Перейти на мобільну версію сайту


29.01.2016

ЖОВТНЕВЕ НАЗВУ НЕ МІНЯЄ

15 квітня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав низку законів, які в історії української держави увійшли як «Декомунізаційний пакет законів». Їхній основний зміст полягає в недопущенні повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-яких дискримінацій за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України. Відповідно до вищевказаних документів, будь-які топонімічні назви, які мають дотичність до комуністичного режиму, повинні бути перейменовані.

Цього тижня голова райради Борис Бец під час робочої наради з’ясовував, чи виконуються в районі законодавчі ініціативи Президента.

Відповідно до закону, на Хмельниччині планували перейменувати одне селище та 13 сіл, а ще чимало вулиць практично в кожному населеному пункті. У Кам’янець-Подільському районі всі шанси залишитися без звичної назви мало село Жовтневе Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради, яке до Другої світової війни носило назву Мукша-Китайгородська та Міська Мукша.

- Питання про зміну назви обговорювалося не один раз, - розповідає голова Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради Руслан Нестеров. - Неодноразово ми проводили опитування жителів села, були і громадські слухання, але люди не хочуть змінювати назву. Навіть є відповідне рішення сесії сільської ради, відповідно до якого депутати проголосували, аби не змінювати назву населеного пункту. Я розумію, що є закон, якого потрібно дотримуватися, але люди категорично проти. І я не можу піти проти думки громади.

Нині невідомо, чи відбудеться перейменування без нашої згоди на вищому рівні, чи все ж таки дослухаються до людей, адже чіткого алгоритму дій наразі немає.

- Зрозуміло, що рішення має приймати виняткового громада, - каже голова райради Борис Бец. - Проте районна рада має тримати ситуацію на контролі. У разі, якщо органами місцевого самоврядування, сільською радою в установленому Законом порядку не прийнято рішення про перейменування назв географічних об’єктів (села), що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, таке рішення у формі постанови приймається Кабінетом Міністрів України у тримісячний строк з урахуванням вимог законодавства України, пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Останній пам’ятник комуністичному режиму в Кам’янець-Подільському районі було знесено ще в 2014 році. Що ж до змін назв вулиць, то в селах району це зроблено не стовідсотково. Місцеві жителі виступають проти перейменування лише через те, що опісля матимуть головний біль через переоформлення різної документації житлово-комунального характеру.

Теги: с.Жовтневе, Руслан Нестеров

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.