Перейти на мобільну версію сайту


14.04.2017

585 ВЕЛИКОДНІХ ІДЕЙ

писанки-4Минулих вихідних у столиці стартував уже 7-ий Всеукраїнський фестиваль писанок. Її незмінним організатором виступила команда Folk Ukraine. На фестиваль писанковго шаленства потрапила і газета «КлюЧ». Дощ та сильний вітер не завадили нам наповну насолодитися справжніми витворами українського мистецтва.

Відриття фестивалю писанок, яке анонсували на 12:00, 8 квітня, організатори несподівано скасували за годину до події. Безумовно, всі мали надію, що дощ зупиниться хоч на якийсь період часу, і художники зі всієї України матимуть змогу не лише помилуватися власними писанками, а й своїх колег. Та не так сталося, тож дійство довелося перенести на понеділок, 10 квітня.

585 арт-об'єктів - саме така кількість писанок, яка брала участь у цьогорічному фестивалі - було встановлено на Софіївській та Михайлівській площах, а також - на Володимирському проїзді між ними. 

585 - цифра не випадкова, вона символізує пробу золота, адже, на думку організаторів фестивалю, у всіх художників золоті руки. Цьогоріч були вперше представлені роботи дітей. Переглянути їх можна було на Михайлівській площі. 111 писанок, із різним задумом та в різній техніці виконання вабили відвідувачів фестивалю. Були тут писанки у вигляді покемона та панди, хвостик якої, навіть, можна було потерти та загадати бажання. Та найулюбленішою стала жовтогаряча писанка, розмальована різнокольоровими кульками, з побажаннями та веселими настановами і написом: «Все в твоїх руках». Автори розмістили її у гніздечко, з якого звисає безліч дрібних писанок.

писанки-9До слова, розмір дитячих та традиційних писанок був дещо меншим за авторські, які мали 90 см у висоту та 60 см - у діаметрі.

На Володимирівському проїзді тішили око традиційні писанки, чимало з них мали фрагменти петриківського розпису, українські символи та орнаменти, такі як ангели, квіти, дерево життя тощо.

Найбільший ажіотаж творився на Софіївській площі, де і писанок було найбільше - 394 роботи авторів зі всієї країни. Потрапила в об’єктиви телекамер та фотоапаратів і писанка кам’янецької художниці Юлії Степанюк, про яку «КлюЧ» писав напередодні. «Життєвий шлях» - саме таку назву має авторська мальованка, виконана в червоно-чорних тонах, на якій зображено життєвий шлях подружжя.

Є на фестивалі й писанка, присвячена Старій фортеці. Її автори - дві мисткині з Одеси Лілія Божинська та Олена Гусєва. Художниці назвали свою роботу «Українські фортеці».

Відкриття фестивалю, яке перенесли на 10 квітня, обіцяло бути цікавим, адже для відвідувачів готували і великодній ярмарок, і дитячі розваги та вуличну кухню. За традицією був 22-метровий «Пасхальний тунель бажань» з сотнімаленьких крашанок, який тільки почали споруджувати 8 квітня. Все ж таки, цьогоріч організатори не підготувалися як слід й не передбачили такого примхливого фактору, як негода.

Незважаючи ні на що, 7-ий Всеукраїнський фестиваль писанки перетворився у шалений мега вибух творчих емоцій. Кожна писанка була настільки унікальною, що вартувала того, щоб витратити увесь день, аби помилуватися цими шедеврами й зазнімкувати їх.

писанки-1 писанки-2 писанки-3 писанки-5

писанки-6 писанки-7 писанки-8


Теги: 7-ий Всеукраїнський фестиваль писанок, Київ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.