Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Спорт

СПОРТ, МИСТЕЦТВО І НАУКА
Мудра гра шахи має багатовікову історію та є однією з найбільш розповсюджених ігор сучасності. Шахи - це поєднання спорту, мистецтва й науки. Шахи - це вміння концентрувати увагу, долати перешкоди, планувати свої дії, логічно мислити.
Варто згадати кращих шахістів - чемпіонів світу - це Вільгельм Стейніц, Емануїл Латер, Хосе Рауль Капабланка, Олександр Альохін, Макс Ейве, Михайло Ботвинік, Василь Смислов, Михайло Таль, Тигран Петросян, Борис Спасенний, Роберт Джеймс Фішер, Анатолій Карпов, Гаррі Каспаров, Володимир Крамнік. А ось і перша загадка: хто далі за списком?

ПОДОЛЯНИН СТАВ ЧЕМПІОНОМ СВІТУ. І НЕ ТІЛЬКИ
1-2 березня в м.Архангельск (Росія) відбувся чемпіонат світу, Європи, Євразії, Азії та міжнародний турніру на честь заслуженого майстра спорту Росії Сергія Мішіна з гирьового спорту.
У змагання взяли участь 320 учасників різної вікової та вагової категорій із 19 країн. Наша держава була представлена 12-ма спортсменам. До складу збірної увійшов і подолянин (житель с.Маків), майстер гирьового спорту міжнародного класу Володимир Копичинський. За підсумками змагань у ваговій категорії 95 кг та у віковій групі 60-64 роки Володимиру Васильовичу вдалося здобути чотири золоті нагороди – чемпіона світу, чемпіона Європи, чемпіона Євразії та чемпіона міжнародного турніру.

Спортивні події. Випуск №58
2 березня у Кульчиївцях проходив чемпіонат району з волейболу серед жінок, присвячений 90-річчю утворення Кам’янець-Подільського району. Чемпіонами змагань стали волейболістки з Кульчиєвець, які у ключових поєдинках з однаковим рахунком 3:2 перемогли суперниць зі Старої Ушиці та Баговиці. У грі, яка вирішувала долю срібних нагород, волейболісти з Баговиці з рахунком 3:0 перемогли команду зі Старої Ушиці, яка у підсумку стала третьою. Кращим гравцем чемпіонату визнано Олену Клюс (Кульчиївці), нападаючим - Тетяну Григор’єву (Стара Ушиця), розігруючим - Тетяну Арсенюк (Баговиця). Кращих гравців нагороджено дипломами, а команди - кубками та грамотами управління освіти, молоді та спорту РДА.

ЗАБЕРЕМО ДІТЕЙ З ВУЛИЦІ
У нашому місті ще в 1996 р. була створена молодіжно-громадська організація «Щит». Система самозахисту «Щит», розроблена Миколою Миколайовичем Щегельским при активній участі його учнів, дозволяє захистити себе й інших у будь-яких умовах (вулиця, ліс, у воді) та за будь-яких обставин, незалежно від кількості нападників, їх фізичних даних, озброєння й стану здоров’я того, хто захищає.
Учні Миколи Миколайовича ведуть здоровий спосіб життя: не вживають наркотиків та спиртного, не курять цигарки. Відчувають себе фізично та морально здоровими, вільними від страху за свою безпеку.

РЕКОРДНИЙ ЧЕМПІОНАТ
Чемпіонат області з шашок, який відбувся 21-ий раз у ШШК «Гросмейстер» зібрав рекордну кількість учасників – 60.
Третина шашкістів змагань – це школярі. Найбільш активними були учні гімназії (СЗОШ №14). По 3 учасники на чемпіонат відрядили наші університети - К-ПНУ ім.І. Огієнка та ПДАТУ.
Головне протистояння у змаганнях Кам’янець-Подільський – Хмельницкий завершилося абсолютною перевагою господарів. Окрім того, на чемпіонаті було визначено переможців у шести номінаціях.

Спортивні події. Випуск №57
21-24 лютого у Хмельницькому пройшли регіональна першість України з боксу, в якій взяли участь спортсмени 1999-2000 р. н. з Волинської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей. Також у цей час пройшов відкритий обласний турнір з боксу серед юніорів 1997-1998 р. н.
Кам’янець-Подільський представляв спортсмен СК «Епіцентр» Андрій Рарицький (в/к - 57 кг), який став чемпіоном області. Тренує спортсмена Анатолій Максименко на базі НВК №8.
А 15-21 лютого в м.Ковель відбувся чемпіонат України з боксу серед юніорок, молоді та жінок. У змаганнях взяли участь збірні команди областей з усіх регіонів України. Успішно виступила вихованка відділення боксу ДЮСШ №2 Анна Максімова, яка в складі збірної команди Хмельницької області з боксу посіла І місце (тренує спортсменку старший тренер відділення боксу Володимир Приходько).

ЗІ СТРИБКАМИ ПО ЖИТТЮ
У 21 рік він став заслуженим майстром спорту України. За його плечима - безліч перемог у чемпіонатах різного рівня. Знайомтеся, гімнаст Віктор Кифоренко.
Віктор Петрович народився 2 жовтня 1988 року в місті Умань, Черкаської області. У 2005 р. завершив навчання у Вінницькому спортивному ліцеї-інтернаті. Зараз навчається в магістратурі К-НПУ ім.І.Огієнка на факультеті фізичної культури.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Спортивні події. Випуск №56
9-16 лютого у спортивному залі ПДАТУ проходив чемпіонат району з волейболу серед чоловіків, присвячений 90-річчю створення Кам’янець–Подільського району. В ньому взяли участь шість команд – переможниць зональних змагань. Здобувши перемоги в усіх зустрічах, чемпіонами вчетверте поспіль стала команда зі Старої Ушиці. ІІ місце - у волейболістів з с.Оринин, третє – з с.Нігин. Кращим гравцем чемпіонату визнано Максима Ткача (Стара Ушиця), нападаючим – Юрія Поповича (Оринин), розігруючим – Миколу Белінського (Баговиця).

ЗНАЙОМТЕСЯ, СЕРГІЙ САВЧИШИН!
Газета «КлюЧ» започатковує нову рубрику під назвою «Візитка». У ній ми будемо знайомити наших читачів із спортсменами Кам’янеччини та їхніми досягненнями.
Розпочинає її вихованець ДЮСШ №1 Сергій Савчишин.
Сергій займається акробатикою, зокрема стрибками на батуті та акробатичній доріжці. Ось уже три роки він ходить на тренування в спортшколу. Тренує юнака Олексій Дмитрович Захарчук.
Як зізнається Сергій, тренер у нього чудовий. Та найбільше йому подобається ставлення Олексія Дмитровича до тренувань і своїх учнів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Спортивні події. Випуск №55
8-10 лютого в м.Вижниця пройшов ХІ Міжобласний турнір з вільної боротьби серед юнаків 1998-2000 р. н., присвячений борцям Вижничини.
У змаганнях взяли участь 170 спортсменів із Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької областей. Вихованці ДЮСШ №2 у цьому турнірі вибороли такі місця: І місце – Борис Басістий (26 кг), ІІ місце – Олег Яковенко (26 кг), ІІІ місце - Данило Ілаш (32 кг), Станіслав Сулятицький (47 кг).
Команду до змагань готували тренери з вільної боротьби ДЮСШ №2 Валентин Негода, Дмитро Пасенко, Віталій Маленков.

МАЄМО ЧЕМПІОНА
25-27 січня в м.Хмельницький відбувся чемпіонат області з боксу серед вихованців 1997-1998 р. н. та турнір найсильніших  боксерів 1999-2000 р. н.
Вихованці ДЮСШ №2 відділення боксу взяли участь у змаганнях і відповідно посіли такі місця: I місце – Сергій Стрільчук (в/к - 81 кг), II місце – Андрій Савков (50 кг), Ілля Осадчий (63 кг), Віктор Миронюк (54 кг), Артем Морочковський (52 кг), Юрій Нісходовський (+80 кг), Володимир Шевцов (46 кг), Олександр Ярчевський (70 кг), Дмитро Огороднік (36 кг), III місце – Дмитро Пасічник (48 кг). Спортсменів підготували тренери відділення боксу ДЮСШ №2, старший тренер Володимир Приходько, тренери Олександр Скавронський, Олег Люлько.

УСПІХ ЮНИХ КАМ’ЯНЧАН
З 8 до 9 лютого в Кам’янці відбулися відбіркові змагання з шахів серед спортсменів «Інваспорт» у залік Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе». На старт змагань вийшло 17 шахістів з Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Ізяслава та Ярмолинців. Змагання проходили в двох вікових групах серед юнаків і дівчат. У старшій віковій групі переможцем став кам’янчанин Дмитро Семенов (НВК з реабілітацією вад зору), який є чинним чемпіоном України. Другим став хмельничанин Владислав Виговський, третім – ще один представник Хмельницького Максим Калинін.

VIVA THE CHAMPIONS!
Чемпіони України та світу, Олімпійських та Параолімпійських ігор, майстри спорту міжнародного класу, заслужені майстри спорту України - ці високі звання й нагороди у свій час отримували звичайнісінькі студенти факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Хоча, із звичайнісінькими дещо перебільшила, адже досягали й досягають вершини лише цілеспрямовані, сильні духом, впевені у собі та перемозі, ті, хто не шкодують сил, хто падаючи, не здається, а піднімається, щоб спробувати ще раз...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Спортивні події. Випуск №53
25-27 січня у м.Хмельницький пройшов чемпіонат області з боксу серед спортсменів 1997-1998 р.н. та турнір сильніших серед боксерів 1995-1996, 1999-2000 р.н. У змаганнях брали участь 14 команд.
Кам’янець-Подільський представляли спортсмени СК «Епіцентр» (НВК №8). Чемпіоном області став Олександр Чорний (63 кг). ІІ місце посіли: Аркадій Рарицький (57 кг), Дмитро Брик (52 кг), Михайло Брик (30 кг).
Тренери і спортсмени щиро вдячні батькам спортсменів за матеріальну допомогу, а Олегу Брику (батьку Дмитра і Михайла) ще й за допомогу з транспортом.

23 січня в сесійній залі міської ради під керівництвом директора департаменту гуманітарної політики Альони Куземи відбулися збори спортивного активу міста.
Про проведену роботу в 2012 році на виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту в місті звітував завідувач відділу у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Степан Павловський.
Співдоповідачами також виступили директори трьох спортивних шкіл - Станіслав Кшемінський, Анатолій Лабатюк, Дмитро Невенгловський,  директор стадіону Віктор Хавруняк, голова методоб’єднання керівників фізичного виховання ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Сергій Покотильський та голова спортивного клубу «Буревісник» К-ПНУ ім.І. Огієнка Вадим Воронецький.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 2371 — 2385 з 2537
Початок | Поперед. | 157 158 159 160 161 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


ВИБОРИ-2020

Початок : 10.08.2020 12:14:00
Закінчення: 14.08.2020 12:14:00
Голосів: 391
Опитування активне.


Нові чи старі обличчя? За кого голосуватимете на місцевих виборах 25 жовтня - "старого" голову громади чи нового кандидата?

  


 

ПРО МИСТЕЦТВО ВІЧНЕ І МОДНЕ
ПРО МИСТЕЦТВО ВІЧНЕ І МОДНЕ

Справжнє мистецтво... Яке воно? Це те, що створюють митці зараз? Чи, все ж таки, шедеври світової культури перевірені часом, які не втрачають своєї актуальності, і є реальним зв’язком між минулим і сьогоденням? Напевно, прихильників вистачає, що з одного боку, що з іншого... Але це не означає, що ті, що надають перевагу сучасному мистецтву, повністю перекреслюють вагу шедеврів із попередніх століть. Ні. Вони, радше, роздають ярлики «шедеврів» сучасним витворам. Але чи можна їх так назвати, коли...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.