Перейти на мобільну версію сайту


02.09.2016

КАМ’ЯНЕЦЬКОГО ПОЛКУ ВІДБУЛО

Неоднозначна ситуація склалася в міській спортивній спільноті. Прохолодно сприймають на факультеті фізичної культури (далі ФФК) К-ПНУ залишення поза увагою міської влади досягнення студентів К-ПНУ при визначенні кращих спортсменів міста за рік, що минув. Університет, який за підсумками Всеукраїнської літньої універсіади 2015 року посів 3-тє місце серед всіх вузів країни, пропустивши вперед лише Київський та Львівський університети фізичної культури, цьогоріч був проігнорований міською владою.

На ФФК нам показали «Положення відділу молоді та спорту департаменту гуманітарної політики, про затвердження 10-ки кращих спортсменів міста (...)». Мабуть, головнимКуліш джерелом конфлікту став пункт 2.1, точніше його 1-ий підпункт, де вказано, хто є претендентами на таке звання: «10 кращих спортсменів року (входять тільки спортсмени-кам’янчани)» (підкреслення моє – прим.Авт.).

Зрозуміло, що виникає питання: кого вважати спортсменами-кам’янчанами? Наприклад, ми можемо пишатися спортсменом, який виріс у нашому місті, навчався в Кам’янці спортивної майстерності, навіть, здобув свої перші спортивні успіхи в нашому місті, а пізніше переїхав в інше місто, де зараз проживає і виступає. Чи можна його вважати кам’янчанином? Чи можна вважати кам’янчанином спортсмена, який проживає в іншому місті, але виступає за наше місто? Відповідей на ці питання в «Положенні» немає.

Як розповідає декан ФФК Микола Солопчук, в університеті першокурсники проходять обряд посвяти в кам’янчанина. Студенти, принаймні у своїй більшості, отримують тимчасову міську прописку. Але в 10-ках кращих спортсменів та тренерів за 2015 рік ви не побачите студента чи тренера університету.

Зантрая«Смислова багатозначність» цього питання зросте ще більше, коли ознайомитися із річним звітом міського голови за 2014 рік. Там, (див. на сайті міської ради https://onedrive.live.com/?cid=ece43d51f9a9d478&id=ECE43D51F9A9D478!10468&authkey=!AMd56MUutEUEvgU на сторінках 110-112 файлу в PDF, або сс.135-137 у брошурі зі звітом мера) в розділі «Спорт вищих досягнень» чітко й конкретно сказано: «Понад 100 спортсменів представляли місто на змаганнях різного рівня». Далі ще конкретніше: «В 2014 році спортсмени національного університету ім.Огієнка вибороли 178 нагород на чемпіонатах та Кубках України та 41 медаль на чемпіонатах світу та Європи, з яких 15 золотих, 10 срібних та 16 бронзових. У 2014 році до складу збірних команд України з різних видів спорту увійшли 67 спортсменів університету». І після цього йде вельми розлогий перелік конкретних досягнень цих спортсменів. Тут згадуються результати Аліни Комащук, Світлани Ярьомки, Сергія Куліша, Кристини Санькової, волейбольної команди К-ПНУ (багаторазової чемпіонки Студентської ліги України) та багатьох інших. ТО ВВАЖАЮТЬ ЇХ У ВИКОНКОМІ КАМ’ЯНЧАНАМИ ЧИ НІ?

При визначенні кращого тренера міста також, мабуть, варто звернути увагу на тренерів К-ПНУ. Принаймні тренери ж – кам’янчани. Цікаво, що раніше майже завжди студенти К-ПНУ вважалися кам’янчанами. Ще в 2012 році кращими спортсменами з олімпійських видів спорту визнали Іванну Макуху, Ньябалі Кеджау, Сергія Куліша, Ірину Кіндзерську, вказавши у списках кожному (КПНУ ім.І.Огієнка). Як і наступного 2013 року також відзначені Аліна Комащук, Георгій Зантрая та багато інших, щоправда, вже не вказуючи в дужках (К-ПНУ) (див. пресу відповідних років). Чому в 2015 та 2016 роках їх не помічають?Кіндзерська

Начальник відділу спорту міськвиконкому Степан Павловський відповів на це питання просто. Мовляв, це не його відділ, а тренери спортшкіл звернулися до нього з проханням визначати кращих спортсменів міста у такий модерний спосіб. У якій формі тренери зверталися, чи є протокол тих зборів, на яких могло бути подібне звернення прийнято, у представників виконкомівського відділу я не питав. Зате знаю інше. Подивіться, чи не в кожному номерів місцевих газет кам’янецькі тренери та спортсмени дякують підприємцям за допомогу в виїзді на змагання. Якщо поспілкуєтеся із спортсменами, особливо колишніми, дізнаєтеся, як прислухаються до їхніх слів у відділі спорту. Я вже не буду розповідати про те, як навесні 2010 року ДЮСШ-2 ледь не втратила своє приміщення. Цікавіше, що в цьому випадку, про який каже Степан Павловський, тренерів спортшкіл у відділі спорту почули зразу. Майже миттєво. Тож саме цього разу (у версії Павловського) він зразу відреагував і, мабуть, тому з’явилося таке положення «Про визначення кращих спортсменів міста», в якому питань більше ніж відповідей.

Наразі виконкомівський відділ спорту визначає кращих спортсменів міста, без тих, ким він нещодавно пишався, а університет самостійно визначає своїх кращих спортсменів. Тільки звіт мера за 2014 рік оповідає, як у виконкомі пишаються студентами К-ПНУ Георгієм Зантраєю, Аліною Комащук, Сергієм Кулішем, Світланою Ярьомкою та багатьма іншими. Цього року, після Олімпіади-2016, у виконкомі могли би пишатися володарем першої олімпійської медалі з Ріо-де-Жанейро в збірній України – сріблом Сергія Куліша. Але, мабуть, не доведеться...

Один раз так, а другий раз – по-іншому. Бо для декого полку кам’янецького відбуло.


Теги: КПНУ, спортсмени, скандал

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.