Перейти на мобільну версію сайту


11.03.2016

ЧИ ПОТРІБЕН КАМ’ЯНЦЮ ДОРОСЛИЙ СПОРТ?

Якщо подивитися на спортивне представництво Кам’янця у сітці різноманітних змагань та турнірів, то побачимо невеселу, м’яко кажучи, картину. Якщо у змаганнях дитячо-юнацького та ветеранського рівнів наше місто ще представлене, то в дорослих змаганнях його помітити важче.

Звичайно, коли спортсмени ще юні, то їм не потрібно платити зарплату за участь у турнірах. Купівля форми, спортивного реманенту, харчування – це проблема їхніх батьків. Навіть на значну кількість змагань, якщо не на більшу, вони зі тренерами просять кошти у спонсорів, а частково ще й у батьків. Система ДЮСШ є складовою ланкою загальної системи освіти в Україні. Її фінансування, принаймні, зарплати тренерам – це завдання держави. Тож на рівні дитячо-юнацького спорту Кам’янець ще представлений. Ветерани виживають переважно своїми силами, їм рідко коли платять за участь у змаганнях.

Спробуйте простежити, у яких дорослих видах змагань Кам’янець бере участь і якими спортивними силами він там представлений. Їх небагато. Почнемо із найвищих. У чемпіонаті України з перервами виступає мотобольна команда спорт«Поділля». У складі команди минулого року грали, крім Дениса Кшемінського, переважно студенти.

В Українській Першій лізі грає баскетбольна команда «ДіДіБао». Тренер та гравець цієї команди Андрій Бойко є одночасно ще й спонсором. Цього року в чемпіонаті області з волейболу серед чоловіків грає одразу три команди. Дві винятково студентські – ПДАТУ та Коледж ПДАТУ, а також «Аматори-КПНУ», щонайменше, на половину студентська. За Дунаївці, де немає університетів, грають, при чому досить успішно, особи більш зрілого віку. Чи безплатно, подумайте самі?..

Дещо більше про футбол. Тут ми повинні констатувати, що останній раз, коли Кам’янець брав участь в обласному чемпіонаті, був 2008 рік. Про чемпіонати України ми й не мріємо. Тоді команда «Олімп-Університет» виграла Кубок області й не дограла 5 матчів першості. Чемпіонати області останніми роками успішно виграють міста, де немає університетів – Волочиськ («Збруч»), або рідше – Старокостянтинів («Случ»). Таке місто як Дунаївці майже регулярно грає в чемпіонаті області з футболу, якщо не в Вищій обласній, то, принаймні, в Першій лізі, яку розігрує ФСТ «Колос». Іноді – Волочиськ у 2009-2010, 2013 роках та Дунаївці в 2009-2010 р. були представлені своєю командою в Аматорській лізі України з футболу, часто залучаючи при цьому кам’янецьких футболістів. Кам’янецькому футболу таке й не снилося. Це при тому, що в Кам’янці є готові футболісти на ФФК К-ПНУ. Тут не потрібно залучати як Волочиську більше ніж півкоманди (мабуть, недешевих) футболістів з інших міст та областей. Лише команда кам’янецьких ветеранів бере участь у ветеранській першості області.

Поступатися райцентрам Дунаївцям та Волочиську стало для Кам’янця звичним ділом. Тепер місто Кам’янець в організації спортивної справи вже багато в чому програє Кам’янець-Подільскому району. Тоді, коли райцентри не мають грошей на участь в обласних змаганнях, вони намагаються проводити свої районні турніри. Наприклад, у нашому районі футбольний чемпіонат розігрується в двох, а іноді в трьох лігах, залучаючи понад 20 команд-учасниць. Також розігруються два Кубки району з футболу. Футбольний сезон триває з квітня по жовтень місяць. Натомість, чемпіонат міста з футболу розігрується місяць-півтори, маючи 4-5 учасників. Крім того, наш район вже встиг двічі виставити команду в обласній Прем’єр-лізі. У 2013 та 2014 роках це була «Атланта» (с.Гаврилівці). В обласній Першій лізі в 2011 році грала «Октава» (с.Слобідка-Рихтівська), а в 2015 році - «Товтри» (с.Нігин). Крім того, «Октава» двічі ставала фіналістом Кубка області – в 2010 та 2011 роках. Місто, маючи футболістів на ФФК К-ПНУ, починаючи з 2009 року в обласних дорослих турнірах не бере жодної участі. Тобто спортивну честь Кам’янця захищають спочатку школярі, потім – переважно студенти. Далі - обрив, після якого – ветерани. А в змаганнях у найголовнішому спортивному віці в Кам’янці пустота. Іноді цю прогалину намагаються заповнити такі приватні ентузіасти, як президент та гравець «ДіДіБао».

А де внесок міської влади із відділом спорту в розвиток у Кам’янці дорослого спорту? Тож, чи дожене спорт Кам’янця такі райцентри як Дунаївці та Волочиськ?

Теги: спорт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.