03.05.2019

«ДІДІБАО» – ЧЕМПІОН

«ДіДіБао» Кам’янець – БК «Житомир» - 77:73
«Житомир» – «ДіДіБао» - 77:90

«ДіДіБао»: Неволін (15-11), Полюляк (34-2), Вінтоняк (11-17), Конєв (7-21), Коломієць (6-5), Калиніченко (0-0), Лисяк (4-25), Головинський (0-6). Граючий тренер Микола Полюляк, президент Андрій Бойко.
«Житомир»:
Гусаров (6-н), Стефанишин (4-12), Дмитренко (12-н), Кравченко (17-21), Корчагін (14-6), Горенков (0-13), Алексейчик (6-9), Кодола (9-1), Нейжмак (15-11), Захожий (н-2), Політов (н-2). Тренер Денис Апарін.

У четвер 25 квітня у першому фінальному матчі чемпіонату України з баскетболу в Українській Першій лізі кам’янецький БК «ДіДіБао» приймав вдома БК «Житомир». У високої команди суперників декілька гравців грали у Вищій та Супер-лізі, а їхній лідер Леонід Стефанишин навіть залучався до збірної України.

баскет-1Наші добре розпочали 1-чверть, повівши в рахунку і завершили її з 6-очковою перевагою – 20:14. Здавалося б, все йде по плану. Але в наступній чверті за 05:38 до її завершення гості зрівнюють рахунок – 24:24, а потім ще й виходять вперед – 24:28. «ДіДіБао» відповідає влучністю Віталія Вінтоняка, Анатолія Конєва і Дмитра Неволіна та знову виграє – 31:30 за 03:06 до завершення чверті. Але за останні 2 хвилини чверті гості знову виходять вперед і йдуть на велику перерву за своєї переваги у 6 очок – 32:38.

На початку 3-чверті «Житомир» виграє 8 очок, але коли Микола Полюляк і Максим Коломієць зводять перевагу гостей до 1 очка – 42:43 за 07:00 до завершення чверті, тренер «Житомира» Денис Апарін бере тайм-аут. Ще деякий час команди тримають одна одну на близькій очкові відстані, але останні 5 хвилин 3-чверті гості йдуть у відрив – 47:53, 50:59, 53:62 і на останню перерву наші йдуть, програючи 7 очок – 55:62. Перші 3-4 хвилини останньої чверті вдарили і по без того не занадто оптимістичному настрою кам’янецьких вболівальників, які вщент заповнили спортзал у ДЮСШ-1 і підтримували команду як могли. Гості додали у відриві ще декілька очок – 57:67, 60:69. Яким же далеким тоді здавалося «золото». Але приблизно за 07:45 до завершення матчу кам’янчани знову розвертають гру в зовсім інший бік і за півтори хвилини (06:55) зменшують перевагу гостей (М.Полюляк, А. Конєв та ін.) до 3 очок, а коли Дмитро Неволін скорочує її до мінімуму – 68:69 – гості знову беруть тайм-аут за 05:36 до завершення гри. Потім більше хвилини жодна з команда не може заробити жодного очка.

баскет-2.jpgУ максимально нервовій обстановці Микола Полюляк закидає 1 штрафний – 69:69. Знову нічия. Це після 10-очкового відставання і ще грати 04:26. Ще один штрафний, закинутий Неволіним, виводить наших вперед – 70:69, але гості закидають 2-очковий – 70:71. Наші закидають 2-очковий Віталія Вінтоняка, і знову гості беруть тайм-аут. Залишається грати 02:55. Тут, у найбільш критичний момент, знову своє вагоме слово каже граючий тренер Микола Полюляк – 73:71, і коли «Житомир» зрівнює рахунок – 73:73, Микола за 0:30 до завершення матчу закидає 2-очковий, а потім 2 штрафні й приносить перемогу «ДіДіБао» у надзвичайно важкому, здавалося би програному матчі – 77:73! У цьому поєдинку із 77 очок «ДіДіБао» він заробив 34 очки.

Окремо – про кам’янецьких вболівальників. Вони попри найскладніші моменти в матчі гаряче та бурхливо гнали своїх вперед і мабуть зробили свій внесок у перемогу «ДіДіБао».

баскет-3У суботу команди вже грали матч у Житомирі. Житомирянам не було куди відступати і, якщо 1-чверть наші виграли в 1 очко – 21:22, то після 2-чверті вигравали житомиряни – 41:36. Але «ДіДіБао» додає в обертах і на останню перерву в матчі йде вже виграючи 62:66. Остання чверть стала бенефісом кам’янецької команди, яка, граючи на одному диханні, збільшила свою перевагу ще на 9 очок і переможно завершила його з рахунком 77:90.

Тож, кам’янецький БК «ДіДіБао» (президент клубу Андрій Бойко) – чемпіон України у Першій лізі-2019!

Матчі за 3-тє місце: «Металург» Запоріжжя – БК «Калуш-ПНУ» – 100:97, 98:84.