Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2019

ЗНОВУ У СЕСІЙНІЙ ЗАЛІ ПОЛІТИЧНІ ЧВАРИ

сесія10 грудня розпочалася сесія міської ради, на розгляд якої було винесено десять питань. Зокрема, пропонувалося внести зміни до бюджету міста на 2019 рік, виділити кошти на збільшення статутних капіталів комунальних некомерційних підприємств «Кам’янець-Подільська міська лікарня», «Дитячий медичний центр», «Лікувальний діагностично-консультативний центр», КП «Міськтепловоденергія». А також було питання і вже не перший раз про дострокове припинення повноважень депутата.

Розпочалася сесія з болючого для спортивної громади міста питання будівництва спортивних залів на території міського стадіону, які пообіцяв звести забудовник, котрий викупив у чернівчан славнозвісні «ребра «Льдового палацу», що кілька десятків років «прикрашали» головну спортивну арену міста. Минулого року хмельницький забудовник «Перлина Поділля» докладав зусилля на надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення орендованої земельної ділянки площею 10824 кв.м (просп.Грушевського, 27/29) за рахунок земель Кам’янець-Подільської міськради з земель житлової та громадської забудови для заміни її призначення з будівництва та обслуговування спортивно-громадського комплексу з торгівельними приміщеннями на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. У травні минулого року депутати міськради пішли на поступки забудовнику «Перлина Поділля», щоб він мав можливість потім здати свій житловий комплекс, а взамін мав збудувати для міста 1500 кв.м спортивних приміщень. При цьому обіцяв, що приміщення спортивного призначення він здасть у першій черзі будівництва. Натомість перший будинок вже на стадії здачі, а спортивних приміщень так і немає. Замість них з’явилася підземна парковка. Про це мова йшла і на попередній сесії, куди запрошували інвестора, але в нього не було можливості приїхати, і він обіцяв бути на сесії 10 грудня. Інвестор з’явився, але приїхав пояснювати депутатам та спортивній громаді міста все на пальцях. До слова, минулого року на перемовинах і презентації з цього питання були зовсім інші представники, які били себе в груди і гарантували першочергову здачу спортзалів.

Тоді спортсмени переймалися тим, що коли запустять житловий комплекс, мешканці загидять увесь стадіон, який і без того попередня влада дала можливість роздерибанити. Активіст Володимир Пташник тоді і зараз висловив побоювання, що жителі цього комплексу будуть на стадіоні вигулювати своїх домашніх тварин, викидати туди сміття, мити машини, розводити багаття. Цей комплекс буде для міста міною сповільненої дії.

Отже, на сесії забудовник почав якісь маніпуляції, але потім зрозумів з ким має справу, що зі спортсменами не можна жартувати. Тому, щоб надалі не було непорозумінь, було вирішено напрацювати пропозиції, в результаті яких підписати угоду з чітким зазначенням черговості здачі спортивних площ для міста. Коли нарешті забудовник разом із спортивною елітою міста пішли на перемовини, тоді вже й перейшли до порядку денного. Але й тут було не все гаразд. Перше питання про повторний розгляд щодо затвердження проекту землеустрою у дворі на вул.Шевченка, 4 (гараж) і передачу його у власність наштовхнулося на категоричне «ні», адже гараж стоїть та теплотрасі. Міський голова взагалі на це питання наклав вето.

Великого резонансу набрало питання щодо дострокового припинення повноважень депутата цього скликання Олени Мазій. Його свободівці намагаються протягнути вже кілька разів, але ніяк у них не виходить, тому цього разу навколо нього почалися торги. Свободівці цього разу змогли вплинути на голосування щодо перерозподілу міського бюджету, бо без них не вистачало голосів підтримки.

– Сьогодні якраз той день, коли можна було легко зрозуміти, хто є хто, – коментує перебіг подій у перший день сесійного засідання міський голова Михайло Сімашкевич. – Фракція ВО «Свобода» мала реальний шанс продемонструвати свою «турботу» про кам’янчан, зважаючи на відсутність достатньої кількості депутатів, які з особистих причин не змогли прийти на засідання. Але цим шансом знехтувала. І ще раз підтвердила, що за багато років всі її гасла – порожні слова, які не мають відношення до звичайних мешканців нашого міста. Гонорово поводячи себе на позачерговій сесії міської ради, «Свобода» демонстративно відмовилася голосувати за бюджетні питання. У результаті чого до Нового року заробітних плат не отримають двірники, працівники міського кладовища, комунальних підприємств «Кам’янецький парк», «Муніципальна інспекція», «Міськліфтсвітло», «Тепловода». Не буде виплачено грошову винагороду педагогам міста. Не зможемо придбати дві квартири дітям-сиротам за кошти, що приємним бонусом надійшли нам. Допустити цієї ситуації не можу, тому завтра ми продовжимо сесію. Закликаю прийти всіх депутатів і проголосувати за добробут сотень родин. Уже без ВО «Свобода», бо вони нікому не цікаві, навіть кам’янчанам. Але закон бумерангу ніхто не відміняв, а вибори не за горами.

Через те, що деякі депутати залишили свої робочі місця, а деякі виймали картки для голосування, не було кворуму, тому міський голова зробив перерву до 11 грудня. Але ще до перерви голова міської фракції ВО «Свобода» Миайло Посітко теж оголосив перерву і запросив на нараду голів інших фракцій. Там почалися торги: свободівці пообіцяли позитивно проголосувати за шосте і сьоме питання, які стосувалися збільшення статутного капіталу КП «Міськтепловоденергія» і фінансової підтримки ДП «Тепловода», у разі, якщо більшість проголосує за дострокове припинення депутатських повноважень Олени Мазій. Зокрема, питання стосувалися заробітної плати працівникам, але у цьому випадку торги недоречні і неоднорядні. Тому міський голова закликав депутатів, які не прийшли на таку важливу сесію, обов’язково прибути.

Уже зранку 11 грудня під стінами міської ради були працівники «Тепловоди», перед якими вже є борг по зарплаті. Люди важко трудилися, але через політичні чвари і спекуляцію не можуть отримати зароблені гроші. Від імені працівників, які завітали в сесійну залу, слово мала голова профспілки КП «МТВЕ» Ольга Боднар. Вона звинуватила депутатів, які ігнорують свої обов’язки і не з’являються в сесійну залу, в той час, коли люди не мають грошей на хліб, ліки та одяг, а «Свободу» ще й за блокування їхнього надто важливого для життя питання.

– Окрім того «МТВЕ» – бюджетоутворююче підприємство, – говорить Ольга Володимирівна. – На підприємстві зростає соціальна напруга серед працівників і все через невиплату заробітної плати, заборгованість складає 10,5 млн грн. Нині борг перед підприємством за всі види послуг становить 62 млн грн. Збитки за гарячу воду склали 12 млн грн, різниця в тарифах складає 232 млн грн. Але при цьому ми сплатили прибуткового податку 14 млн грн за рік, до Пенсійного фонду – 16,5 млн грн , ПДВ – 8 млн грн, інші податки – 7,5 млн грн, податок за землю – 1,6 млн грн, за забруднення навколишнього середовища – 0,5 млн. грн, за спецводокористування – 1 млн грн. Всього податки складають 47,5 млн грн. З них 17,1 млн грн надійшли до міського бюджету, які ви маєте можливість розприділяти, шановні депутати. А чи знаєте ви, що 88% складає паливо і тільки 12% залишається на податки, зарплату, амортизацію, паливно-мастильні матеріали. Така ситуація не тільки в Кам’янці-Подільському, а по всій Україні, і практично всі міста виділяють кошти для таких підприємств як наше, розуміючи неспроможність вчасної оплати населення та необхідність збереження трудових колективів стратегічно важливих підприємств. Шановні депутати, ніхто би до вас не прийшов з простягнутою рукою, якби держава повернула нам різницю в тарифах, а це аж 232 млн грн.

Не зміг стримати емоції та обурення директор КП «Спецкомунтранс» Сергій Гжебовський, який запропонував безробітнім свободівцям попрацювати на кладовищі за ту зарплату, яку згідно з тарифами встановили для працівників кладовища, а не ховатися у Центрі зайнятості.

Після чергових чвар і образ «Свобода» здалася і за перекидку грошей для освітян проголосувала, але не голосувала за питання «Міськтепловоденергії». На це депутат Валерій Гордійчук зауважив, що до вчителів вони краще ставляться, аніж до тих працівників, які змушені щодня копирсатися в лайні.

Цього ж дня знову поверталися до питання складання повноважень депутаткою Оленою Мазій, навіть була пропозиція це питання проголосувати разом зі складанням повноважень Світланою Старченко, але з того нічого не вийшло. Мазій залишається в депутатах, а Старченко вже не депутат. Замість неї депутатський мандат отримає наступний зі списку кандидат від місцевої організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Згідно з результатами місцевих виборів 2015 року, наступним депутатом міської ради може стати генеральний директор ТОВ «Український кристал» Володимир Юр’єв.

Також у сесійну залу знову завітали тренери ДЮСШ №2, які переймаються долею 1500 кв.м спортивних площ. Міський голова сказав, що рішення про створення комісії він вже підписав, комісію очолить Володимир Костинюк.

До кінця року має пройти ще одна позачергова сесія.


Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.