Перейти на мобільну версію сайту


26.08.2016

ЗБИРАЄМО ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ

школаУ четвер дітлахи зі всієї країни сядуть за шкільні парти. Для когось вперше пролунає шкільний дзвінок, комусь цей дзвін буде звичним, а хтось його слухатиме останній рік. Попри все, підготовка до школи - це стрес не лише для дітей, які після літніх канікул кілька тижні входитимуть у навчальну колію, а й для батьків, гаманці яких добряче спустошилися.

Цього тижня «КлюЧ» з’ясовував, скільки коштує зібрати школяра до школи, які нововведення чекають їх у навчальному закладі, та чи готові вони до нового навчального року.

СКІЛЬКИ ВИТРАТЯТЬ?

Найбільш хвилюючими і витратними цьогоріч були збори для першокласників та їхніх батьків.

- У сина влітку був день народження, - розповідає Світлана, мати першокласника Івана, - тож ми просили родичів, аби подарунки були пов’язані зі школою. Скільки коштує канцелярка, мені невідомо, майже все подарували. Ми ж купували лише одяг та взуття. До прикладу, спортивна форма обійшлася в 600 грн, кросівки - 500 грн, черевики - майже 600 грн, шкільна форма (а це брюки та жакет) - близько 550 грн. За білу сорочку віддали 250 грн, а от ремінь нам дістався від продавця в подарунок, адже купували багато речей.

Не бюджетним виявився і гардероб першокласника Андрія. Його батько Андрій Євгенович розповідає, що економити на школі наміру не мали, тож збирали чадо зі всією відповідальністю. Наприклад, за взуття першачка, нога якого, безумовно, за сезон виросте, віддали 900 грн; за рюкзак зі спортивною торбою виклали з гаманця 1000 грн. Шкільний костюм, вибір яких сягав від цінової позначки в 800 грн, придбали за 1050 грн, сорочки вибирали в діапазоні цін 170-300 грн, запасні брюки - від 300 грн, ремінь - від 60 грн, кеди - від 200 грн.

7-річна Настуня хоч і проживає в приміському селі, проте навчатиметься в міській школі. Тут здобуває її знання старший братик, тож дівчинці обирати не доводиться, адже батьки задоволені як навчальним закладом, так і рівнем знань, який тут дають дітям. Аби зібрати дівчинку до школи, дорослі виратили чималу суму. Зрештою, як зізнається мама Ірина, на дівчинку і витрат більше.

- Левову частку у витратах забирає одяг, - каже жінка. - Колготи, трусики, блузки за ціною не відстають від дорослих варіантів. І якщо, наприклад, вибрати добротний сарафан, форму чи светр не складе зусиль, то від вибору канцелярського приладдя розбігаються очі. Не люблю так званий «різнобій», тож за комплект у складі портфеля з ортопедичною спинкою, пенала та спортивної торбини з однаковим малюнком віддали 1100 грн. Якщо купувати ці речі окремо, сума вийде майже такою, тільки невідомо, чи знайдете потрібний варіант.

школа2Цьогоріч пані Ірині не довелося купувати книжки та зошити, адже школа, до якої піде Настуня, ввела експеримент, за яким розробила спеціальні зошити з друкованою основою. Один зошит на місяць, у якому будуть всі предмети, що вивчатимуться саме в цей період. Не потрібно перевантажувати портфель зайвими кілограмами з книжок, достатньо одного зошита, ціна за який коливатиметься в межах 200 грн. І так щомісяця.

Майже подібні були витрати і в батьків першокласниці Софійки, щоправда вони ще скидалися по 150 грн на килимок у клас та іграшки для перерерви.

Якщо думаєте, що найдорожче цьогоріч обійдеться зібрати до школи першокласника, то помиляєтеся, недешево обходяться і старшокласники, а батькам, у яких двоє й більше дітей, взагалі непереливки.

Майже 10 тис. грн витратила кам’янецька родина на збори двох дітей - семикласника та другокласниці.

- У старші класи дорожче зібрати, ніж у перший, - бідкається батько Павло. - І це враховувати, що більшість із речей я брав у знайомих, які робили мені знижки.

Якщо все купувати не в останній день, то сума, звичайно, не буде такою відчутною, та поки буде попит, буде і пропозиція. Надзвичайно великий вибір маємо сьогодні на ринку канцтоварів - тут можна знайти речі на будь-який смак та гаманець. У середньому за мінімальний набір канцелярки для першачка доведеться заплатити від 500 до 1500 грн, залежно від можливостей вашого гаманця. До прикладу, один зошит можна купити за ціною від 3 до 15 грн, клей - 4-10 грн, ножиці - 8-25 грн, олівці - 12-65 грн, альбом для малювання - 7-70 грн, папка для зошитів - 25-46 грн, пенал - 20-90 грн, пластилін - 3-100 грн, набір ручок - 2-33 грн, фарби - 15-80 грн, фломастери - 10-130 грн, щоденник - 10-30 грн.

ЩоденникБільше 10 років у СЗОШ №5, де сьогодні директором працює Юрій Бабчинський, першокласників забезпечують щоденниками.

- Цього року маємо 64 першокласники, - каже Юрій Васильович, - щоденники, як завжди, друкуємо спеціально для 5-ої школи. Кожного року обкладинку щоденника змінюємо, в 2016-2017 навчальному році вона виконана у вигляді абстракції із написом «Успішні діти».

На відміну від минулих років, цьогоріч «шкільний бум» не такий потужний: батьки зрозуміли, що не варто все купувати в останній день за завищеними цінами, краще розподілити витрати рівномірно, й у такий спосіб уникнути сильного схуднення гаманця.

У чому йти до школи 1 Вересня - питання не менш вагоме. У цьому плані школярі розділилися на дві категорії: одні надають перевагу шкільній формі, або ж класичному варіанту «білий верх, чорний низ», інші ж вводять традицію - на День знань у вишиванках.

ЯК НАВЧАТИМУТЬ?

Орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів та методичні рекомендації до оновлених програм початкової школи стали більш демократичними – оприлюднено наказ Міністерства освіти і науки України та лист з методичними рекомендаціями. Нововведення мають застосовуватися в школах уже з 1 вересня.
Відтепер оцінювання – це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків, тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів. У першому класі оцінювання взагалі немає, а в 2 класі його можуть увести за рішенням педагогічної ради школи. До предметів, що не оцінюються за бальною системою протягом всієї початкової школи, додано «Трудове навчання» та «Я у світі». Загалом за бальною системою в 1-4 класах не оцінюються «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрований курс «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання».

Знято оцінювання каліграфії, вимоги до якої були занадто деталізовані в попередній редакції документу, залишено лише вимоги, що письмо має бути охайним та розбірливим. Також учням не будуть знижувати оцінки за «неправильний» відступ кількості клітинок та рядків.

школа4Вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів та щомісячну оцінку за ведення зошитів – МОН відмовилося від радянської традиції регламентації настільки дрібних питань.

Домашні завдання не повинні задавати на вихідні, святкові та канікулярні дні (канікули), а їхній обсяг віднині обмежено. У перших класах домашніх завдань не буде зовсім, в 2 класі – не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі – за 1 годину 30 хвилин.

Щоб понизити психологічне напруження в першокласників, за рішенням вчителя, до сформування навички письма рекомендується користуватись простим олівцем. На розсуд вчителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. Час переходу на кулькову ручку визначає сам вчитель, індивідуально для кожної дитини.

Вчителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

СКІЛЬКОХ НАВЧАТИМУТЬ?

У 2016-2017 році за попередніми підрахунками за шкільні парти сядуть близько 14 тисяч школярів.

Як повідомили в районному відділі освіти, цьогоріч до школи піде 2844 учні, з яких 291 першокласник. Проблеми в районі були зі Збручанською малокомплектною школою, яку депутати планували закрити у разі відсутності там на 2 вересня 2016 року 25 учнів. Та питання з наповненістю педколектив вирішив, тож село цьогоріч зі школою. У Гуменецькій сільській раді об’єднаної територіальної громади, яка є найбільшою із новостворених в області, за шкільні парти сядуть 927 дітей, із яких 105 першокласників. У навчальних закладах Колибаївської сільської ради ОТГ перший дзвінок пролунає для 28 дітлахів, загалом за шкільні парти сяде 265 учнів. Найбідніша за фінансами та кількістю населення Китайгородська об’єднана громада цього року відкриє шкільні двері для 258 учнів, з яких 19 вперше переступлять поріг сільської школи. Нагадаємо, в цій громаді було зупинено діяльність школи лише в с.Демшин, у двох інших - Вихватнівцях та Калачківцях - завдяки старанням громади існування навчального закладу вдалося продовжити ще на один рік. Та невідомо, наскільки дієвою буде ця реанімація.

Цьогоріч уперше за сорок десятків років два паралельні класи матиме Кам’янець-Подільська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради «Славутинка». Її директор Олена Козлова каже, що 1 вересня за парта сяде 61 першокласник. 70% дітлахів навчатиметься в «Славутинці» з сільської місцевості.  

- Ми трішки потиснулися, але зробили приміщення для двох класів, - зізнається Олена Володимирівна. - Також подбали про нову спальню, де спатимить в обід першокласники. Дякуємо благодійному фонду «Міст» ім.Савенка та його президенту Сергію Ісаєнко, які є нашими постійними спонсорами, і цього року забезпечили нас спеціальними ліжечками для малюків.

школа1ЗАМІСТЬ КВІТІВ - КНИГА

Чудову ідею запропонувала у соціальній мережі Ірина Жмурко: «Книга - найкращий подарунок! Чи зауважували ви, скільки квітів несуть першого вересня до школи? Ці букети за кілька діб опиняються на смітнику. А таку цитадель знань, як школа, варто збагачувати саме книгами. Вартість одного святкового букета перевищує ціну середньої книжки. Давайте нести Першого вересня книги замість букетів!».

Акцію дівчини вже збираються підтримати небайдужі кам’янчани. Власне Ірина зізнається, що нестиме в школу книгу Василя Сухомлинського, яку примітила на одній із поличок книгарні. Ідея ця досить змістовна, адже у такий спосіб можна буде поповнити книжковий фонд шкільної бібліотеки та долучити дітей до читання. Як мудро підмітила керівник одного з освітніх закладів району, якщо ми не вкладаємо кошти в освіту наших дітей та їхній розвиток, то маємо бути готові вкладати їх у лікування - як фізичне, так і моральне.


Теги: школа, ціни, навчання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.