Перейти на мобільну версію сайту


21.04.2017

НА СЛУЖБІ КАМ’ЯНЕЦЬКОМУ ФУТБОЛУ

Футбол ХудояшЄ в історії кам’янецького футболу славні сторінки. Зокрема, з ностальгією згадують вболівальники зі стажем трирічну участь кам’янецької команди «Поділля» в чемпіонаті СССР у класі Б. Грав тоді за «Поділля» й наш сьогоднішній співрозмовник Володимир Худояш, або як його й сьогодні називають «Пашка».

- Пашкою мене назвав ще тренер СКА «Одеси» Володимир Костянтинович Шмильов. Мій двоюрідний брат – Павло Худояш грав у ленінградському «Зеніті». Мовляв, ти – Худояш, значить Пашка.

- Коли Ви почали займатися футболом?

- Я народився в 1942 році в Миколаєві. Там пройшли мої дитинство та юність. У 1960 році закінчив ремісниче училище і працював токарем на суднобудівному заводі. Коли через 2 місяці в 1961 році мене забрали до армії, я грав у Бахчисараї за військову команду, а потім мене забрали до СКА Одеси. У 1963 році грав на «Кубок Надії», що проводився серед команд 20-21-річних футболістів. Ми тоді взяли 2-ге місце. Коли мене в квітні 1964 року комісували, то повернувся в Миколаїв, де грав за «Суднобудівник» у класі Б до літа 1965 року.

- Чи грали Ви у тренера Євгена Лемешка?

- Так. Літом 1965 року переїхав до Хмельницького, в місцеве «Динамо», яке тоді тренував Євген Пилипович Лемешко. Він хороший тренер, з нами разом у дир-дир грав. Він сам був воротарем, а як на воротарів кричав! Але коли він грав за «Динамо» Київ, то пропустив м’яч між ногами. У якомусь із футбольних довідників серед іншого про це написали. Хлопці показали йому цю статтю. Так він тою книжкою запустив. Тоді, в січні 1966 року, я повернувся до Миколаєва, де грав 2 роки.

- Потім знову приїхали в Хмельницький?

- Так. На початку 1968 року приїхав у Хмельницький, де зіграв за «Динамо» 1-коло і мене влітку забрали в Кам’янець – у «Поділля».

- Чому перейшли в Кам’янець?

- У тодішньому регламенті чемпіонату УРСР у класі «Б» вимагалося, щоби у командах класу «Б» було не більше 5 гравців старших 25 років. У хмельницькому «Динамо» тоді були Мирослав Ступар, Леонід Лемещенко, Мирослав Мітін, Борис Соколов та Роберт Саркісов і я – старші 25 років. Комусь довелося піти. Того року розширили клас «Б».

- Із 16 команд зробили 22.

- Так. І Кам’янець отримав право грати в класі «Б». Я грав на позиції півзахисника. Склад нашої команди 1968-69 років пам’ятаю до сьогодні: В.Федосієнков (В.Рибачонок), В.Ломп, А.Кирилюк, В.Школа, В.Біров, В.Мітін, П.Дорій, С.Лещінер, В.Володько та І.Іваненко. Тренували команду Олександр Майнгард, Ігор Чупрін і Г.... Нікітін.

Футбол Худояш1- Того року «Поділля» посіло 20-те місце (із 22 команд).

- Так, і до першості 1969 року вирішили посилити склад. Взяли О.Лемещенка з Хмельницького, М.Мельниченка із Золочева, М.Єрогова з Миколаєва, М.Дмитровського з Ужгорода, М.Сухомлина з Олександрії, С.Лещінера, а також Шаповалова та О.Горюка. Тоді 1-ше коло ми зіграли добре.

- Набравши 22 очки у 20 матчах (+8=6-6; 25-15), кам’янецьке «Поділля» йшло на 7-му місці.

- Так. Я тоді жив у гуртожитку, де потім була прокуратура. Зарплата в мене була 140 рублів, а в тренерів по 180. На той час – хороший рівень. Але, на жаль, влітку 1969 року до Хмельницького в нас забрали декілька гравців – Дмитровського, Єрогова, Іваненка та Федосієнкова. Із півзахисників залишився лише я. Тож, 2-ге коло ми завершили на 12-му місці. (40; +11=17-12; 37-35; 39)

- Прикро, звичайно, коли так руйнують команду.

- На початку 1970 року ми поїхали на тренувальні збори в Керч. До команди вже почали брати гравців менш прискіпливо, ніж це було в 1968-1969 роках. Тож, у чемпіонаті 1970 року кам’янецьке «Поділля» посіло 11-те місце із 14 команд у 1 зоні України класу «Б». 

- У 1971 році була велика централізація радянського футболу.

- Так, і ліквідували клас «Б». А місце в Другій лізі тоді дали облцентрам. Я і ще багато моїх партнерів - Коля Печорін, Віктор Цинчик, воротар Анатолій Шудрак - грали за команду електронного заводу в чемпіонаті області. У 1975 році я поїхав до Миколаєва, де грав до 1982 р. за команду його передмістя – Варварівку в ЧО, а в 2002 році повернувся в Кам’янець.

25 квітня Володимиру Савелійовичу виповнюється 75 років.

Ми вітаємо його з Днем народження! Бажаємо щастя, успіхів, здоров’я та довгих років життя!


Теги: ювілеї, Володимир Худояш

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.