Перейти на мобільну версію сайту


31.07.2015

СПОРТИВНИЙ МІСТОК ДРУЖБИ ЧЕРЕЗ СК «ЧАЙКА»

24 липня команда Кам’янець-Подільського міского клубу тхеквондо СК «Чайка» у складі 10 спортсменів взяла участь у турнірі «DOVBUSH CUP», який проходив у рамках Міжнародного тренувального збору в м.Яремче (Карпати).

Кожен із 10 кам’янецьких спортсменів привіз із цих змагань перемогу! Як результат, скарбничка СК «Чайка» поповнилася сімома золотими, двома срібними та однією бронзовою медаллю. Золото здобули Олег Маматов, Нікіта Михайлов, Дмитро Мещук, Валерія Терехова, Даниїл Медик, Богдан Ільчик, Артем Жуковський; срібло - Любава Ільчик та Андрій Гльос; бронзу - Олександр Кадиш.

Команда повернулася додому не лише з перемогою, а й з особливими гостями - колегами з Литви та Об’єднаних Арабських Еміратів.

На запрошення президента клубу СК «Чайка», відомого в місті тренера з тхеквондо Сергія Чайки до Кам’янця СК "Чайка"завітали тренери-тхеквондисти Вігантас Пундзявічюс (Литва) та Абдула Хатим (ОАЕ).

Газета «КлюЧ» мала змогу не лише поспостерігати за тренуваннями, які проводили іноземні тренери для кам’янецьких спортсменів, а й записати ексклюзивне інтерв’ю.

Вігантас Пундзявічюс та Абдула Хатим познайомилися із Сергієм Чайкою під час міжнародних зборів з тхеквондо, які проводилися в їхніх країнах. З тієї пори вони підтримують тісний зв’язок, спілуються через Інтернет, обмінюються довідом та сприяють розвитку тхеквондо не лише кожен у своїй країні, а й світового загалом.

Вігантас Пундзявічюс із Литви має власний клуб «Тхеквондо академія «Торнадо». Каже, що східними єдиноборствами почав займатися з 1974 року. Спочатку це було дзюдо, потім - карате, захоплення яким переросло в любов до тхеквондо.

- У Радянському Союзі цей вид спорту не був розвинутий, - розповідає Вігантас, - тож його не було і в Литві. Але мені дуже подобалися удари ногами, я почав шукати все, що пов’язане із цією технікою. Так і прийшов до тхеквондо. У 1989 році став чемпіоном на першому чемпіонаті з тхеквондо, який проходив у Литві. Зараз багато працюю з міжнародними проектами і головний із них - це співпраця між Литвою, Україною та Арабськими Еміратами. Також до нас мають намір долучитися Росія й Молдова.

Ми проводимо спортивні збори по всьому світу, найкраще вони поки що пройшли в Еміратах - там дуже гарні умови. Вдалий був і збір у Яремчі, з якого ми приїхали до вас.

- Чому приїхали саме в Кам’янець-Подільський?

- По-перше, це єдиний в Україні настільки сильний клуб по юнакам, кадетам і юніорам. По-друге, ваші спортсмени були в нас і це, так би мовити, візит у відповідь. Ми побачили, що в Сергія Володимировича справді сильні спортсмени, і ми можемо не тільки поділитися з ними власним досвідом, а й багато чого навчитися.

- Як Вам у нашому місті? Як клуб «Чайка»?

- Місто чудове, клуб - прекрасний! Тепер ми розуміємо, чому у Сергія Володимировича так багато успішних спортсменів.

- Чому?

- Тому що створені дуже гарні умови для занять, а це важливо для спортсменів. Тут другий дім для них, можливо, для декого навіть перший. Якщо тренер не прокинувся й не подумав про тхеквондо, шлях його вихованців до чемпіонства може бути закритий.

- У Вашій країні усе це якось по-іншому?

- У Литві дуже дорого орендувати таке приміщення. Ми орендуємо загальні зали, в яких тренуємося. Є, звичайно, малі спеціалізовані приміщення, але в основному заняття поводимо у великих спортзалах: ми розкладаємо даяни і так тренуємося.

- Чи підтримує держава розиток тхеквондо?

- Це трохи болюче питання, нам більше допомагають спонсори та меценати. Литва в основному підтримує розвиток баскетболу, легкої атлетики, футболу та плавання.

СК "Чайка"Як у Литві, так і Об’єднаних Арабських Еміратах, тхеквондо з’явилося не так давно, з 1989 року. Тренер Абдула Хатим як і Вігантас був першим чемпіоном з тхеквондо у своїй країні. Також він став першим чемпіоном в ОАЕ, який переміг у турнірі міжнародного рівня.

- Почав займатися цим видом спорту в 1991 році, - каже Абдула Хатим, - у 1994 році взяв участь у перших змаганнях із тхеквондо. З 1994 до 2005 року виступав у складі національної збірної, маю багато перемог на міжнародних чемпіонатах. Займався не лише тхеквондо, а й карате, тому що останній вид спорту у нас був більш розвинений. Навіть досі федерація в країні має назву «Федерація ОАЕ по карате і тхеквондо».

У 2005 році після отриманої травми завершив кар’єру спортсмена і почав думати, як стати тренером. Навчався в багатьох країнах, набирався досвіду, щоб потім передати його своїм учням. Досі вчуся, тому що тхеквондо постійно міняється, воно дуже модерне. Ось увели електроніку, і стиль помінявся. Є багато шкіл і напрямків цього виду спорту: азіатське тхеквондо відрізняється, наприклад, від арабського, українського чи литовського. Але чим більше знань отримуєш, тим кращою стає техніка.

- Чи перейняли якісь знання в українських тхеквондистів?

- Звичайно! І в Сергія Володимировича, і в його спортсменів. Це кращий тренер і краща команда, з якою ми тісно співпрацюємо з початку цього року. У Кам’янці навіть краще пройшов тренувальний збір, аніж у Яремчі (Прим. «КлюЧ»: протягом трьох днів гості проводили тактико-технічні тренування і спарінги).

- Скільки дітей Ви тренуєте і які маєте результати?

- Тхеквондо - нелегкий вид спорту, одного дня на заняття може прийти 100 дітей, потім залишається 40-30. Іноді в клубі немає місця, а іноді приходить лише декілька спортсменів. Це важка щоденна праця, залишаються ті, хто по-справжньому хоче чогось досягти. Наш клуб має багато досягнень та перемог на міжнародних чемпіонатах, чемпіонатах країн Азії та інших змаганнях.

- Чи маєте якісь проблеми, пов’язані із тхеквондо?

- У нас маленька країна, в ОАЕ проживає лише 1 млн людей, країна дуже багата і єдина проблема - нестача мотивації. У нас є все, держава серйозно підтримує спорт: після уроків у школах проходять профільні заняття з фізкультури. Дитина обирає улюблений вид спорту і займається нам: держава забезпечує спортсмена всім - харчуванням, одягом, фінансово. У цьому році тхеквондо почнуть викладати у школах.
Учень, який на професійному рівні займається спортом, отримує від держави зарплатню, приблизно 400 євро, за призові місця на міжнародних чемпіонатах дають окремі премії 3-5 тис. євро. Але дуже важко в таких умовах мотивувати людину на перемогу.

І поки я оговтуюсь від почутого, до тями мене приводить литовський тренер.

- Ми, можливо, лише схожі тим, що також живемо в невеликій країні, - каже Вігантас. - Але проблеми схожі до ваших: аби працювати, ми шукаємо спонсорів та інвесторів, які би допомагали спорту.

Постійно в пошуках меценатів і Сергій Чайка. Нещодавно з допомогою останніх вдалося придбати комплект електронних жилетів та шлемів, з якими працюють у всьому світі. До речі, кам’янецькі тхеквондисти єдині в Україні, які почали тренуватися за допомогою електронної системи.

- Я вже збився з рахунку, скільки медалей має наш клуб, - каже Сегій Чайка. - Лише цього року ми привезли 36 нагород міжнародного рівня, і все це призові місця! До кінця року в нас повністю розписаний графік: 7 серпня їдемо на тренувальний збір і змагання в ОАЕ, звідти 21 серпня - на чемпіонат України в Одесу; 26 серпня - на етап Кубка світу в Польщу. Після невеличкої перерви - знову на відбірковий чемпіонат України до Європи. До кінця року ще плануємо побувати в Словенії та Болгарії. Якби ми мали серйозного мецената, то привозили би ще більше медалей і результатів! А так уся підтримка від батьків та спонсорів, за що їм безмежно вдячні. Особлива подяка Сергію Кротіку, який постійно нам допомагає.

- Спортсмени витримують такі навантажень? Це ж щільний графік, постійні перельоти та тренування.

- Із цього вимальовується картина підготовки. Якщо вивозити дітей раз на рік на якісь змагання, в них втрачається інтерес, для них нові обличчя - це шок. А так діти подорожують на автоматі, вчаться почуватися комфортно у будь-які ситуації. Наприклад, коли ми повернемося із арабської спеки, одеська задуха в спортзалі буде раєм. Кожен новий досвід збільшує шанси на перемогу. Нічого з неба не падає, потрібно працювати і тренеру, і спортсменам - результат цього вартий.

Теги: СК "Чайка", Тхеквондо ВТФ, Сергій Чайка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.