Перейти на мобільну версію сайту


02.08.2019

ПОДІЛЬСЬКІ. АЛЕ НЕ КАМ’ЯНЕЦЬКІ, А СКАЛІВСЬКІ

Футболісти камянцяДавнім і звичним явищем стала гра кам’янецьких футболістів за команди інших міст. Навіть, якщо у Кам’янці й була своя команда, вона майже завжди була біднішою, ніж в інших районах. Коли кам’янецька команда змогла платити кам’янецьким футболістам хоча би не набагато менше, ніж в інших містах, то ці гравці грали вдома, у Кам’янці й така команда показувала добрі результати в чемпіонаті області (ЧО).

Для прикладу, кам’янецьке «Динамо» (през. Вт. Мельник, Вк. Ганускевич)1999 року, де приблизно 80% гравців були свої, виграла і чемпіонат області (ЧО), і Кубок області (КО). Як і в 1995 році, коли «Імпульс» Вл. Пташника та спонсора і тренера цієї команди Вт. Заклевського також виграв і чемпіонат, і Кубок області. Але концентрація своїх гравців у кам’янецькій команді – це скоріше явище-виняток. Були випадки, коли педінститут (теперішній К-ПНУ) своїми силами вигравав Кубок області 2004 та 2008 року. Тоді ще був живий тренер К-ПНУ Олександр Петров. У 2013-2014 роках «Атланта», яка представляла наш район у ЧО, об’єднала значну частину міських футболістів і посіла 4-те та 5-те місця в ЧО.

Тож, не бачу нічого дивного, що вище названі успіхи кам’янецького футболу залишаються останніми у міській футбольній історії. Більше того, вже другий рік значна кількість кам’янецьких футболістів виступають за ФК «Скала-Айва» Скала-Подільська у Першій лізі ЧО Тернопільської області. Схоже, що там платять більше. Скала-Подільська – це таке містечко, де проживає трохи менше 5 тисяч населення (на 2015 р. Вікіпедія). Восени 2018 року на сайті Тернопільської обласної ФФ у складі «Скали-Айви» ми побачили 3-ох кам’янчан. Це Владислав Тимощук, Олег Зубик і Сергій Гаджула (грав у 2017 р.). Четвертим є Павло Чесник, який навчається у ПДАТУ, але він є вихованцем тамтешнього футболу. Крім того, наскільки мені відомо, на сайті «забули» ще декількох кам’янчан – Ярослава Гаращука, Володимира Муляра, Вадима Барицького та Віталія Катеринчука.

Минулорічний ЧО в Першій лізі «Скала-Айва» завершила на 2-му місці у групі А, а в фіналі Першої ліги була 5-ою.

У поточному році до «Скали-Айви» приєдналися ще декілька кам’янчан. Зокрема Артем Сосніцький, Дмитро Сосновський, Вадим Вишинський та Роман Скочеляс.  

Тож, мабуть немає нічого дивного, що навіть після 7 пропущених чемпіонатів області, повернувшись до нього в 2016 р., кам’янецька «Фортеця» останні три роки грає далеко не найкращим складом. Кам’янець не може не те, що утримати в себе своїх кам’янецьких гравців, а вже навіть не виїхав на один виїзний матч ЧО через брак фінансування.
Звичайно, Кам’янець – не Дунаївці. І навіть не Скала-Подільська. Як казав один кіногерой: «Це не Ріо-де-Жанейро. Це явно гірше».

Теги: кам’янецькі футболісти

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.