Перейти на мобільну версію сайту


09.12.2016

ВІТАЛІЙ АВІНОВ: «ПРАЦЯ, ГАРМОНІЯ ТА БАЛАНС ДАДУТЬ РЕЗУЛЬТАТ

Як ми вже повідомляли, після завершення футбольного сезону відбулися деякі зміни в команді «Фортеця», яка, повернувшись після 7-річної перерви в чемпіонат області (ЧО), виборола 4-місце першості та зіграла два кола з трьох у Студентській лізі України.

Футбол АвіновТепер за підготовку гравців також відповідатиме ще й новий тренер команди Віталій Авінов. Він тренував кам’янецьку дитячу міні-футбольну команду «НВК-9 Фортеця», з якою виграв дитячий Кубок України та міжнародний турнір в Іспанії «Costa blanca Cup» у 2010 році; працював тренером юнацької команди першолігової моршинської «Скали», а також директором ФК «Рубін» смт Пісківка, Київської області.

- Віталію, наскільки успішними були для Вас роки, проведені поза рідним містом?

- Думаю, що отримав значний багаж знань, як тренер. Зокрема, вдалося попрацювати із хорошими тренерами – Володимиром Ревою (головний тренер жіночої збірної України), Сергієм Конюшенком, що працював в «Оболоні».

- Як Вам теперішній стан справ?

- Кам’янець 7 років не грав у ЧО, а повернувшись у чемпіонат, із 11 команд став 4-им – це, вважаю, вельми високо піднята планка. Отже, є потенціал, є кістяк команди. Зроблене буде проаналізовано, проведемо роботу над помилками. Хочеться, щоб у кам’янецького футболу було більше віри в себе. Хай не кожен футболіст потрапляє у професійний клуб, але ЧО та Українська студентська ліга – це саме ті турніри, де футболіст може вирости в професіонала. Візьміть приклад ковалівського «Колоса» з Київської області. Команда виграла ЧО, а потім, оминаючи Аматорську лігу, потрапила до Другої ліги, виграла її і зараз грає в Українській першій лізі. Хоча, в цю команду були серйозні грошові вливання. 

- Праця Вашої «НВК-9 Фортеця» свого часу дала добрий результат.

- Так, перемога на дитячому Кубку України з міні-футболу в 2010 році та на поважному міжнародному турнірі «Costa blanca Cup», де були команди з 18 країн. Таке не забувається. Хотілось би ще раз туди потрапити.

- Але це не студентський турнір.

- Так. Але зараз я і моя дружина, яка теж має освіту та ліцензію тренера, тренуємо групу дітей. Якщо зараз із нашої ДЮСШ до К-ПНУ вступає по 2-3 футболісти за рік, то хотілося б, щоб із часом їх вступало по 10-12.

- Наскільки це реально?

- Коли я приїхав у Пісківку, там у ДЮСШ було три тренери, в яких разом займалося близько 40 дітей. Коли я звідти їхав, то у заявку кожної з 8 команд ми включали по 25 гравців на конкурентній основі. Це 200 гравців всього, тому ще частина дітей туди не пройшла.

- Але є люди, які кажуть, що в 2010 році Ви взяли в ДЮСШ-2 кращих дітей.

- Звичайно, я не приховував ніколи, що ці діти займалися в ДЮСШ-2. Але, по-перше, куди ходити дітям вирішував не я, а їхні батьки і діти. По-друге, я ніколи не забороняв дітям ходити до інших тренерів. І по-третє, коли в інших була літня відпустка, я працював. Головне – в мене діти прогресували і вигравали турніри. За один рік ми взяли участь у 14 турнірах, із яких 12 виграли, в 1 стали другими і ще в одному – третіми. Така деталь: на «Costa blanca Cup» на матч 1/2 фіналу ми вийшли проти венесуельців у 5 польових гравців, тобто без воротаря, і виграли цей матч - 4:2. Ми відчували, що зможемо виграти матч. У фіналі, обігравши «Вест Лондон», виграли Кубок. Якщо зараз запрацює дитячо-юнацький футбол, то легше буде дорослим командам. Думаю, наполеглива праця, гармонія та баланс дадуть результат.


Теги: футбол, тренер, Віталій Авінов

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.