Перейти на мобільну версію сайту


01.02.2013

VIVA THE CHAMPIONS!

Чемпіони України та світу, Олімпійських та Параолімпійських ігор, майстри спорту міжнародного класу, заслужені майстри спорту України - ці високі звання й нагороди у свій час отримували звичайнісінькі студенти факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Хоча, із звичайнісінькими дещо перебільшила, адже досягали й досягають вершини лише IMG_4635.JPGцілеспрямовані, сильні духом, впевені у собі та перемозі, ті, хто не шкодують сил, хто падаючи, не здається, а піднімається, щоб спробувати ще раз...
Без перебільшення скажу, що факультет фізичної культури К-ПНУ є нічим іншим, як кузнею переможців.
- На факультеті фізичної культури навчається близько 1000 студентів денної та заочної форм навчання, - розповідає декан факультету Микола Солопчук. - Сьогодні ми маємо шістьох заслужених майстрів спорту, 26 майстрів спорту України міжнародного класу, більше півсотні майстрів спорту, 120 кандидатів в майстри спорту і спортсменів І-го розряду. Спортивні та загальноосвітні школи міста й області на 80% укомплектовані нашими випускниками.
Факультет готує вчителів і викладачів фізичної культури та фахівців з фізичної 1. Ю.Макаров баскетбол.jpgреабілітації. За спеціальностями «Фізичне виховання», «Здоров’я людини», «Фізична реабілітація» студенти мають можливість навчатися на денні та заочній формах навчання.

ЧОТИРИ ОСНОВНИХ ОРІЄНТИРИ
Навчально-виховний та тренувальний процеси на факультеті фізичної культури здійснюють чотири кафедри. 69 викладачів, серед яких шість професорів, 46 кандидат наук, доцент, вісім заслужених тренерів України, двоє заслужених працівників фізичної культури і спорту, шестеро почесних працівників фізкультури і спорту України, п’ятеро відмінників освіти України, троє суддів міжнародної категорії, передають молодому поколінню знання, вміння й навички нелегкої педагогічної ниви.
Так, викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання та здоров’я людини 4. Зантарая  дзюдо.jpgзнайомлять студентів із основними науковими підходами до фізичної культури, як науки. На кафедрі діє науково-дослідна лабораторія. Кафедра фізичного виховання - це основа-основ, яка допомагає студентам - майбутнім вчителям фізичної культури - опановувати обраний фах.
Без півтора року 60 - саме стільки існує кафедра легкої атлетики факультету фізичної культури. При кафедрі створено зал для силових видів спорту, в якому спортсмени-важкоатлети мають змогу тренуватися на високому рівні.
Сама назва кафедри спорту і спортивних ігор говорить за себе. До речі, на факультеті діють 22 групи підвищення спортивної майстерності з різних видів спорту: волейболу, баскетболу, футболу (чоловіки і жінки), легкої атлетики, вільної боротьби, боксу, дзюдо, самбо, художньої гімнастики, настільного тенісу, важкої атлетики, велоспорту, тхеквондо, спортивної акробатики, пауерліфтингу та інших, у які студенти записуються за власним бажанням та рівнем спортивних досягнень.
Для проведення навчальних та тренувальних занять на факультеті функціонує 4 спортивних зали, є стадіон, лижна база, тир.
Більшість студентів факультету мають можливість проживати в гуртожитку.

РІК МИНУЛИЙ ВДАЛИЙ НА ПЕРЕМОГИ...
Минулий олімпійський рік для факультету фізичної культури К-ПНУ був знаковим, адже не обійшлося, хоч і без золотих, але результатів. Шестеро студентів факультету 5. Ель-Шеріф.jpgзахищали честь країни на Олімпійських та Параолімпійських іграх, які пройшли минулоріч у Лондоні. Так, студент V курсу факультету Віталій Трушев, заслужений майстер спорту, виступав у складі збірної з футболу на XIV Паралімпійських іграх. Українці поступилися росіянам з рахунком в 0:1 та привезли додому срібну нагороду. 5 місце виборола дзюдоїстка Ірина Кіндзерська.
Левову частку нагород минулого року завоювали спортсмени зі спортивної акробатики. Зокрема, Віктор Кіфаренко став срібним призером Кубка світу, а Катерина Баєва виборола бронзу на чемпіонаті Європи. Обидвоє отримали ліцензії на ІХ Всесвітні ігри, які пройдуть цього року в Колумбії. Таку ж ліцензію здобула і Світлана Ярьомко, яка стала срібною призеркою чемпіонату світу з сумо та бронзовою призеркою чемпіонату світу з самбо.
Вдалим був 2012 рік і для фехтувальниці Аліни Камащук, яка на чемпіонаті Європи виборола бронзу в особистому заліку та срібло - в командному. А от Сергій Куліш став переможцем і призером Кубків світу та чемпіном України з кульової стрільби.
Вчетверте поспіль чемпіонкою світу з пауерліфтингу стала Олена Козлова. Світ підкорила і студентка факультету Марина Муринець, яка стала чемпіонкою світу в гирьовому спорті. Заслужений майстер спорту Тетяна Ахмамєтєва отримала нагороду, як краща спортсменка Європи з пауерліфтингу.
Окрім того, у ІІІ Спортивних іграх України серед вишів ІІІ-IV р.а. по ІІ категорії К-ПНУ посів І місце серед 21 університету з факультетом фізвиховання. У 2012 р. факультет виборов І місце у першому Всеукраїнському студентському фестивалі з ігрових видів спорту. У десятку кращих дзюдоїстів України минулого року увійшли студенти факультету змс Георгій Зантарая, мсмк Кеджау Ньябалі, Ірина Кіндзерська, Іванна Макуха, Світлана Чепурина.

... І НЕ ЛИШЕ
Варто зауважити, що першим майстром спорту на Хмельниччині був виходець саме з 2. В.Довганюк пауерліфтинг.jpgфакультету фізичної культури нашого вишу.
1959 року Борис Рак (Одінцов) виконав норматив майстра спорту в стрибках у висоту. У 1972 р. Анатолій Боднарчук виборов звання олімпійського чемпіона Мюнхенської олімпіади з метання молота. Незабутньою для студентів факультету фізичної культури стала Олімпіада-80: спортсмени-факелоносці гідно представили навчальний заклад та назавжди увійшли в історію не лише радянського, а й світового спорту. Заслужений майстер спорту СРСР Надія Ткаченко стала чемпіонкою Ігор ХХІІ Олімпіади (1980) з легкої атлетики.
Додали слави та авторитету факультету студенти Ігор Турчин, заслужений тренер СРСР та України, тренер легендарної жіночої гандбольної команди «Спартак» (Київ); Зінаїда Турчина, заслужений майстер спорту, 20-разова чемпіонка СРСР, 13-разова володарка Кубку європейських чемпіонів, триразова чемпіонка Спартакіади народів СРСР, дворазова чемпіонка світу, чемпіонка Ігор ХХІ та ХХІІ Олімпіад (1976, 1980), бронзова призерка Ігор ХХІV Олімпіади (1988) з гандболу, найкраща гандболістка ХХ століття та Анатолій Боднарчук, заслужений майстер спорту, чемпіон Ігор ХХ Олімпіади (1972), бронзовий призер Ігор ХХІ Олімпіади (1976) з легкої атлетики.
ХХІ століття факультет фізичної культури зустрів із численними перемогами. Справжній фурор з перемог створила студентка факультету, відома спортсменка Ірина Мерлені, заслужений майстер спорту, триразова чемпіонка світу, чемпіонка Ігор ХХVІІІ Олімпіади (2004), бронзовий призер Ігор ХХІХ Олімпіади (2008), учасниця Ігор ХХХ Олімпіади (2012) з вільної боротьби. Ірину було визнано найкращим борцем світу серед жінок. Учасник трьох Олімпійських ігор, дзюдоїст Геннадій Білодід, ставав дворазовим чемпіоном Європи, призером чемпіонату світу та здобув звання заслуженого майстра спорту.
Наші, думали ми, коли чули, як звучали на чемпіонатах чи світових змаганнях прізвища й імена: Іван Гешко, Заза Зозіров, Василь Матвійчук, Андрій Стаднік, Тетяна Філінюк, Тетяна Ахмамєтєва та інші.

ТВІЙ ВИБІР - ТВОЄ МАЙБУТНЄ
Якщо молода людина мріє пов’язати своє життя зі спортом, вагань та роздумів, де навчатися, не має бути - однозначно на факультеті фізичної культури К-ПНУ. Випускники факультету можуть стати вчителями фізичного виховання, тренерами дитячо-юнацьких спортивних шкіл, інструкторами з фізкультури в дошкільних 5. А. Комащук фехтування.jpgзакладах, інструкторами туристичної роботи, методистами з фізкультури, інструкторами оздоровчої роботи на виробництві чи за місцем проживання, фахівцями з експлуатації спортивних споруд, керівниками фізпідготовки у збройних та силових формуваннях, спеціалістами з фізичної реабілітації.
Головне, це бажання та цілеспрямованість, решту, як то кажуть, допоможуть здобути й опанувати висококваліфіковані фахівці, що працюють на факультеті.

Теги: факультет фізичної культури К-ПНУ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.