Перейти на мобільну версію сайту


29.07.2016

ЦІНА ПЕРЕМОГИ

Усіх спортсменів, які виграють олімпійські медалі на Іграх-2016 в Ріо-де-Жанейро, не залишать на своїй Батьківщині без різних заохочень, у тому числі фінансових.

Olympic-gold-medalТільки от розміри преміальних виплат сильно відрізняються в різних країнах. Призові переможцям Олімпійських Ігор – це зовсім не новина, ще у Стародавній Греції переможці Олімпіад користувалися певними привілеями в суспільстві: чемпіонам виплачували 500 драхм, їм висікали мармуровий пам'ятник у повний зріст, а також до кінця днів безкоштовно годували в громадських їдальнях і пускали на перші ряди театрів, наприклад в олімпійських Афінах.

Отож, скільки платять за олімпійські медалі в різних країнах світу?

США
У США з 1984 року не змінюють суму преміальних за олімпійські медалі для своїх спортсменів, і виплачують золотим медалістам всього 25 тис. доларів. Тому, наприклад, якщо атлети з олімпійської збірної США з плавання хочуть заробити на Іграх-2016, їм доведеться завойовувати відразу по кілька медалей, як це успішно робить Майкл Фелпс.

ПОЛЬЩА
38 тис. доларів - за «золото», 25 тисяч – за «срібло» й 16 тисяч – за «бронзу».
Олімпійські чемпіони Польщі можуть розраховувати на спонсорські подарунки у вигляді бюджетних автомобілів, наприклад марки KIA. Тут варто відзначити, що в багатьох випадках підготовка до Ігор ведеться спортсменами практично за власний рахунок.

БІЛОРУСЬ
За золоту медаль призові в Білорусі складуть 150 тисяч доларів, 75 тисяч – за срібло і 50 тисяч оцінюється «бронза». Величезним бонусом для олімпійців є те, що витрати на підготовку до Ігор в повному розмірі покриваються за рахунок держави, а в разі завоювання олімпійських медалей, атлети можуть додатково розраховувати ще й на олімпійську стипендію, яка виплачується протягом 4-х років. На Лондонських Іграх-2012 команда Білорусі завоювала 12 медалей, дві з них – золоті.

УКРАЇНА
Призові гонорари за медалі Олімпіади-2016 в українських спортсменів будуть наступні: володар «золота» отримає від держави 125 тисяч доларів, 80 тисяч - за «срібло» і 55 тисяч – за бронзову нагороду. До речі, незважаючи на досить непогані фінансові заохочення за олімпійські медалі, найбільше атлетів саме з України виступає за інші країни, після проходження процедури натуралізації.

РОСІЯ
У січні 2015 р. прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження, в якому встановлюється розмір призових, які отримають російські спортсмени за свої досягнення на Олімпіаді в Ріо-2016. Золоті медалісти отримають 4 мільйони рублів (приблизно 60 тисяч доларів), срібні – 2,5 млн рублів (близько 37 тисяч), бронзові – 1,7 млн рублів (25 тисяч). На попередніх Олімпійських Іграх, які пройшли в 2012 році в Лондоні, російська команда виборола 82 нагороди (24 золотих, 25 срібних, 33 бронзових).

Медаль1КИТАЙ
Китайські спортсмени отримають від свого олімпійського комітету за золоту медаль 50 тисяч доларів, 25 тис. - за «срібло» і 15 тис. - за «бронзу». До речі, на минулих олімпіадах Китай за срібні та бронзові нагороди зовсім не виплачував атлетам премії, але їм гарантувалося довічне працевлаштування в китайських спортивних відомствах або місцевих провінціях.

ТАЙЛАНД
Олімпійському чемпіону Тайланда належить сума в 314 тис. доларів, але вона буде виплачуватися частинами щомісячно впродовж 20 років.

НІМЕЧЧИНА ТА АВСТРІЯ
Такі економічно розвинені країни Європи, як Німеччина і Австрія, золоті медалі своїх олімпійських чемпіонів оцінюють у 20 тисяч доларів.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ, НОРВЕГІЯ, ШВЕЦІЯ, ХОРВАТІЯ
Ці країни взагалі нічого не платять свої олімпійським чемпіонам і призерам Ігор. Пояснення просте: бюджет країни йде на розвиток дитячого та молодіжного спорту, а також на популяризацію здорового способу життя серед громадян. Ну, а олімпійці, такі ж люди, як і всі.

Натуральна вартість олімпійських медалів Ріо-де-Жанейро 2016. Золота медаль – 600 доларів (вона складається з 1% золота, 92,5% срібла і 6,16% міді). Срібна медаль – 325 доларів (переважно срібло). Бронзова медаль – 3 долара (97% міді і 2,5% цинку і 0,5% олова).

Теги: олімпіада-2016, медалі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.