Перейти на мобільну версію сайту


06.04.2012

ГОЛОВНИЙ СУДДЯ І ПАТРІОТ

Нещодавно в області завершився чемпіонат з армспорту, на якому Кам’янеччину гідно представив Євген Сідорук. А 25 березня Ігор Леонідович виступив у ролі головного судді чемпіонату з гирьового спорту прикордонних відомств країн СНД. Окрім бездоганного суддівства, Ігор Войцехівський показав найкращий результат у особистій першості чемпіонату області з армспорту та своїй ваговій категорії. Ігоря Войцехівського без сумніву можна назвати фанатом своєї справи, він завжди готовий провести змагання з гирьового спорту і армспорту. Переконаний, що спорт – це стиль життя, а разом і запорука успіху.
- Пане Ігоре, цього року ви знову головний суддя доволі престижних змагань. Чим новим порадували поєдинки цього разу?
- Як завжди було багато перемог, людей, не байдужих до спорту. На чемпіонат, який проходив у Хмельницькій академії прикордонних військ, з’їхалися спортсмени із Росії, Білорусії, Казахстану й України. Приємно, що пальму першості отримала наша країна! Максим Гордійчук та Василь Міхайлинчик виконали нормативи майстрів спорту міжнародного класу. Другими були казахські спортсмени, бронза ж дісталася білорусам.
Це було захоплююче дійство, із категорії, коли краще один раз побачити аніж сто разів почути. У змаганнях брали участь спортсмени-прикордонники. А кожен з них, на моє глибоке переконання, є патріотом своєї держави.
- Погодьтеся, за останній десяток років, таке поняття, як патріотизм, дещо втратило свої позиції, я би більше сказала - знівелювалось. Як зупинити цей процес? Можливо, створенням якихось громадсько-політичних організацій?
- На разі більше половини спортивних федерацій України з неолімпійських видів спорту – це громадські об’єднання. Як на мене, то одним із шляхів соціального розвитку держави є участь людей саме у громадських організаціях. Усім відомо, як відстоювали свої права афганці та чорнобильці. Люди мають гуртуватися навколо ідеї, тоді вона має шанси на життя.войцехів33.jpg Спортсмени гирьовики, армреслери приносять Україні світове визнання. Хіба не найвищий прояв патріотизму – здобувати перемогу для країни?
- Не заперечуватиму. Але разом з тим, держава зі своєї сторони повинна проводити кампанію, спрямовану на розвитку патріотичного виховання.
- Раніше так і було. Минулого року я працював у групі експертів, які займалися розробкою Програми покращення фізичного виховання у збройних силах України. Цим питанням особисто займався начальник генштабу, генерал-полковник Григорій Педченко. У зв’язку із зміною керівництва у Міноборони, робота призупинилася. Як наслідок, сьогодні ми зіткнулися із ситуацією, коли більша половина юнаків не придатні до служби в армії. Лише 10% молоді регулярно займається спортом. Що робить решта? Запитання залишається без відповіді.
Ми маємо усвідомити, що здоров’я нації, патріотичне виховання – це фактори, що визначають могутність країни. Президентом федерації гирьового спорту була розроблена Програма фізичного виховання школярів та введення занять з гирьового спорту (факультативно). Як член виконкому федерації гирьового спорту докладу до цього максимум зусиль.
Цього року є надія на відновлення патріотичного виховання, тим паче, що кошти на це передбачено.

Як керівник СКА «Сокіл», можу сказати за своїх вихованців: всі вони проходять курс молодого бійця і, відверто, мені не соромно буде за них, коли вони служитимуть у війську.

Із досьє «КлюЧа»:
Ігор Войцехівський народився 8 серпня 1969 р. у Вінницькій області. 1990 р. закінчив Московське вище загальновійськове командне училище. 1990-1992 рр. - служба у Західній групі військ (спортивний клуб армії). 2007 р. закінчив Вінницький торгівельно-економічний інститут. Помічник народного депутата України Юрія Бута. Керівник СКА «Сокіл».
Чемпіон Збройних сил СРСР, призер кубку країн СНД з гирьового спорту, майстер спорту СРСР з гирьового спорту. Нагороджений відзнакою комітету сприяння правоохоронним органам України.


Теги: гирьовий спорт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.