Перейти на мобільну версію сайту


29.07.2016

ЗДІЙНЯЛИ БУРЮ В БАНЦІ ВОДИ

сокіл«Дякуючи СП ТОВ «Нібулон» у мальовничому селі Сокіл Кам'янець-Подільського району ось така питна вода. Жителі села масово труяться, проте бояться звертатись до лікарні, так як їм погрожують звільненням. Також масово труяться люди, які приїздять відпочивати до відомого на всю Україну заповідника «Подільської товтри». Невже всім байдуже?!!!» - таке розпачливе повідомлення залишила в соціальній мережі Дана Нарольська.

Невже дійсно таку жахливу воду п’ють сокільчани? А якщо це так, чому ж не б’ють на сполох у всі інстанції? 

«КлюЧ» спробував розібратися у ситуації. Ми поспілкувалися із Сокільським сільським головою Тамарою Рощук та директором філії ТОВ СП «Нібулон», с.Сокіл Андрієм Кучмаром, на адресу підприємства якого лунали основні закиди щодо непридатної для споживання води.

- Брудні звинувачення, які ми отримали на власну адресу, просто шокували, - каже Андрій Віталійович. - У розпалі жнив замість того, щоб обговорювати на нарадах стан проведення жнивної кампанії, ми не перестаємо говорити про воду. У 2010 році, коли ми взяли в оренду сокільські землі, громада села звернулася до нашого підприємства з проханням про допомогу щодо утримання сільських свердловин та водогону. І хоча це не входило в обов’язки компанії, адже ми добросовісно сплачуємо всі податки та збори, керівництво вирішило не кидати людей напризволяще і зголосилося допомогти ще й у вирішенні цього питання.

За власний раунок ми виготовили проектну документацію, отримали всі необхідні дозволи та погодження. Також зробили ремонт на суму майже 68 тис. грн. Хоч водогін перебуває на балансі сільської ради, але ми сплачуємо за електроенергію, що споживається для його роботи. Всього за період роботи ми сплатили понад 346 тис. грн, з них на потреби філії припало лише 127 тисяч грн.

За власні кошти компанія щороку проводить дослідження якості питної води з водогону та утримує працівника, який обслуговує цю ділянку роботи. За результатами останніх досліджень якісні показники води в нормі.

Ситуація із питною водою в Соколі катастрофічна, як і по всіх селах району. Аби забезпечити всіх жителів питною водою, ми регулюємо її подачу через водогін. Зрозуміло, якщо кілька годин у крані не було води, то потім потече брудна. Варто лише зачекати, щоб вона стекла, і вже можна набирати чисту воду. Таке відчуття, що проблема висмоктана з пальця.

Навіть, не вважаю за потрібне пояснювати якісь вигадки, на кшталт, «масових отруєнь», а тим паче, ще й «страху селян звернутися до лікарні, бо їм погрожують звільненням». Компанії нема чого боятися, адже ми працюємо винятково в рамках закону. Єдина провина компанії полягає в тому, що ми зголосилися допомогти громаді та фінансуємо роботу цього водогону, хоча, зрештою, нічого не заважає нам і відмовитися від надання цієї фінансової допомоги, а селяни зможуть за це подякувати ось таким скаржникам.

Те, що свердловини і водогін знаходиться на балансі сільської ради підтвердила і сільський голова.

- Проблеми з водою нам увесь цей час допомагає вирішувати фірма «Нібулон», - каже Тамара Петрівна. - Тож з усіх питань телефонуйте до директора підприємства.

Ось так легко перекласти загальну проблему в селі на одні плечі. Та після безпідставних звинувачень керівництво «Нібулону» не впевнене, що має бажання й далі займатися альтруїзмом та фінансувати діяльність водогону і свердловин.

- Ми ініціюватимемо збори громади села та створення спеціальної комісії за участі представників контролюючих органів, депутатів різних рівнів, - продовжує Андрій Кучмар. - І нехай комісія перевірить якість води у водопроводній мережі Сокільської сільської ради. Зрештою, потрібно навести лад із цим питанням, якщо вже воно стало руба, а не сипати безпідставними звинуваченнями.


Теги: вода, ТОВ МП "Нібулон", Сокіл

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.