Перейти на мобільну версію сайту


12.01.2018

ЧИ ВИСТОЇТЬ СТАДІОН?

Стадіон-1На жаль, з кожним роком все важчим стає становище Центрального міського стадіону (ЦМС) Кам’янця-Подільського. Ще в часи правління мера Олександра Мазурчка в 2000 році значну частину земель стадіону міський голова з депутатами в стадіону відібрали і віддали під різноманітні комерційні об’єкти. Тоді говорили, що ці комерційні точки будуть фінансувати міський спорт. 

Як вони фінансували ці 17 років міський спорт, особисто мені нічого невідомо. Може, вони фінансували когось іншого? Принаймні, міський спорт переживає далеко не найкращі часи. 

Разом з тим, із 12 гектарів землі у власності стадіону залишилося лише 4,7 гектара. Більше того, ще при Олександру Мазурчаку значна частина землі за південними футбольними воротами дісталася фірмі, зареєстрованій у Києві під будівництво «Льодового палацу». Із 2008 року будівництво не ведеться. Лише стирчать як «ребра» штирі висотного об’єкту.

Щоб дізнатися якого повороту набула справа з цією землею зараз, ми звернулися до людей, що взяли участь у грудневій сесії міської ради.

Володимир Пташник, тренер ДЮСШ‑2: «2007 року з ініціативи Олександра Мазурчака спортмайданчики стадіону були віддані «Інвестбуду Кам’янець» під будівництво торгового центру, який назвали «Льодовим палацом». 2008 року будівлю закинули. До цього часу вона стояла і заросла бур’янами. Хоча вони платили 437 тис. грн у рік орендної плати. Декілька місяців тому стало відомо, що цей недобуд проданий іншій фірмі – «Перлині Поділля», яка на цьому місці хоче будувати житлові будинки. Оренда триватиме до 2020 року. На сесії міськради представники «Перлини Поділля» звернулися, щоб орендовану ділянку передали їм.

Моя пропозиція – на цьому місці бажано збудувати спортивну школу. Доцільно передати в оренду, але не дозволяти зміну цільового призначення земельної ділянки. Хай вони або будують те, що потрібно місту – спортивну школу, або хай продають ділянку місту назад.

СтадіонВалерій Слободян, депутат міської ради: «Передача землі в оренду на Центральному міському стадіоні за південними ворітьми – це була велика помилка. Тут були спортивні майданчики – волейбольний, баскетбольний, база для тренувань футболістів.

Тоді мер Олександр Мазурчак дав землю по периметру стадіону під різні магазини, комерційні точки. Але вони полізли всередину стадіону. Навіть забрали землю у спортшколи – ДЮСШ-2. Але ми ту землю потім відвоювали. Зараз тут спортивні тренажери.

При тому ж мері Мазурчаку вже й почали захоплювати землю стадіону і навіть для житлового будівництва. Він «розбомбив» стадіон. Зокрема, передав землю в оренду під будівництво льодового палацу. Зараз вони платять місту орендну плату 440 тис. грн за рік. Тепер змінився орендар. Раніше це був «Інвестбуд Кам’янець», пов’язаний із колишнім головою СБУ Валерієм Хорошковським, а зараз – хмельницька «Перлина Поділля». Вони хочуть будувати житлові будинки на території стадіону. Вони викупили будівлю як об’єкт незавершеного будівництва. Міськрада не змінила умови оренди – для будівництва льодового палацу. 

Моє особисте ставлення, а також інших кам’янецьких будівельників – Олександра Конюшенка, Олександр Зайця – в жодному разі не змінювати цільове призначення цієї землі на стадіоні – під будівництво льодової арени. Лізти у середину стадіону – це злочин.

Влітку 2017 року вступив у дію новий Закон України, який стосується будівництва. Він містить строгі вимоги щодо будівництва, архітектурно-будівельного контролю (АБК). 

Зараз депутат Верховної Ради Володимир Мельниченко добився виділення 3 млн грн на будівництво 2-ох міні-футбольних майданчиків – одного на Черемушках (Черемшинах – прим.Авт.), другого – в селищі Цукрозаводу.

Теги: спортивні структури, стадіон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.