Перейти на мобільну версію сайту


26.07.2019

28 ЛИПНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ТОРГІВЛІ

torgivliТрадиційно, починаючи з 1996 року, в останню неділю липня, працівники сфери торгівлі та закладів ресторанного господарства відзначають своє професійне свято – День працівників торгівлі, який встановлено Указом Президента України від 5 червня 1995 року № 427/95.

З кожним роком торгівельна галузь нашого міста продовжує розвиватись, відкриваються нові магазини та торгові центри, ресторани та кафе, створюються нові робочі місця, споживачі мають більш повний вибір товарів. Жителів та гостей міста щоденно обслуговує понад 5.6 тис. працівників торгівлі та близько 1300 працівників закладів ресторанного господарства.

Загальний обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі за 2018 рік становить 1829343.0 тис.грн. Обсяг роздрібного товарообороту у порівняльних цінах до 2017 року по місту складає 106.3 %. Питома вага обсягу роздрібного товарообороту міста Кам’янця-Подільського в загальнообласному підсумку становить 15,8%. Роздрібний товарооборот у січні–березні 2019 року склав 441162.5 тис. грн. (105.3% до відповідного періоду 2018 року). Наше місто серед міст обласного підпорядкування займає друге місце в Хмельницькій області за підсумками 2018 року по обсягах роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі та послуг. 

Уже в 2019 році введено в експлуатацію 10 нових та реконструйованих об’єктів комерційного призначення, а саме: 6 закладів торгівлі, 1 заклад ресторанного господарства та 3 об’єкти сфери послуг. Станом на 01.07.2019 в місті нараховується 203 заклади ресторанного господарства, 562 об’єкти торгівлі продовольчої, непродовольчої та змішаної групи товарів, 188 закладів сфери послуг, 12 супермаркетів, 62 аптеки та аптечних пункти, 25 готелів та готельно-ресторанних комплексів, 18 АЗС та 2 АГНКС та ін. Загальна площа лише об’єктів торгівлі складає 104 355.0 кв.м. У місті працює 4 ринки: ТзОВ «КВЗП «Кам’янець-Подільський», гуртово-роздрібний ринок ПП «Торговий комплекс-2014, «Вікторія» ТзОВ «Джерело 1 ЛТД» та ринок «Автозапчастини» комунального підприємства «Стадіон ім. Г.Тонкочеєва». За І півріччя 2019 року відкрито 11 нових тимчасових споруд комерційного призначення загальною площею 133.3кв.м. Усього у місті підприємці здійснюють діяльність у 571 малій архітектурній формі загальною площею 8961.8 кв.м.

Подальший розвиток отримала фірмова торгівля підприємств – виробників продовольчих товарів. Мережа закладів представлена по всіх мікрорайонах міста, у яких реалізовується продукція виробників міста, району та підприємств з інших регіонів України. В місті працює більше 90 фірмових магазинів, відділів, куточків, малих архітектурних форм та комерційних блоків на автобусних зупинках.

Багато суб’єктів господарювання міста, об’єктів торгівлі та ресторанного господарства є потужними бізнесовими структурами, де працюють десятки кваліфікованих працівників, що забезпечують високий рівень обслуговування. Схвальні відгуки від жителів можна почути про достатньо високий рівень сервісу та професіоналізм колективів мережі фірмової торгівлі ТОВ «Український кристал» (директор Юр’єв В.В.), ресторанів «Ля-Мажор» підприємець Сіроцінська І.П., «Франт» підприємець Каденюк М.Є., «Лондон» підприємець Телятицька В.І. кафе «Гоцки» підприємець Бережанська В.Г., «У старого друга» підприємець Баран М.Т., кав’ярні «Люморе» підприємець Дюженко М.В., піцерії «Наш смак» підприємець Кулько В.В., маркету «Мрія» підприємець Сварнік О.В., мережі аптек ТзОВ «Аптека №110» директор Деміденко В.М., магазинів мережі «Фуршет», «Сільпо» «АТБ», «Булка», будівельно-господарського гіпермаркету ТзОВ «Епіцентр К», магазинів побутової техніки «Експерт», «Фокстрот», «Техноярмарок» та багато інших.

Напередодні професійного свята – Дня працівників торгівлі, дозвольте висловити повагу та вдячність власникам і директорам магазинів та кафе, продавцям та контролерам-касирам, кухарам та офіціантам, фармацевтам та провізорам аптек, підприємцям ринків і всім працівникам торгівельної галузі нашого міста.

Вітаємо Вас з професійним святом! Бажаємо всім Вам міцного здоров’я, добробуту в сім’ях, вдячності від покупців за відмінне обслуговування! Хай з кожним днем зміцнюється престиж обраної вами професії, хай успіх та щастя будуть Вашими супутниками назавжди!

Майя ГУРСЬКА, директор Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста.


Теги: до Дня працівників торгівлі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.