23.08.2019

ДВІ ДОРОГИ, ДВА ШЛЯХИ

Футбол районУ суботу 17 серпня на Центральному міському стадіоні пройшли два півфінальні матчі Кубка району з футболу 2019 р. Мабуть, важко було би придумати більш різні протистояння, ніж ті, які глядачі побачили в цей день.

У першому півфіналі зустрілися «Вітагро» Залісся-1 та «Замок» Панівці. У груповому етапі чемпіонату району (ЧР) «Замок» впевнено виборов 1-ше місце, набравши 14 очок у 6 матчах, відірвавшись від найближчого переслідувача на 7 очок. «Вітагро» у своїй групі посіло 2-ге місце, пропустивши вперед себе великослобідський «Авто-стріт». Здавалося б, фаворитом треба розглядати «Замок». Але «Вітагро» поважно підсилилося на Кубок району (КР). Водночас, Панівці, як і в ЧР, грають своїми силами, опираючись на своїх місцевих футболістів. «Замковики» тримали оборону близько 30 хвилин, допоки Влад Тимощук завдав сильного низового удару у дальній правий від себе кут воріт Панівців – 1:0. На останній хвилині 1-тайму В. Тимощук пройшов з місця лівого інсайда і віддав у центр, де Олександр Пастух забив другий м’яч «Вітагро» – 2:0.

На початку 2-тайму гравець «Замку» Сергій Лабанський дальнім ударом у правий від себе кут відіграв 1 м’яч – 2:1. Та все ж, «Вітагро» взяло ініціативу й почало нарощувати свою перевагу. На 57-хвилині О. Пастух обіграв захисника у штрафній і забив третій м’яч. Через 20 хвилини м’який навіс зліва Ростислава Гришака Олег Зубик ударом головою у лівий кут воріт перетворив на четвертий гол – 4:1. В. Тимощук та Артем Терещенко довели перевагу «Вітагро» до 6:1.

Другий матч показав напруженість та інтригу до останньої секунди гри і справжню футбольну драматургію. Слобідко-кульчиєвецький «Колос» та думанівський «Граніт» виглядали рівними командами. Вони намагалися грати обережно, думаючи в першу чергу про оборону. На 15-хвилині після пасу Олега Мукомола Дмитро Дудченко пробив поруч з лівою від нього штангою воріт «Граніта». На 20-хвилині удар головою гравця Думанова відбив воротар «Колоса». На 33-хвилині «Граніт» завдав удару вище воріт. На 44-хвилині гравець «Колоса» прокидав м’яч собі на хід паралельно лінії воріт, майже по передній лінії штрафної. Захисник його збив і отримав жовту картку та штрафний удар за півметра до лінії штрафної. Гравець «Колоса» Андрій Крузер вдарив точно у ліву від себе «дев’ятку» (див. фото) – 1:0.

Початок 2-тайму теж був обережний. Але на 63-хвилині з району 11-метрової позначки гранітівець Андрій Тимчук сильним ударом з розворота влучив у перекладину воріт «Колоса». Через 9 хвилин воротар «Колоса» потягнув небезпечний дальній удар суперника. На 77-хвилині форвард «Колоса» Д. Дудченко мав виходити один на один з воротарем, але А. Тимчук завадив цьому.

На 80-й хвилині атака «Колоса» завершилася пенальті у ворота «Граніту». Сильний низовий удар Сергія Боднара пройшов ледь лівіше воріт. Час йшов, а Думанову треба було відігруватися й він чим далі, тим більше оголяв свої тили, не встигаючи повертатися в оборону. На 90-хвилині у швидкій контратаці «Колоса» партнери фактично вивели один на один з воротарем «Граніту» Владиславом Шевчуком Андрія Захарченка, і той б’є ледь лівіше воріт. Переможну крапку на 90+2-хвилині міг також поставити інший гравець «Колосу» Ілля Лискун, який вийшов один на один, але пробив і вище, і правіше воріт.

Розплата за формулою «не забиваєш ти – забивають тобі» настала для «Колоса» на 90+3 хвилині. «Граніт» провів атаку лівим флангом, пішов пас на ближню штангу, і Сергій Ковальчук посилає м’яч у лівий кут воріт «Колоса» – 1:1.

Арбітри призначають серію післяматчевих пенальті. Першими б’ють гравці «Колоса». Назар Ткачук б’є вище воріт. Далі гравці обох команд б’ють без промаху. Забивши п’ятий пенальті, гравці «Граніту» встановлюють остаточний результат – 5:3. Перемога Думанова – і він виходить до фіналу Кубка району-2019, де в п’ятницю 23 серпня зустрінеться із «Вітагро» Залісся-1. Початок о 16-00.

ОКРЕМО ПРО СУДДІВСТВО
Розумію, що це дуже суб’єктивна частина футболу. У 1-таймі багато грубощів було з боку «Граніту». Арбітр Віктор Гладиш показав декілька жовтих карток. Думаю, варто було б ще показати «гірчичник» гравцю «Граніту» на 17-хвилині, коли грубо збили прохід по центру Д. Дудченка.

Чи була червона картка на 44-хвилині гравцю «Граніту». Думаю, що ні. По-перше, гравець «Колоса» прокидав собі м’яч паралельно воріт, а не до них, а по-друге біля порушника правил був його партнер, ще один захисник. Тому це не було фолом останньої надії. Щодо пенальті на 80-хвилині у ворота «Граніту», то, на мою думку, тут 50/50. Тобто на розсуд арбітра. Особисто я би його не призначив. Тут, на мою думку, головний нюанс у тому, що нападник був занадто близько до захисника й останній не мав змоги забрати руку від удару нападника. Але вважаю, що в оцінці арбітражу завжди багато суб’єктивного, тому 100% задоволених тут не буде.

Я хотів би нагадати, що преса не може впливати на організацію змагань і призначення арбітрів, адже не входить до складу керівних органів змагань. А от команди можуть впливати на організаційні моменти, адже входять до ради команд-учасниць, а дехто ще й до складу федерації футболу району.

Коли хтось знову буде незадоволений арбітражем, хай спочатку згадає цю істину.