Перейти на мобільну версію сайту


13.09.2013

ЧИ ПОВЕРНЕТЬСЯ «ГПО» У СТІНИ БІЛОЇ ХАТИ?

5 вересня в міській раді відбулася зустріч спортивного активу міста (директори дитячо-юнацьких спортивних шкіл, старші тренера з різних видів спорту, вчителі фізкультури шкіл міста та викладачі вищих навчальних закладів, голови міських федерацій, учасники об’єднаних підліткових клубів за місцем проживання), у якій взяли участь керуючий справами Сергій Самара, завідувач відділу молоді та спорту Юрій Козлов, радник міського голови Сергій Кротік.
Кам’янець завжди славився спортивними традиціями та спортсменами. Та, на жаль, за роки незалежності багато чого втрачено. Досить мало уваги приділялося фізичній культурі. Постійне недофінансування цієї галузі призвело до загального занепаду. Фізкультура в навчальних закладах посунулася на останні позиції, особливо це помітно було в молодших класах. Років п’ять тому вчителі будь-яких предметів викладали фізкультуру. Я з жахом дізналася, що онучка в третьому класі не вміє перекидатися, підтягнутися, лазити на канаті. Таких елементарних навичок наше покоління здобувало ще в першому класі. Нормативи «ГПО» (готовність до праці й оборони - прим.Ред.) здавали всі в технікумі, інституті, будь-якому закладі, підприємстві. Усе проходило святково. А чого варто лише згадати про легкоатлетичні естафети по місту, універсіади, олімпіади, змагання з різних видів спорту серед трудових колективів?! На фізкультуру і спорт виділялося достатньо грошей. Усі спортактив.jpgмісцеві та змагання на виїзді фінансувалися повністю від і до. Потім почали консервувати стадіони, з часом вже мало яким видом спорту можна було займатися безкоштовно, і молодь пішла в підворіття, з’явилися алкоголіки, наркомани. Без пляшки з пивом та цигарки в зубах вже важко нині уявити молоду людину...
Настав час серйозно поставитися до здоров’я нації. Для цього за сприяння нардепа Володимира Мельниченка за рахунок субвенцій з Державного бюджету нашому місту виділено 1 млн. грн, які будуть використані на капітальний ремонт дитячих майданчиків на вулицях Праці, Васильєва, Бусигіна, а також на будівництво спортивних майданчиків у різних куточках міста.
Нині в Кам’янці культивується 23 види спорту, функціонує три дитячо-юнацькі спортивні школи, вісім клубів за місцем проживання. Заняттями спортом охоплено 8 тисяч дітей.
- Сьогодні спорт розвивається в непростих умовах, але завдяки вашій роботі кам’янецькі спортсмени досягли неабияких результатів. Наші спортсмени роблять великий внесок, захищаючи честь рідного міста, області та держави і здобувають славу на міжнародних змаганнях, - зазначив заступник міського голови Сергій Самара.
Міська влада не стоїть осторонь проблем спорту. Для популяризації видів спорту минулого року підприємці міста збудували в Центральному парку поле для гри у футбол з міні-спортивним комплексом. А місяць назад за підтримки міського голови Михайла Сімашкевича та нардепа Володимира Мельниченка в місті проходили змагання з Регбі-7.
Своє бачення подальшого розвитку спорту в місті висловили викладачі та тренери. Лунали й деякі обурення. Так, наприклад, депутат міськради Валерій Слободян висловив невдоволення з приводу різних чуток навколо чергового закриття ДЮСШ №2. Свого часу цю спортивну школу відстояли, привели її до ладу, відновили спортмайданчики, провели ремонт всередині, а тут лунають рекомендації з області - оптимізувати.
- А куди подіти 300 спортсменів, які тут шліфують свою майстерність? - резонно запитує Валерій Анатолійович. - Не може філія на Васильєва вмістити таку кількість бажаючих. Ми відстоюватимемо ДЮСШ №2 і не дамо нікому її знищити, а дітей відправити у генделики чи підворотні.
Також під час наради порушувалося питання виділення грошей з Державного чи обласного бюджету на відбудову для міста спортивного комплексу харчового коледжу.
- Завдання спортивного активу міста - об’єднатися і спільними зусиллями розвивати спорт, - зауважив радник міського голови Сергій Кротік. - А спорт – це життя, це енергія, яка дає наснаги робити щось нове, позитивне. Приємно, що сьогодні в місті є люди, які це розуміють і намагаються робити все для того, щоб ця енергія не згасала.
Про те, як найближчим часом працюватиме відділ молоді та спорту, розповів його завідувач Юрій Козлов. Він проінформував спортивний актив міста, яким чином здійснюватиметься фінансування, які основні заходи заплановано. Також він повідомив, що буде створено Спортивну раду, яка перейматиметься питаннями спорту.
Цього року масштабним стане проведення Дня фізкультури і спорту, в якому візьмуть участь не лише спортсмени, а й студенти та учні навчальних закладів міста. З 12 до 22 вересня проходитиме декада спортивних заходів.

Теги: спортактив міста

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.