Перейти на мобільну версію сайту


31.05.2013

ЗАМІСТЬ ВІРТУАЛЬНИХ ВИПРОБУВАНЬ - СПРАВЖНІ

Минув майже місяць, як у міському парку, вище Лебединого озера, розпочав свою роботу атракціон «Альпін-парк». Величезні черги з охочих відчути себе альпіністами збираються у вихідні. Та навіть у будні атракціон не стоїть пусткою. На носі – літні канікули, а отже екстремалів-любителів побільшає у рази. Та наскільки безпечний цей вид відпочинку, і чи можуть батьки бути спокійними, коли їхня дитина долає підвісні лінії перешкод?
Нагадаємо, що «Альпін-парк» (або мотузковий парк) - це новий вид екстремального відпочинку. Він складається із системи дерев’яних платформ, взаємопов’язаних атракціонів: підвісні лінії перешкод, канатні «тарзанки», сходи, мости і гойдалки, закріплені на висоті 1-12 метрів над землею. Обов’язковою умовою є спеціальне кріплення до дерев, яке не пошкоджує їх.    
У Кам’янці «Альпін-парк» має всього два рівні: нижчий, висотою в 1 м, розрахований для дітей від 3 років до тих, які мають зріст не більше 1,30 м; та вищий – до 5 м над землею – для відвідувачів вищих за 1,30 м. На дитячому рівні розміщено 7 ділянок, а на дорослому – 12. Одночасно проходити рівень можуть 12 дорослих відвідувачів і 8 дітей.    
Перед тим, як розпочати проходження по складній підвісній системі, екстремали-любителі одягають відповідне спорядження та обов’язково проходять підготовчий інструктаж. Його проводять інструктори Сергій Білюк та Артем Сорочинський.
- Успішність проходження залежить від того, наскільки уважно відвідувачі слухають наші настанови, - говорить інструктор Сергій Білюк. – Ми детально пояснюємо, що можна, а що категорично заборонено робити. Зокрема, заборонено лізти до карабінів, самим розплутувати спорядження, яке на них одягнули. На жаль, досить часто батьки маленьких екстремалів ігнорують наші інструкції і по-своєму пояснюють дітям способи проходження. Внаслідок цього малеча часто заплутується, у кращому випадку вона проходить етап, докладаючи значних зусиль, а в гіршому – ми змушені її знімати посеред етапу.
- Сергію Анатолійовичу, 9 травня я стала свідком того, як дівчинка-підліток на кінцевій ділянці рівня для дорослих буквально влетіла головою у сітку і підвисла на ній. Декілька секунд дівча безпомічно борсалося, намагаючись підтягнути себе. Нарешті їй вдалося зачепитися ногами за сітку і вилізти з петлі. Усі, хто спостерігав за цією картиною, полегшено зітхнули. Та все ж питання: чому таке взагалі могло статися? Чи можливо перевірити готовність дітей до проходження маршруту?
- Ми детально пояснюємо тим, хто виходить на маршрут, що на його останньому етапі, коли вони летітимуть на сітку, потрібно згрупуватися, ноги підібгати під себе, а руки виставити IMG_9956.JPGвперед. Якщо людина прислухається до наших слів, то жодних проблем не виникає. Коли ж вона цього не робить, то ми можемо крикнути, щоб вона відпустила руки від троса-страхівки і схопилася за сітку. Зрозумійте, альпін-парк – це не просто якась гра чи веселий атракціон, у якому лише спостерігаєш, за тим, що відбувається. До цього виду відпочинку треба ставитися відповідально, працювати усім тілом, докладати максимум зусиль, щоб пройти весь маршрут. Якщо людина під час проходження постійно думає, аби не впасти і тримається за трос-страхівку (який, до речі, може витримати 2,5 т ваги) замість того, щоб пересуватися, то їй завершити етап благополучно досить складно. Часто трапляються випадки, коли людина так і не може пройти всю доріжку, її доводиться знімати посеред етапу.
- Хто не допускаєте до проходження маршруту?
- Діти із зайвою вагою. Вони фізично не підготовлені, тому їм дуже складно контролювати своє тіло та пересуватися у вільному просторі.
- Чи можливо бодай теоретично, щоб людина зірвалася з платформи?
- Зірватися вона, звичайно, може, а от впасти – ні, тому що самостійно відстібнутися від тросу-IMG_9959.JPGстрахівки можна або на початку етапу, або вкінці. Людина просто висітиме на тросі і чекатиме, поки ми її знімемо.
- У разі необхідності, хто може надати медичну допомогу постраждалому?
- Інструктори. Ми пройшли відповідну підготовку. Дякувати Богу, свої вміння ще не доводилося застосовувати.  
- Уся система обладнання «Альпін-парку» - це троси, шнури, сітки і дошки, тобто, все те, що при бажанні можна пошкодити, наразивши на небезпеку відвідувачів...
- Так. Тому з 21.00 до 09.00 «Альпін-парк» знаходиться під пильним оком охоронця. Щоранку, перед тим, як пустити на маршрут перших відвідувачів, ми з колегою перевіряємо на цілісність усе обладнання.
... Наші діти звикли відчувати себе супергероями, долаючи карколомні перешкоди в комп’ютерних іграх. Та чи готові вони до випробувань у реальному житті? До екстремального маршруту в «Альпін-парку» більшість з них ставиться як до тієї ж комп’ютерної гри, забуваючи, що тут перешкоди – справжні, а отже й ставлення до них має бути відповідне. 

Теги: альпін-парк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.