Перейти на мобільну версію сайту


06.09.2019

«ЛЕГІОНЕРИ» – БЛАГО ЧИ ШКОДА?

Футбол районМи вже писали, як у День державного прапора України фінальним матчем Кубка району завершився його цьогорічний розіграш. Нагадаємо, з рахунком 3:0 «Вітагро» Заліссся-1 перемогло «Граніт» з Думанова.

Як цьогорічний розіграш Кубка району, так, мабуть, ще більшою мірою саме його фінальний матч знову окреслили непросту проблему в кам’янецькому, особливо районному футболі. Я маю на увазі проблему «легіонерів». Якщо у стартовому складі володаря Кубка ми нарахували близько 7 таких гравців, то у складі фіналіста – близько 4 «легіонерів». Це, якщо футболіста з міською пропискою, який виріс у місті вважати легіонером. Кажу «близько», тому що визначення «легіонерів» не завжди буває чітке та конкретне.

Можливо, більш яскраво протягом останніх років ця проблема поставала в 2017 році. Тоді багато легіонерів не лише з міста, й з інших районів та навіть областей виставила у своєму складі «Октава» Слобідка-Рихтівська, яка у фіналі крупно переграла «Замок» з Панівців. «Замок», який виставив 3-ох міських, а решту своїх футболістів. Якщо переможці не бачили у цьому нічого поганого, то фіналісти обіцяли більше не допустити подібного.

Отже, «легіонерами» прийнято вважати гравців з інших районів, а також досить часто й міських футболістів. Правда, час від часу змінюються різні нюанси в цих дефініціях. Наприклад, зараз міські футболісти, які не грають в обласній Прем’єр-лізі (ОПмЛ), легіонерами не вважаються.

Футбол район-тЗ одного боку наявність легіонерів підвищує рівень гри в районних змаганнях. Але з другого боку я сам пересвідчився, і не тільки на своїх рідних великослобідських теренах, що значна кількість районних футболістів припиняють грати в чемпіонаті та Кубку району. Коли я запитав в одного з них «чому?», то почув: «А що проти тих міських грати, коли в них чи не половина – із педінституту».

Звичайно, одна справа – трактористи, шофери, торговці, які грають у футбол лише у вільний від роботи час, а зовсім інше, коли це студенти факультету фізичної культури К-ПНУ ім.І. Огієнка. У студентів зранку пари, а після них, принаймні за розкладом – кожен день повинні бути тренування. Це у будні дні, а у вихідні – частіше всього ігри. Або в чемпіонаті області (ЧО), або в інших постійних змаганнях. Головне – вони, як професіонали, у постійному навчально-тренувальному процесі. У любителів – зовсім по-іншому. У них на першому місці має бути робота. Якщо любителі намагаються включитися у районні змагання, то велика різниця у класі між ними й «легіонерами» починає сприйматися любителями як безнадійно велика, яка має наперед прогнозований результат. Тобто відбиває бажання брати участь у таких змаганнях. Тому із масових змагань вони перетворюються на турніри декількох команд.

Є певний позитив наявності легіонерів у чемпіонаті та Кубках району в тому, що колективи спочатку можуть награти свою команду у ЧР, а потім взяти участь в ЧО. Як зробили подібне «Октава» Сл.-Рихтівська в 2011 р та нігинські «Товтри» у Першій лізі ЧО в 2016, 2017 р., а також «Атланта» Гаврилівці в ЧО 2013 та в 2014 роках в ОПмЛ. 

Цікаво знати, що з цього приводу думають більшість команд району. Можливо, слід ввести квоти на кількість легіонерів у районних змаганнях. Це був би певний компромісний варіант. У такому випадку їхній вплив був би обмежений, а з другого боку біля 1-2 легіонерів могли би зростати місцеві футболісти-любителі, які мали би від кого вчитися, поліпшуючи якість своєї гри. Але в такому випадку треба дуже чітко виписати формулювання та умови квотувань.

Тож, стара проблема, як на мене, знову дала про себе знати і тому, мабуть, слід би взятися за її вирішення. Цікаво з цього приводу почути думки кам’янецької футбольної спільноти. Сторінки газети для них відкриті.


Теги: футбол, Кубок району

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.