Перейти на мобільну версію сайту


25.10.2019

ЗАПЛАНУВАЛИ СПІВПРАЦЮ

товтриУ національному природному парку «Подільські Товтри» відбулась робоча зустріч з метою налагодження обміну між США та Україною в напрямку розвитку програм з екологічної освіти.

Екологічна освіта відіграє ключову роль в підвищенні обізнаності громадськості з питань біорізноманіття та охорони навколишнього природного середовища. Сьогодні в Україні бракує сучасних еколого-освітніх програм, які дозволяють формувати особистий досвід екскурсантів та емоційні зв’язки з об’єктами екскурсії. Особливо гостро потребують таких програм території, що поєднують багате біорізноманіття і високе антропогенне навантаження.

Національний природний парк «Подільські Товтри» та ботанічний сад Кам’янця-Подільського – це оптимальні майданчики для розвитку таких освітніх програм: території багаті на біорізноманіття, мають необхідну інфраструктуру та фахівців з екологічної освіти й охорони навколишнього середовища. Їх розташування забезпечуватиме широкий доступ громадськості та даватиме можливість виконувати функції регіональних центрів екологічної освіти.

З метою оцінки потенційних можливостей та складання конкретних планів і цілей 16-18 жовтня відбулася зустріч трьох освітян з охорони навколишнього середовища США, включаючи Тоні Еллісона, ініціатора обміну з фахівцями садово-паркового господарства Кам’янця-Подільського, національного парку «Подільські Товтри», ботанічного саду та інших організацій, які займаються природоохоронною роботою.

Тоні Еллісон є волонтером організації EarthCorps, працював викладачем з навколишнього середовища в університетах, ботанічних садах, дендропарках, створював тренду GREENWAY в Сієтлі. Він здобув ступінь магістра Джексонської міжнародної школи та Інституту морських досліджень Вашингтонського університету, має великий досвід у налагодженні подібної співпраці.

Колега Тоні Еллісона Чак Леннокс – директор Lennox Insites, організації, яка надає підтримку клієнтам у розвитку освітніх програм, що передбачають залучення особистого досвіду відвідувачів та налагодження емоційних зв’язків з об’єктами екскурсії. Команда Чака Леннокса використовує принципи інтерпретації (планування, навчання, розвиток медіа), неформальну освіту (навчання, ресурси, навчальні програми) та оцінювання (програми, гранти). Як професіонал-інтерпретатор декількох агентств (Національна служба парків, Зоопарк Woodland Park, Департамент природних ресурсів та парків округу Кінг), він керував консультантами з багатьох проектів дизайну та планування.

Загалом осінній візит американських освітян в Україну включає відвідування ботанічних садів та інших природоохоронних і освітніх установ Києва та Львова. Після цієї поїздки та наступної підготовчої роботи передбачається зустрічний візит української групи освітян з ботанічних садів та національних парків України в Сієтл.

Основою можливого обміну буде взаємне відвідування американськими та українськими учасниками організацій та установ, які займаються екологічною освітою в США та Україні, участь у практичних навчальних заходах, польових уроках, семінарах та конференціях, а також робота над створенням позитивної кампанії для розвитку екологічної освіти в обох країнах. У результаті обміну очікується розробка та реалізація широкого спектру навчальних програм для дітей та дорослих з використанням інтерактивних, інклюзивних педагогічних підходів, що передбачатимуть ігри та розваги, загальне збільшення кількості відвідувачів ботанічних садів та національних парків та значне зростання волонтерської діяльності.

– Ми включили ваше місто в свою програму перебування в Україні, щоб розпочати співпрацю з українськими ботанічними садами. Хочемо зрозуміти, в якому напрямку рухається ваш парк, які послуги надає і як планує розвиватися, – говорить Тоні Елісон. – Бо наша мета – обмін досвідом. І нам також потрібні нові ідеї.

Співпраця Кам’янця-Подільського із «Корпусом Землі» розпочалася минулого року, коли ботанічний сад ПДАТУ взяв участь у 10-му Варшавському Міжнародному конгресі з питань освіти у ботанічних садах. Кам’янчани завдяки отриманому гранту презентували свої напрацювання в напрямку головної теми «Приведення природи до міста».


Теги: «Подільські Товтри», робоча зустріч США - Україна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.