Перейти на мобільну версію сайту


28.08.2020

ФУТБОЛЬНІ ПРИГОДИ КАМ’ЯНЧАНИНА В КАНАДІ

Футбол Чесановський і Ukraine United 29. 3-я стор..jpegНепростими є шляхи людські, а коли вони стосуються кар’єри спортсмена, то їх звивистість та розмаїтість не можливо ні передбачити, ні спрогнозувати. Так і у футбольного воротаря Дениса Чесановського, який пройшовши кам’янецьку ДЮСШ-2, потрапив у професійний футбол.
Отже, розповідає Д. Чесановський:

– У 2017 році я грав за ФК «Тернопіль» в Українській Першій лізі, а потім 2017-2018 роки - у чернівецькій «Буковині» в Українській Другій лізі. У 2018 році мій друг Тарас Гром’як, який грав у Канаді за клуб «Ukraine
United», запропонував мені спробувати свої сили в канадському футболі.

– І ти...
– Я погодився не вагаючись. Було цікаво пограти за межами Європи. До цього я грав хіба що на деяких турнірах у Польщі, чи у Молдові, але у їхніх чемпіонатах не грав.

– І як тебе зустріла Канада?
– Спочатку морозом -30оС. Це в кінці лютого 2019. Але в іншому клімат такий, як і в нас. Знайомство із командою пройшло добре, там приблизно 10 гравців українці. Вони допомогли з адаптацією, яка тривала 1-2 тижні. Проблеми були зі сном, адже різниця у часі – 7 годин. Тож, я спочатку лягав спати біля 3 години ночі. Потім адаптувався.

– «Ukraine United» – це «Україна об’єднана»?
– Мабуть. Команда створена в 2006 році і керує тут українець, уродженець Львівської області,03 колишній футболіст, а тепер фанат Володимир Коваль. Граючий тренер – колишній гравець львівських «Карпат», полтавської «Ворскли», луцької «Волині» Михайло Гурка. Він зіграв у професійних лігах близько 300 матчів. Тому тренувальний процес у клубі такий, як і в Україні. Наш домашній стадіон «Centennial Park City of Totonto» досить комфортний зі штучним покриттям та українською атмосферою. Він розташований в українському районі Торонто «Етобіко». На наші матчі приходить багато українців із прапорами. Кольори клубу жовто-сині. Особливо, коли граємо проти «Воркути». Раніше у ФК «Воркута» керував росіянин, потім додався ще українець, з яким прийшло декілька українців футболістів. Це їх укріпило.

– Якщо канадський хокей не потребує рекомендацій та пояснень, то що таке канадський футбол?
– У Канаді та США існує професійна футбольна ліга LS (О.М. – Major League of Soccer). Вона професійна, там, до речі, грає FC «Toronto» і на їхні матчі ходить по 20 і більше тисяч глядачів. Потім йдуть канадська та американські ліги. У Канаді дві футбольні ліги – Canadian Premier League визнана FIFA, а також Canadian Soccer League, в якій 11 команд і де грає «Ukraine United», скорочено – CLS. У 2018 році FC «Ukraine United» став чемпіоном CLS.
Попри те, що найпопулярніші види спорту в Канаді - хокей, баскетбол, американський футбол і теніс, футбол прогресує. Відкрилися дитячі академії «Ювентуса», «Барселони», і здається «Мілану». До речі «Ukraine United» має свою дитячу спорт школу. Її команда їздить по Онтаріо.

– Коли ти стартував у CLS?
– Перший матч я зіграв у кінці березня 2019 р. проти ФК «Місісаги», вийшовши в основі. Це передмістя Торонто. Ми були краще підготовлені і фізично, і тактично, тому здобули виїзну перемогу – 0:3. У 2019 році ми у регулярному чемпіонаті взяли 3-є місце (18 матчів – 10, 2, 6, 43-22, 32 очки). У плей-оффі виграли в 1/4 у «Гамільтона» - 1:1, п.п. 4:3, в 1/2 - у «Ватерлоо» 5:3, але у фіналі поступилися 0:2 «Скарборо».

– У команді не тільки українці?
– Так. Є 3 кубинці, всі грають за збірну Куби, 2 канадці, із них Мольгам Бабулі грав за збірну Канади, є хорват Амір Госіч.

– Як сезон склався для тебе?
– Я грав під №79. На жаль, більшу частину чемпіонату я пропустив через травму. Ми поїхали до США на турнір у Клівленд, де я отримав травму. Оперували мене безкоштовно, а федерація футболу виплатила страховку. Зараз відновлююся і паралельно граю за «Бучач» у чемпіонаті Тернопільської області. Чемпіонат CLS 2020 довго не починався через Covid-19.

– Він стартував 1-2 тижні тому, але 6 команд і без «Ukraine United». Що далі?
– Маю пропозиції від декількох клубів в Україні, є пропозиція від команди в США.

Теги: футбол, Денис Чесановський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.