Перейти на мобільну версію сайту


01.03.2019

ЗРІВНЯЛІВКИ НЕ МАЄ БУТИ

сесія28 лютого пройшло засідання 34‑ої сесії районної ради 7-го скликання, протягом якого районні обранці затвердили більше трьох десятків питань порядку денного. Усі вони були добре пропрацьовані під час засідань постійних комісій, тож особливих дискусій не викликали, окрім медичного питання, яке стосується первинної ланки надання меддопомоги.

Відтак депутати затвердили низку звітів щодо виконання програм. Зокрема, програми соціально-економічного розвитку району; матеріально-технічного забезпечення процесу виконання РДА регіональної політики; сприяння роботі військового комісаріату; підготовки та проведення заходів по відзначенню знаменних подій; Програми «Подільська родина» та інші. Крім того, було затверджено звіт про виконання районного бюджету на 2018 рік та внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік.

Найбільше обговорень викликало питання про хід виконання Програми підтримки та розвитку комунального підприємства «Комунальне некомерційне підприємство «Кам’янець-Подільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2018-2020 роки.

За словами головного лікаря районного ЦПМСД Станіслава Ростецького, на сьогодні первинна ланка знаходиться в стадії реформування. Певні колізії виникли щодо оплати праці сімейним лікарям. На жаль, нині ЦПМСД не має змоги виплачувати їм гідну заробітну плату, яку анонсують в інших регіонах області та по Україні.

– Поки що маємо 65% укладених декларацій з сімейними лікарями по району, – каже Станіслав Францович. – Відповідно це впливає на рівень оплати праці. Намагаємося це питання якось урегулювати.

Проте, як стало відомо, керівництво ЦПМСД не дуже поспішає вирішити конфлікт, що вже давно виник між адміністрацією Центру і медичними працівниками. Адже колективний договір і досі не укладено, а декілька ФАПів уже зачинили на клямку.

– Нас спонукають до того, аби йти на непопулярні кроки, – продовжив Станіслав Ростецький, – і зняти в одних, аби дати більше іншим.

На захист медиків виступив голова РДА Василь Сукач, який зауважив, що дискримінації по заробітній платі не повинно бути. 

– Хто стільки заробив, так і має отримувати, – зауважив Василь Олександрович. – Кого ми будемо жаліти? Якщо один лікар уклав декларації з 2000 пацієнтами, а інший не спромігся і на триста, то чому вони мають отримувати однакові зарплати? Половину ФАПів по району потрібно скоротити, ми не маємо за що їх утримувати. Так, це не популярні кроки, але треба дивитися правді в очі. А то виходить, що умови у нас нові, а підходи старі.

Дехто з депутатів зауважив, що перш за все у роботі Центру ПМСД має бути зацікавлений колектив, проте від імені медиків виступила депутат Діана Прокопова, яка, до речі, перша в районі уклала максимальну кількість декларацій, проте й досі отримує практично таку ж заробітну плату як і до впровадження реформи.

– У моїх колег опускаються руки, – каже Діана Іванівна. – Який стимул нам підписувати декларації, якщо заохочень від цього ми жодних не маємо. Лікарі не зацікавлені в тому, щоб далі працювати.


Чи дослухається керівництво ЦПМСД до рекомендацій депутатів, невідомо, але, здається, що медикам районної первинки невдовзі увірветься терпець, якщо справи й надалі йтимуть в тому ж руслі.

Також депутати приділили увагу питанню внесення змін до районного бюджету на 2019 рік, розгляд якого обумовлений потребою додаткових коштів на фінансування видаткової частини, що стало можливим за наявності вільного залишку загального та спеціального фондів, який утворився на 01 січня 2019 року, та міжбюджетних трансфертів.


Зокрема, збільшено обсяг дохідної частини бюджету на суму понад 3,4 млн грн, видаткової частини – на понад 7,8 млн грн, які спрямовано на вирішення нагальних питань в галузях охорони здоров’я, освіти, соціального захисту населення тощо.

Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.