Перейти на мобільну версію сайту


18.12.2015

ОЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: «ТРЕБА ОБ’ЄДНАТИ ЗУСИЛЛЯ»

Завжди непросто відбувається процес становлення молодих спортсменів. Їхні, спочатку скромні результати потрохи збільшують загальний доробок збірної команди, а потім зростаюча величина їхнього внеску починає відігравати все більшу роль у колективному здобутку збірної.

Студент 3-го курсу К-ПНУ 21-річний Олександр Пелешенко у своєму першому дорослому чемпіонаті світу вніс, мабуть, найбільший внесок у здобуття збірною України 4-ох олімпійських ліцензій на найближчу Олімпіаду в Ріо-де-Олександр ПелешенкоЖанейро.

Перші кроки у спорті Олександр робив у рідному місті Петровське, Луганської області. Зараз, як значна частина збірників Олександр тренується у Кам’янці, в СК «Епіцентр».

- Олександре, як ти прийшов у важку атлетику?

- Мій старший брат займався важкою атлетикою, він для мене багато в чому є прикладом. Коли мені було 9 років, я спробував свої сили, й мені сподобалося. А ще далі – на чемпіонаті України серед кадетів - я виборов 3-тє місце. Запросили до збірної Луганської області. На чемпіонаті України серед кадетів у 2008 році виборов 3-тє місце. Тоді виступав у в/к до 56 кг і підняв 84 кг у ривку та 104 - у поштовху. Після цього потрапив до збірної України з кадетів.

- Міжнародні змагання – чемпіонати Європи та світу - мабуть, складніші?

- Першим для мене був чемпіонат Європи серед кадетів, що проходив у Франції в 2008 році. Я там підняв 84 кг у ривку та 102 кг у поштовху, посівши 10-те місце. У 7-му класі вступив до Луганського обласного вищого училища фізичної культури. Тоді вдалося виграти чемпіонат України серед кадетів (до 15 років) у в/к 62 кг, піднявши в ривку 93 кг та 115 кг - у поштовху. Мене завжди підтримував мій тренер Віталій Тимофійович Гребельний. Він ставив мені у приклад успішних спортсменів. Потрохи приходила віра у власні сили. Були вже певні досягнення, а, крім того, заняття атлетикою ставало моїм заробітком.

- У 2011 році ти виборов срібло на чемпіонаті Європи серед юніорів.

- Так, я тоді підняв 134 кг у ривку та 163 кг у поштовху у в/к 77 кг. Мене, Романа Василевського, Костянтина Реву потрохи почали брати на турніри з дорослою збірною України. Ми поступово приглядалися до змагань такого рівня. Складно було, коли отримав травму в 2013 році. Довелося робити операцію і десь на  рік я вибув із активного спортивного життя. Але коли відчув, що начебто найгірше позаду, стало легше. Головний тренер збірної України Михайло Маркович Мацьоха, який підготував чемпіона Олімпійських ігор Тимура Таймазова та двічі чемпіона світу Дениса Готфріда, запропонував виступати за збірну Хмельницької області.

- Коли ти їхав на нещодавній чемпіонат світу в США, сподівався на такий виступ?

- Я хотів добре виступити, потрапити на Олімпіаду-2016. Я з Луганської області і знаю, в Україні є сильні люди, Олександр Пелешенкохочеться щоб знали, що Україна неслабка. Просто нам потрібно об’єднати зусилля так, як Олександр Герега, президент Федерації важкої атлетики України, та Галина Герега. Вони створили хороші умови для нашої підготовки. За що я хотів би їм подякувати. Якби не вони, я б, мабуть, не поїхав на чемпіонат світу.

- На нещодавньому чемпіонаті світу ти пропустив вперед лише досвідчених атлетів – призера чемпіонату Європи та двох чемпіонів світу й випередив призера чемпіонату Європи, румуна Сінкраяна. Що було найважче?

- Протягом 16 годин дороги я втратив багато ваги і відчув спад сил. Далі 5 днів акліматизації у спекотному Х’юстоні. Але ми зібралися й вдало виступили – 167 кг у ривку і 201 кг у поштовху вивели мене на 4-те місце, а збірну України на 12-те командне місце у світі, й принесли олімпійські ліцензії. Я виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу.

- Вагу на штангу хто замовляє – ти чи тренер?

- Разом. Тренер з’ясовує стан спортсмена, він повинен його розуміти, а спортсмен повинен розуміти тренера. Вони повинні йти нога в ногу.

- Психологічна підготовка впливає на виступ?

- Звичайно. Якщо психологічно не готовий, до штанги краще не підходити. Хоча головне – технічна підготовка. Треба добре розуміти свої помилки, щоб правильно оцінити й виправити їх. Тоді можна розраховувати на успіх.

Теги: Олександр Пелешенко, важка атлетика

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.