Перейти на мобільну версію сайту


09.08.2019

ФУНДАМЕНТАЛЬНИЙ ПІДХІД

АрмспортВельми ґрунтовно та відповідально підходить до своєї роботи член національної збірної України з армспорту та гирьового спорту, майстер спорту міжнародного класу, срібний призер чемпіонату світу (ЧС) з армліфтингу Ігор Войцехівський. Така вимога часу, адже підготовка в сучасному спорті – це ціла наука. Ігор Войцехівський добре знає, як готувати до змагань і себе, й інших спортсменів збірної. Крім того, він також є суддею міжнародної категорії з гирьового спорту.

– Хват, – як розповідає наш співрозмовник, – можна розвивати до 60 років. Вигляд людини у 40 років – це генетика, а в 60 – це результат праці людини. Вміння, яке відпрацьовується на тренуваннях роками, стає технікою виконання вправи, стає рефлексом спортсмена. До речі, 20% рефлексу йде на зап’ястя. 

– Як давно Ви виступаєте у збірній України? – запитуємо ми в Ігоря Войцехівського.

– З 1991 року і ще тоді став призером першого Кубка країн СНД з гирьового спорту.

– Який світовий або європейський чемпіонат був для збірної України найбільш успішним?

– У рейтингу міжнародної федерації збірна України в трійці призерів. Восени в Румунії пройде новий ЧС з армспорту. Як призер чемпіонату України я виборов путівку на ЧС.

– Як зараз ідуть справи у збірній?

– Готуємося серйозно. На останньому чемпіонаті ЗС України в липні я був головним суддею чемпіонату. Переконався, що в нас вже є молодь, яка може перемагати на світових аренах. 

– Незабаром у Вас 50-річний ювілей. Як плануєте його зустріти?

– Відпочивати, як завжди, буду активно. Хотілося б отримати свіжий заряд енергії, адреналіну, адже попереду багато справ. Зокрема, вже згаданий ЧС у Румунії. Тож, треба працювати.

– Як Ваша колекція гир? 

– Одне з останніх надбань – гиря «Двійник» подільського атлета, чемпіона світу із греко-римської боротьби 1955 р. Олександра Мазура, яку подарували мені його родичі з Барського району із рисами Івана Максимовича Піддубного.

Як бачимо, у спортсменів найбільш відповідальний турнір – той, який попереду. Ігор Войцехівський шанує справжніх силачів минулого століття – українця Івана Піддубного та його учня Олександра Мазура.

Як розповідає Ігор Войцехівський, в історичних традиціях нашого минулого силачів шанували. Наприклад, великий князь київський коли говорив: «Відвідай з мого кубка вина», то малося на увазі пригубити вина із княжого срібного кубка, який був вагою близько 10 кг, а вміщав майже мале сучасне відро – тобто близько 5 літрів, а це ще біля 5 кг ваги. Тобто разом – біля пуда (16,2 кг). Пригубити це треба було однією рукою, не розливши і не розбивши собі зубів, а потім покласти кубок на стіл. Не кожному таке під силу було тоді, а зараз, то й мабуть тим паче.

В Ігоря Войцехівського є цілий музей різноманітних гир. Виявляється, в Україні схожий є хіба що в Полтаві в агрономічному університеті, де працює заслужений тренер України Олег Мороз. Є хороша колекція гир в Житомирі. Якщо в радянський час в Україні було понад 20 заводів, що виготовляли гирі, то в наш час, як каже Ігор Войцехівський, залишився хіба що лише Херсонський завод. Натомість багато хто продає китайські гирі, виготовлені з відходів металу. Їх продають обтягнутими в резину.

Тож, на сучасному етапі збірна Україна має кваліфікованих і підготовлених силачів, яким до снаги високі результати, задля яких вони працюють. Також має збірна гідну зміну, яка, наслідуючи приклад старших товаришів по команді, дихає у спину майстрам.

8 серпня Ігор Войцехівський відзначає свій 50-річний ювілей. Ми приєднуємося до привітань, бажаємо щастя, успіхів здоров’я, а також нових спортивних здобутків.

На фото: Ігор Войцехівський тримає підняті в руках стальний кубок (1,5 пуда) а також гантелю «Бульдог» (1,5 пуда) – тобто разом це близько 50 кг.

Теги: гирьовий спорт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.