Перейти на мобільну версію сайту


14.08.2015

ДО СВЯТА НОВА ГРА

До Дня Незалежності відомий у місті організатор спортивних змагань Дмитро Бойко планує провести змагання із «Руммікубу». Що це за гра та які її правила, Дмитро охоче розповів читачам «КлюЧа»:

- «Руммікуб» - одна із найбільш популярних ігор світу. Це настільна інтелектуально-розвиваюча гра, де треба шляхом різних комбінацій викласти свої фішки, будуючи ряди або групи. Вона придумана а 30-их роках Ефраїмом руммікубХертцано, єврейським переселенцем з Румунії, коли були забороненні карти у підвладній Палестині... Після продажу гри, придуманої на задньому дворику своєї оселі, сім'я Хертцано отримала ліцензійні права на продаж у різних країнах. 1977 року у США ця гра стала бестселлером!

Гра складається із 104 числових фішок від 1 до 13 у двох екземплярах 4-ох кольорів (червоний, жовтий, синій, чорний) та двох джокерів! Грають від 2-х до 4-х осіб, (є варіанти, де грають від 2 до 6 гравців, але там фішки у трьох екземплярах)! Гравці на початку з банку набирають по 14 фішок і розкладають на підставках так, щоб інші учасники не мали змоги побачити фішки своїх суперників... За жеребом визначають, хто перший ходить, далі - за годинноковою стрілкою.

Як ходити? Фішки викладають у ряди (послідовність чисел одного кольору наприклад 3,4,5,6) або групи (однакові цифри за номіналом, але різні за кольором 7 чорна, 7 синя, 7 червона) при чому мінімальна комбінація повинна містити 3 фішки, яку можна потім буде доповнювати і роз'єднувати, але щоб зберігалась правильність (щоб не залишалось 1 чи 2 фішки)...

Стартовий хід вважається правильним, коли гравець викладає 30 і більше очків, при чому комбінації можуть бути різні, як одинарна, наприклад, три десятки різні за кольором, або три п'ятірки різних кольорів та  синій ряд 4, 5, 6, що у суммі також буде мати 30. Якщо одразу такої комбінації немає, гравець з банку бере одну фішку, і хід переходить до іншого гравця. Слід зазначити, що перший хід гравець робить виключно зі своїх фішок, не використовуючи ті, що вже викладені на столі.

Далі починається найцікавіше! Гравці намагаються позбутися своїх фішок, утворюючи все більше нових комбінацій, викладаючи нові, або перетворюють вже існуючі, грати можна як на час 1 чи 2 хв на хід, або без нього, даючи змогу продумати можливі варіанти... Якщо за певний час гравець не зміг викласти свої фішки (бодай одну) він бере з банку три фішки. Якщо протягом відведеного часу неможливо відворити початкову позицію і фішки залишаються, то вони повертаються до банку.

Джокер! Є два джокери, які можуть заміняти будь-яку іншу необхідну фішку для викладення комбінації. Якщо гравець має таку фішку, що значиться за джокером або вона є на ігровому полі, він може її обміняти і утворити нову комбінацію, викладаючи свої фішки. Він не має права просто обміняти фішку і забрати собі джокер, обов'язково його треба обіграти. Джокер не може бути використаний у першому ході. Якщо гра закінчилася і в когось залишився на підставці джокер, його вартість буде як 30 очків.

Визначення переможця: гра закінчується, якщо хтось із гравців виклав усі свої фішки. Тоді інші ведуть підрахунок своїх фішок, їх сумують і записують собі із негативним показником, тобто мінусовим. Переможець навпаки всі мінусові очки інших гравців сумує і записує собі в актив. Гра складається із декількох раундів, після чого вираховують, хто найбільше набрав балів. Це і буде переможець зустрічі! У випадку, коли закінчились фішки в банку, а гравці не виклали свої фішки, тоді ще всі роблять по черзі по одному ходу і рахують свої фішки, що залишилися. Переможцем стає із найменшим показником, усі решта - відмінусовують від своїх фішок число переможця, а він усі мінуси додає собі в плюс.

Теги: руммікуб, Дмитро Бойко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.