Перейти на мобільну версію сайту


11.08.2017

ТЕТЯНА МЕЛЬНИК: «ЗАВЖДИ Є НЕПЕРЕДБАЧУВАНІСТЬ»

Пауерліфт. Мельник 2У минулому номері «Ключа» ми вже повідомляли про успішний виступ кам’янчанки Тетяни Мельник на Всесвітніх Іграх (ВІ), що в неділю завершилися в польському Вроцлаві (тренери Геннадій Бесарабчук та Валерій Мельник). Дворазова чемпіонка світу з жиму лежачи (2013, 2017), срібна призерка ВІ-2013 р. та чотириразова призерка чемпіонатів світу з пауерліфтингу (2010, 2011, 2012 та 2013 рр.) Тетяна Мельник виборола на ВІ-2017 срібну медаль. Про подробиці цієї перемоги і не тільки в нашій сьогоднішній розмові.

– По-перше, вітаємо з успішним виступом. У зв’язку із народженням дитини Ви зробили тривалу паузу в виступах. Наскільки важким був процес повернення?

– Дякую. До вагітності та народження дитини думала, що це буде не пауза, а завершення спортивної кар’єри. Але під час цієї перерви я відійшла від травм, тому повернення важким не було. Коли дитині було 7 місяців, я повернулася до тренувань, а коли їй виповнилося 1 рік та 5 місяців, ми разом поїхали на чемпіонат світу до Данії, навесні 2016 року.

– Ви пропустили цьогорічний чемпіонат Європи (ЧЄ) в Іспанії (Малага). Це, так би мовити, для економії сил на ВІ?

– Минулого ЧС я виборола ліцензію на ВІ. Керівництво Федерації дозволило всім ліцензіатам пропустити лютневий чемпіонат України (ЧУ), а також і ЧЄ. Витрата сил – це звичайно важливий фактор, але на змаганнях є ще один фактор – ризик отримати травму. Акцент робився на основне – виступ на ВІ.

– Результат, якого ви досягнули, – наскільки його можна передбачити чи запланувати?

Пауерліфт. Мельник– Загалом наш вид спорту є досить прогнозованим. Ми розуміємо, на які результати можемо вийти вже в процесі підготовки, але сама боротьба на помості вносить корективи. У присіданні в 1-ій спробі я трохи «недосіла» зі штангою 230 кг, тому мені її не зарахували. Як наслідок, у 2-ій спробі довелося проявити деяку обережність – поставити 237,5 кг, а, наприклад, не 240 кг. Крім того, ніколи не знаєш, на що готові суперниці, яка в них форма, підготовленість, завжди є ризик, непередбачуваність. Звичайно, завжди хочеться досягати максимуму. Я трохи не дотягнула до золота, а воно було реальним. Відрив в очках між мною та американкою Бонікою Лоу, яка виграла золото, склав менше 3 балів.

– Що в цьому змаганні було найважчим?

– Ми змагалися за формулою Вілкса, вона визначає співвідношення піднятої ваги до маси тіла спортсмена. Моя вага на цих змаганнях була 73,25 кг, а Б. Лоу – 130,97 кг. Я була найлегшою в цій ваговій категорії, відповідно мала піднімати легшу вагу, тому виходила на поміст раніше суперниці. А вона вже бачила мій результат і знала, скільки їй треба підняти, щоб випередити мене. Фактично я була позбавлена можливості тактичної боротьби, яку вона використала наповну. Тому й вона виграла в мене лише 2,35 бала. 

– На що сподіваєтеся після певного відпочинку після ВІ?

– Хотілось би взяти участь у ЧС, що пройде в листопаді, та взяти реванш. Але наскільки це вдасться – не знаю, адже ще є стара травма спини.


Теги: пауерліфтинг, ВІ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.