Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2012

УЛЮБЛЕНИХ 16 КІЛОГРАМ

З перемогою нещодавно повернулася студентка ІІІ курсу факультету фізичної культури К-ПНУ ім.І.Огієнка МаринаМарина Муринець Муринець. Вона стала чемпіонкою світу з гирьового спорту серед жінок у поштовху довгим циклом з результатом 142 підйоми, при цьому встановила новий світовий рекорд.
Це не перша золота медаль Марини. У її послужному списку чимало відзнак та нагород. Хто вона, юна спортсменка, рекордсменка світу?
20-річна Марина родом з с.Руда. Ще кілька років тому дівчина й не думала, що займатиметься неолімпійським видом спорту, більше того, досягне в ньому значних результатів.
А розпочалося все зі знайомства 11-класниці Марини Муринець з майбутнім тренером Ігорем Абрамовичем.
- Чесно кажучи, коли вперше побачила 16-кілограмову гирю, навіть не думала, що зможу так майстерно її піднімати, як мені показували, - зізнається Марина. – Та після першого тренування ні про який вид спорту, окрім гирьового, й думати не хотіла.
Марина МуринецьПерша перемога на турнірі пам’яті Ю.Резнікова, який проходив у Львові, ще більше додала бажання й азарту займатися цим видом спорту. Це був не тільки перший успіх, а й дебуют Марини як спортсменки.
У 2009 році Муринець стає майстром спорту України з гирьового спорту, а вже наступного року здобуває звання майстра спорту міжнародного класу у ваговій категорії +70 кг.
- У 2010 році на чемпіонаті України в Тернополі я вперше стала чемпіонкою України серед юніорів з результатом 217 підйомів, а вже через кілька місяців в Мілані стала чемпіонкою світу, - каже Марина. – Наприкінці ж року - виборола золоту медаль Кубку України з гирьового спорту із результатом 246 підйомів. Найкращий власний результат в ривку 16-кілограмової гирі показала наступного року. Це було 258 підйомів. На чемпіонаті України 2011 року я зайняла перше місце серед юніорів і жінок, а на чемпіонаті світу, який проходив у Афінах, виборола дві золоті медалі серед юніорів та жінок.
Звичайно, шлях до перемоги не був устелений трояндами. Він, як і у всіх успішних людей,Марина Муринець складався з праці, праці й ще раз праці. Трудитися, в першу чергу, доводилося над собою: розвивати не лише тіло, а й дух.
На думку Марини Муринець, гирьовий спорт – це вид, в якому основними фізичними якостями спортсмена є сила та витривалість. Ці дві риси характеру однозначно є у Марини. Чого лишень вартувало захистити улюблений вид спорту від батьківського нерозуміння.
- Коли мої батьки і знайомі дізналися, яким видом спорту я займаюся, вони дуже здивувалися, - сміється дівчина. – Батьки спочатку просили, щоб я добряче подумала, потім, побачивши, що на прохання я не реагую, а й далі продовжую заняття, вирішили взагалі заборонити мені тренування. Але й це мене не зупинило. Звичайно, їм було боляче дивитися на мої долоні, який вигляд вони мали після кожних тренувань. Але я була впертою і не зрадила улюбленій гирі. Зрештою, батьки змирилися з моїми захопленням і прийняли його як належне.
Багато-хто вважає, що гирьовий спорт не для дівчат. Та Марина зовсім іншої думки. Сьогодні вона більше переймається тим, що в місті, як і в країні загалом гирьовий спорт фактично не розвивається: немає ні матеріально-технічної бази, ні спеціалістів-тренерів, які би вчили цьому виду спорту молоде покоління. Та для того, щоб все стало інакше, в першу чергу, про гирьовиків має подбати держава, - підтримати спортсменів, які самотужки, на голому ентузіазмі розвивають абсолютно непопулярний вид спорту.
Марина Муринець знає, як досягти успіху. На її переконання, все залежить виключно від конкретної людини. Не варто триматись за якісь стереотипи, будувати рожеві замки, мріяти і нічого в житті не робити. У першу чергу, потрібно створити в своїй уяві чіткий план того, чого бажаєш досягти, і в майбутньому саме так станеться.
У планах Марини отримати заслуженого майстра спорту, стати хорошим тренером. А ще, чемпіонка мріє, щоб її улюблений гирьовий спорт колись таки став олімпійським видом та отримав світове визнання. Хто зна, можливо, ці мрії колись і стануть реальністю. Адже сили та витривалості у досягненні поставленої мети Марині не позичати.

Теги: гирьовий спорт, Марина Муринець

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.