Перейти на мобільну версію сайту


06.05.2016

СПРАВЖНІЙ БОЄЦЬ

Цього року кам’янецький мотобол святкуватиме своє 50-річчя. Його сторінки багаті на велич, славу та звитягу, хоча теперішні часи – на жаль, не найкращі. Хто здобував його славу і хто зараз віддається улюбленій справі, попри всі проблеми та негаразди – у нашій сьогоднішній розмові з колишнім гравцем кам’янецького «Поділля» і сьогоднішнім тренером команди – Володимиром Тітом.

- Володимире Тимофійовичу, як Ви прийшли в мотобол?

- Я жив у Вознесенську (Миколаївська область), а в нашому місті була команда «Восход», яка виступала у Вищій лізі СССР. Я ходив на її матчі. Вона в 1979 році виграла в Вищій лізі срібло і Кубок СССР. Фінал проходив у Москві. Володимир Тіт Редактор популярного в Союзі журналу «За рулем» вручав нам Кубок. Я почав займатися мотоболом у 1975 році, після армії. Спочатку тренувався в іншому клубі Вознесенська, «Автомобілісті», який створили при автопарку. Тоді якраз працював на автобусі шофером і з моменту створення клубу грав у ньому. Я пограв два роки нападником, трохи - у півзахисті. Ми грали у Вищій лізі УРСР. У 1977 році перейшов у «Восход». Хоча різниця між лігами велика, я зразу потрапив до «основи». Там уже забивав менше, адже майже всі були майстри спорту.

- Як Ви перейшли в кам’янецьке «Поділля»?

- У 1981 році ми приїхали в Кам’янець на Кубок України. Мені тут запропонували перейти в команду. Я погодився, разом зі мною перейшов Сергій Макаренко.

- Як було в «Поділлі»?

- Нормально. Відношення до команди було хороше. Вона була «під ДОСААФом», отримував зарплату. Два роки пожив у гуртожитку консервного заводу, а потім дали квартиру на Космонавтів, де я зараз і живу.

- Які стояли завдання перед командою?

- Тоді начальником команди був Валерій Дідук. Він ставив завдання вийти до Вищої ліги СССР. І ми його виконали. Але потрібне було гареве поле, а не трав’яне. Тоді його й зробили. Якщо у Першій лізі були 1-2 сильні клуби, то в Вищій лізі – там всі сильні. Мої обов’язки – це майже вся чорнова робота в грі – відбір м’яча, організація атаки, прикриття нашого атакуючого гравця Даниляка, чи Макаренка, виведення їх на ударну позицію. Це досить важка робота, й не всі її люблять, але вона необхідна.

- Яким було завдання у Вищій лізі?

- Утриматися в ній. Перший рік ми утрималися. Найвище місце було 4-те.

- Пам’ятаєте свій перший гол у Вищій лізі?

- Я його забив ще у «Восході». Це було у ворота Коврова на виїзді – метрів з 16-ти. Ми тоді виграли.

- Хто керував командою?

- Валерій Дідук. Лише на деякий період часу його замінив Сергій Варламов, а брат Валерія, В’ячеслав, був воротарем. Коли відійшов у вічність Валерій, то його замінив Станіслав Кшемінський. «Поділля» стало першим володарем Кубку незалежної України. Наша команда була тоді фактично основою збірної України на мотобольному чемпіонаті Європи 1992, 1993 років. А я відіграв всього 25 років.

- Зараз Ви тренер «Поділля»?

- Так. Є хороші хлопці 16-20 років. Уперше з 1981 року, відколи я в команді, зараз усі хлопці свої, кам’янецькі. Спочатку ми вчилися кататися на мотоциклі. Мали лише 2 м’ячі, тому важко було тренуватися, а зараз маємо 8 (5 - із Франції). Тепер можемо повчитися колективній роботі з м’ячем – захист, відбір м’яча, організація атаки, проводка м’яча. Треба навчитися також падати, побороти страх падіння, травми. Цей сезон вже треба буде вчитися ударам, захисту, атаці.

- Чи можете виділити когось із гравців, які тренуються в Вас?

- Так. От Вадим Касап – забив. Денис Кшемінський, хоча він трохи старший. Діма Дмитриченко – боєць в захисті відпрацьовує, в відборі. Решту – працюють, тягнуться, будемо сподіватися прибавлять.

- Як МК «Поділля» поживає зараз?

- Клубом у цілому займається Павло Відлацький. Я допомагаю по ремонту техніки. Зараз отримали нову потужну «Хонду». Передали Вадиму. Зарплати немає. Її ще й раніше не було, хіба, коли ми ставали чемпіонами, то при Адамі Єхієву нам дарували подарунки й нагороджували в МБК.

- Коли стартує новий сезон і як іде підготовка?

- Ми почали тренування 17 січня: спочатку - фізпідготовка, потім - мотоцикли. Тепер займаємося індивідуально з м’ячем – перехід центру поля, колективний захист і двохсторонка (4х4). Найбільша проблема – гроші. Зараз допомагає лише БФ «МіСт» ім.Михайла Савенка. Вони купили нам форму, м’ячі, мотоцикли, виділяють кошти на тренування. Їхня допомога дуже корисна й потрібна нашому мотобольному клубу «Поділля». За що, й дякуємо.

Теги: Володимир Тіт, мотобол

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.