Перейти на мобільну версію сайту


07.10.2016

БАГАТО ПРАЦЮВАТИИ ДЛЯ РЕЗУЛЬТАТУ

ЛА ПалінкашПопри всі складнощі та перешкоди, які стоять на дорозі сучасних спортсменів, є приклади їхнього успішного долання. Про успіхи та поразки, боротьбу та працю на спортивних теренах ми розмовляємо з кам’янецькою легкоатлеткою Тетяною Палінкаш.

- Як ти прийшла в легку атлетику?

- Моя мама привела мене в секцію легкої атлетики в моєму рідному місті Тересва, Закарпатської області. У тренера Гусара спочатку стрибала в довжину та виконувала потрійні стрибки. Потім почала потрапляти в призери на чемпіонаті області. За цим почалися поїздки на загальноукраїнські змагання. Але коли вступила до Львівського училища фізичної культури, то почала бігати на 200, 300, 400 м із бар’єрами. Тоді результати, на жаль, не росли. Коли поїхала в Кам’янець на змагання, мене побачив тренер Василь Ліщук. Він порадив вступати в Кам’янці в індустріальний коледж і паралельно займатися в нього легкою атлетикою. Тож, я вступила і почала тренуватися в нього.

- Як пішли справи?

- Результати почали рости, вигравала обласні змагання. У кадетському віці бігала в багатоборстві від 100 до 1500 м, включно із бар’єрами. Трохи пізніше почала бігати 2000 м і 2015 р. потрапила в призери чемпіонату України серед дівчат. Навесні 2015-го стала 2-ою у стіпель-чезі на 2000 м із результатом 7:25, а в Дніпропетровську стала 1-ою (7:19). У Луцьку пробігла крос на 2000 м за 7:00. Пробігши в червні 2015 р. стіпель на 2000 м за 7:29,32, виборола бронзу чемпіонату України, а в вересні в Луцьку, показавши в цій же дисципліні 7:20,99, стала другою на чемпіонаті України. У листопаді в Києві на турнірі на призи ЗТУ Сергія Операєва виграла забіг на 3000 м із результатом 10:15,05.

- Твоїми завданнями є виграш забігу чи досягнення певного результату?

- Як коли. Іноді тренер вимагає результату, іноді перемоги. На останньому юніорському чемпіонаті України, який був відбірковим до юніорського чемпіонату Європи, згідно з правилами Європейської асоціації, я повинна була не лише виграти стіпель-чез на 2000 м, а ще й вкластися в 7:25. Завдяки тому, що я виграла цей забіг із результатом 7:19, потрапила на ЧЄ.

- Які враження від юнацького чемпіонату Європи, що проходив у столиці Грузії Тбілісі?

- Звичайно ж, хороші. До речі, вперше в житті довелося летіти в літаку. Хоча спека – температура +40оС, мабуть, дещо вплинула на мій результат у фіналі Євро. Якщо в попередньому забігові пробігла за 6:59, то у фіналі при +40оС показала лише 7:05, тобто на 6 секунд гірше і в підсумку – 14-те місце.

- Суперниць тепер знаєш добре?

- Не завжди відбувається так, як очікуєш. От на ЧУ ми з тренером думали, що головними суперницями будуть легкоатлетки з Білої Церкви та Херсона, а виявилося, що не вони, а Марія Павлова з Вінниці. 

- Так. Мабуть, вельми непросто.

- Задля потрібних результатів я намагаюся багато працювати. Водночас, хочу подякувати всім, хто допомагає мені, починаючи із тренера Василя Володимировича, також Василю Данчу, Олегу Сторожинецькому та Сергію Покотильському. Без їхньої допомоги працювати було би набагато важче.


Теги: легка атлетика, Тетяна Палінкаш

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.