Перейти на мобільну версію сайту


29.05.2015

ГУРТУЮТЬ ЧОТИРИЛАПІ

За тиждень любителі собак зберуться на стадіоні університету К-ПНУ на сертифікатну (UKCIB) виставку домашніх улюбленців. Подія пройде за сприяння Хмельницького обласного клубу собаківництва Товариства сприяння обороні України.

Чи має Кам’янець що показати? Як з’ясувалося, шанувальників братів наших менших у місті достатньо - є любителі, є й профі, є маститі кінологи. Наскільки легко видресирувати породисту собаку, що для цього потрібно робити і які етапи має пройти тварина, аби брати участь у виставках міжнародного класу. Про це та багато іншого розповіли «КлюЧу» власники кам’янецьких племзаводів німецьких вівчарок «Terra Heroic» Олег Качинський та «Donato Creti Ua» Олександр Польовий.

Обидвоє чоловіків зайнялися собаківництвом на професійному рівні близько чотирьох років тому, Олег Качинськийпридбавши німецьких вівчарок.

- Собак любив з дитинства, - каже Олег Качинський, - але змоги тримати їх у міській квартирі не було. Переїхавши в будинок, вирішив придбати німецьку вівчарку - так у домі оселилася Найда. Зараз їй 3,5 роки, вже давала потомство. Трохи пізніше до компанії приєдналася Оска, їй 1,5 роки. Собаки дуже здружилися, старша наче поводир, молодша у всьому її наслідує.

- Моя перша собака, також німецька вівчарка, Айра молодша від Найди на місяць, - долучається до розмови Олександр Польовий. - Також вже дала потомство, причому наші щенята сьогодні живуть не лише в Україні, а й в Лівані, Арабських Еміратах та Азербайджані. Вівчарці Праді 1,4 роки, поки що до племінного розведення її не залучаю, чекаю, доки вона досягне потрібного віку. Олександр ПольовийДакоті, яка має нідерландське коріння (прадід - двократний чемпіон світу), нещодавно виповнився рік, а Демі - всього 7 місяців. Усі мої собаки орієнтовані на якісне племінне розведення. Загалом собаки брали участь у екстер’єрних виставках, які проходили у сусідніх обласних центрах - Хмельницькому, Тернополі, Вінниці.

- Чи обов’язково брати собаку із родоводом? - цікавимося в кінологів.

- Обв’язковим має бути усвідомлення, що ти береш тварину не на день, і навіть не на рік, - пояснює Олег Качинський. - Це буде повноправний член вашої сім’ї до кінця його життя. Варто розуміти, що з собакою потрібно займатися постійно, з того самого моменту, як вона з’явилася у вашому домі. Але варто розуміти, що порода має підтверджуватися документом, а єдиним підтвердженням є родовід.

Спочатку ви навчаєте її елементарних навичок - як одягати ошийник, сидіти, лежати, давати лапу. Це основи, під час яких ви встановлюєте контакт зі своїм домашнім улюбленцем. Собака має відчувати, хто вожак у команді. Після цього можна братися за проходження іспитів по трьом кваліфікаційним рівням - «Собака в городе», «Общий курс дресировки» та «Защитно-караульная служба». Дресирувати тварин - це ціле мистецтво.

За словами Олега та Олександра, в ідеалі кожна міська собака мала би пройти перший курс, тоді би й тварини, і їхні господарі навчилися елементарним правилам поводження під час прогулянок у місті. Загальний курс дресирування показує, наскільки собака вміє працювати без повідка. Зазвичай, на відстані до 50 м вона має виконувати всі команди свого господаря. Останній курс проходять собаки, які готуються до виступів на серйозних змаганнях чи виставках. До речі, собак поділяються на шоу-класу та робочі.

Що й казати, утримувати собак справа не з легких, у радість вона буде лише тим, хто життя не уявляє без чотирилапих. Аби на професійному рівні займатися розведенням племінних собак, треба також знати чимало ньюансів.

- В Україні діють безліч організацій, які мають право оцінювати потомство та виписувати документи на щенят, - пояснює Олександр Польовий. - Ми співпрацюємо з основними організаціями - Кінологічним клубом України, Кінологічним союзом України та Центральним клубом власників німецьких вівчарок України.

- Ми за розведення якісних порід тварин, - в один голос кажуть Олег та Олександр. - Плануємо згуртувати любителів собак, яких у місті чимало. Було б добре мати окремий майданчик не лише для вигулювання собак, а й для дресирування, де би власники тварин змогли поспілкуватись, обмінятись досвідом, дати цінні поради, як правильно дресирувати, поводитися з собакою, годувати тощо.

Тож запрошуємо 7 червня, о 10:00, усіх любителів собак прийти на стадіон К-ПНУ разом зі своїми улюбленцями, навіть не породистими, та поспілкуватися у неформальній атмосфері.

Теги: «Terra Heroic», «Donato Creti Ua», Олег Качинський, Олександр Польовий, німецькі вівчарки, племзавод

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.