добре = знай собі балакай і протестуй проти влади.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

УДО ШПІТЦБАРТ: «ПО-ІНШОМУ ЖИТИ НЕ ВМІЮ»
З дитинства німець Удо мріяв про СРСР. У 5-му класі, коли в школі почались уроки російської мови, він навіть закохався у вчительку, яка так захопливо розповідала про далекий і незвичний Радянський Союз. У цій країні хлопчикові подобалося все: менталітет, звичаї, а найбільше = люди.
Ставши поліцейським Удо Шпітцбарт у вільний від роботи час разом із співвітчизниками займався благодійністю. Спочатку допомагали полякам, а в травні 1994 року він вперше потрапив до Кам’янця-Подільського.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАТХНЕННА ПІДКОРЮВАЧКА ПЕНЗЛЯ І ФАРБ
Напередодні Дня художника «Таблоїд» вирішив долучитися до цієї прекрасної професії чи то пак = покликання і завітати на справжнісінький пленер. А що, пейзажі за вікном так і манять! Дерева вже вбралися в золото й багрянець; привітне сонечко, можливо, востаннє цього року зігріває своїми промінчиками; осінні квіти буяють різнобарв’ям, розливають свої солодкі пахощі далеко навкруги, дурманять голову й серце; а пустотливий вітер підбирає із землі жовте мереживо, крутить ним, наче у шаленому танці, а потім кидає жмутком людям в обличчя, змушуючи посміхатися. У таку пору лише абсолютно прагматичній людині не захочеться взяти до рук пензля та закарбувати на полотні навічно ось такі миті прекрасного!
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ОКТОБЕРФЕСТ. ЗНОВУ В НЕБО!»
12 жовтня, площа Польський ринок
14.00 = відкриття фестивалю.
15.30 = дитяча програма «Людожер та Кіт у чоботях».
16.30 = турнір з арм-реслінгу «Міць ОФ» (відбірковий тур).
17.10 = шоу та майстер-класи від «Алентради».
17.45 = турнір з арм-реслінгу «Міць ОФ».
18.20 = конкурс караоке «Голос ОФ».
19.00 = виступ гурту «РЕВОЛЬВЕР».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЩАСТЯ НА ДОВГІЇ ЛІТА!
Кінець вересня назавжди став пам’ятним для нашої колеги, редактора популярного інтернет-видання «Вже інфо», прес-секретаря КП «Міськтепловоденергія» Вероніки Власюк. Своє життя й долю вона пов’язала із киянином Сергієм Денисюком.
Із наречним, а тепер уже чоловіком,енергетиком за фахом, Вероніка познайомилась під час одного із семінарів, що проходив у столиці. Не вгледілись, як дружба переросла у кохання.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З «ПОГЛЯДУ» В «БУДЖАК»
17-23 вересня фотоклуб «Погляд» на запрошення Володимира Коваля, голови Арцизької районної народної самодіяльної творчої фотостудії «Буджак», вирушив у подорож до Одеси та Арцизу.
Поглядівці Юрій Савін, Володимир Стрілецький, Галина Комарніцька та представники фундації вільних фотографів Кам’янця-Подільського – Микола Сідаш і Віктор Пасхаліс потрапили на міжнародний семінар-практикум фотоклубів та фотомитців «Буджак – ХІІ».

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІКЕНД БУДЕ ВІЙСЬКОВИМ
Цими вихідними Кам’янець знову фестивалитиме, щоправда, вузькоформатно. Про це під час брифінгу для ЗМІ розповіли керівник Кам’янець-Подільського військово-історичного товариства Олександр Заремба та директор департаменту гуманітарної політики Олена Кузема.
Кам’янчани, звиклі до колись шалено популярного фестивалю «Терра Героїка», з приходом осені лишень із ностальгією згадують часи реконструкторських боїв під Замковим мостом, показові муштри від бійців історичних клубів Європи та Росії.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЦЬКА ВЕЛОМАНІЯ
Велосипедист = найсправжнісіньке лихо для економіки. Він не купує автомобіля, не бере для нього кредит. Не потрібен йому і бензин. Він не користується послугами ремонтних майстерень, не страхує «громадянську відповідальність», не паркується на платних стоянках, не страждає ожирінням. Та він ще й здоровий, хай йому грець! Здорові люди не потрібні економіці. Вони ж не купують ліки, не ходять до «безкоштовних» державних лікарів. Вони не збільшують ВВП... А чи є у Кам'янці ці економічно невигідні/шкідливі люди, цікавився «Таблоїд».
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

СЛОВАЦЬКІ ВРАЖЕННЯ «ПОГЛЯДУ»
Зовсім нещодавно четверо учасників фотоклубу «Погляд» (Юрій Савін, Галина Комарніцька, Денис Мудрєцов та Володимир Стрілецький) повернулися зі Словаччини (м.Жиліна). Туди вони вирушили, щоб взяти участь у міжнародному фотопленері «Схід-Захід-2013». У Жиліні їх гостинно приймали, влаштувавши кам’янчанам сходження на одну з найкрасивіших гірських вершин, прийом у першого заступника віце-губернатора, бенкет у ресторані, практику у фотографуванні моделей, вечір української, польської, чеської, словацької та білоруської фотографії, цікаві екскурсії в залізничне ДЕПО та музей під відкритим небом.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ДВОЄ КАМ’ЯНЧАН ЗДОЛАЛИ КОРДОНИ ЗАРАДИ КОХАННЯ
Кам’янець по праву може пишатися своїми чарівними та щирими мешканцями. Це вкотре довели двоє наших земляків – Ольга Чуфарова та Володимир Гула - кожен з яких увійшов до щасливої десятки претендентів на руку та серце прекрасної американської незнайомки та сором’язливого канадського козака.  
Утім, про все по-порядку. В середині серпня на каналі «1+1» стартувало реаліті-шоу «Кохання без кордонів», де головними героями стали процвітаючі емігранти з українським корінням. Четверо героїв багато років поспіль мешкають далеко за межами рідної землі: у США, Канаді та Іспанії. У них є все, окрім одного – справжнього кохання.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

«РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ» ВІКЕНД
Цей вікенд для Кам’янця за всіма прогнозами видасться драйвовим. Таким його зробить уже традиційний, без перебільшення унікальний фестиваль «РЕSPUBLICA», який три роки тому стартував у нашому місті, й поки що не збирається міняти географію свого місцезнаходження.
Художня частина фесту триває вже більше тижня й устигла залишити після себе сліди - три малюнки вже прикрасили фасади кам’янецьких будинків. Загалом, цьогоріч планується втілити стріт-арт на 10 будинках. Малюватимуть художники з України, Росії, Німеччини, Італії, навіть, Австралії. До речі, ці картини є унікальними, адже стріт-артівці - народ творчий, тож двічі один і той же малюнок не повторюють.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІНЯЮ ЦИГАРКУ НА ШВИДКУ...
Від шкідливої звички - куріння цигарок - вирішив відівчити міського голову Михайла Сімашкевича депутат обласної ради Сергій Ведерніков. Знаючи, що Михайло Євстафійович просто так не перестане нехтувати попередженнями Мінздоров’я, Сергій Леонідович вирішив побитися з ним об заклад. Парі вийшло і просте, і складне водночас: якщо мер Кам’янця до завершення своєї каденції не почне знову курити, то Сергій Ведерніков програє і... купує для міста карету швидкої допомоги. Якщо ж Михайло Євстафійович знову за цей час потягнеться за цигаркою, то поповнювати автопарк станції швидкої допомоги вже доведеться йому.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

2013-ий навчальний рік відкрив двері для 1089 першокласників у місті, та 468 - у районі.
Вперше цього року шкільний дзвінок пролунав і для дітей та онуків деяких кам’янецьких VIPів.
Так, родина Ростислава Яреми спорядила у школу близнюків - Назара і Захара. Хлопчаки навчатимуться у ЗОШ №8.
У перший клас пішов і син екс-секретаря міської ради Василя Сенюка. першокласник Арсен гризтиме граніт науки у ЗОШ №6.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧИ СПІВАЮТЬ ФІНАНСИ РОМАНСИ?
Якщо ще маємо можливість святкувати, значить не співають. Традиційно, в першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Цьогоріч свято в нашому місті зібрало під одним дахом у ресторані «Клеопатра» предстравників різних сфер бізнесу. Привітав бізнесменів народний депутат Володимир Мельниченко.
Як і годиться, не обійшлося без подарунків та відзнак. Отож, цьогорічний список кращих поповнили: генеральний директор готельно-ресторанного комплексу Гостинний двір «Клеопатра» Оксана Дарчук та директор готелю «Reikartz» Ольга Єлькіна у номінації «Кращий підприємець у сфері туристичного бізнесу»;
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТРЕТІЙ, АЛЕ НЕ ОСТАННІЙ
Понад сотня реконструкторів, свист куль, кулеметна черга, гасла «Слава Україні!» - ось далеко не весь перелік хроніки, за якою можна було поспостерігати впродовж двох серпневих днів.
До фесивалю «Остання столиця», що вже традиційно проходить у День Незалежності, не те що би звикли кам’янчани та гості міста, ба, більше, з нетерпінням на нього очікували. На два дні - 24 та 25 серпня - Старе місто та його околиці повністю занурюються в початок минулого століття, в добу Української народної республіки, із ностальгією згадуючи, як у 1919 році наше місто стало столицею УНР.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ПОЛІЦАЇВ» ПОФАРБУВАЛИ
Той, хто має залізного коня, і хоч раз проїжджав через Довжок, знає, що варто лишень піймати гаву, як можна запросто побити піддон власної автівки. Такі неприємності можна було би цілком списати на неуважність водія. Проте основною причиною були лежачі поліцейські, що там встановлені.
Не від одного такого замаскованого «поліцая», що зливася з проїжджою частиною, потерпали автолюбителі. Та, здається, ці митарства для них закінчилися завдяки... людській доброті.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

22 РОКИ, ЯК НЕЗАЛЕЖНА...
Усе більше й більше людей в День народження держави одягають вишитий одяг, як символ патріотизму та приналежності до країни, в якій ми живемо. Як би складно нам не було зараз, проте варто пам’ятати одне - у нинішній час допоможе лише єднання, і сильна віра, що ми власними руками, власним прикладом можемо змінити життя на краще.
Відзначення Дня Незалежності в Кам’янці пройшло із уже традиційним парадом вишиванок, фестивалем «Остання столиця», концертами та розважальними програмами.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

УЖЕ ТРАДИЦІЙНА «ОСТАННЯ СТОЛИЦЯ»
Третій військово-історичний фестиваль «Остання столиця» традиційно відбудеться у День Незалежності.
На два дні Кам’янець зануриться у початок ХХ століття.
У фестивалі запланована участь близько ста реконструкторів з багатьох міст України та з-за кордону, що відтворюють образи вояків армії УНР, Галицької Армії та Червоної армії. Зокрема, це військово-історичні клуби (ВІК) – «Постріл» (м.Київ), «1-й Богунський полк» (м.Київ), ВІК «Пластун» (м.Київ), «Проскурівський гарнізон» (м.Хмельницький), Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» (м.Львів), ВІК «Повстанець» (м.Київ),  Кам’янець-Подільське міське військово-історичне товариство.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. УЖЕ 22 РОКИ
23 серпня
08.00 -    офіційне підняття Державного Прапору України (майдан Відродження).
08.15 -    урочисте вручення паспортів громадянина України    (майдан Відродження).
13.30 -    заходи, приурочені до Дня Незалежності (бібліотеки міста).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

УСІ НА ПАРАД... ВИШИВАНОК!
У 22-у річницю з Дня Незалежності України Кам’янець планує вибухнути парадом вишиванок. З’являтися у національних сорочках та платтях на урочистостях вже стало доброю традицією. Має вона продовження і цього року.
Біля пам’ятника Тараса Шевченка цьогоріч зберуться справжні патріоти, аби гідно відзначити День народження держави.
А хто краще знає про традиції нашого народу, зокрема і про вишиванки, як не освітяни?
У Кам’янець-Подільському професійному художній ліцеї профісії швачки та вишивальниці користуються неабияким попитом.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАЛОМНИКИ РУШИЛИ З ДОВЖКА
Третій Спас, або ж Преображення Господнє православні християні відсвяткували 19 серпня.
Зранку в усіх храмах міста і району відбулися святкові літургії. Уже традиційно міський та районний очільники - Михайло Сімашкевич та Михайло Желізник - побували на службі у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що знаходиться в їхньому рідному селі Довжок.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

А МАКОВІЯ - У БАКОТІ
14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковія, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв. З цього дня розпочинається «спасівка» — піст, який триває два тижні. В цей день у церквах святять воду, квіти і мак.
На Кам’янеччині найбільшого поширення набуло святкування Маковія у Бакоті. Цього дня святе місце стає паломницьким для тисячі прочан, туристів, охочих доторкнутися до історичної святині.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У КАМ’ЯНЦІ - МАКСИМ ГАЛКІН
Цього тижня до нашого міста завітав відомий російський комік Максим Галкін. Запитаєте, що привело до нашого провінційного містечка відомого шоумена, молодого чоловіка Алли Пугачової? Відповідь проста - чергові зйомки.
Цього разу Максим Галкін зніматиметься у головній ролі російського серіалу «Все можуть королі».
У картині буде 12 серій, а вийде вона приблизно в 2014-му. Сюжет фільму «Все можуть королі» перенесе глядачів у Середньовічну Англію: герцог Каннінгем з Англії помінявся місцями з типовим офісним службовцем Михайлом Ніколаєвим, який схожий на нього як дві краплі води. І тепер герцог надривається в сучасній Москві, а клерк насолоджується життям титулованої особи, потрапивши в середньовіччя.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТИЖДЕНЬ БЕЗ ПОЛІТИКИ
І поки захисники та недоброзичливці екс-секретаря міськради Василя Сенюка чубляться між собою, захищаючи чи навпаки об’єкт суперечки, Василь Іванович спокійнісінько відпочивав від міської метушні на узбережжі Чорного моря - між Євпаторією та Саками.
Разом із сином Арсенієм новоспечений опозиціонер ніжився під промінчиками кримського сонця. На морський відпочинок його запросили колишні товариші по службі, які знайшли Василя Сенюка через соціальну мережу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗУПИНІТЬ, Я ЗАКОХАЛАСЬ!
Нове романтичне шоу зніматимуть у Кам’янці-Подільському.
15 дівчат - мешканок мегаполісів, різного віку та соціального статусу, вирушають з ведучою Жанною Бадоєвою в подорож Україною на пошуки справжнього кохання. Дівчата півтора місяці подорожуватимуть на автобусі та відвідають 9 маленьких мальовничих районів України, в тому числі й Кам'янець, де зустрінуть їх найзавидніші женихи нашого міста. 
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

АФОН ЛИШЕ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ
Із грецького курорту повернулися нещодавно сім’ї Детцелів та Трушевих. Дружній відпочинок, дивлячись з численних світлин, видався на славу.
І в морі покупалися, і на пляжі позасмагали, наїлися смачних середземноморських страв та по святих місцях походили.Як зізнався Олександр Детцель, хоч раз кожен чоловік повинен побувати на Афоні. Чому лише чоловік? Та тому що жінок на святу гору не пускають.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТЯГНУЛИ З БОЛОТА... «ЗАПОРОЖЦЯ»
Під час одного із катань на своєму всюдихіді довелося Дмитру Вєдєрнікову «попрацювати» тягачем. Ця кумедна історія трапилася неподалік села Черче Чемеровецького району.
Разом із другом Вєдєрніков молодший мчався з вітерцем по сільському бездоріжжю. Навкруги - природа неймовірна, пташки щебечуть, сонечко припікає - одним словом краса!
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ'ЯНЧАНИ Б'ЮТЬ РЕКОРДИ УКРАЇНИ
або Кулешу багато не буває!
Приємно пишатися жителями міста, котрі сповненні нових цікавих ідей, завжди ладні вигадувати креативні заходи, неординарні дійства. А ще приємніше, коли вони, а разом з ними й наше місто, отримують достойні винагороди. От днями потрапила до рук «Таблоїда» Книга рекордів України, де зафіксований рекорд власника «Кави від Поліцмейстера» Олега Вощинського, який зварив не багато не мало - 1839 літрів кулешу в одному казані.
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

ПО-СПРАВЖНЬОМУ «СОНЯЧНИЙ ДЕНЬ»
З болгарського курорту нещодавно повернувся директор лікувально-діагностичного центру «Грааль-Життя» Олег Довгань. Олег Анатолійович відпочивав там разом із сім’єю - дружиною Юлією, сином Ігорем та донькою Євою.
- Ми їздили на курорт «Сонячний день», - ділиться своїми враженнями з «Таблоїдом». - Усього за кілька кілометрів від нашого курорту знаходяться всесвітньовідомі Золоті піски. Довелось побувати й там, щоправда відвідини не сподобалися - пляж перетворили в суцільний нічний клуб. Скажімо так, не для сімейного відпочинку.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

1025-РІЧЧЯ ВІДСВЯТКУВАЛИ
Кам’янеччина долучилася до святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі.
У день Святого рівноапостольного Великого князя Володимира, 28 липня, соті вірян міста та району пройшли хресною ходою від храму Ікони Казанської Божої Матері, Свято-Покровської та Миколаївської церков до собору Олександра Невського. Саме тут відбувся святковий молебень та концерт духового співу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЕЛИКА СІМ’Я - БАГАТА РОДИНА
Скільки дітей має бути у сім’ї? При відповіді на це питання думки багатьох людей розбігаються. Хтось каже: «Коби одну дитину на ноги підняти». Дехто притримується думки, що ідеальним варіантом має бути двійко діток, мовляв, якщо буде одна, то виросте егоїстом. Треті ж бажають мати як мінімум трьох, щоб не лише дотримуватись зміни поколінь, а й продовжувати рід «одна - за жінку, друга - за чоловіка, а третя - на продовження роду». Є й такі сміливці, що на цифрі 3 не зупиняються, і тоді родина поповнюється щебетом багатьох дитячих голосів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЕКРЕТ УСПІХУ НЕМАЖОРНОГО «МАЖОРА»
Молодий, енергійний, активний, небайдужий, справжній патріот міста - саме такими словами можна охарактеризувати Андрія Зайця. Хто не знає цього хлопця, котрого можна побачити з відеокамерою чи не на всіх загальноміських святах і фестивалях?
Андрій Заєць, син відомого в місті будівельника, заробляє авторитет не з допомогою батька, а власними силами.
Нещодавно стало відомо, що соціальні ролики Андрія «Не сиди, склавши руки» та «Не сміти» показуватимуть на ТРК «Погода ТБ».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОКСОЛАНА - ЧОРНОБИЛЬ І ТРАВІНСЬКИЙ - СУЛЕЙМАН
Кожна жінка хоча би раз у житті мріяла потрапити в минуле, походити в пишних вишуканих сукнях, погуляти на світських балах, побути справжньою панянкою. 10 липня ця мрія, завдяки виставці одягу XV-XVIIІ ст., яку презентували учні та викладачі Вищого професійного училища, мала можливість здійснитися у завідувача відділу культури департаменту гуманітарної політики Ольги Чорнобиль. Не відставав від Ольги Володимирівни і директор Кам’янець-Подільського музею-заповідника Віктор Травінський, котрий просто на очах перетворювався у турецького сулеймана...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОЙ, НА ІВАНА, ОЙ, НА КУПАЛА...
У середині літа святкується чи не одне із найбільш магічних та романтичних свят - Івана Купайла, яке тягнеться своїм корінням ще з прадавніх язичницьких часів.
У ніч з 6-го на 7-ме липня на берегах водойм збираються всі - від старого до малого. Дівчата плетуть віночки, що потім пустити їх на воду, хлопці виготовляють купальське колесо, закохані пари стрибають через купальчьке вогнище, аби дізнатися, судилося їм бути разом чи ні. Кажуть, що в ніч на Івана Купала трави мають цілющу силу, а якщо знайти вночі квітку папороті, то матимеш щастя на все життя...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

УПЕРШЕ, ТА НЕ В ОСТАННЄ
Перший день другого місяця літа став для начальника відділу спорту РДА Віктора Дорожа і його родині одним із найщасливіших днів. Ще б пак! Віктор Олександрович уперше став дідусем.
Дівчинка, вагою 3500 г та зростом 50 см народилася 1 липня, після 18.00. Новоспечений батько Андрій Дорож, як і дідусь не приховують радості. Уже й назву дали малечі. Поліна Дорож, за словами дідуся, має всі шанси в майбутньому стати спортсменкою. А знаючи Віктора Олександровича, то й не виняток, що росте майбутня чемпіонка. Правда, з якого виду спорту - поки що невідомо.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

І ТАТУСЬ, І ДІДУСЬ
Дідусем став і молодий татусь, директор КП «Спецкомунтранс» Сергій Гжебовський. 26 червня його старша донька Анастасія ощасливила звісткою про народження Євангеліни.
Дівчинка, вагою 3280 г, зростом 50 см, народилася майже о 5-тій вечора. Нетямиться від щастя і татусь Євангеліни - старший інспектор ВДАІ міськвідділу міліції Віталій Чабан. До речі, Віталій Миколайович був присутній під час пологів. І з того часу він - активний татусь, без проблем і памперса поміняє, і серед ночі до дитини гляне.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФІНАНСИСТИ ПОБУВАЛИ НА ГОВЕРЛІ
Сходженням на Говерлу відзначили День Конституції працівники управління фінансів районної державної адміністрації на чолі з начальником управління Олександром Федиком. Увесь колектив із сім’ями 28 червня, о 13-ій годині, після трьохгодинного підйому успішно подолав гору висотою 2061 метрів над рівнем моря.
Опівдні кам’янецькі фінансисти стояли на вершині Говерли з піднятим прапором України. До цієї акції також долучилися  представники делегації із Тернополя, Коломиї, Вінниці, Львівщини та Польщі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

16-РІЧНИЙ «ГОЛОС МІСТА»
30 червня у рамках святкування Дня молоді відбувся фінал вокального конкурсу «ГОЛОС МІСТА», проведений з ініціативи нардепа Володимира Мельниченка, міського голови Михайла Сімашкевича та депутата міськради Валерія Слободяна.
Нагадаємо, упродовж червня на території парку відпочинку, в так званій «клітці» проходили відбіркові тури.
- Взяти участь забажали більше 30 співочих талантів, - розповідає один із ініціаторів проекту Валерій Слободян. - Одразу було видно, як відповідально поставились до цього конкурсу кам’янчани - вони приходили із своїми записами, уважно слідкували за іншими учасниками.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СВЯТКУЄМО ІВАНА КУПАЛА
Цьогоріч свято Івана Купала відзначатимуть у багатьох точках акваторії р.Дністер. На гостину до себе запрошують відомі комплекси відпочинку, що знаходяться на території Устя (зокрема, «Тарас Бульба»), Великої Слобідки, Старої Ушиці тощо.
Та найбільш масштабним святкування все таки буде у с.Оринин. Саме тут, 6 липня, о 17.00, на території кафе «Перевесло» вже кілька років поспіль проводиться обласне свято Івана Купала.
«Любі друзі! Просимо на свято! Будемо пісні співати, грати, танцювати. А ви, красуні дівчата, квіточок несіть багато, віночок звивайте, на Купала поспішайте!», - саме такими словами припрошують на гостину організатори святкового дійства.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МОЛОДИМ У НАС ДОРОГА
У неділю молодь відзначатиме своє свято. О 17.00 в залі Магдебурзького права пройдуть молодіжні літературні читання. Через годину на тому ж місці можна буде подивитись презентацію молодіжного документального фільму «4 аспекти хіп-хоп культури».
О 17.00 на площі Польський ринок пройде молодіжний благодійний аукціон «Фото-сушка». А о 18.00 запалюватиме «Клітка» - саме тут пройде фінал конкурсу вокалістів «ГОЛОС МІСТА». Завершиться День молоді розважаньою програмою «Сейшн - 2013» на площі Польський ринок.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У КАМ’ЯНЦІ - ПРИНЦЕСА?
З 28 червня до 1 липня в Кам’янці відбудеться другий Міжнародний фестиваль циркового мистецтва «Золотий трюк Кобзова».
Засновником фестивалю є Всеукраїнська ГО «Цирковий Союз Кобзова» за підтримки Європейської Циркової Асоціації. Цього року до складу журі входять світові авторитети циркового мистецтва. Це Урс Пілс (віце-президент міжнародного циркового фестивалю в Монте-Карло), Фарзана Халілова (генеральний директор «Росдержцирк»), Фабіо Монтик (директор міжнародного фестивалю у м. Латина).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«СТАРОМУ БАНКУ» 5 РОКІВ
Сьогодні шанувальники української кухні зберуться у гостинному «Старому банку», що на Водоймі, щоб відзначити 5-річчя з Дня заснування закладу. Господарі кулінарної оази - Анатолій і Яна Мідзяновські завжди раді гостям.
- На місці, де зараз знаходиться кафе, колись був банк, - каже Анатолій Каролович. - Звідси і назва. Ідея мати заклад громадського харчування виникла дуже давно. Кафе оформили в українському стилі, адже живемо в Україні!
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТИЖДЕНЬ «КУПАЛЬСЬКОГО ВОГНЮ»
Уже вдруге в нашому місті на площі Польський ринок проходить фестиваль «Купальський Вогонь». Цього року розпочався він 19 червня і триватиме до 24 червня.
На фестивалі буде проходити ярмарка, на якій працюватимуть майстри-виробники (ремісники, рукодільниці, бондарі тощо).
Майстри народної творчості порадують присутніх своїми піснями, грою на музичних інструментах або танцями на вечірках біля Ватри.

ПОДАРУНКИ ВІД «КАРАПУЗА»
Цього тижня магазин «Карапуз», що на Соборній, роздавав подарунки переможцям конкурсу «Маленькі помічники» від газети «КлюЧ».
5-річний Діма Братенко прийшов за винагородою разом з батьком. Хлопчику дуже сподобалась автомобіль на пульту.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА СОБОРНІЙ - ЖИВА МУЗИКА
22 червня на вулиці Соборній (біля готелю «7 Днів») відбудеться справжнє музичне свято. Вечір живої музики об’єднає меломанів та просто любителів гарного відпочинку.
Якщо ви завітаєте о 17.00 на Соборну, то матимете можливість насолодитися гарною музикою. Вживу заграють сучасні гурти folk-, рок- та джазової музики.  Хедлайнер вечора – гурт «Шамрайз Band» із Хмельницького та знайомі нам «The Revolver».
Розважатимуть публіку й такі відомі гурти, як «Шкідлива звичка», «Between Voice», «Подоляни» та «Wine philosophy».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛІСАПЕТ, МІЙ ЛІСАПЕТ...
Після перемоги в п’ятому сезоні шоу «Україна має талант», колектив «Лісапетний батальйон» під керівництвом Наталії Фаліон дав грандіозний концерт у своєму рідному селі П’ятничани.
Привітати народних улюбленців з’їхалася сила-силенна людей з декількох областей. До речі, привід для святкування був не один - 16 червня колектив «Бабине літо», на основі якого сформовано відомий всій Україні «Лісапетний батальйон», відзначив 20-річчя з дня свого заснування.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЯКЩО МРІЄШ ПРО «ХОЛОСТЯКА»
Незабаром стартує четвертий сезон одного із найбільш рейтингових шоу «Холостяк», що транслюється на телеканалі СТБ. Позмагатися за серце чергового жениха, ім’я якого поки тримається в секреті, зможуть і дівчата Хмельниччини.
Уже в липні команда проекту відправиться у міста України на пошуки найкращих наречених.
Отож, якщо ви мрієте засвітитися на блакитному екрані, маєте гарну нагоду це зробити. 16 та 17 липня, з 10.00 до 20.00, у хмельницькому готелі «Любе плюс» проходитимуть кастинги для участі у шоу.
Цілком ймовірно, що й наші землячки складуть гідну конкуренцію потенційним нареченим для «Холостяка».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БІОТЕХНОЛОГІЧНИЙ РАЙ З ЛЕГКОЇ РУКИ НЕВГАМОВНОГО ДЕКАНА
І поки ольга Фреймут інспектувала місцеві розважальні заклади, «Таблоїд» завітав у наш аграрний виш, а саме на біотехнологічний факультет ПДАТУ. Те, що ми там побачили, варте уваги й окремої розповіді.
Правдивість слів, що теорія неможлива без практики защораз підтверджує декан факультету Микола Повозніков.
На території університету невгамовний Микола Гаврилович розмістив цілий міні-тваринницький комплекс. Кого тут лишень немає: і різна птиця, як от кури, індики, гуси, качки, павичі, цісарки; і кролики, і свині, і риба, і бджоли. Є навіть теличка Джесіка. До речі, улюблениця декана біофаку.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«РЕВІЗОР» «РОЗБУШУВАВСЯ»
Минулорічні переможці передачі шоковані поведінкою ведучої Ольги Фреймут

Власник кав’ярні «Кава у поліцмейстра» Олег Вощинський не стримує праведного гніву. Якщо минулого року поява знімальної групи передачі «Ревізор», що тарнслюється на Новому каналі, тішила пана Вощинського, то цьогоріч він та його працівники отримали справжній шок чи швидше - телеудар.
Нокаутувала ошелешених кам’янчан популярна телеведуча Ольга Фреймут.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У «СІМЕЙНИЙ ЗАТИШОК» - ВСІЄЮ СІМ’ЄЮ
Не відкрию великого секрету, якщо скажу, що наші подільські краєвиди давно прирівнюють із європейською Швейцарією. Якщо їхати у Староушицькому напрямку, можна втратити мову від небаченої краси Подільських Товтр - одного із семи чудес України.
Та, переконана, справжнім відкриттям для вас, як і для мене кілька днів тому, стане не природнє, а цілком рукотворне «швейцарсько-українське» чудо, створене впродовж 18 років родиною Бриль.
Нинішній «Таблоїд» хочу присвятити незвичній мандрівці до трудолюбивих, цікавих, простих та вельми гостинних людей, котрі проживають у селі Фурманівка.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«RENAULT FLUENCE» ДЛЯ КАМ’ЯНЕЦЬКИХ ДОРІГ
З чуток, зміни в автопарку відбулися і в заступника міського голови Сергія Бабія. У «білій хаті» тільки й перешіптуються про новий автомобіль Сергія Віталійовича.
Подейкують, що стару автівку заступник мера продав, а натомість взяв нову з автосалону марки «Renault Fluence». Щоправда, невідомо, в кредит брав Сергій Віталійович чи вже встиг виплатити за залізного коня повну вартість. В Інтернеті ціни на цей засіб пересування стартують від 140 тисяч грн.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДИСТРОФІЧНИЙ І... РУДИЙ
Довгоочікуваний дощ, який не так давно щедро покропив місто, зробив чистішими не лише вулиці, а й... показав деякі творчі огріхи, тим самим підмочивши репутацію не лише митців, а й влади.
Після дощику скульптура подільського туриста, що встановлена на площі біля Ратуші, і яку так нещадно критикують у соціальних мережах, добряче поруділа.
Відтепер турист весь у плямах і схожий на облізлу кішку. На таку оказію одразу посипались коментарі кам’янчан. Можна було почути, зокрема «Отаке, клепати щось на скору руку, бо завтра свято...», «Я що казав - до першого дощу. Просто дощу довго не було.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОТРИМАВ «ПОЧЕСНОГО» І ПЕРЕСІВ НА... ЕКСКАВАТОРА
У День міста директор місцевого комунального гіганта Валерій Гордійчук отримав звання «Почесного громадянина міста», а кілька днів раніше сталася ще одна приємна подія для керівника - автопарк КП «Міськтепловоденергія» поповнився сучасною технікою.
Новий екскаватор-навантажувач TEREX TLB 840, потужністю 90 кінських сил, може копати на глибину до 5 м. Довжина стріли спецавто сягає 6 м. Екскаватор оснащений кондиціонером та автоматичною коробкою передач та має низку інших переваг.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДРУГІ НА «PERPETUUM MOBILE»
А поки одні творчі колективи ставлять мюзикли, інші гастролюють та отримують нагороди. Так, днями з Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile», який щорічно проводиться на базі Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка повернувся оркестр народних інструментів К-ПНУ ім.І. Огієнка під керівництвом професора кафедри теорії, історії музики і гри на музичних інструментах Івана Мариніна.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗУСТРІЧАЛИ «БРЕМЕНСЬКИХ МУЗИКАНТІВ»
21 травня у РЦКМ «Розмай» відбувся мюзикл «Бременські музиканти».
- Це було неймовірне видовище, яке вперше показали колективи нашого міста: народний аматорський театр «Тандем» (РЦКМ «Розмай»), хореографічний колектив сучасного танцю «Авангард» (МБК при підтримці ЦДТ, керівник Тетяна Стаднік), зразкова студія образотворчого мистецтва «Колорит» (Наталія Качковська) та театр-студія «ТанDeм «М» (Галина Коротенко), - ділиться враженнями Тетяна Горгулько, керівник гуртка юних поетів та прозаїків «Джерельце». - Під чарівну музику при виконанні пісочної анімації, глядачі немов поринули у чарівну казку, яка передавала історію мюзиклу. І тут після такого розслаблення на сцену вийшли вони – актори, які вміло та професійно ввійшли у свої ролі та намагалися показати гру у новому, сучасному баченні. У шикарних костюмах на сцені постійно з’являлися танцюристи та дивували публіку своїми запальними танцями.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЕСІЛЛЯ У ФОРМАТІ 3-DНІ
3-денний шалений весільний марафон відгуляв у Кам’янці минулого тижня. Його організатором та ідейним натхненником вже другий рік поспіль виступила розважальна агенція «Квітка на камені».
Кожен день фестивалю мав свої особливості. А почалося все в п’ятницю з параду наречених. Красунь, котрі забажали продемонструвати шлюбні вбрання, трохи «помаринували» на площі біля Ратуші. То їх шикували, то змушували приймати різноманітні пози для вдалих фото на пам’ять. Урешті, дівчаток і не тільки вишикували в імпровізовану колону на чолі з мажоретками.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«СВЯТО, ЗІ СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ...»
9 травня кам'янчани відзначили 68-му річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Все далі й далі відходить від нас та жахлива війна, яка принесла стільки горя на українську землю, насіяла розпачу й біди, змінила історію народів. Щороку ми згадуємо тих, хто пройшов страхіття війни, тих, хто не вижив, і тих, хто дожив до Перемоги. На превеликий жаль, з кожним роком стає все менше й менше героїв, які у часи Великої Вітчизняної війни стали на захист рідної країни від фашистської навали. У Кам’янці в живих залишилося не більше дві сотні ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Автор:  Романа НЕВМЕРЖИЦЬКА

А «ЖУРАВЛИК» ГАСТРОЛЮЄ
Кінець квітня - початок травня для дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» дитячої хорової школи (керівник Іван Нетеча) виявився плідним на подорожі та творчі зустрічі.
Спочатку колектив побував у м.Мукачево на святі хорової музики, а 12 травня «журавлята» підкорювали столицю. У Києві, в Українському домі відбувся 6-ий Всеукраїнський фестиваль дитячої духової пісні «О, мати Божа, райський цвіт».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗЛОВИЛА БУКЕТ. ЧИ СПРАВДИТЬСЯ ПРИКМЕТА?
Хоч журналісти і брали участь у фестивалі «Весільна фортеця-2013» як спостерігачі, проте дехто примудрився не лише фотографувати, а й... дивувати.
... Відкриття фестивалю, наречені одна за другою виходять на сцену, розповідають про себе, усіляко вихвалюючи. Ось іде наступна конкурсантка, в руках у неї чудовий весільний букет. Вона розповідає, що давно заміжня, щаслива у шлюбі й хотіла б, аби й іншим жінкам так пощастило.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МЕР І НАРДЕП ЖИВУТЬ БЕЗ НАРКОТИКІВ
«Ні - наркотикам!» - кажуть з білбордів міський голова Михайло Сімашкевич та народний депутат Володимир Мельниченко. «Мій вибір - життя без наркотиків!» - стверджують вони. Обидвоє високопосадовців взяли участь у акції, організованій керівництвом УМВСУ в Хмельницькій області.
15 травня, о 17.00, в Хмельницькому біля кінотеатру ім.Шевченка відбудеться концерт, метою якого є привернення уваги суспільства до проблеми наркотиків. Саме в такий спосіб міліціянти області вирішили боротися із згубною отрутою.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«Кам’янець єднає серця і народи!»
17 травня, п’ятниця
11.00 -    презентація проекту «Прозорий ЖЕК» (вул.Тімірязєва).
14.00 -    відкриття виставки творів ювелірного мистецтва Класичного дому «Лобортас» (Картинна галерея).
16.00 -    круглий стіл «Міжнародні відносини Кам’янця-Подільського кінець ХХ - початку ХХІ ст.» (Ратуша).
19.00 - святкова хода учасників Міжнародного фестивалю національних культур «Острів семи скарбів»  (МБК – сквер Гунські криниці).

ХОТИНСЬКІ БАТЛИ
Уже котрий рік поспіль сусідній Хотин впевнено тягне на себе реконструкторську ковдру. Цього року 9-12 травня традиційно пройде фестиваль історичної реконструкції «Середньовічний Хотин».
Рекомендуємо завітати й туди, аби насолодитись видовищними боями, середньовічною музикою та набратись гарного настрою.
У заході, який щороку проходить на території Хотинської фортеці, візьмуть участь кращі представники клубів історичної реконструкції та середньовічного бою з України, Росії, Білорусі та Молдови.
Минулого року фестиваль зібрав 20 тисяч реконструкторів, туристів і шанувальників активного відпочинку. Цього року на «Середньовічному Хотині» очікується до 30 тисяч гостей. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЕСІЛЬНИЙ СЕЗОН - УВАГА, МАРШ!
Уже завтра в Старій фортеці на кам’янчан та гостей міста чекає черговий весняний фестиваль -  «Весільна фортеця-2013». Упродовж трьох вікендових днів можна буде не лише зануритись у атмосферу весільних традицій, а й стати частинкою цього дійства, взявши участь у різноманітних майстер-класах.
Організатори другого поспіль фестивалю - розважальна агенція «Квітка на камені» - цьогоріч обіцяють чимало сюрпризів.
Як і минулого року, серед найбільших, причому безкоштовних, видовищ фестивалю стане Парад наречених, що пройде вулицями Старого міста. Найкрасивіша наречена отримає головний приз свята - подорож у Париж.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПАМ’ЯТЬ ЗАВЖДИ ЖИВА
Півсім’ї - на фронті, півсім’ї - в роботі, з фронту похоронки, а в тилу - скорботи...
Колись це був період буденності, колись були часи, які змушували цінувати кожну хвилину, колись і люди були іншими, і почуття справжніми. Колись була війна...
Я ніколи не чула гулу канонад, не бачила, як сперізує землю свинцевий зорепад, не рила окопи, не ховалась від ворога. Я не знаю, як виносити з поля бою пораненого товариша, як відчувати свист куль над головою, як після задушливого наступу впасти знесилено в траву й вслухатися в щебет безстрашних пташок.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШИЙ, ВИСТАВКОВИЙ ДЕНЬ
19 квітня у Кам’янці офіційно розпочався туристичний сезон. Того дня багато цікавих місць із радістю відчинили свої двері мешканцям та гостям міста. Уперше було презентовано туристичний маршрут «Весна в Ботанічному саду». На території близько 17 га знаходиться вражаюча колекція дерев, чагарників, трав’яних рослин та кущів. Особливу увагу привертає оранжерея, де зібрана колекція тропічних та субтропічних рослин. Слухаючи розповіді працівників Ботанічного саду, душа милувалася красою живої природи, та водночас серце краялося. Чому?
Автор:  Віоліна СИТНІК

У ТУРСЕЗОН ІЗ СВОЇМ ТУРИСТОМ
Минула субота для Кам’янця виявилася більш ніж насиченою різноманітними подіями. Ще б пак - місто офіційно відкривало не лише власний турсезон, а й Хмельниччини.
З нагоди урочистого відкриття Квітку на камені відвідало чимало поважних гостей, яких, наче весільних генералів, водили з одного місця події на інше.
Коли з 10-ої ранку на площі Польський ринок прокидались ярмарок та регіональна туристична виставка, в Новій частині міста, а саме в сквері Танкістів, дітлахи з Клубу юних миротворців готувалися до створення Алеї слави.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГУРТОМ - НА ТОЛОКУ
У місті почалася широкомасштабна толока. З суботи Кам’янець «клінінгують» по повній програмі. Звичайно, ще багато чого потрібно зробити і й досі лунає чимало нарікань, наприклад, на пил та бруд на проїжджій частині. Але...
У суботу в місті пройшла Всеукраїнська акції «Зробимо Україну чистою». Більше півтисячі небайдужих кам’янчан прибирали територію Старого міста, починаючи від Лебединого озера.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ТУРСЕЗОН - НА СТАРТ!
Сьогодні офіційно стартує туристичний сезон у Кам’янці. Цьогоріч відбудеться відкриття турсезону не лише нашого міста, а й Хмельниччини загалом. І це, на думку організаторів заходу, є чи не найбільшим досягненням, адже очікується на приїзд багатьох гостей з різних куточків України.
Туристів і жителів міста запросять на відкриття нових туристичних продуктів - «Весна в Ботанічному саду»,  «Лондонський DOUBLE-DEKER», виставки унікальних колекцій «Подільська люлька», «Комплекс оборонних та гідротехнічних споруд ХV-XIX ст.». 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХТО ВОНИ, ДІТИ КАМ’ЯНЕЦЬКИХ VIPів?
Діти - майбутнє нації. У свою дитину батьки вкладають все, даючи найкраще, чого самі не мали у власному дитинстві. А якщо такі батьки ще й багаті, або відомі, або те й інше, дитина може мати практично все. Як живеться дітям відомих людей нашого міста, чим вони займаються, про що мріють, чого досягли чи збираються досягти в житті, намагався цього тижня дізнатися «Таблоїд».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВІДШУМІВ «ШКІЛЬНИЙ ВАЛЬС»
Третього квітня в бенкетному залі «Версаль» відбувся міський конкурс «Шкільний вальс». Звичайний і віденський вальси танцювали учні всіх шкіл міста. Це вже третій подібний бал, що проводиться в Кам’янці. Організатором дійства виступили міська влада та управління освіти і науки.
- Це свято грації, краси, свято, яке об’єднує людей, - зазначила начальник управління освіти і науки Світлана Старченко. - Подивіться на цих щасливих, усміхнених дітей! Вони просто чудові! Упевнена, кожен з них надовго запам’ятає цю подію.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У ШТАТИ - ЗА ДОСВІДОМ
Із Сполучених Штатів Америки нещодавно повернувся суддя Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Ярослав Воєвідко. Яким вітром занесло туди Ярослава Івановича, спробував дізнатися «Таблоїд».
- У рамках Програми міжнародних відвідувачів, що адмініструється Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США відбувся професійний обмін досвідом між суддями Штатів та України, - розповідає Ярослав Воєвідко. - Майже півмісяця ми перебували на іншому континенті та вивчали судівську систему іноземних колег.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БІЛОСЕРДЕШНІ БАЛУЮТЬСЯ ФОТОШОПОМ
Нове керівництво міської фракції «Батьківщина» розміщує в соціальних мережах пафосні фотографії. Сьогодні сучасні комп’ютерні технології дозволяють робити оригінальні фото. Цим, напевне, і скористався новоспечений лідер депутатів від «Батьківщини» в міській раді Сергій Цугель, розмістивши на «Однокласниках» фото, на якому він власне зображений в образі героя-месника з мечем.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛЕОН ДУБРАВСЬКИЙ: «ЛЮДИНА, ЯКА НЕ МАЄ ДУХОВНИХ СИЛ, СЛАБКА»
Минулої п’ятниці, незважаючи на негоду, в місті пройшла вже традиційна хресна хода. Через Новий план, у Старе місто пройшли тисячі вірян римо- та греко-католицької, православної і протестантської церков.
Єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський на початку Хресної ходи привітав усіх присутніх і закликав до спільної молитви за всіх християн. Хода завершилася біля римо-католицького храму св.Миколая.
А «Таблоїд», користуючись нагодою, вирішив поцікавитися у єпископа-ординарія Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського, як проходить підготовка до великого свята Пасхи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РЕАЛЬНЕ ОБЛИЧЧЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ
Чорно-білі фото, від яких здригається душа... На них - напівзруйновані будівлі, вікна з яких вишкірюються безоднею чорні провалля; підірвані мости, похилені хрести на банях церков... Здавалося б, це кадр зі страшного фільму. Але ні, насправді – це реальне обличчя Другої світової війни. Саме така експозиція, присвячена 69-ій річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників, відбулася 26 березня в холі готелю «7 днів» завдяки старанням ГПР «Гідність», Клубу української інтелігенції, історико-просвітницького товариства «Меморіал» та фотографа Олега Іліха. Лейтмотивом вражаючої виставки була фраза: «Ми пам’ятаємо, як це було».
Автор:  Віоліна СИТНІК

ГУЛЯННЯ І ВЕСІЛЛЯ ПОПРИ ХОЛОДНЕЧУ
Переддень Великого посту Кам’янець уже традиційно зустрів народними гуляннями «Подільська Масниця». Як і минулого року, цьогоріч вони відбувалися на головній пішохідній вулиці міста - Соборній.
Хоч погода не сприяла святкуванню, та провести зиму й відповідно зустріти весну зібралися найбільш стійкі містяни та любителі місцевих тусівок. Кожен міг знайти заняття до душі. На малих і дорослих чекали різноманітні розваги. Хто як міг, так і грівся того холодного дня - хтось участю в конкурсах, хтось танцював, а хтось і чогось міцненького вживав.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА БАБІЯ І СЕНЮКА ПРИПАЛО МАЙЖЕ ПО 30 ПОЦІЛУНКІВ
А Василь Сукач тим часом зачитував наказ. Усе це дійство відбувалося минулої п’ятниці в міському Будинку культури. Саме там 15 березня вшановували працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення з нагоди їхнього професійного свята.
Не перебільшимо, якщо скажемо, що в нашому місті таких працівників ледве не ціла армія. Що й казати, але нині комфортне та затишне життя в Кам’янці забезпечують 5300 працівників.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

22.03.2013