08.11.2019

НОВУ ЕПОХУ В ФУТБОЛІ ВІДКРИВАЄ ВЛАДИСЛАВ ВАНАТ

Футбол ВанатУ п’ятницю 1 листопада пройшов матч чемпіонату України з футболу серед юнацьких складів U-19 між «Динамо» Київ та львівськими «Карпатами».

Саме цей матч став першим офіційним в Україні, коли арбітр мав змогу використати собі на допомогу VAR (англ. – Video assistant referee) відео помічник рефері. VAR вже успішно працює в Лізі чемпіонів та деяких чемпіонатах Європи.

Після голу львів’янина Раделицького на 13-хвилині та автоголу Михайленка на 18-ій, Надольський на 43-хвилині відіграв один м’яч – 1:2. На 72-хвилині після навісу киян справа у штрафну, львів’янин відбив м’яч, як виявилося, не плечем, а рукою. Щоб оцінити епізод, арбітр Микола Балакін передивився повтор по системі VAR і призначив пенальті.

Цей пенальті – перший VAR-івський реалізував вихованець кам’янецького футболу Владислав Ванат – 2:2. Реалізував і відкрив нову епоху – епоху VAR в українському футболі.

У середу 6 листопада «Динамо» Київ U-19 у матчі юнацької ліги УЄФА U-19 приймав ровесників грецького «ПАОКа». Два пенальті реалізував Георгій Цитаїшвілі, а Ярослав Надольський ударом з метрів 25 у ліву від себе «дев’ятку» забив третій м’яч. Влад Ванат не грав через отриману нещодавно травму.

Тож, перемога «Динамо» Київ U-19 – 3:0. Матч-відповідь у Греції 27 листопада.