Перейти на мобільну версію сайту


19.10.2012

«ЖИВІТЬ І ВИ СТІЛЬКИ, ЯК Я...»

На свято Покрови 100-річний ювілей відсвяткувала Галина Михайлівна Годзінська, мешканка села Колибаївка. І хоча за паспортними даними її День народження припадає на 14 жовтня, але, як зазначає сама ювілярка, народилася вона 27 вересня 1912 року.
Галина Михайлівна за своє життя пережила два голоди – 1933 року та повоєнний 1947-го, війну з фашистською чумою, ювілярка.jpgжорстокі сталінські репресії та й, узагалі, нелегке селянське життя. Весь час у роботі, в клопотах. Не уявляє, як це можна сидіти склавши руки.
- Робити, робити, багато робити, - стверджує Галина Михайлівна. - А як без цього?! Хіба можна в житті щось мати та чогось досягти, коли ти в руках жодного дня навіть сапи чи лопати не тримав? Зараз все по-іншому, і робота інша – але ж все одно робота.
1932 р. Галина Годзінська вступила у колгосп. У 24 роки вона виходить заміж за Івана і стає Галиною Равською. 1937 р. у подружжя народжується перша донечка Цезарія, а у воєнний 42-ий - Валентина.
1944 року родина осиротіла. Безвісти зник неподалік м.Тисмениця їхній батько та чоловік. Довелося Галині Іванівні самотужки ростити дітей. Постійно працюючи в колгоспі, взяла на себе додаткову роботу – прибирати та опалювати місцеву школу. Доводилося вставати вдосвіта і розпалювати грубки, щоб вранці школярам не було холодно. За триста метрів носила воду для прибирання. Влітку на її плечах був ремонт школи. Навіть, коли настав час йти на заслужений відпочинок, Галина Михайлівна продовжувала працювати.
За доброту, турботу та невтомні руки односельчани шанують ювілярку. Майже усім селом зібралися в сільському клубі, аби привітати Галину Михайлівну зі сторіччям.
Почесну грамоту від Президента України Віктора Януковича вручив ювілярці заступник голови РДА Павло Довгопол.
Потопаючи на сцені в квітах та розчулена увагою, Галина Годзінська розплакалася і сказала: «Люди, живіть і ви стільки як я, ще більше живіть, нехай наша Україна живе, але працюйте. Бо не будете робити – не будете мати».

Теги: ювілярка, 100-річчя

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.