Перейти на мобільну версію сайту


30.08.2019

ЗУСТРІЧ ЧЕРЕЗ 38 РОКІВ

горбняк-124 серпня – державне свято Незалежності України, а для уродженців колишнього села Наддністрянка Староушицького району ще й хвилюючий і щемливий день першої організованої зустрічі через 38 років після зникнення села при заповненні водосховища Дністровської ГЕС.

Мабуть, це стало відгуком того, що сусідня Бакота не раз зустрічала своїх односельчан, а нещодавно своє 875-річчя святкувала Стара Ушиця. Із сльозами на очах присутні згадували як працювали, гралися, навчалися, купались в чистих водах Дністра.

Невелике село Дурняківці (така перша назва села) Наддністрянка вперше згадується в літописних джерелах у 1630 році. Ця назва могла піти від розташування поселення (затиснуте між схилом гори та річкою) і на санскриті «дурнага» – важкодоступний. У різних документах 18-20 століть кількість мешканців не перевищувала 268 осіб, а кількість дворів -55. На час переселення в селі проживало 195 людей у 55 будинках. В історичній довідці згадується період утворення колгоспу, успіхи сельчан у виробництві сільськогосподарських культур, тяжкий період прикордоння і війни. Також є згадки про односельчан – учасників бойових дій і тих, хто був насильно вивезений на роботу в Німеччину.

горбнякЗ 1946 року село отримало нову назву «Наддністрянка», а з 12 січня 1967 року увійшло до складу сусіднього села Гораївка. 27 жовтня 1981 року стало останнім днем життя села, адже його було знято з обліку як затоплене.

З особливою повагою і шаною односельчани згадали ім’я сільського вчителя Анатолія Леонтійовича Коцяра, якого всі називали Педагогом з великої літери. Привита ним любов до науки дала свої плоди – 16% (30 його учнів) здобули вищу освіту, 16 учнів – середню спеціальну. У селі всі діти дев’яти сімей вчилися у вищих навчальних закладах. Багато відомих людей народилися у Наддністрянці.

Зібралися майже 100 уродженців Наддністрянки з сім’ями, дітьми, внуками – з Києва, Херсона, Кривого Рогу, Білої Церкви, Чернівеччини, Тернопільщини, Хмельниччини, Хмельницького, Кам’янця-Подільського та інших навколишніх сіл. Враження від зустрічі були неперевершені!

 Тарас ГОРБНЯК. 


Теги: зустрічі через 38 років, Стара Ушиця

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.