Перейти на мобільну версію сайту


13.01.2017

ЯК РЕКОНСТРУЮВАТИ МІСЬКИЙ СТАДІОН?

Ми вже писали про те, що в 2017 році міська влада збирається реконструювати Центральний міський стадіон. 27 грудня було проведено зустріч з міською спортивною громадськістю, де було викладено основні бачення різних сторін.

Позитивним фактом вважаю те, що цього разу влада влаштувала таку зустріч, де вона також почула думки наших спортсменів.

СтадіонСтадіон збудовано в 1963 році народною будовою й він спочатку мав 12, а як твердять деякі спортсмени міста – 14 тисяч гектарів. Це був один із найбільших за площею стадіонів в Україні. Ініціатором його будівництва був тодішній мер міста Георгій Тонкочеєв. Але, на жаль, на зламі 1990-2000 років у кам’янецького стадіону було відібрано величезні території. Як повідомив новий заступник мера Вадим Савчук, на сьогодні стадіон має лише 4,7 тисячі гектарів землі. На решті відібраних територій розквітли магазини, бари, автостоянка, будуються багатоквартирні будинки.

На сьогоднішній день стадіон має лише футбольне поле, тенісні корти і запасне поле для юних футболістів ДЮСШ-2.

Необхідність реконструювати футбольне поле поділяють мабуть всі спортсмени міста. При чому, як повідомляють джерела близькі до обласної федерації футболу, остання може допомогти у цій справі. Найбільші суперечки викликало бажання ліквідувати східну трибуну стадіону. Мовляв, людей у Кам’янці на спортивних заходах буває мало. По-перше, на мою думку, це не тому, що кам’янчани не люблять спорт, а тому, що на сьогоднішні він не на тому рівні, на якому мав би бути. І провина влади в цьому безперечна. До рівня волочиського чи старокостянтинівського футболу кам’янецькому поки що, на жаль, далеко. Але, коли в наше місто приїжджали футбольні команди ветеранів київського «Динамо» та донецького «Шахтаря», трибуни, в тому числі й східна, були заповнені вщент! (див. фото) Як і на масових заходах щодо 9 Травня та Дня Незалежності.

Для чого збираються ліквідувати східні трибуни? Як пояснюють зараз, для будівництва там баскетбольного, гандбольно-футзального, бадмінтонного та тренажерного полів. Як слушно зауважив тренер ДЮСШ-2 Володимир Пташник, гандбол, баскетбол та футзал (міні-футбол) культивуються в спортзалі, тобто в приміщенні. Для них потрібен спортивний комплекс з ігровим полем 40х20 м та глядацькими трибунами. По-друге, як зауважив капітан ветеранської футбольної команди Євген Слабунов, для покриття гандбольно-футзального поля потрібно дерев’яне покриття, яке би влаштовувало обидва види спорту. Але, зрозуміло, що відкриті дошки швидко вийдуть з ладу. Щоб так не сталося, потрібно це поле перекрити дахом. Якщо постелити штучне трав’яне покриття, то поле буде непридатне для гри в гандбол. Раніше такі поля на стадіоні були, і в епоху Мазурчака їх знищили, віддавши ці ділянки під автостоянку та величезні будівельні штирі за таблом футбольного поля. 

Якщо бажання будувати такі поля в місцевої влади велике та незбориме, це можна робити в будь-якій іншій частині міста. Якщо ж влада дійсно хоче, як говорилося її представниками, зробити стадіон осередком спортивного життя для всіх видів спорту в місті, тоді, мабуть, не варто захищати розташування на території стадіону близько 40 комерційних точок, автостоянки та невідомого руйнівного об’єкту за рештками табла, південніше футбольного поля.

Ще одне питання – це реконструкція легкоатлетичних бігових доріжок, так, щоб на них можна було проводити всеукраїнські, а, можливо, навіть і міжнародні легкоатлетичні змагання. Викладач К-ПНУ Леонід Гурман застеріг від необачного способу реконструкції. Адже, для прикладу, в Черкасах начебто теж вибрали дешевий та швидкий варіант, але, як сказав Леонід Гурман, ці бігові доріжки не пройшли атестацію. Тому потрібно запросити спеціалістів.

Особисто я вважаю поганою ідеєю будувати одне на руйнуванні іншого, адже так місто втратить те, що вже є, і немає гарантії, що коли нове з’явиться, то воно буде кращим за те, що є зараз.

Теги: реконструкції міського стадіону ім.Г.Тонкочеєва

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.